Naučím se mít ráda 3. dítě, když se na něj netěším?

sue007
23. srp 2013

Ahoj ženy,včera jsem zjistila,že jsem těhotná,krátce,vynechala mi menses a já letěla pro test. No mini interupci jsem zvážila,ale nechce se mi to udělat a mít třetí dítě si vůbec neumím představit.Malý má rok a půl a když si uvědomím,co mě všechno čeké,3-4 měsíce zvracení,bolesti zad,porod,pak to ubrečené mimi doma a jeho bráškové,budu se jim vůbec zvládat věnovat?Někdy mám pocit,že to nezvládám už teď.Manžel je pořád v práci,babičky nejsou,s penězma na tom nejsme nijak dobře.Jako příklad uvedu,že jsem třeba chtěla dát klukům na vánoce spacáky,aby měli pořádné svoje,až zase pojedeme pod stan příští léto.Ale my vlastně nikam nepojedeme,já budu mít malé mimino a pět se nás stejně do našeho stanu nikdy nevejde.Do mého auta vlastně asi taky ne.A co do mýho srdce...Nechci,aby jste za mě rozhododovali,to nikdo nemůže,ale spíš bych chtěla radu od někoho,kdo třeba řešil podobný problém.Naučím se to miminko mít vůbec ráda,když se na něj netěším?Nemůže to vlastně celou rodinu úplně rozhodit,když už teď to táhneme jen tak tak?A jak se budu lišit od romů,bude ze mě jen věčná pobíračka dávek,která tráví půl života na dávkách....A ještě na vysvětlenou,proč tedy vůbec těhotná jsem-sama tomu nemůžu dost dobře uveřit,vidíme se málo,v sexu se chráníme prezervativem nebo výjimečně přerušovaná soulož a to se pak ještě modlím,abych náhodou těhotná nebyla,pořád na tom musím myslet,kdykoliv sex proběhne,protože vím,jak jsme plodní,kluky jsme chtěli,ale stačilo jednou a bylo to.Antikoncepci brát nesmím,respektive nemám ji zakázanou,ale mám crohnovu chorobu a vždy(4xvyzkoušeno)se mi nemoc po antikoncepci zhoršila a skončila jsem na kortikoidech,takže teď ji 6 let neberu a jsem úplně bez potíží.Až tedy na tento problém...díky moc za názor

speedygon
23. srp 2013

Neznamená, že když se na mimi teď netěšíš, že bys jej později nemohla mít ráda. Ale píšeš i dost věcí proti...co takhle adopce kdyžtak?? Je tolik párů, které by se miminka ujalo...pouvažuj....ale chce to především si sednout s partnerem a probrat to s ním....

selverin
23. srp 2013

přesně tak 🙂 pochybuji, že bys miminko neměla ráda a kdyby...tak je vždycky možnost dát jej k adopci.... dále bych to asi pak řešila podvázáním nebo u muže fik fik.... je škoda, že si vůbec neužíváš sexu z neustálého strachu otěhotenění... bez muže bych ale nic sama neřešila...třeba tě mile překvapí nějakým rozumným řešením 😉 držím palce

bajana
23. srp 2013

....tak to nikdy nebudes lutovat - to je prve co ma napadlo, ked som videla ten nadpis diskusie.....ale ja som tymto nepresla, pocat dieta sa nam nedari a biologicke hodiny biju na poplach....takze nie som vobec kompetentna vyjadrovat sa ....

prcek91
23. srp 2013

tímdle jsem si neprošla čekám první a strašně se na něj těším a už teď ho miluju ale dle toho co píšeš bych asi taky hodně uvažovala.. vždy jsem chtěla dítě (děti) dokázat zabezpečit dát jim vše potřebné a našetřit jim nějaký základ do jejich začátků, takže vzhledem k fin. stránce bych asi přemýšlela jestli vůbec dokážu 3 děti zabezpečit i materiálně... myslím že láska je důležitá ale jakmile se v tobě ten prcek začne vrtět tak snad ani nejde ho nemilovat... Každopádně bych se o tom poradila s manželem (partnerem) a do budoucna bych to vzhledem ke zdrav. stavu řešila sterilizací jedné nebo druhé strany.. budeš si moci užívat sexu i´beze strachu z otěhotnění... určitě to nějak rozumně vyřešíte..😉 drž se 😉

nae
23. srp 2013

@sue007 Ahoj, a čo varianta, že budúce leto pojdu chlapci pod stan s tatinkom a ty si budeš užívať sama miminko? 🙂
Tvoje riadky sú napísané s citom, sú plné lásky, a verím, že také city máš aj k svojim deťom, a budeš mať aj k tretiemu.
Každopádne nechcem moc radiť, ale mám pocit, že si veľmi fajn človek, starostlivá mamička, ktorá sa vie o svoje kuriatka postarať, Výbavičku máš, chlapci už budú rozumnejší. Nebude to zo začiatku úplne jednoduché, ale to nie je ani s jedným či dvoma deťmi. Veľa mojich známych má, alebo minimálne plánuje tretie dieťa. Možem ti za seba povedať, že keby som bola v tvojej situácii, potešilo by ma to (lebo racionálne už tretie dieťatko nemáme v pláne, ale moja podvedomá túžba je).
Držím ti palce!
p.s.a všetci tí moji známi s viacpočetnými rodinkami tvrdia, že ich tretie deti sú najlepšie...že keby boli také hneď tie prvé deti, tak by to bolo super 🙂

aideen
23. srp 2013

Čekám třetí dítě a malý má teprve rok 🙂 Je to sice náročnější teď ten začátek těhu (jsem unavená, tlak v háji takže nevolnosti na omdlení a podrážděnost), ale nedokážu si představit, že bych třetí neměla, když už se stalo. Nejsme sice boháči, jsme normální průměrná rodina, ale vždycky se to zvládnout dá. 🙂 Navíc, nikdo nemůže vědět, jak na tom budete třeba za 15 let, až budou děti na středních školách. Můžete teď mít statisíce, ale za tu dobu můžete být oba na pracáku. Je to extrém, ale přesně vystihuje to, co chci říct 🙂

honzulka
23. srp 2013

Mám tři děti a myslím si,že se to zvládnout dá...ale určitě bych to v první řadě řešila doma s manželem,protože jen vy víte zda by jste to zvládli...a poku miminko nechceš,tak jsou jiné možnosti...Já má děti přesně 2,5 roku od sebe,kluci jsou dost živí a neposlušní,takže to taky moc nezvládám,holt nejezdíme každý měsíc k moři,nechodí oblíkaní v Adidasu či Nextu,ale mám je moc ráda a to je myslím nejdůležitější.. 😉 Tři děti si myslím,že je normální,jak na menšinu na mě nikdo nekouká,pouze obdiv,že ty 3 máme a že to zvládáme..Takže tak...Tak jsem se bála,zda to budeme zvládat a jsem ráda,že manžel inter.nezvažoval a naše Terezka je za to odměna.. 😵 takže hodně štěstí při rozhodování.. 😉

andy21
23. srp 2013

@sue007 zvaž vše dobře, my čekáme třetí miminko .chtěné...Taky hodně jezdíme pod stan, plánuji, že budem jezdit i s miminkem, vše se dá řešit, věci se mohou za méňě peněz koupit použité, i ty spacáky a větší stan třeba, lidi mají kolikrát velké oči a pak se věcí po pár použitích zbavují za půlku ceny 😉
Myslím, že tedď máš ve všem guláš, rozmysli se dobře, ale neumím si představit, že by žena jako ty, která napíše takové cituplné psaní, pak neměla ráda své dítě.
A takový rozdíl v penězích mezi 2 a 3 dětma už není a navíc se dá vždy na lecčems ušětřit, sekáče, dědění, bazary....atd atd 🙂
Myslím, že jednou by sis interupci nebo adopci vyčítala....

dagina
23. srp 2013

Sice třetí neplánujeme, ale občas mě taková myšlenka napadne - co kdy náhodou..... fakt těžko říct, mám holky po dvou letech, v rodině absolutně žádnou podporu, těch pět let jsem s nima dá se říct sama, bylo to hodně těžké, zázrak, že jsme to ve zdraví ustáli.
Teď to je s holkama fajn, někdy jsou jak střelené do vrtule a moje nervy jsou na pochodu, ale jinak je to s nima hezké. Proto občas ta myšlenka na třetí, ale z podobných důvodů jak píšeš nee. Nicméně, kdyby se to stalo a otěhotněla, tak bych si mimčo nejspíš nechala.....

Jinak bych moc neřekla, že finančně je jedno 2 nebo 3 děti....

Moc držím pěsti, není to lehké rozhodnutí.
A co na to manžel????

sue007
autor
23. srp 2013

Děkuju moc,skoro mám z těch vašich reakcí na krajíčku.Manžel,no...čas na to moc nebyl si sednout a mluvit,na to snad máme víkend,ale hlavní věci,co nás koho napadli jsme si řekli.V zásadě není proti,možná víc než já,říkál,že já to mimčo budu nosit,mě zas budou padat vlasy,já tady jsem s nimi celý den nonstop ve zdraví i v nemoci,takže to záleží hlavně na mě.On že to vidí tak,že finančně tedy nic moc,že o třech dětech nikdy neuvažoval,ale že by se to snad zvládlo.A také,že doufá,že nedopadnu jednou jako moje maminka,že toho se nejvíc bojí(mamka nás měla 3holky a táta zemřel),že by jsme tu zůstali bez něj.Jinak miminko bych asi nikdy k adopci dát nedokázala,né že bych nechtěla pomoct bezdětným párům...to já bych jim všem moc přála.Ale nosit to miminko a dát pryč bych dokázala asi jen,kdybych byla opravdu vážné nemocná a věděla,žo bych ho stejně neviděla vyrůstat,což není tento případ.
Kéž by to byla alespoň ta vytoužená holčička,kluci jsou hrozní lumpové🙂 Až to časem oznámím mámě a hlavně tchýni,to teda taky bude zážitek.Díky vám moc,už si sem víc jistá.

sikulka2011
23. srp 2013

Ahoj, taky máme dva kluky a nedávno jsem přemýšlela podobně (test mi tedy ukázal, že těhotná nejsem). Občas mám pocit, že jsem úplně na dně. Je mi líto, že se nedokážu vůbec věnovat tomu prvnímu. Stal se z něj teď hrozný divoch. Ale pak když vidím jak jsou na sebe vázaní, jak se spolu smějí tak jsem ráda, že jsem šli do druhého. Nějak si taky nedovedu představit dát dítě, které bych nosila k adopci, takže jsem uvažovala stejně.
Naši kluci byly taky hned na první pokus....
Pokud je manžel pro tak máš napůl rozhodnuto 😀 U nás by to asi manžel nedal a nechtěl by....

Přeju ať se rozhodneš tak či tak ať všechno zvládáš 😀

janesafari
24. srp 2013

@sue007 Já před 5 týdny porodila druhé a i po dalším příšerném porodu,kdy mám ještě i ted zdravotní komplikace,tak stejně mě odvaha mít třetí dítě neopustila...Mám 10-letou dceru a 5-týdenního chlapečka...A nechci,aby za pár let,kdy bude dcera dospělá-byl sám,tak chci pro něj ještě sourozence... 😉
Dostavujeme dům,takže finančně taky nic moc-30 let budeme splácet hypotéku,ale věřím,že to zvládnem... 😕 Musíme !!!
A určitě se to malé naučíš milovat a přeju krásnou a hodnou holčičku,co ty tvoje dva lumpíky postaví do latě 😀
Dcera je pěkně divoká už snad od narození a neustále něco řeším a stojím někde na koberečku-je horší než banda kluků...A maličký je zlatíčko-je to poklad...
🙂 Přeju at to dopadne jen dobře 😉

snecek.v
25. srp 2013

Ahoj, já s tímto úplně osobní zkušenost nemám, ale vždycky jsem si přála tři - možná i čtyři děti.. Ale moje švagrová otěhotněla neplánovaně - taky vůbec nevěděla, jak se to mohlo stát.. Měla doma 9letou dcerku a 3letýho kluka. Další už nechtěli. Její manžel ji přesvědčil, ať na potrat nejde, že to nějak zvládnout (nejsou na tom finančně moc dobře, spíš podprůměrně). Švagrová ze začátku šílela, brečela, že to dítě nechce, že je nebude mít ráda- prostě kombinace těhotenských hormonů, stresu z finanční situace, strachu. Pak šla kvůli věku na odběr plodovky, začala krvácet a o dítě málem přišla a nastal obrat, strašně se o miminko bála, brečela, že ji malý nebude mít rád, když ho na začátku nechtěla.. A jak to dopadlo? Nejmenší má nyní tři roky, je to obrovský miláček, miluje ho celá rodina a nikdy by neměnili, jsou šťastní, že ho mají, i když bojují stále s financemi, ale zvládají.. Držím palce!

jandl
25. srp 2013

@sue007 Ahoj,za malinké se přimlouvám.
Já bych nezvládla je dát k adopci.S romama se nesrovnávej.Neciť se provinilá,že. Budeš brát soc. dávky,vždyť dnešní populace by měla být ráda,že vychováš slušného daňového poplatníka,který bude přispívat na jejich důchody.Tvé starší děti ti pomůžou.I když se ti naši hádají,tak cítím,že se mají rádi.JSI schopna velké lásky,hodně tvého úsilí bude vidět.Dočkáš se i nečekané pomoci od svého okolí. Kdysi jsem slyšela,že to je jedno,jestli máš děti. 3 nebo 5.Mohu potvrdit.

andy21
25. srp 2013

@dagina tak asi záleží na tom, co děti MUSÍ mít, ale vždycky se to dá nějak udělat, aby byli spokojení všichni, někde se dá ušetřit, aby se někde mohlo zaplatit...osobně mi spousty věcí, o kterých si moje známí myslí, že je děti musí mít, přijdou zbytečné...
Dětem je jedno, jestli jsou u moře v hotelu nebo v českém kempu ve stanu, je jim jedno, jestli chodí na zbytečně předražené kojenecké plavání...

veruska007
25. srp 2013

Ahoj,
já si myslím, že je to jen šok a že své třetí děťátko budeš milovat, jen co si na tu myšlenku zvykneš. Počkej, v třetím trimestru se na něj budeš vyloženě těšit! Náhodou Ti to těhotenství perfektně vyšlo - já vždycky chtěla mít děti v rozmezí, jako budeš mít Ty. Budeš doma na rodičáku akorát v době, kdy Ti nejstarší půjde do školy - budeš ho moct vodit v klidu do školy, že školy, budeš mít čas dělat s ním první úkoly... a mladší už bude dost velký, abys to zvládla 😉. Tak se neboj. Co se finanční stránky týče, tak my máme děti po dvou letech a finančně to ani o moc horší není - tedy pokud jsou děti malé. A až budou větší, zas budeme chodit do práce oba 😉. U nás v okolí je plno rodin se 3 a více dětmi (a nemyslím tím sociální případy 😉 ), takže si nemyslím, že bys vzbuzovala nějaký údiv. A dovolenou se netrap - přes Slevín se dá najít docela slušná dovča, i s dětmi 😉.

andysebesta
25. srp 2013

Ahoj, ted sice rikas, ze treti miminko nechces.Ale nemusis se rozhodne bat, ze bys ho nemela rada.Ja jsem citila u Mikulaska to same.Predelavali jsme byt, meli jsme trochu fin.potize(to by bylo na dlooooooouhy vypraveni)a navic jsem vubec necekala, ze bude pozitivni testik.Vstrebavala jsem to dlouho a dlouho jsem se citila tak, ze na potrat jit nemuzu, ale nejsem si jista, jak to vsechno budeme zvladat.Musela jsem tenkrat jeste na plodovku a Mikulka se narodil cisarem.Kdyz se pak ale narodil, mela jsem az vycitky svedomi, kdyz jsem kolikrat za den nabyla dojmu, ze ho mam mnohem vic rada, nez Matyska.Je to samozrejme ptakovina, mam je rada oba stejne, zboznujuj je.Ale tak jak jsem se na druhe mimi kvuli vselijakym obavam netesila(a ze jich bylo hodne, pokazde kdyz jsme se s manzelem bavili, prisla jsem s necim jinym, uz ze me mel hlavu jak patraci balon 😀 ), bylo me zpetne tezko z toho, co jsem rikala behem tehotenstvi a jak se celych 9mesicu citila.Nedala bych je.Ted cekame treti, opet jsem byla na plodovce a po lednovem potratu se hrozne moc strachuju, aby bylo miminko ok.Deti jsou to nejkrasnejsi, co muze zivot dat.Samozrejme, rozhodnuti je jenom a pouze na vas.Ale pokazde se to da nejak zvladnout.Ano, musi se treba nejaky cas setrit, ale i to pomine.Cas, co budete s detima doma se prekuli rychlosti blesku a az nastoupite zase do prace, fin.situace se zmeni.A z toho, ze chodim kazdy mesic na socialku pro pridavky, z toho bych si uz vubec hlavu nedelala, ba naopak.Ja tam chodila, kdyz byl maly Matysek. Byla jsem tam nekolik a nakonec mi pani rekla(kdyz mi davala nejake dalsi papiry na potvrzeni), ze si zijeme nad pomery, ze uz chodit nemusim.Ze jestli teda chci, tak ze mam donest potvrzene ty papiry, ale ze je to zbytecny.Tak bych priznane pridavky na deti brala jako plus 😉

lucavka
25. srp 2013

Ahojky, já mám zatím jednoho prcka, snad čekám druhého (ještě to není úplně jisté). A chtěla bych i třetí. I když chodím na IVF a je to boj. Já si myslím že se vůůůbec nemusíš bát že miminko nebudeš milovat nebo zanedbávat ty starší. A pokud je tvůj manžel připravený tě podpořit tak proč to vzdát. Co se dávek týče - jak říkáš, spousta lidí žije na stát celý život. Já tedy výčitky nemám. Pět let sem pracovala a i když si budu 3x na mateřský pořád pak ještě budu makat do 68 let ... Budu ti držet palečky. Ale pokud budete jen trošku chtít určitě to všichni společně zvládneme a možná to bude mnohem snažší než čekáš....

dagina
25. srp 2013

@andy21 tak určitě, ani jsem se tady nechtěla chlubit s tím, že sebe a holky oblékám v akčním sekáči za 10 - 15kč kus a jsem na to pyšná, jaké krásné, zachovalé a mnohdy značkové věci seženu. Manžel sice brble, ale kouká a říká, že to ani není možné 🙂... . Ale třeba zase moc nešetříme na sportovních věcech pro holky a vůbec sportovní aktivity.
Jako by jsi věděla, že na "drahý" kurz plavání chodíme od miminka, teda mladší dcera skrz nemoci moc nee, ale díky tomu, jsem si z holkama užila krásné léto. Manželi neměl, nemohl si vzít ještě dovču a v těch vedrech bych s holkama v paneláku nepřežila, takže jsme byli skoro stále bez taťky. Starší dcera je ve vodě absolutně soběstačná, mladší trochu také, takže na mě jedna nevysela kolem krku a druhá kolem pasu, když jsme šli na koupák sami. Tím jsem chtěla jen nastínit, jaké výhody, a pro mě to znamenalo letos hodně, může takový kurz mít. Ale tím vůbec nedávám do souvislosti ohledně rozhodování zakladatelky tématu.
V mém okolí je také hodně mamin, které mají nebo čekají 3. dítě.

andy21
25. srp 2013

@dagina já taky miluju sekáče a holky chodí krásně značkově oblékané, je to přímo můj koníček 🙂

Na sportu taky nešetříme, holky mají obě kola, odrážedla, lyže, chodí na běžky, starší na gymnastiku...ono spíš jde o to, jak to každý pojme a jaké má priority...už se to tady jednou řešilo, někdo má představu, že každé dítě MUSÍ mít svůj pokoj, svůj notebook, svou TV..,to mi přijde jako extrém...ale pokud někdo nežije vyloženě "od výplaty k výplatě" a má 2 děti, tak má podle mě i na 3. bez nějakého dramatického snížení standardu celé rodiny

dagina
25. srp 2013

@andy21 jj, vždycky se třesu na každou akci 😀, holky to baví také hrabat 😀, i pro to třetí by se dalo určitě vyhrabat😀😀

sonik05
25. srp 2013

@andy21 Maminky si často myslí, že kojenecké plavání je pouze "moderní" záležitost, předražená a dítěti nic nedá. Můžu Vás ale ubezpečit, že malé miminko si nikde jinde nezaposiluje tak, jako na plavání. Díky plavání můžete vyrovnávat jednotlivé disbalance, které u miminka jsou. Druhou výhodou je právě to, že se nemusíte bát, když s dětmi jdete na koupaliště a nebo že vám bude viset na krku v pěti letech až ho budete chtít naučit plavat.
V kojeneckém věku je voda pro děti naprosto přirozené prostředí...pokud s ní nejsou v kontaktu, ztratí jistotu a bojí se, když nestojí na pevné podložce.
Kdybyste viděla jak jsou ty děti šikovné, nadšené, jak je to baví...milují to, třeba byste na to změnila názor.

Omlouvám se, že to nebylo k tématu.

andy21
25. srp 2013

@dagina pro mimina se hrabe právě nejlíp, mám pro malou připravenou výbavu, samá angl.značka a za pár kč 🙂 😎
To mě baví 😀

andy21
25. srp 2013

@sonik05 to je problém modréh koníka...já dala jen příklad a vy mě chytnete za slovo a uděláte ze mě odpůrce kojeneckého plavání...já s dcerou na plavání chodila, nějak extra mě to nenadchlo, ano dceři se to líbilo, ale ta cena 250 na hodinu mi prostě přišla nepřiměřená a myslím, že se dá s dítětem cvičit a posilovat i jinými metodami...a ve zdravějším prostředí...

sonik05
25. srp 2013

@andy21 v pořádku, Váš názor. Ano, posilovat se dá i jinak. Voda je ale velký pomocník při posilování.
Neřekla jsem, že jste odpůrce kojeneckého plavání, jen jsem chtěla poukázat na to, že dětem hodně dává i když to tak vůbec nemusí vypadat.
Co je na prostředí bazénu nezdravého? Myslíte chlór? Pokud byste chodila do klubu, kde je bazén schválen pouze pro kojence, je hranice chloru tak nízká, že je srovnatelná s množstvím vody v kohoutku, kterou si doma napustíte ve vaně 😉

berenika39
25. srp 2013

@sonik05 nemyslím, že by tohle pomohlo zakladatelce tématu ☹

sonik05
25. srp 2013

@berenika39 však jsem psala, že se omlouvám, že je to mimo téma.

dagina
25. srp 2013

@andy21 250 kč kurz??????????? A sakra, tak to máme skoro zadarmo 🙂, sice jenom půl hodiny, bo hodina je pro malé děti dost.

schnek
25. srp 2013

@sue007 když jsem podobné pocity zažívala před 3,5 lety, dostala jsem tuhle radu - představ si sama sebe za rok, dva pět... seš si jistá, že nebudeš rozhodnutí dítě si nenechat litovat? odmysli si všechno, co tě trápí, představ si, že nezáleží na ničem jiném než na tvém přání, ponoř se sama do sebe a zeptej se, jestli chceš nebo nechceš to dítě přijmout. Vždycky se to dá nějak udělat, prostě to dáte 😉 A láska? určitě je schovaná pod tím stachem a šokem 🙂

andy21
25. srp 2013

@dagina ne kurz, jsi blázen, to bych se nerozčilovala, ale 40 minut.A už tu fakt offtopicujem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru