My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

pajka00
11. srp 2010

Taky hezká váha ratat🙂 Už nám hezky přibívají děťátka🙂

ratatooy
11. srp 2010

@paji ty se máš to bude nějaká/kej baleťák nebo gymnastka 🙂 🙂

ratatooy
11. srp 2010

@pajka jj já taky přibejvám sem se radovala že mám jen 4kg nahoru a teĎ to najednou vyskočilo na 8KG ale jinak dr říkal že je malej velkej ůplně přesně na den podle nějaký ty tabulky,ještě mi teda bral moč cévkou to jsem se trochu zapotila ale aspoň to mám kdyžtak nacvičený na porod kdyby to bylo potřeba,ještě jsem to nikdy nezažila.

suzanna
11. srp 2010

@ratatooy pekna vaha 😉 no v zari to snad ne 😀
@pajka00 me dr v pondeli rikal,ze me prenaset dlouho nenecha protoze vime presny datum poceti a malej uz je plne vyvinuty odpovida dle UTZ o dva tydny vice...
Clovek si chvili chatuje na FB a vy toho nacmarate 😀

zlucie
11. srp 2010

Tak ho tam asi vezmeme...taťku našeho! 😀 😀 😀
Bylo by mu to líto...všichni by se ptali, proč tam nebyl 😉 😉 😉
Dnes jsem objednala malýmu krásnou soupravičku.....značka Amálka a mají tam moc hezké oblečení!
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=654224
Mrkněte na i na spokojené zákazníky.... 😀 😀 😀
Sestra má vyzkoušené a je to prý kvalita 🙂 🙂 🙂!

pajka00
11. srp 2010

Prosím tě, proč cévkou proboha? To musí být hrozně nepříjemné....Mně teda ani jednou nemuseli po porodu cévkovat, vždycky jsem šla do těch 2 hodin, když tě odvezou na pokoj sama....takže naštěstí....
No je to fakt suzy....mně Dr. napsala mateřskou podle UTZ a né podle oplodnění, protože byl asi větší drobek...tak o týden dřív-což jsem ráda. Já jsem nabrala už 12kg🙂 to jsem vždycky za celé těhu... ateď mě čekají ještě 2 měsíce-takže počítám že do 15kg bych se mohla vlézt...doufám🙂

suzanna
11. srp 2010

@zlucie jen tam manzu vem a na druhou stranu tehotni jste spolu je to i jeho dite 🙂
vecicky maji fakt nadherny 🙂 clovek nevi co driv koupit .

@pajka00 doktor se prave taky ridi UTZ dela mi ho ted kazdy tyden a rikal malej je pripravenej ,no to teda vidim 😀
Me cevkovali po porodu vzdycky proc to teda nevim vzdycky jsme taky byla schopna jit sama na WC.

pajka00
11. srp 2010

Ono to asi záleží fakt na Dr.a porodnici...u nás když nemusí-necévkují..pokud se zvládneš vyčurat do určité doby-tak není důvod....stejné je to asi s tou cukrovkou....u nás taky neposílají automaticky...což schvaluju....nemám žádné problémy, tak proč hledat nemoci? Navíc asi nejsou blbí a poznají to z příznaků jako je tlak, moč...teď už i váha mimča...takže to je asi i s tím cévkováním...záleží na doktorech.

suzanna
11. srp 2010

Koukla jsem a fakt mate ukazkove mimise podle tech tabulek...
http://www.maminkam.cz/tabulka-velikosti-plodu-...
Za to u me to teda nesedi ,ale ono to podle toho UTZ neni vzdy uplne presne ...

suzanna
11. srp 2010

@pajka00 ja mam ted takove tuseni ,ze tady me ani nevycevkuji a ani mi nedaji klystyr ,to co jsme se docetla tady na netu...ja se asi zblaznim...

pajka00
11. srp 2010

jasně..když se počítá váha podle obvodu hlavičky....tak ono tam musí být nějaké to plus-mínus....Ale na tom nefrčí, důležité je, že to není v kilech🙂 sem tam deko se ztratí...ale radši míň než víc.)

pajka00
11. srp 2010

No někde jsem četla, že klystýr není potřeba, pokud umíš správně tlačit...že tady se dává klystýr automaticky všem a není to třeba...ale ono je to na druhou stranu zase zdravé🙂 A buď ráda, že tě nebudou cévkovat..určitě to není nic příjemného..jak říkám, mně to nikdy nedělali.

suzanna
11. srp 2010

@pajka00 ten nas mel ve 34 tydnu 2500g dle tabulek by mel mit 2150g tak doufam,ze to bude nejak tak ted kolem 3500g vic fakt nechci a po pravde se nechci nikoho dotknout,ale ty 4 kg deti uz jsou pak jak 2 mesicni... 😀 ale co vybirat si clovek nemuze...hlavni je ZDRAVI 😵
A s tim klystyrej no me by bylo trapne se tam nekde pokajdit...to chci radsi ten klystyr jak muzu vedet,ze budu dobre tlacit pri treti jsme si vytlacila kus strev.. 😒

pajka00
11. srp 2010

jasně...já jsem klystýr měla vždycky a musím říct, že zrovna toto mi vůbec nevadí...takže proč ne.
No když se narodil malý, měl 3,10 a vedle mě koupala maminka a její kluk měl něco málo přes 4kg a vypadal jak o měsíc starší....hrozný rozdíl to kilo u miminek...takže fakt je lepší menší-už jen kvůli porodu🙂

suzanna
11. srp 2010

@pajka00 no vidis a kamoska mi tvrdi,ze cim vetsi tim lepsi porod...moje deti meli vsechny malo pres 3 kg a kazdy porod byl uplne jiny...jezisi jak o tom pisu se mi z toho stahujou pulky 😀

pajka00
11. srp 2010

Ale to je přece blbost, že čím větší-tím lepší....už logicky líp vytlačíš tenisák než kopačák ne?...Moje děti byly taky menší a byla jsem spokojená a i tak jsem měla porody všechny 3 spíš těžší než lehčí a neumím si představit,že bych rodila jako moje sestra děti přes 4kg...byla dodělaná až na půdu....takže....přeju všem miminka něco málo přes 3kg.....bohatě to stačí🙂

spark
11. srp 2010

🙂 Ahoj ženský.
@suzanna Odkud píšeš? Ještě z domova?? 🙂
Zrova včera jsem vyslíchala segru,jak je to s klystýrem a myslim že zrovna tohle asi přežiju 😎 Ted jsem přijela z nákupu...v Tescu je akce na miminka a milion levných věcí a plen a krémíků a všeho možnýho,takže jsem přijela se spoustou tašek 😀 a taky jsem koupila lampičku na postýlku..hodila jsem ji do fotek.No jsem spokojená s dnešním nákupem. Takže doporučuji. 🙂

suzanna
11. srp 2010

@pajka00 nevim tvrdila mi,ze je vetsi tlak a tim,ze to jde lip....ja to nezazila nemuzu posoudit, zatim..... 😀 snad ani nazaziju...
Tak jsem vygruntovala upekla palacinky a nohy mam jak bakule...

suzanna
11. srp 2010

@spark 😀 jo z domova
Lampicka krasna...

pajka00
11. srp 2010

Dnes tam jdu nakupovat-tak mrknu. Tu lampičku jsi koupila taky tam?Potřebuju nějakou takovou koupit na kojení v noci.
No tlak možná jo-ale ten průměr hlavy......🙂)))

spark
11. srp 2010

@suzanna No chtěla jsem si udělat radost,tak jsem všechno utratila za mrňouska 😅 Musím si zvykat,že budeme tři a že je konec "seberozmazlování" 🙂

spark
11. srp 2010

@pajka00 jj tam za 300kč. Na netu ji mají asi za 260 ale +poštovné..a zavěsí se na postýlku a dvě tužkové baterie. A koukam,že jde i postavit na stůl.

zlucie
11. srp 2010

Taky se tam zítra chystám na nákup... 😀

pajka00
11. srp 2010

Jo?tak to se hodí.....to se tam mrknu, jestli ji budou mít i u nás v tesku🙂

pecicka
11. srp 2010

zdravím všechny kočenky a jejich miminka 🙂
suzzi-tobě všechno nej k svátku a at už to máš za sebou a Justýnka už nůžeš mazlinkovat v náručí 🙂

pajka00
11. srp 2010

Jé suzy ty máš fakt dnes svátek...tak všechno nejlepší a hlavně-ať všechno dobře dopadne a co nejdřív už🙂
Peci ahoj...jak se máš matko?

spark
11. srp 2010

Ahoj Peci a miminko v bříšku!!
@suzanna Taky se připojji k přání k svátku. 🙂

spark
11. srp 2010

😒 nějakej klíd,néé??

suzanna
11. srp 2010

@pecicka
@pajka00
@spark moc dekuji za pranicka k svatku 😵
Ja si chvili lehla a usnula jsem jako spalek na dve hodky 😵
Tak holky prijemny nakupovani preji 🙂

zlucie
11. srp 2010

Holky, právě čučím na kojenecké polštáře....už nějaký máte? 🙂
Potřebovala bych nějakou inspiraci 😉
Dívala jsem se i na mimibazar...že bych si koupila nějakej "jetej"! 😀 Většinou jsou všechny pratelný!
Myslím si,že bych ho využila už teď na spinkání! 😀
Předem moc děkuji!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru