Nechat si vyřezat znaménko na prsou? První týdny těhu

lenulee7
6. lis 2013

Ahojte, mám dotaz, nejspíš jsem opět těhu (zjistím asi za cca pár dní dle těhu testu) - momentálně nevykazuje žádné známky, ale cítím to na sobě...a můj dotaz k vám je, zda-li máte někdo zkušenost si v tomto požehnaném stavu nechat vyřezat znaménka? Já je mám plánované (objednaný termín) asi už měsíc dopředu a teď nevím, jestli to podstoupit, jelikož se jedná třeba jen o začátek těhu, nebo raději nechat tam, kde jsou a třeba až tak za rok? jedno mám přímo pod dvorcem a druhé v klenbě u paže, ale také zasahuje do prsa...děkuji za rady, zkušenosti... emoticon

lucieandrlova
6. lis 2013

K tomu by se měla hlavně vyjádřit kožní lékař... Ale obecně doktoři neradi dělají cokoliv v těhotenství... Jednak je tělo mnohem citlivější, probíhají v něm změny, o kterých nikdo neví, co bude (každé těhu je jiné) a v případě komplikací jsou omezení, čím léčit... A taky čím blíže k plodu, tím horší.
Doporučila bych to projednat s doktorem.

victress
6. lis 2013

@lenulee7 pokud ti nedělá žádné problémy (svědění, krvácení, změna velikosti atd.) a jdeš ho odstranit jen z preventivních důvodů, odložila bych zákrok až po porodu po ukončení kojení 🙂

lenulee7
autor
7. lis 2013

No, to pod dvorcem mi před 10 let "doporučili" odstranit, než poprvé otěhotním...jenže já na to zapomněla, moje kožní nikdy nic neříkala a pak jsem otěhotněla, porodila a byla na prohlídce u kožní a ta doporučila odstranit. Už mám za sebou 3 vyřezané a teď mě čekají ty dvě na prsou....tak si říkám, když to přežilo jedno těhu, může i druhé ne? nebo to nechat odstranit raději teď, když třeba jsem v prvním týdnu...což zjistím za pár dní...jenže nikdo nemůže říct, jestli je hluboké a bude se muset říznout hlouběji a pak jsou tam ty mléčné žlázy...takže nevím, bojím a Mudr. má tento týden dovčlu 😒

lenulee7
autor
7. lis 2013

jo a na vyřezání mám jít teď 14.11., proto to tak teď řeším... :(

victress
7. lis 2013

@lenulee7 až zjistíš těhu, tak budeš už ve 4.- 5. týdnu těhotenství, né v 1. 🙂
škoda že jsi na to zapomněla před těmi 10 lety, mohla jsi to mít už dávno z krku, každopádně bych to nechala až na potom a už na to nezapomeň 😝 i lokální umrtvení je podle mě riziko pro případné mimi...

ema1984
8. lis 2013

Já bych tam určitě zavolala a pobavila se přímo s tím doktorem nebo se sestřičkou. Tady stejně nic nevykoumáš, důležitý je názor toho, kdo by to měl provádět🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru