My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂
Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂
Stručné shrnutí
- Po IVF/ICSI se v diskusi běžně uváděly ranní nevolnosti, zvýšená únava, citlivá prsa a potřeba jíst často (někdo uváděl každé 2 hodiny).
- Zácpa a nadýmání v prvním trimestru byly řešeny domácími prostředky: kompot ze švestek, vařený hovězí vývar, zvýšený příjem ovoce a vlákniny, Activia a na plynatost Espumisan.
- Praktické kroky po pozitivním testu zahrnují krevní β‑hCG v laboratoři (v diskusi uvedeno 210 Kč a výsledek často po obědě), ultrazvuk pro potvrzení srdeční činnosti (příklad v diskuzi: 1,92 cm v 8+5 podle UTZ) a vystavení těhotenské průkazky u gynekologa.
Nejčastější otázky
Q: Jaké příznaky těhotenství se typicky objevují po IVF/ICSI?
A: V diskuzi byly nejčastěji jmenovány ranní nevolnosti, nucení jíst častěji (někdo uváděl každé 2 hodiny), zvracení v akutních případech, bolavá prsa a celková únava.
Q: Jak rychle a za kolik jsou výsledky krevního těhotenského testu v laboratoři?
A: V jedné zmínce laboratorní test stál 210 Kč a pokud žena přišla ráno, výsledek byl dostupný po obědě; v jiných případech laboratoře posílaly výsledek do 2 hodin nebo až následující den podle provozu.
Q: Jaké domácí prostředky pomáhají proti zácpě v těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovaly švestky nebo švestkový kompot, vařený hovězí vývar, zvýšený přísun ovoce a celozrnných potravin, Activia a dostatek tekutin; na plynatost byl používán Espumisan.
Q: Kde účastnice diskuse řešily reprodukční léčbu a k jakým specialistům jezdily?
A: Některé diskutující zmiňovaly dojíždění do ReproFitu v Brně k MUDr. Macháčovi a další zmiňovaly konzultace na fakultní nemocnici (FN v Olomouci).
Q: Jaké léky a pomůcky se v souvislosti s IVF a těhotenstvím zmiňovaly?
A: V textu se objevily názvy Espumisan, Pregnyl, glostík (zmíněn jako lék užívaný 3.–7. den cyklu), dále Ibalgin (užití při migréně), a také zmínky o přípravě léků v Genettu.
Q: Jaká je praxe ohledně počtu přenášených embryí a šance na dvojčata po asistované reprodukci?
A: V diskuzi jedna účastnice uváděla, že po umělém oplodnění je podle ní 50% šance na dvojčata; v diskusi se také popisovalo, že přenesení dvou embryí zvyšuje pravděpodobnost dvojčat.
Závěry z diskuze
Shoda
- Zácpa a nadýmání jsou v prvním trimestru běžné a ženy hledají dietní úpravy a prostředky jako švestkový kompot, vlákninu a dostatek vody.
- Ultrazvuk s potvrzením srdeční činnosti je v raném těhotenství považován za uklidňující vyšetření.
- Výsledky krevního těhotenského testu závisí na laboratoři; v diskusi byl uveden příklad 210 Kč a dostupnosti výsledku v den odběru.
Sporné názory
- Domácí porod versus porod v nemocnici: někteří zmiňovali domácí porody (v Nizozemsku), jiní považují domácí porod bez lékaře za riziko.
- Látkové pleny versus jednorázové: některé diskutující preferují jednorázové pleny kvůli praktičnosti, jiné hájily látkové pleny z ekologických či ekonomických důvodů.
- Přenos dvou embryí versus jedno embryo: někteří podporují přenos dvou embryí kvůli vyšší šanci na úspěch, jiní varovali před riziky těhotenství dvojčat.
Otevřené otázky
- Jaký stimulovací protokol je pro konkrétní pacientku optimální (minimální stimulace versus plná stimulace) a kdy je vhodné jít na další cyklus po neúspěchu?
- Jaká je skutečná statistická pravděpodobnost dvojčat po různých protokolech asistované reprodukce v konkrétních centrech?
Zmíněné značky a firmy
Reprofit, MUDr. Macháč, Genettu, H&M, Bebeto Vulcano, Modrý koník, Family Frost, Billa, FN v Olomouci
Zmíněné produkty a metody
IVF, ICSI, IUI, hatching, minimální stimulace ("minimálky"), embryo transfer (ET), glostík, Pregnyl, Espumisan, Ibalgin, Activia, látkové pleny, jednorázové (papírové) pleny, koupele a masáže hráze
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Praha, Holandsko, FN v Olomouci, Reprofit, MUDr. Macháč
suzzi-nemáš zač děkovat 🙂 už bych si moc ráda přečetla, že je Justýnek na světě 🙂
paji-já se mám dobře, zatím je všechno v pořádku, jak má být, jen tady ted moc nekoukám, vždycky jenom kouknu na vás maminy a zase se odhlásím, jsem nějaká přecitlivělá a špatně snáším ty příběhy, které tady nekončí zrovna moc štastně, moc si to pak vztahuju na sebe a přemýšlím a to není dobrý......zrovna jsem zase po dlouhé době nakoukla a zase to co potkalo evika mě dostalo na kolena, ach jo, proč je ten život někdy tak nespravedlivý.....
ale já věřím že budeme v pořádku a narodí se zdravé miminko, první genetiku máme za sebou, díky bohu v pořádku a dokonce nám řekl, co to asi bude 😉
jinak zdravím všechny maminy 🙂
@pecicka kdyz budes chodit sem k nam tak tady si snad nic spatnyho neprectes.My se snazime myslet pozitivne 🙂
O Evikovi jsem cetla... 😔 je to starsny.
ja bych Vam taky strasne rada uz napsala,ze je Justinek na svete,no ale uz se snad dockam,vydrzela jsem to takovych mesicu tak tech par dni uz zvladnu,ale ty prave vubec neutikaj...
@zlucie urcite si ho porid a je to z plysu ten povlak na tom hezky hreje ,da se to prat a spi se na nem perfektne 😉 Nas pejsek uz ho vyzkousel taky 😀
Krasne rano vsem preji 🙂
Ja tady porad jsem cela celicka...a uz me to vazne prestava bavit 😒 Jsem si fakt myslela a i doktor,ze ctvrte dite pujde driv a ono nic..mnazel rikal,ze je to mamincin mazlicek uz ted 😀
ahoj holky tak nám dnes dorazila postýlka tak už máme vážně skoro všechno 😎 @pajka s tím cevkováním mě to dělal td proto že potřeboval čistý vzorek moči jelikož jsem měla prvně nějaky bakterie a potřeboval vědět jestli je to v močáku nebo se to tam dostalo při čurání z kůže nebo tak nějak.jinak tady v porodce cevkují jen před císařem,ale dalo se to vydržet,a na klystýr tady píší že ho dají jen když chceš,ale většinou ženský říkaj že je to dobrý nic hrozného a hlavně že jim to uleví a rozběhne rychlejší porod
@pajka00 jo to mas asi pravdu,ale ja uz zacinam plasit...nevim jak to napsat..proste si rikam co kdyz se neco stane atd...prece jen jsou tady takovy nedusledny .To v Cr jdes na monitor kazdy tyden jak psala dada a tady prd....jeste ze mam to poslouchatko...a taky jsme strevo cetla desnej clanek ...no hrabe mi co ti mam povidat.
@ratatooy tak pak dej fotecky at s emuzeme podivat jaky to mate hezky 🙂
Jo ten klystýr si myslím,že je v pohodě.
Neboj, bude to suzy dobrý, uvidíš-hlavně nečti depresivní články,ať se nestresuješ🙂
Ahojky děvčata,tak Vás všechny zdravím.Suzy u tebe ten drobeček chce pořád zůstat.
Jinak já nakonec byla 3 dny na pozorovaní v nemocnici,měla jsem hematom.Jinak dneska jsem měla srdíčko,máme vše co máme mít a budeme mít moji vysněnou holčičku a s největší pravděpodobností Verunku
ahoj holky....tak jak suzy?pořád celá?
zazy je fajn, že jste obě OK a gratuluju k holčičce🙂 Mně nikdo nevěří, že jsme si to nenechali říct a že chceme být překvapení-což dnes je už asi neobvyklé, ale jelikož je mi fakt jedno, co to bude za pohlaví-tak nemám důvod si to překvápko nechat ujít🙂
Dnes bude zas pěkný pařák...fuj..a o víkendu má pršet-fakt super počasí.
@pajka já ti to věřím kdybych měla už kluka i holku tak si to taky nenechám říct,to překvápko stojí za to.
no to zas budu zalezlá doma celej den takový vedro,vylezu až večer 😀 já jdu teď na kontrolu už po 3týdnech a pak už na pásy a po 2týdnech poradna kudla toto uteklo už se blížíme do finále
No šíleně to letí...já jdu už za 14 dní...a tak budu chodit teď po 14 dnech..zas mi budou brát krev na protilátky-když mám 0 RH negativní....
aha tak to jo to mě už brát nebudou mám A poz.a dokonce mám stejnou krev s manželem takže je velká pravděpodobnost že bude mít i malej stejnou
Můj první muž měl 0 +, takže děti mají jeho krev oba 0+..nynější má A...ani neví, jestli plus nebo mínus....ale to je už je jedno-stejně je důležité, že ve mě mohlo zůstat z předchozího plusu.....takže proto mě kontrolují....Holt minus není nic moc....
jj to jsem četla že tam se ta krev může nějak změnit a je třeba to hlídat.suzy dneska nepíše že by už? 😲
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9067
je to s polystyrenovymi kulickami ale je super. da se vyprat potah je sundavaci na zip je to opravdu kvalitni prace, muzu doporucit.

@zlucie Já mam fungl nágl nový za 300(zase slevy 😎 ) z Kauflandu. U nás ho pořád mají. A je prací.