My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

ratatooy
28. srp 2010

@pajka tem kočárek je dobrej ale myslím trochu dražší ne?
@spark tašku mám sbalenou ale rovnou dvě do jedný se mi to nevejde 😀

pajka00
29. srp 2010

Kočárek stál přesně 16.500,- a je to trojkombinace.....takže když se to spočítá, tak to vychází jakž takž. Kočáry jsou šíleně předražené, každý spoléhá na to, že nehodíš dítě do krabice od banánů a nepřiděláš kolečka z popelnice...je to zlodějina, ale byly vždycky drahé....už když jsem měla děti před "pár" lety.
Jsi šikovná s tou taškou.....já ještě pořád nic🙂

ratatooy
30. srp 2010

@pajka 😲 tak to je pálka tolik jsme za kočár dát nechtěli náš stál 8.700kč a je to taky trojkombinace.ikdyž jsem si taky ze začátku vybírala takový kočárky ale manža mi to brzo zatrhl že jsou moc drahé nebo funkčnost na prd.tak jsme to vyřešili střední cestou a je to.
taška je zbalená skoro ale řeknu ti že to spíš na kufr a ještě tašku,jak kdybych se tam měla stěhovat 😀 nojo jenže když si musím nosit svoje vložky i pleny tak to zabere půl kufru

pajka00
30. srp 2010

to mi povídej o těch penězích....taky jsme si říkali, že tolik nedáme....jenže mně se ty kočáry vážně nelíbí.....je to hrozně přeplácené, samé kulaté střechy s vycpávkama, barevné.....prostě jesmsi fakt nemohla vybrat...je to hrůza peněz, ale zase jsem si říkala, že když mě výbavička nestála ani korunu....tak investuju do kočárku, který se mi fakt bude íbit a pak ho třeba ještě za nějakou korunu prodám, protože je fakt kvalitní.
U nás máme mít do porodnice jen 1 balík vložek a 20 plenek pro mimčo...jinak všechno dostaneme. Já si neberu ani svoji noční košili.....no teď mě napadlo, že vlastně ani žádnou nemám🙂 spím v tričkách.....a špitálová erární je dobrá, protože ji mění klidně 3x denně-on se člověk pořád potí po porodu, taky máš raz dva nějaký ten flek....takžer mi ty nemocniční i vyhovují.
No já tašku samozřejmě nachystanou ještě nemám....ale dnes jsem se dívala, co nachystám maloškovi do porodnice-až pro nás pojede tatínek....musí mít nachystanou hromádku. Vzpomínám si, jak mi moje mamka vykládala, že měla nažehlenou pro mě krásnou krajkovou zavinovačku, naškrobenou a taťka ji nacpal do diplomatky.....takže mě nesla, jako by ji napřed přežvýkala kráva🙂)))chlapi🙂)

pajka00
30. srp 2010

tak se dívám na net na kojící podprsenky....jaké máte typy?

antoaneta
30. srp 2010

Ahoj holky!
Tak já ještě tašku do porodnice nachystanou nemám 😕 , no možná tak zběžně, ale ne určitě tak, že chytnu a můžu jít.
A věci pro miminko, jako oblečky si sebou žádný neberete? Jen si nachystáte na cestu domů a ty Vám pak přinese až manžel? Já je teda připravený mám, ale teda teď nevím 😕 .
@pajka00 Kočárek máte krásnej. Taky se mi moc líbil, ale nakonec jsme to vzdali. Chtěli jsme aby se dal sporťák i proti směru a tato starší verze to neumí. Takže jsme se dívali po těch, u kterých to jde. A nakonec jsme zjistili, že i levnější mají třeba i něco navíc, než kolikrát některej dražší. Ale držel mě dlouho 🙂
S těma kojícíma podprdama mám jen tip, pokud nechceš za ně moc utratit a nezáleží ti na nějaké té krajce a podobně. Já si koupila teď jednu v akci v Intersparu, za 99 korun. Je bavlněná, a odepíná se v košíčku takovej ten trojůhelníček, takže celá podprda je zachovaná, zůstane ti po obvodu takovej jako rámeček a pak trojůhelníkem zase prso schováš. Jestli máte tam u Vás taky ten obchod, tak se tam zkus mrknout. Bylo to tento týden a mají bílou, tělovou a černou. No a druhou jsem si koupila v Lidlu. Taky když měli akci na miminkovské věci a těhu věci. Ta stála 150 korun, a je na stejném principu, a taky bavlněná. Tam jsem si koupila i těhotenský triko a těhu - kojící noční košili. Vím, že teď někdy měli i na tyto věci akci v Kauflandu, tam taky prodávali podprdy, i kojící polštáře, nebo pyžama. Mně přijde, že jsou dobrý, a do začátku to určitě stačí. Možná časem, až budu mít jistotu i v tom kojení, tak bych si třeba koupila i nějakou dražší, ale tyto mi přijdou, že jsou fajn a že svůj účel splní. Jo já taky dostala tip na Tesco - 2až 3 stovky, Makro prý kolem 250 kč, a CaA tak kolem 500.
😉
A prosím dotaz? Holky co jste si kupovali ty monitory dechu i s druhé ruky, nebo půjčovny, nemáte strach z té funkčnosti? Já pořád zvažuju jestli si ho taky pořídit někde na bazárku, nebo radši novej 😅 A nemáte některá ten Babysense II.? Má dvě podložky a přišlo mi to fajn, že bych měla jednu tam a druhou zase třeba tam. A teď nevím, jestli jsem to nepochopila špatně. Nerozumím tomu, jestli se jako obě mají dávat do postýlky, nebo je to jako právě ta výhoda, že se dá použít jedna do postýlky a druhá třeba do druhé postýlky, tak, že se třeba jen přenese ten aparát. Nevíte, jak to je? Nemůžu se nějak rozhodnout, jestli právě tuto, nebo tu Nanny. Ale jestli se dávají obě naráz, tak mě to nepřijde nijak výhodný, navíc je i dražší.

broukb
30. srp 2010

@antoaneta tak já teda kupovala 2x Nanny od pani po jedněch dvojčátkách a jela jsem si je vyzvednout přímo k ní...byly ještě v záruce používaný 10měs. pani mi je zapla a oba ukázala..ještě mě poučila co to dšlá a nedělá, takže se po týhle stránce nebojim...navíc si nyslim, že je to stejně jen pro psychiku, takže kdyby mi někdo řek, že když dám pod polštář lentilku a zastaví se jim dech, tak začne pípat, tak budu spokojeně spát 😀 😀
A s těma dvěma podložkama je to myslim tak jak si psala, že to máš ve dvou postýlkách a přenášíš ten aparát.Holky na dvojčatech ještě hodně mluví o Raspires, nebo tak nějak připínaj se přímo na plenku ..try jsou prý dobrý, že je můžou mít i v kočárku a tak, ale zas prý vydrží jen do půl roku, protože pak jak se vrtěj tak už jim vypadávaj (přesnej název ti kdyžtak zjistim)
Jinak koju podprdu jsem si koupila v mothercaru, ale jen proto, že je měli z 1100,- na 650,- a jsou tam dvě..jinak je to na stejnym principu jak píšeš..odklápěcí trojúhleníkya docela jsem pak zalitovala když jsem viděla, že je mají právě třeba v \tescu...myslim, že je úplně jedno jak drahá je, stejně jsou hnusný všechny a push-ap efekt ti neudělá žádná 😀 takže počítám s věšákama 😀 Já si ještě v Tchibu koupila 3 koju tílka..jsou to tílka s všitou pevnější podprdou..stejnej princip jako na podprdách, takže doma budu nosit jen ty bez podprdy..to byl fakt dobrej kup..a 1. my jsou i teď s pupkem, takže už je nějakou dobu nosím a za 2. stály 400,- všechny 3 😉

broukb
30. srp 2010

jo a u nás v porodce vůbec nesmíš mít hadýrky na mimi až na cestu domu a to mi přiveze manža nechám mu to tu v šuplíku na hromádce a pro sebe jen minimum,košile maj erár, takže si beru jen 2 až přijdou návštěvy jinak budu nosit ty jejich, vložky tam taky dostanem a plínky teda dostanem jen na první den, takže si máme nechat pak dovézt na další dny, jo a ještě vložky do podprdy. Kosmetiku na mimi taky žádnou to je prý tam, jen si máme vzít kdyžtak vlhčený ubrousky když budem chtít.Upozorňujou na to, že si toho máš vzít fakt co nejmíňjen to co bude důležitý, protože při přímu se pak řeší kam s těma taškama..takže nejlépe jednu tašku..já se teda vešla do sportovní tašky, ale plíny mi přiveze manža až druhej den.Tak to jen k balení...

pajka00
31. srp 2010

Mám jednu takovou odepínací podprdu černou, ještě chci bílou a tak se musím mrknout do nějakého toho většího obchodu. S těma věcma je to podobné jak píše brouk, na mimčo všechno dostaneme tam-nic svého se nenosí-až a cestu domů.
O těch tričkách jsem neslyšela, ale můžou být fajn...no u nás Tchibo není...tak mrknu na net.
Venku leje od noci-pořád vkuse-takže jsem spala do půl 9..ono to brzo skončí to lehárko🙂 Chtěla jsem zapnout pračku, ale špatně to v tomto počasí schne-tak ještě počkám ze 2 dny, jestli se to neumoudří.

ratatooy
31. srp 2010

@antoaneta mi máme babysenseII a máme ho z aukra a vůbec se funkčnosti nebojím,a je to tak že pro malý miminko můžeš mít jednu desku tam a druhou tam jen přendáš tu krabičku,a když už je větší tak se používají obě do jedné postýlky.bylo to za dobrou cenu myslím mě to vyšlo na 1500 nový myslím stojí 3tis.ještě jsme to teda netestovali ale máme to od paní která to používala jen chvíli.

ratatooy
31. srp 2010

holky s těma podprsenkama je to dobrý že jsou i levný ale to byvají asi malé velikosti ne?já mám normální velikost košíčku E a nevím co pak?takže já si asi musím připlatit,ikdyž mám jednu z mimibaz.za 79kč je nová ale chybí ji háček takže ten musím přendat ze staré podprsenky,v gylanterii se nedají sehnat ty co jsou ve předu na to zapínání.

antoaneta
31. srp 2010

tak to nějaký ten monitor z druhé ruky ještě zvážím. Ikdyž asi kdybych si teď koupila nový a pak ho za půlku prodala, tak to vyjde nastejno. Podívám se na bazárky, a zkusím jestli se mi podaří najít někde nějaký, který bych si mohla alespoň vyzvednout osobně.
@broukb o tom Raspires, nebo jak se to jmenuje, jsem taky chvíli uvažovala. Přijde mi to praktický a fajn, jen nasadit na plínku nebo obleček a je to. Dokonce je to i česká výroba. Ale pak jsem si zase říkala, kdyby to sjelo, nebo to miminko tlačilo, nebo jak by se ošívalo, nebo nějak leželo a měnilo polohu, tak aby mu to nespadlo, nebo aby si to pak nezačalo samo třeba sundávat.......prostě přišlo mi, že větší jistota je asi u těch podložek. Pokud nebude pak z miminka cestovatel a nebude ležet úplně někde mimo.
Jinak o těch kojících topech z Tchiba jsem taky vážně uvažovala, a když jsem si je chtěla koupit, tak už jsem utřela nos. Neměly je 😖 Taky se zkusím mrknout na jejich web.
Myslím, že jsou @pajka00 opravdu dobré. Vypadaly hezky, tři barvičky. A určitě jsou i příjemné, co broučku?
JO a holky, ne že bych chtěla otvírat takovou debatu s hororovým scénářem, a vzájemně se strašit, ale nemůžu na to nemyslet. Tak prosím, nevíte někdo jak to je? Kdyby náhodou (což snad se nikdy a žádné nestane) ale jak je to? Když miminko přestane dýchat z důvodu toho syndromu a chvála bohu ta podložka na to upozorní, tak jde to miminko zachránit? Pokud je to ten syndrom? Jako nějakým dýcháním, nebo masáží srdce, prostě ho nějak zpátky nahodit? Nikde jsem k tomu nic nenašla a ikdyž se snažím si to z té hlavy vypudit, tak to nejde. Trochu mě to straší. ☹
Jinak @ratatooy jestli je to s tím Babysens opravdu tak jak píšeš, tak bych asi chtěla ten. Přece jenom, mě bude miminko spát v postýlce v ložnici a pak zase třeba v kuchyňi v ohrádce. Tak by to bylo praktický na využití, že bych jen přenesla si tu krabičku a ta podložka by tam zůstala vždy na svém místě. Jen mám trochu ještě obavu z té výšky matrace. Myslíte že to vážně nemá vliv a funguje to stejně dobře u všech? Přece jenom je to dost rozdíl, když je matrace vysoká třeba 6 centimetrů a já mám 11 centimetrů. Koupila jsem si schválně tu vyšší, kvůli teplu a tak a teď nevím, jestli na ty monitory to není spíš horší. Možná se zkusím obrátit i na nějakého výrobce 😕
Jo a @ratatooy v tom Intersparu, měly E košíčky. Zkus se tam u Vás někde mrknout. Já se spíš bála, že tam nenajdu tu svou lentilkovou velikost 😀

pajka00
31. srp 2010

Na lentilky koupíš všechno🙂))
Já teda monitor nemám, ani jsem o něm neuvažovala, ale tam jde o to, že je potřeba s tím mimčem pohnout, zatřást-aby se nadechlo...protože je to vlastně, jakoby se zapomnělo nadechnout a tím, že s ním pohnete, tak se nadechne.....tak nějak to je. Samozřejmě, že pokud by to nepomohlo-dýchání z úst do úst-u mimin včetně nosu-je to samozřejmost. Jsem přesvědčená, že to nebudeme muset žádná řešit...ale bohužel-stát se může cokoli. Ale je to takový instinkt, že člověk jedná jako robot a důsledky ho napadnou, až je po všem. Mně se tak dusil syn...normálně jsem ho vzala za nohy, obrátila ho hlavou vzhůru a zatřásla-až z něho ten kousek jablka vyletěl...měl asi půl roku....cucal z něho šťávu a najednou šup-už ho měl v krku...nešlo to tam ani zpátky, tak jsem vůbec nepřemýšlela a pověsila ho hlavou dolů...Asi to v nás někde je, že když je zle-tak víme co dělat....chválabohu🙂

antoaneta
31. srp 2010

@pajka00 tak já doufám, že teď jen u lentilek nezůstanu 😀 To byla jedna z věcí na kterou jsem se taky v souvislosti s těhotenstvím těšila. Alespoň co si pamatuji, tak má učitelka ze střední si to náramně pochvalovala, že po porodu ji prsa zůstaly. Z nulek to dotáhla dokonce na trojky 😀
Jinak s tou první pomocí, si mě uklidnila. Já právě nevěděla jestli v případě toho syndromu je vůbec pomoci. A doufám, že takový instinkt jaký si měla, budu mít v případě nutnosti, taky. Moje kamarádka, totiž zachránila takhle dítě své sestřenici, která, když se jí dítě dusilo a nemohlo dýchat, tak stála jako opařená a nebyla naopak schopná nic udělat, jak byla v šoku.

pajka00
1. zář 2010

@antoaneta Neboj, lentilky nebudou-aspoň po porodu))Ale nevím, jestli ně nezklamu, já jsem měla vždycky slušné prsa-ale bohužel-jsem je vykojila,takže spíš ty lentilky mám až po dětech🙂 Ale možná to funguje i obráceně-však uvidíš. Musím ovšem říct, že jsem spokojená s lentilkama-lepší než teď ty prsa, co mi narostly v souvislosti s těhu a nechci vidět, až se zase nalijí mlékem......to bude síla🙂
Instinkt je zajímavý a je jasné, že se každý zachová v takové situaci jinak-ale myslím,že je to nějak dané. Zajímavé je, že když byly děti malé, byla bouřžka, mlátilo ze strany na stranu,tak jsem spala jak zabitá, ale když přišla dcera a mezi dveřma zašeptala mami-byla jsem okamžitě vzhůru...záhada🙂
Venku je hrozná kosa...pověsila jsem prádlo-tak buď to uletí i se sušákem a nebo to snad proschne.

pecicka
1. zář 2010

ahoj těhulky 🙂 včera jsem byla na kontrole, všechno v pořádku, natáčela i srdíčko malýho, btak jsem byla ráda, že ho slyším,jinak mi brali krev na ty druhé trippl testy, tak se toho bojím, na genetiku jdu 16.9., tak se modlím, aby bylo všechno oki......je to sranda číst, jak tady řešíte ty prsa, já měla veliké vždycky a jen tiše záviděla těm, co je mají malé, Každá hold chceme vždycky to, co nemáme 🙂

ratatooy
1. zář 2010

ahojky hlásím se po poradně.šimonek má 2100g takže spark může být ůplně v klidu žádného štrůdla nemá.jinak se nám prcek nechce otočit takže nám dr pomalu plánuje císaře,na jednu stranu mě to štve ale zase na druhou když nastoupím na termín na nic nebudu čekat a tu jizvu taky zvládnu budu muset.ale třeba si dá ještě říct.jinak mi prcek tlačí na dutou žílu takže nemůžu vůbec ležet na zádech.

antoaneta
1. zář 2010

Ahoj! Tak na ty prsa jsem zvědavá. Protože ani teď v těhu, žádná změna 😅 schválně jestli se hnou nějak po porodu 😀
@pecicka gratuluji k dobrým výsledkům a neboj! Pokud první dopadly dobře, tak i ty druhý testy budou dobrý! A na tu genetiku musíš? To kvůli věku? Já jen, že někoho na to i tak neposílají.
@ratatooy No to je krásná váha! Já jsem zvědavá co my. Já jdu do poradny v pátek. Tak budu taky informovat. A s tou polohou miminka bych to ještě nebrala za konečnou, ještě je pořád dost času na to, aby se miminko mohlo přetočit. Tak mi to alespoň říkal doktor. A neuvažovala jsi, o nějakých takových těch cvikách, že by to třeba mohlo miminku k otočení pomoct? Jinak je ale fajn, že doktor už teď uvažuje o případném císaři. Sice vím, že asi nic moc, ale myslím si, že je to furt lepší, než kdyby to byl doktor experimentátor a řekl, že miminko zvládneš porodit i tak, ikdyž je natočeno zadečkem. A pokud by nakonec k tomu císaři došlo, (já ale věřím, že se to může ještě změnit 😉 ) tak si můžeš nechat dát jen epidural, aby si mohla být při vědomí a miminko viděla a mohla ho mít hned po porodu u sebe 🙂

pecicka
2. zář 2010

dobré ranko🙂

@antoaneta na první genetice jsem byla nebo na tom screningu v prvním trimestru a ty výsledky byly výborné, tak doktor říkal, že jeho názor je takový, že není potřeba odběr plodové vody, tak věřím v naději na dobrí výsledky i ted.....
jinak vám to tady všem tak utíká, vzdyt vy zachvilku všechny odrodíte a s kým já budu plkat? 😉

ratatooy
2. zář 2010

ahojky @antoanet to máš pravdu ještě se může otočit mě by nevadilo ho rodit i tak ale je to risk,lepší když se to takhle dopředu naplánuje furt je to lepší než jak to zažilo tady v porodnici plno kamarádek,prvně čekaly až začne porod sám od sebe a pak po několika hodinách šly na císaře to si myslím že je ůplně nejhorší kombinace,to nás naštěstí nečeká jelikož mám tu cukrovku a jsme po ivf tak to by byl nástup a rovnou na věc taky dobrý aspoň bych neskučela někde kolik hodin,ikdyž jsem se těšila na přirozený porod,a ten epidurál to není nic pro mě,když operace tak uspat,já snáším operace dobře,a nech si tady něco píchat do páteře na naši nemocnici nadávají čím dál víc,no taky se už kolik roků tomu říká místo nemocnice veterina.nebo řeznictví

pajka00
2. zář 2010

ahoj holky, peci jsem ráda, že je vše OK a mimčo prospívá🙂 Taky jsem měla bobany na druhý screening, ale dopado všechno na výbornou, tripl testy taky tak doufám, že bude vše v pořádku i po porodu.
ratat je jasné, že přirozený porod je pro tělo vždycky nejlepší, ale než riskovat porod zadečkem-což není žádná sranda, mockrát musí u toho mimču zlomit klíční kost, aby ho dostali ven, tak je ten císař opravdu lepší. Kamarádka čekala dvojčátka, jeden byl zadečkem, jeden příčky, byla domluveá na císaře a než k němu přistoupili šup-oba kluci se otočili předpisově hlavičkou dolů-den před termínem....chápete, že tam měli ještě místo? Doktoři z toho byli převapení a tak šla rodit přirozeně...takže jak vidíš-do posledního okamžiku se může otočit. Můj prcek je už naštěstí hlavičkou dolů-taky byl zadečkem, ale umoudřil se🙂 Holky, já jsem nešťastná z těch jmen.....pořád si nemůžu vybrat jméno pro kluka.....oc se mi líbí Šimon, ale jelikož bude Novák, tak je blbý, aby říkal Šimon Novák..nemá začínat příjmení stejným jako končí jméno.....tak jsem si říkala Matouš...../když už není šimon🙂)co vy na to? Všem jsem řekla, že jména dáme úplně jiné, než jsme původně mysleli, ale že to nikomu neřekneme....protože stejně se to vždycky někomu líbit nebude...dcera je z toho na větvi a pořád to ze mě páčí, co jsme si vymysleli...
Antoanet neboj se-jak se ti prsa nalijí mlékem-budeš se těšit na svoje lentilky🙂)

antoaneta
2. zář 2010

Ahoj holky, chci se zeptat, provozujete, nebo budete provozovat některá masáž hráze? Nebo cvičení s Epinem? Já o obou variantách vážně uvažuji. Stejně tak i o dalších variantách jak si pomoci k lehčímu porodu, - jako maliník, pohanka, homeopatika. Půjdete taky do něčeho? Potřebovala bych si ujasnit, s čím konkrétně a kdy začít. A samozřejmě konzultovat pak i vzájemné zkušenosti. 😀

ratatooy
2. zář 2010

@pajka mi budeme mít šimona a příjmení Man tak je to skoro stejný jaks vama ale co,a matouše jsem taky původně chtěla,nebo matyáše
@antoanet já se do masáže půstila ale vůbec mi to nejde,a včera mi přišlo epino tak kjsem to zkoušela a docela to šlo,určitě to pomůže k lepšímu porodu a hlavně bez poranění nebo s minimálním počtem stehů.když si přečteěš ve foru od holek příspěvky tak je to jasný já byla rozhodnutá hned,sice mi třeba bude naprd jestli skončíme u toho císaře ale nebudu přemýšlet co kdyby ještě se stočí a budu ráda že jsem to nacvičila,jinak se sním má cvičit až 36tt ale já to pomalu zkouším už teď mám na to víc času a nemusím to dělat tolik násilím.a masáž se má od 34tt

broukb
2. zář 2010

Ahoj holky tak se dneska hlásím z první poradny u Apolináře..byla jsem tam 3 hodiny a zkontrolovali mi detailně úplně všechno, dr byla strašně milá a pečlivá. Jen na nás čekalo dnes velké překvapení...Samík se otočil, takže už jsou obě miminka hlavou dolu a tím pádem je velká pravděpodobnost k normálnímu porodu :P tak nevim, jestli mám být nadšená, nebo uaáááááááááá to si ze mě dělaj ty moje dětičky srandu??? Jinak Vanesska váží 2178g a Samík 2064g a k porodu se prý zatím rozhodně nechystaj )) Musel se otočit dneska v noci ještě včera tam měl hlavu...no čuměla jsem jako blázen...a prý pokud nezačnu rodit, tak vyvolání, nebo císař až týden před termíne to jsem taky koukala...tak dlouho už necííííííííííí 😀

broukb
2. zář 2010

Jo a Paji my budeme mít Samuel Lang ....sice mi to vadilo, ale kašlu na to, my se na tom tak dlouho domlouvali, že už to kuli tomu odmítám měnit 🙂 ze začátku mi to přišlo blbý, ale teď už mi to tak špatný nepřijde...Horší je když je třeba s háčkem (mám kamarádku a ta má Tomáš Šáfr , tak to mi přijde daleko horší)

Jinak já epino ani hráz provozovat nebudu znám spoustu holek co trénovaloi astejně se potrhali a holky co si tam v životě nesáhli nic...myslim, že je to určitě dobrý, ale pro mě zbytečněn zlouhavý a s nejasnym účinkem. To máš jako s mazáním, někdo nemaže celý těhu a nemá ani číárku a někdo maže celý těhu 2x denně a má popraskaný břicho jak blázen.Nevymlouvám to, jen jsme přidala svůj názor. 😉

ratatooy
2. zář 2010

@brouk samozřejmě názor přidat můžeš 😀 každý máme jiný pocit,pak si to řekneme jak jsme kdo na tom byli. 😀 ono to epi no může pro někoho být zbytečné záleží na pružnosti tkání a tak dále ale věřím tomu že kdyby netrénovali byli na tom ještě hůř.
@antoanet ještě ty homeopatika mám nějaké taky,takový malý kuličky bere se to dva týdny před termínem a pak při každé kontrakci.

zazy
2. zář 2010

Ahojky děvčata,všem Vám přeju at Vám proběhnou porody co nejrychleji a s co nejmenší bolestí at máte už mazlíčky u sebe.
A Peci neboj,já tu stebou ještě nějakou chvíli pobudu

pajka00
3. zář 2010

dobré ranko, tak s těma jménama jste mě teda dostaly🙂no mám o čem přemýšlet, jestli šimonka nebo matouška....matyášů je hrozně moc a matějů ještě víc-toho jsem měla před 15 lety u dcery...kruci to je dávno! 😀 Jinak co se týká masáže a epina.....samozřejmě, je to na každé...ale mám v tomto stejný názor jako brouk......hodně záleží na konkrétním člověku-jaké má svalstvo, vazy atd.....jako s tím natíráním...já jsem se ani u jednoho dítěte nemazala a nemám ani prasklinku, kamarádka, která byla zároveň se mnou těhu se mazala celé těhotenství a 14 dní před porodem jí hrozně popraskalo břicho i prsa....Stejné je to se mnou i s masáží.....tenkrát jsem o žádném epinu nic nevěděla a řekla bych, že to ani nebylo-takže samozřejmě nic. Šili mě u obou porodů, ale jen trochu a za týden jsem už běhala jak rybička-dokonce jsme tenkrát ani šestinedělí nedodrželi...takže jak říkám-je to na hodně na organismu,a le myslím si, že ani jedním nic nezkazíte, pokud budete masážovat nebo epinovat-určitě to nebude horší. Já jsem spíš přemýšlela o homeop.-konkrétně tuším arnika se bere. Známá ji bere na jakýkoli úraz, modřinu, dává to i dětem ve školce a má to výborné výsledky. Dokonce šla na vážnou gynekologickou operaci-začala to brát už před operací a hned po operaci a krásně se hojila-doktoři to schvalovali.....tak asi si pořídím toto.

zlucie
3. zář 2010

Ahoj holky ... 😉
U nás už je olejíček na masáž hráze nachystaný!
Je tam napsáno 6-8 týdnů před porodem, tak ještě vyčkáváme.
Manžel se napřed těšil 😀 ,studoval jak na to atd. Teď ho to trochu přešlo....ale snad to zvládne! 🙂 🙂 🙂
Moje sestra to praktikovala, manža jí msíroval u televizních novin 😀 , malou" vyplkla" jako nic...ale jestli i díky tomu, to nikdo neví.

ratatooy
3. zář 2010

@zlucie určitě ji ta masáž přispěla.
@pajka taky uvažuju ještě o nějakých homeop.kdyby jsme přece jen skončili u císaře tak něco na lepší hojení určitě něco je musím to prostudovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru