icon

My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

avatar
tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 4137 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Po IVF/ICSI se v diskusi běžně uváděly ranní nevolnosti, zvýšená únava, citlivá prsa a potřeba jíst často (někdo uváděl každé 2 hodiny).
  • Zácpa a nadýmání v prvním trimestru byly řešeny domácími prostředky: kompot ze švestek, vařený hovězí vývar, zvýšený příjem ovoce a vlákniny, Activia a na plynatost Espumisan.
  • Praktické kroky po pozitivním testu zahrnují krevní β‑hCG v laboratoři (v diskusi uvedeno 210 Kč a výsledek často po obědě), ultrazvuk pro potvrzení srdeční činnosti (příklad v diskuzi: 1,92 cm v 8+5 podle UTZ) a vystavení těhotenské průkazky u gynekologa.


Nejčastější otázky

Q: Jaké příznaky těhotenství se typicky objevují po IVF/ICSI?
A: V diskuzi byly nejčastěji jmenovány ranní nevolnosti, nucení jíst častěji (někdo uváděl každé 2 hodiny), zvracení v akutních případech, bolavá prsa a celková únava.

Q: Jak rychle a za kolik jsou výsledky krevního těhotenského testu v laboratoři?
A: V jedné zmínce laboratorní test stál 210 Kč a pokud žena přišla ráno, výsledek byl dostupný po obědě; v jiných případech laboratoře posílaly výsledek do 2 hodin nebo až následující den podle provozu.

Q: Jaké domácí prostředky pomáhají proti zácpě v těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovaly švestky nebo švestkový kompot, vařený hovězí vývar, zvýšený přísun ovoce a celozrnných potravin, Activia a dostatek tekutin; na plynatost byl používán Espumisan.

Q: Kde účastnice diskuse řešily reprodukční léčbu a k jakým specialistům jezdily?
A: Některé diskutující zmiňovaly dojíždění do ReproFitu v Brně k MUDr. Macháčovi a další zmiňovaly konzultace na fakultní nemocnici (FN v Olomouci).

Q: Jaké léky a pomůcky se v souvislosti s IVF a těhotenstvím zmiňovaly?
A: V textu se objevily názvy Espumisan, Pregnyl, glostík (zmíněn jako lék užívaný 3.–7. den cyklu), dále Ibalgin (užití při migréně), a také zmínky o přípravě léků v Genettu.

Q: Jaká je praxe ohledně počtu přenášených embryí a šance na dvojčata po asistované reprodukci?
A: V diskuzi jedna účastnice uváděla, že po umělém oplodnění je podle ní 50% šance na dvojčata; v diskusi se také popisovalo, že přenesení dvou embryí zvyšuje pravděpodobnost dvojčat.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Zácpa a nadýmání jsou v prvním trimestru běžné a ženy hledají dietní úpravy a prostředky jako švestkový kompot, vlákninu a dostatek vody.
  • Ultrazvuk s potvrzením srdeční činnosti je v raném těhotenství považován za uklidňující vyšetření.
  • Výsledky krevního těhotenského testu závisí na laboratoři; v diskusi byl uveden příklad 210 Kč a dostupnosti výsledku v den odběru.


Sporné názory

  • Domácí porod versus porod v nemocnici: někteří zmiňovali domácí porody (v Nizozemsku), jiní považují domácí porod bez lékaře za riziko.
  • Látkové pleny versus jednorázové: některé diskutující preferují jednorázové pleny kvůli praktičnosti, jiné hájily látkové pleny z ekologických či ekonomických důvodů.
  • Přenos dvou embryí versus jedno embryo: někteří podporují přenos dvou embryí kvůli vyšší šanci na úspěch, jiní varovali před riziky těhotenství dvojčat.


Otevřené otázky

  • Jaký stimulovací protokol je pro konkrétní pacientku optimální (minimální stimulace versus plná stimulace) a kdy je vhodné jít na další cyklus po neúspěchu?
  • Jaká je skutečná statistická pravděpodobnost dvojčat po různých protokolech asistované reprodukce v konkrétních centrech?


Zmíněné značky a firmy

Reprofit, MUDr. Macháč, Genettu, H&M, Bebeto Vulcano, Modrý koník, Family Frost, Billa, FN v Olomouci

Zmíněné produkty a metody

IVF, ICSI, IUI, hatching, minimální stimulace ("minimálky"), embryo transfer (ET), glostík, Pregnyl, Espumisan, Ibalgin, Activia, látkové pleny, jednorázové (papírové) pleny, koupele a masáže hráze

Místa a osoby

Brno, Olomouc, Praha, Holandsko, FN v Olomouci, Reprofit, MUDr. Macháč

avatar
antoaneta
20. dub 2010

jo a holky? Jak se sem vkládají ty fotky? 😕 Já jsem totiž trošku technický negramoteček 😅 že bych si už konečně založila taky to fotoalbíčko, abych se Vám pak mohla s miminkem taky pochlubit ....😉
To ty fotečky jako vyfotíte normálně svým foťákem a pak je nějak stáhnete, uložíte do počítače a ještě upravíte nějak rozměr ....a ještě něco 🙄 ???? No to nevím jestli zvládnu... 😨

avatar
zlucie
20. dub 2010

ahojky.........tolik skvělých novinek!!!! 🙂
brouku...moc moc gratulujiii!!!!! Je to super! 😉
antoanet...ráno na tebe budeme myslet 🙂 neboj určitě to všechno dobře dopadne. nesmutni, že jdeš sama,určitě to zvládneteš!
Všem přeji moc štěstí!!!!!

avatar
evik73
20. dub 2010

Antoanet 🙂 tak zítra na tebe myslím a držím palce,bude to úžasné,tak si to krásně užij!!!!!Vždyť to víš,jak na to,přesně jak říkáš...vyfotit,stáhnout do PC a pak ze své složky obrázků zkopírovat do fotoalba.Já vůbec nezmenšuji,bere mi to fotky tak jak jsou!
Zlucie zdravím,ještě se neznáme 🙂 a přeji pohodové těhulkování do úplného konce a pak zdravé miminečko do náručí!!!
Děvčata krásný večer všem 😉

avatar
pajka00
21. dub 2010

Dobré ráno kočky...brouku super,že? Já jsem byla taky jak zfetlá, když jsem odcházela z ordinace, jak jsem byla nadšená z mimíska.....však jsem se taky 2x vracela jak jsem psala...napřed pro bundu a pak pro potvrzení propustky...tak se mi i lidi smáli......ale je to nádherný zážitek tak vidět v přímém přenosu miminka. Důležité je, že jsou zdravé!!!! Tak doufám,že sis z hluboka oddechla a jsi šťastná jak blecha....no šťastná jsi-to jsem pochopila🙂)
Antoanet-tak držím palec, ale bude to určitě OK: 🙂

avatar
zlucie
21. dub 2010

Ahojky holky.......Všem přeji hezký den!! 🙂
Ta antoaneta nás ale napíná..... 😉 ????

avatar
vysocanka
21. dub 2010

ahojky holky, tak co???

avatar
broukb
21. dub 2010

Ahoj Antoanet??? teda já čekala jak tady budou nadšený zprávy ?Nestraš nás,... 😕

avatar
pajka00
22. dub 2010

No holky....co je?Kde jste plkaleny? Co antoanet...co tulan?? Suzy odpočíváš nebo uklízíš🙂

avatar
broukb
22. dub 2010

Já jsem stále tu, ale tady chcíp hafita 😔

avatar
broukb
22. dub 2010

Tuli ty si se dlouho neozvala, doufám, že jste v pořádku 😕

avatar
suzanna
22. dub 2010

Ahojky holciny.
Ja ted nejak dele spinkam,protoze v noci se budim tak 2x protoze malej kope a proste me budi ze spani 😅 asi to bude nocni divoch,protoze jsem cetla ,ze ve 24 tt si vytvareji rezim spanku.
anoanet nenepinej nas....
tuli asi odpociva...ale vcera byla pripojena na facebooku 😉

avatar
suzanna
22. dub 2010

Jo a objednala jsme si konecne tehu dziny jsou fakt moc pekny a dneska mi prijdou 🙂

avatar
pajka00
22. dub 2010

Suzy super džíny...líbí se mi,že jsou úzké dole...taky bych si takové představovala.

avatar
suzanna
22. dub 2010

pajka ale ja myslela,ze me ted trefi ,hledam ten obrazek a oni jsou dnes o € 8 levnejsi a jeste jsem si objednavala 2 trika a vse maji dnes slevnene me by jeblo, jsem mohla tak 15 euro usetrit 😠 to fakt normalne nasere 😀
jo taky jsem prave dlouho hledala takovehle uzke ....

avatar
pajka00
22. dub 2010

joo tak to se ti nedivím🙂)) taky bych byla na vývrat🙂) no já bych taky takové moc chtěla, ale bohužel u nás je to nemyslitelné, nikde jsem tak pěkné neviděla..to mě hrozně sej.....

avatar
suzanna
22. dub 2010

no ja na ne vcera narazila nahodou koukala jsem co maji noveho a ta cena mi take neprisla vysoka 39,95 ted jsou za 31,95 😠 a jine jsou prave kolem 60 euro a to bych za ne nedala a rikam si ,ze pak odstrihnu po porodu tu gumu ,hodim na to pasek a muzu je nosit i normalne.

avatar
suzanna
22. dub 2010

Vcera mi prisel email,ze dnes prijde ta zavinovacka k nasim,tak uz se na ni taky tesim,pristi ctvrtek podivat se na ty kocarky a bude to vse tak nejak kompletni.Tady uz totiz v 7 mesici musite mit vse pripravene ,chodi tzv. kontroni baba 🙂 je taky v Cr neco takoveho,ja vim,ze me chodili vzdycky domu az po porodu....

avatar
pajka00
22. dub 2010

jo to by i u nás bylo relativně za dobrou cenu...škoda,že tady žádné takové nejsou...fakt mě štvou s těma střihama

avatar
pajka00
22. dub 2010

Jo oni chodívaly ty babky.....ale jenom, když jsem čekala před 18 lety první....pak už u druhého nebyly...asi to zrušili.

avatar
suzanna
22. dub 2010

holky ja si uz zacinam o tu antoanetu delat starosti,ze se jeste neozvala....
pajka ja uz to psala vysocance ,ze si snad zalozim svuj internetovy obchod s tehu hadrama v CR... 🙂

avatar
pajka00
22. dub 2010

No taky se mi to moc nelíbí....ale jediná omluva je, že jim kiksl net......
Dobrý nápad.....tady toho fakt moc není pěkného....jedny jsem te´d našla, ale taky pěkná cena 😒
http://www.happy-mum.cz/Skinny-dark-t174,4.html

avatar
suzanna
22. dub 2010

Ty jsou taky moc pekny a ta cena, no jeste si pripocti tak 100 kc postovne ,ale myslim,ze je to dobra kvalita.

avatar
suzanna
22. dub 2010

Ja jsem si rekla,ze tohle jsou fakt posledni tehu kalhoty a tesim se az bude pekne, odtehotnim si to v par kusech satickach a bude....

avatar
suzanna
22. dub 2010

tahle stranka je moc pekna, maji tam taky hezky veci.

avatar
pajka00
22. dub 2010

Mají tam moc pěkné věci, ale ty ceny...to je přehnané bych řekla. Ty džíny ještě čert to vem...když je můžeš nosit i pak....ale to ostatní.....a poštovné taky pěkná pálka.

avatar
suzanna
22. dub 2010

Pripada mi,ze toho zneuzivaji,ze to tehotny potrebujou a proste si alespon ty jednu tehu dziny koupi...no taky jsem koukala,kdyz jsem si objednavala tu zavinovacku,ze chetli 130 kc za postovne.Ja posilala synovci mobil odsud a vyslo me postovne na stejno....

avatar
pajka00
22. dub 2010

Jsou to hrozní vyděrači tady z těch zásilkových služeb!!Když pošlu něco já jako soukromá osoba, tak zaplatím 45kč.

avatar
suzanna
22. dub 2010

Ja jsem zvedava az mi nasi budou preposilavat tu zavinovacku kolik daji za postovne...
koukam ,ze dneska tady taky nikdo moc nepise jen my dve 🙂
teda malej tam dovadi tak,ze sedim koukam na bricho a lita mi ze starny na stranu 😀

avatar
dada074
22. dub 2010

Ahoj kočiny,čekám na zprávy od Antoanet,ale nějak se nehlásí co?Docela mě to už děsí jestli je vše OK!
Jinak jak tak čtu,rozebíráte těhu věcičky,je to docela síla kolik to stojí a když si představíš,že to máš na pár měsíců,no děs.

Strana