Najdu tu těhotnou/maminku s operovanou srdeční vadou?

veroniquecz
6. čer 2014

Najdu tu některou maminku, nebo těhotnou, která měla operovanou srdeční vadu?? Jde mi o sledování v těhotenství.

kass86
6. čer 2014

@veroniquecz Mám pouze lehkou vadu, která operaci nevyžadovala. Byla jsem jednou na EKG a sonu. Znovu jdu měsíc před porodem. U tebe ale určitě budou kontroly častější.

veroniquecz
autor
6. čer 2014

@kass86 Jsem jednou za tři roky sledovaná v ambulanci vrozenýcg srdečních vad, ale už je vše dle výsledků OK, tak nevím, jak se k tomu posatví v těhotenství. A na kontroly jsi chodila přímo na kardiologii??

kass86
7. čer 2014

@veroniquecz Ano, na kardiologii. Pokud máš obavu, zajdi se tam zeptat už teď 🙂.

sarkad2856
7. čer 2014

@veroniquecz já mám jen zkušenosti s kamarádkou,měla taky operaci,budete více hlídana, a i častější kontroly na kardiologii.Potom porod probíhá se souhlasem kardiologa pokud schválí přirozený porod aniž by Vás to ohrozilo jak Vás tak miminko mužete rodit normálně,jinak jsou plánované císaře u takových případu

anazuzzuzana
3. pro 2014

Já mám defekt komorového septa... nikdy jsem nebyla operována a ani nebrala žádné léky. Jen chodím jednou ročně na kardio, defekt je asi 2mm, pořád stejný. Osobně se vůbec nijak nemocně necítím (nikdy jsem se nijak neomezovala a hodně sportuju) a nechala jsem si dát od kardiologa potvrzení, že jsem ok a v souvislosti se srdeční vadou nepotřebuji žádný speciální režim. Jen mě někdy kolem 15tt poslal na speciální sono miminka, aby děttský kadiolog vyloučil dědičnost vady.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru