Neklidné miminko po stresu v těhotenství. Je tomu vždycky opravdu tak?

szuzia
13. dub 2023

Ahoj ženy,
četla jsem mnoho článků a slyšela jsem tolik řečí jak stres v těhotenství není dobrý. Že budu mít neklidné a ubrečené miminko. Je tomu vždycky opravdu tak? Snažím se nestresovat a být v klidu, ale od přírody jsem tak trochu víc psycho. Do toho mi umřela babička a následně 2 domácí mazlíčci. Starám se o roční holčičku a občas je to opravdu náročné. Děsím se toho, že bych měla ubrečené miminko. Jak to bylo u vás? Děkuji za vaše zkušenosti ☺️

areh
13. dub 2023

@szuzia není to pravda. Byla jsem ve velkém stresu celé těhotenství. Nevěděla jsem, co jak bude (je to na delší vypralávění). Do toho začal covid, což mi taky nepřidalo. A prcek byl spáč a zlaté miminko. Sice velkej mazel, což ale přisuzuju spíš tomu, jak jsem se k němu chovala já. Nebo má prostě takovou povahu... 🙂 Doktorka mi tenkrát řekla, že se nemá cenu stresovat ještě tím, že stres ublíží miminku. Prostě to jak to je. Tenkrát jsem si říkala, jak to ale mám sakra udělat?! Teď vím, že měla pravdu. Člověk to neovlivní... Přeju, ať se vše zklidní a užiješ si těšení na mimčo 🙂

kakba
13. dub 2023

@szuzia hele a ja tomu stresu trosku ten prvni urvanej zivot davam za vinu. Jenze to neovlivnis.

inah91
13. dub 2023

Já bych dodala že spís po porodu bacha - já to vidím na svých dětech, když jsem ten daný den v klidu, tak mám zlaté děti, které dokonce i spí! (Mám nespavce), ale když jsem na nervy, tak to je pekelny den, děti brečí, nespí.....

prejeta_zaba
13. dub 2023

Žádn velké stresy jsem během těhotenství neprozila a nejsem stresař, že bych kolem všeho jančila a stejně jsou všechny tři děti nespavé, stále chtějí pozornost, aktivní...neřekla bych nějaké problémové, ale rozhodně si nevydrží někde v koutě tiše hrát. 🤭Velké souvislosti bych v tom nehledala.

alishka111
13. dub 2023

@szuzia já byla obě těhotenství v pohodě a klidu a děti byly náročné a mnoho let velmi špatně spaly...

majena39
13. dub 2023

@szuzia stres obě těhotenství. Nejdřív s babičkou, které začínala demence, pak se strejdou, který měl rakovinu a fakt to nebyl hezky pohled. Neustále vyšetření, nemocnice, do toho doma druhé dítě (teprve roční) a dementní babička také s nějakými problémy pořád. Kočička mi umřela, pak strejda nakonec pár dnů po druhém porodu zemřel a děti obě spavé. Takže bych se toho nebála. Samozřejmě stres není zdravý pro nikoho, ani pro netěhotné... Ale občas to prostě na člověka všechno padá. Bude líp 🍀💪

hani_na
13. dub 2023

@szuzia Já mám ubrečené a neklidné oba syny. V prvním těhotenství začal covid, v druhém válka na Ukrajině. Ale vic než tomu bych to přikládala faktu, že já jsem turbomyš a manžel taky není rozvážný uspávač hadů. Ale jinak také mozek věří představám, takže i myšlenky spouští stresovou reakci, byť podvědomou. Hraje roli i průběh porodu a pak prostě nálada mámy a celkově doma. Dneska jsem byla na zápise ve školce a když jsem měla čas to chvili pozorovat, tak v drtivé větsině nemá usměvavá máma zakaboněné dítě, ta zamračená většinou jo.

22hanah
13. dub 2023

@szuzia naštěstí neplatí, já měla příšermé celé těhotenství, stres, smutek, slzy, a pak stres, že to malého poznamená a vůbec, tak usměvavé, hodné, bystré, chytré a pohodové dítě jsem dostala prostě za odměnu❤️ přeju, ať to máte stejně

emillyhk
13. dub 2023

No, na mě se podepsal stres z úmrtí člena rodiny pár dní před porodem. Myslím si, že to hodně ovlivnilo moje vnímání porodu i jeho celkový průběh. A první týdny po porodu byl syn strašně uřvaný dítě. Pominu-li takové ty koliky, co má většina miminek, tak zpětně jsem si jistá, že to bylo proto, že já jsem byla strašně ve stresu (poměrně vážné komplikace poporodních zranění, syn nepřibíral, nedařilo se mi rozkojit, atd.). Jakmile jsem se uklidnila, syn se uklidnil taky. A je to tak doteď 🤷‍♀️

hronova1
13. dub 2023

Já jsem prožívala těhotenství hodně špatně, stres, každý den brečení, trápení, strach o miminko, stres z toho, že mám stres, problémy ve vztahu, porod cs.. mám toho nejhodnějšího chlapečka, krásně spinká, směje se, je neuvěřitelně šikovný, vývojově napřed, ani jednou mi nezaplakal.. držím Ti palce ❤️

felis
14. dub 2023

@szuzia blbost! Mela jsem s dcerou stres jako prase. Její otec mě týral a to vám teda klidu úplně nepřidá... Dcera byla pak úžasný miminko, spala 7 hodin v kuse od 6tydnu. Nosila jsem jí hodně v šátku, tak byla mnou přesycená a v postýlce si pak hrála s prstíky.

szuzia
autor
14. dub 2023

@areh @majena39 @22hanah @hronova1 @felis
Děkuji ženy, hned jsem klidnější ☺️ Vím, že každý to má jinak. Ale když čtu ty vaše zkušenosti, tak mám hned větší naději.

szuzia
autor
14. dub 2023

@inah91 @emillyhk Moc dobře vím jak je to po porodu. Děti jsou jako houby. Měla jsem komplikovaný porod a komplikace byli i po porodu. Dopadlo to tak, že jsem po tom všem skončila na antidepresivech a moc dobře si pamatuji dny, kdy my dceru brali aby byla v klidu. Proto se bojím neklidného miminka. Nevím jestli bych to zvládla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru