Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Najdu tu těhotnou/maminku s operovanou srdeční vadou?

veroniquecz
6. čer 2014

Najdu tu některou maminku, nebo těhotnou, která měla operovanou srdeční vadu?? Jde mi o sledování v těhotenství.

kass86
6. čer 2014

@veroniquecz Mám pouze lehkou vadu, která operaci nevyžadovala. Byla jsem jednou na EKG a sonu. Znovu jdu měsíc před porodem. U tebe ale určitě budou kontroly častější.

veroniquecz
autor
6. čer 2014

@kass86 Jsem jednou za tři roky sledovaná v ambulanci vrozenýcg srdečních vad, ale už je vše dle výsledků OK, tak nevím, jak se k tomu posatví v těhotenství. A na kontroly jsi chodila přímo na kardiologii??

kass86
7. čer 2014

@veroniquecz Ano, na kardiologii. Pokud máš obavu, zajdi se tam zeptat už teď 🙂.

sarkad2856
7. čer 2014

@veroniquecz já mám jen zkušenosti s kamarádkou,měla taky operaci,budete více hlídana, a i častější kontroly na kardiologii.Potom porod probíhá se souhlasem kardiologa pokud schválí přirozený porod aniž by Vás to ohrozilo jak Vás tak miminko mužete rodit normálně,jinak jsou plánované císaře u takových případu

anazuzzuzana
3. pro 2014

Já mám defekt komorového septa... nikdy jsem nebyla operována a ani nebrala žádné léky. Jen chodím jednou ročně na kardio, defekt je asi 2mm, pořád stejný. Osobně se vůbec nijak nemocně necítím (nikdy jsem se nijak neomezovala a hodně sportuju) a nechala jsem si dát od kardiologa potvrzení, že jsem ok a v souvislosti se srdeční vadou nepotřebuji žádný speciální režim. Jen mě někdy kolem 15tt poslal na speciální sono miminka, aby děttský kadiolog vyloučil dědičnost vady.

Sem začni psát odpověď...

Odešli