My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂
Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂
Stručné shrnutí
- Po IVF/ICSI se v diskusi běžně uváděly ranní nevolnosti, zvýšená únava, citlivá prsa a potřeba jíst často (někdo uváděl každé 2 hodiny).
- Zácpa a nadýmání v prvním trimestru byly řešeny domácími prostředky: kompot ze švestek, vařený hovězí vývar, zvýšený příjem ovoce a vlákniny, Activia a na plynatost Espumisan.
- Praktické kroky po pozitivním testu zahrnují krevní β‑hCG v laboratoři (v diskusi uvedeno 210 Kč a výsledek často po obědě), ultrazvuk pro potvrzení srdeční činnosti (příklad v diskuzi: 1,92 cm v 8+5 podle UTZ) a vystavení těhotenské průkazky u gynekologa.
Nejčastější otázky
Q: Jaké příznaky těhotenství se typicky objevují po IVF/ICSI?
A: V diskuzi byly nejčastěji jmenovány ranní nevolnosti, nucení jíst častěji (někdo uváděl každé 2 hodiny), zvracení v akutních případech, bolavá prsa a celková únava.
Q: Jak rychle a za kolik jsou výsledky krevního těhotenského testu v laboratoři?
A: V jedné zmínce laboratorní test stál 210 Kč a pokud žena přišla ráno, výsledek byl dostupný po obědě; v jiných případech laboratoře posílaly výsledek do 2 hodin nebo až následující den podle provozu.
Q: Jaké domácí prostředky pomáhají proti zácpě v těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovaly švestky nebo švestkový kompot, vařený hovězí vývar, zvýšený přísun ovoce a celozrnných potravin, Activia a dostatek tekutin; na plynatost byl používán Espumisan.
Q: Kde účastnice diskuse řešily reprodukční léčbu a k jakým specialistům jezdily?
A: Některé diskutující zmiňovaly dojíždění do ReproFitu v Brně k MUDr. Macháčovi a další zmiňovaly konzultace na fakultní nemocnici (FN v Olomouci).
Q: Jaké léky a pomůcky se v souvislosti s IVF a těhotenstvím zmiňovaly?
A: V textu se objevily názvy Espumisan, Pregnyl, glostík (zmíněn jako lék užívaný 3.–7. den cyklu), dále Ibalgin (užití při migréně), a také zmínky o přípravě léků v Genettu.
Q: Jaká je praxe ohledně počtu přenášených embryí a šance na dvojčata po asistované reprodukci?
A: V diskuzi jedna účastnice uváděla, že po umělém oplodnění je podle ní 50% šance na dvojčata; v diskusi se také popisovalo, že přenesení dvou embryí zvyšuje pravděpodobnost dvojčat.
Závěry z diskuze
Shoda
- Zácpa a nadýmání jsou v prvním trimestru běžné a ženy hledají dietní úpravy a prostředky jako švestkový kompot, vlákninu a dostatek vody.
- Ultrazvuk s potvrzením srdeční činnosti je v raném těhotenství považován za uklidňující vyšetření.
- Výsledky krevního těhotenského testu závisí na laboratoři; v diskusi byl uveden příklad 210 Kč a dostupnosti výsledku v den odběru.
Sporné názory
- Domácí porod versus porod v nemocnici: někteří zmiňovali domácí porody (v Nizozemsku), jiní považují domácí porod bez lékaře za riziko.
- Látkové pleny versus jednorázové: některé diskutující preferují jednorázové pleny kvůli praktičnosti, jiné hájily látkové pleny z ekologických či ekonomických důvodů.
- Přenos dvou embryí versus jedno embryo: někteří podporují přenos dvou embryí kvůli vyšší šanci na úspěch, jiní varovali před riziky těhotenství dvojčat.
Otevřené otázky
- Jaký stimulovací protokol je pro konkrétní pacientku optimální (minimální stimulace versus plná stimulace) a kdy je vhodné jít na další cyklus po neúspěchu?
- Jaká je skutečná statistická pravděpodobnost dvojčat po různých protokolech asistované reprodukce v konkrétních centrech?
Zmíněné značky a firmy
Reprofit, MUDr. Macháč, Genettu, H&M, Bebeto Vulcano, Modrý koník, Family Frost, Billa, FN v Olomouci
Zmíněné produkty a metody
IVF, ICSI, IUI, hatching, minimální stimulace ("minimálky"), embryo transfer (ET), glostík, Pregnyl, Espumisan, Ibalgin, Activia, látkové pleny, jednorázové (papírové) pleny, koupele a masáže hráze
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Praha, Holandsko, FN v Olomouci, Reprofit, MUDr. Macháč
Suzy hezký pupek🙂 Mně říkala prodavačka v obchodě-tak už to máte za chvilku,že? Říkám, ne, jen tak vypadám🙂) Jestli to bude po tatínkovi, tak se ty 2metrové geny musí někam nacpat🙂
Pajka jen neříkej ono to je za chvíli počkej jak ti to uteče.já jsem zjistila že kvůli tomu cukru musíme porodit do 39tt.
suzy důvod je že u diabetiček stárne placenta rychleji.takže se hlavně nesmí nechat přenášet ale vyvolávaný porod bych nechtěla.
Ahoj holky, jsem tu nová, tak možná píšu někam blbě, to se omlouvám... ;)
Chci se zeptat, jestli tady některá má zkušenost s Hypesrtimulákem a těhotenstvím, dnes jsem 14 den po ET, // i krev pozitivní 🙂 , tak hledám info,
cca 7. den po Et se u mě rozjel hyperstimulační syndrom, od pátku jezdím na kapačky, voda zatím nemizí, prý je to právě tím potvrzeným těhotenstvím... tak mě zajímá jak to dlouho může trvat?? břicho mám jak v 5.měsíci, když něco sním, nebo vypiju, tak ho mám jak beton... a mám strach aby to nějak neovlivnilo to těhu... ?? děkuju za případné odpovědi 🙂
Dneska jsem byli na kontrole, všechno je v pořádku, jen Vanesska už naléhá hlavičkou....prý se nemám děsit, je sice připravená,ale může tam takle být klidně až do konce.Tak doufám, že ještě chvilku vydržej. Jinak další KO je 18.3. a ta bude i s utz a odhady váhy..pak už se s našim gyndařem loučíme a začínáme chodit do poradny v porodnici.Tak se těšim a jsem moooc zvědavá kolik maj.
Ratat to je super, že už můžeš psát 😀
monstri já měla hyperáka jednoho ošklivýho ale hned druhý den po opu.takže jsem ještě nebyla těhu pak už se mi neukázal zabrali mi dvě kapačky.ale neboj na těhu to má jedině pozitivní vliv,akorát se tě možná bude držet dýl tak vydrž holka já vím že je to bolest ani jídlo se do žaludku nevejde ale pak už bude jen samé dobré.hlavně musíš hodně pít já vypila i 6litrů vody
@monstri take s tim nemam zkusenost.
@broukb neboj to bude dobry ,nakonec jeste budes prenaset,vsechno je mozny 😀 hlavne se setri 😉
@ratatooy ja jsem tady, 😅 pred chvili jsem vstavala.Budim se v noci snad kazdou hodinu,je to uz des..zase mirne pichani v podbrisku a porad se to nechce rozbehnout...nakonec tam Justynek zustane do 20.
ahoj holky, brouk kontrola 18.3.?to se máš sakra načekat 😀
Monstri bohužel ti neporadím, neměla jsem hyperstimulák.
Suzy-nevíš adresu na výpočet té výšky?to by mě zajímalo🙂Jestli to sedí u mých dětí🙂
@pajka00 vim,ale je to stranka v Holadstine ale neni an tom nic tezkeho to tam zadat.
Lengte van je moeder - vyska matky
vader - otec
jongen -kluk
meisje - holka
Tak to tam zadej a dej mi vedet 😀
http://users.telenet.be/huisarts-dokter-naesens...
Holky a nevíte co je taky s tulánkem ta tady holka nebyla snad půl roku,suzy ale takový datum 8.8 je taky hezký a to jsem se zrovna taky narodila.
@ratatooy Jak to? Me to funguje klikla si na to: bereken je lengte??
Vzdyt jsem psala,ze se mi libi to datum co ma dada 8..8 😀 a jeste k tomu nedele uplne uzasny 😀
A taky jsme si rikala jen aby to nebylo az pristi tyden v patek 13 😀 to je moje stastny datum...
tulanek je snad v pohode co ja vim,potkavam ji na FB 😉
No nevím....vyšlo mi,že kluk bude mít 198 a holka 175...což je celkem dobrý, ale míry mých dětí vůbec nesouhlasí...a u mě taky ne...co se týká rodičů a mně....tak nevím🙂
suzy tak už to neprotahujte 😀zajedte to malý vyklopit a šup za náma 🙂sranda,to musí být hrozný když nevíš co a kdy??
Ahoj po ránu, tak mě dnes tak bolí žebra....já porodím snad slona....jak si tam dělá místo-utlačuje mi i kosti už....
Suzy jak je?Ještě vcelku?🙂) No myslím na tebe, jak se ti to blíží... Už se taky začínám těšit-netěšit🙂) Však víme...
Ahoj holky 🙂
No Justynek se asi rozhodl,ze me bude zlobit 😀 v noci opet bolesti a rano jako kdyz se nic nedeje...i sexik byl vcera...no nezbyva fakt nez jen cakat...jen zacinam mit trosku strach ,protoze kamaradka mi rikala,ze mela to same a ze pak trvalo jen 15 minut a melej byl venku...bylo to take jeji ctvrte..no to bych to nestihla ani do porodnice...
no vidiš-nakonec bys podle staré holandské tradice porodila doma 😀 No to si neumím představit.....ale to neva, určitě lepší než se trápit 2 dny v porodnici🙂 Snad to nebude tak rychlé a do porodky to stihneš.
ahoj holky, všechny vás moc zdravím, dlouho jsem se tady neukázala, ale koukala jsem na vás 🙂
suzzi-tobě moc přeji, at je to co nejrychleji a už se můžeš radovat z toho malého uzlíčku v náručí
paji,spark-jak tak koukám, tak vám to pěkně taky letí
jinak všem holkam držím palečky, at vše dobře dopadne
já dnes byla na genetice, všechno je jak má být, tak jsem štastná 🙂 všechna krev i testy dopadly dobře a i ta glykemická křivka. Dneska mi řek, že by vzhledem k výsledkům odběr plodové vody nedoporučoval 🙂 spadl mi kámen ze srdce 🙂
Holky snad to nejak dopadne,ale uvidite samy,ze ty posledni dny cekani jsou uplne umornyyyyy 😅
spark ja prala vsechno v PERSIL SENSITIV je to perfektni 😉
peci tak mocinky gratuluju k perfektnim vysledkum 🙂 me take dr rekl,ze kdyz je vse v poradku plodovku nedoporucuje.

@ratatooy ja myslim,ze dieta na to nema vliv. Taky mam nektere fotky z mobilu a neni tak dobra kvalita.Kocarek v alumu mam 😉 jdu juknout na tvoje .