Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

sisstin
8. kvě 2007

jiji: ahoj kočko..nemám..a ani mít nebudu...s tím nepočítám už 😒

chechta
8. kvě 2007

sisstin a jaktože ti ji doktor/ka nenapíše?

sisstin
8. kvě 2007

chechta: že kdy nemám fyzický problém (nekrvácím, nepotrácím atd.)tak ji to nezajímá a přizpůsobit se mi musí v práci..jenže tam na to každej sere a ještě mě terorizují..ale to Dr. nezajímá, že prý to není její starost 😠

jiji
8. kvě 2007

Sisstin, tak přesně takhle bych dopadla, kdybych nezačala špinit na konci 1. trimestru, a to mám taky práci nic moc 😠
Je to pěknej bordel, někteří doktoři jsou v klidu, napíšou ji všem i s neomezenejma vycházkama a ti ostatní akorát tak dělají dusno 😠

chechta
8. kvě 2007

holky to je fakt šílený - nevím o co těm doktorům jde - pokud máte rizikovou práci tak si to u posudkáů vpohodě vysvětlí a i kdyby ne tak že Vám je špatně Vám nikdo dokazovat nemůže - jak taky, že?

sisstin
8. kvě 2007

chechta: to jsem jí říkala ze začátku taky..kdy mi fakt špatně bylo..a pořád jenom, že je to normální..a pokud v sobě udržím aspon jeden rohlík denně, že není důvod to řešit..teď už mi špatně sice není..ale jsem strašně unavená..dělám celý dny..nemám žádný volno..a ještě mi dneska řekli,že prej dělám hovno 😖

sisstin
8. kvě 2007

jiji: je to stará bába a asi žije v přesvědčení, že dřív se šlo orat a pak rodit..nebo já už fakt nevím..hlavně mám pocit, že mi nevěří, že v práci je jim to jedno 😉

jiji
8. kvě 2007

Sisstin, to je teda babizna 😖. Naprosto chápu, jak jsi unavená, já jsem se teď už dostala do fáze, že nedělám skoro nic a jsem jak křáplá po kebuli ...
A v té práci jsou taky prdlí, existuje snad zákoník práce a nějaký omezení pro těhotný, ne? 😠

sisstin
8. kvě 2007

jiji: tak na zákoník práce se tam prdí z vysoka 😉 obchodní řetězce no..a manazerka..to je kapitola sama o sobě..ale na to jsme my moc malí páni 😒

jiji
8. kvě 2007

Sisstin, je mi to úplně jasný ☹. A člověk si v soukromé sféře moc vyskakovat nemůže, bo je pak bez práce, ani neví jak, co? Kolega z pracáku mi vždycky říká, že na takový vychcánky se dá poslat kontrola, aby jim napařili pokutu, ale oni pak jdou tvrdě po těch, kdo by to údajně mohli spískat ... asi to nemá význam 😖
Já teda dělám ve státní, říkám pořád, jakej je to Kocourkov, ale občas teda zalaťpánbu za to, když vidím, jak to chodí jinde 😕

sisstin
8. kvě 2007

jiji: právě, to je to..že ty je udáš..a pak si to zjistí a budeš mít ještě mnohem větší problémy..a co na tebe ještě můžou ušít 😒 tyhle koncerny..to je síla...a věřím, že oni tu neomezenou moc mají..bohužel 😒

jiji
8. kvě 2007

Přesně tak, a nedělám si iluze, že by nepřišli na to, kdo po nich takhle jde. Je to smutný, že se u nás nedodržujou zákony, zvlášť když se to týká ochrany nenarozenýho člověka (a to se u nás tak skloňuje populační politika), ale bohužel, je to tak ☹
Jediný, co mě napadá, je změnit doktora. Jenže kde máš jistotu, že Tě ten druhej doktor pošle na neschopenku? 😕

sisstin
8. kvě 2007

jiji: právě 😉 ono je lehký radit, že máš si stěžovat tam a tam..ale otázka je, zda ti to je nějak k prospěchu no 😔 a jak říkám, že kdo tu situaci fakt nezná..tak si to neumí představit 🙄

jiji
8. kvě 2007

Já to úplně chápu, protože i když v tomhle nedělám, vidím to kolem sebe a vím, že to prostě takhle je a můžou se chudáci zaměstnanci soukromníků stavět třeba na ucho, ale ti šmejdi to vždycky umí nějak obejít, aby z toho vyklouzli s dobrým jménem ☹
A jít na ně s právníkama a soudem v tomhle případě zřejmě nemá cenu. Jedině, kdyby se fakt něco stalo, ale to už by stejně ztratilo význam, protože Ti takovouhle ztrátu nikdo a nic nenahradí ☹
No, jestli je tam fakt neosvítí duch svatej a nedostane někdo rozum, tak si máš ještě co užít ☹ 😖

sisstin
8. kvě 2007

jiji: tak dva měsíce..to už není zas taková síla 😉

jiji
8. kvě 2007

No, každopádně budu držet palečky Tobě a mimískovi, ať vám to co nejrychleji uteče 😉
Joo, a pozdravuj v Pardubkách, mám to tam moc ráda, tři roky jsem tam studovala 😉
Jdu spinkat, jsem dneska jak křáplá po palici, tak dobrou noc 😉

kachnik
9. kvě 2007

sisstin, psaly tu holky o neschopence od obvoďáka, to nechceš zkusit?? Třeba bude rozumnější než tvůj gynekolog...

sisstin
9. kvě 2007

kachnik: mně obvodačka řekla, že to nejde..že gynekologové mají svoje neschopenky..že na těhotenství mi dát nemůže 😔

binki
11. kvě 2007

Sisstin: Už o tomhle píšeš delší dobu, proč s tím prostě něco neuděláš (změna doktora, zrušit nebo omezit práci přesčas? Promiň, ale nechápu to.

kachnik
11. kvě 2007

Taky bych měnila doktora.. tyhle ty starý báby, ty jsou nejhorší. Nechápu, když teda tě nechtěla doma nechat kvůli nevolnostem, tak proč aspoň ta tvoje náročná práce.. asi bys to měla ještě zvážit. Držím palce.

marinka
11. kvě 2007

Tak já jsem taky přišla od gyndařky naštvaná 😠 Celých 5 měsíců jsem měla neomezené vycházky a teď jí prý přišlo nějaké nařízení, že už nemůže psát těhulkám neomezené, ale max. 4 hodiny. Nevím, co to je za nesmysl, v každém případě ale můžu ven jen od 14:00 do 18:00. A teď uvažuju, jestli to bude dodržovat, nebo ne. To už bych s takovou až do mateřské nemohla zajít do kina, s manžou na oběd, nebo si vyjet na celodenní výlet 😠

kachnik
11. kvě 2007

marinka, jak jsi dokázala že jsi měla od začátku neschopku? To jsem tedy takovou novinu neslyšela. Kamarádka je taky v 5.měsíci, jde k doktorovi co chodím i já příští pátek, tak jsem zvědavá jestli jí vycházky nařídí od do 😨

mysonka
11. kvě 2007

Sisstin, změň doktora. Nemůže se ti stát nic horšího, než co máš teď, když nemáš neschopenku.

natalie77
11. kvě 2007

Sisstin, myslím, že psát o tom, že to nejde takovou dobu a jak jsou všichni kolem nespravedlivý...změň doktora 😉 To je jediná rada, všechno jde, když se chce.-
Já se snažím chodit taky pěkně upravená, namalovaná...takže v závisti to nebude.
Hodně štěstí.

zusma
11. kvě 2007

Ahoj holky, nevite nahodou, jak je to s tim, kdyz mam vychazky jen 11-13 a pak 15-17 hod a zaroven mi v poradne doporucili chodit na kurzy Priprava k porodu?? A tyto kurzy jsou samozrejme v jinou dobu,nez mam ja vychazky. Tak by me zajimalo, jak to teda mysleli. Pekne si protireci. Na kurzy jsem se prihlasila od cervna. Tedka 15.kvetna jdu k doktorce a tak se ji teda zeptam,jak to mam resit, kdyz chci chodit na kurzy,abych se neco priucila a zaroven nemam vychazky...To jsem teda zvedava,co mi na to rekne. Nesetkala jste se s tim nejaka?? Diky.Zuza

sisstin
11. kvě 2007

zusma: já ti nevím, ale pro rizikovky se těhul cvičení nedoporučuje..zeptej se Dr. 😉

zusma
11. kvě 2007

Sisstin: kurzy se deli na 3 casti a jen jedna cast je cviceni, na ktere nebudu urcite chodit 😎 Ostatni 2 casti jsou Priprava k porodu a pak Pece o novorozence a tak se budu urcite ucastnit jen tech 2.

ruzovyklokanek
12. kvě 2007

to zusma:cvičení pro těhotné se doporučuje nejdříve od 20. týdne těh, ptala jsem se na to své doktorky a ty cviky které se tam cvičí mají cenu až budeš mít větší bříško a dítě bude také větší,třeba v knížce jsou cviky které se doporučují ve 4 měcíci a dále už ne(prý jsou pak škodlivé) Takže každé cvičení je pro jiné měsíce.

marinka
12. kvě 2007

kachniku, já mám mimčo po umělém oplodnění, po něm se automaticky v CARu píše neschopenka, která se pak jen převedla na moji doktorku a s tou jsem se domluvila, že bych chtěla zůstat i nadále doma, hlavně kvůli charekteru práce a taky jsem nechtěla nic riskovat, když bylo mimčo tak vymodlené. Dr. bez problémů souhlasila 🙂

kacerka
12. kvě 2007

Zusma, dohodni se se svým lékařem, řekni mu, že budeš pravidelně v ten a ten den a v tu a tu hodinu chodit na cvíčo, kdyby na Tebe přišla kontrola, tak mu dones lístek a on už to s nimi vybaví. My jsme takto dohodnutí, když pojedu pryč na víkend, tak mu řeknu, kdy a kam jedu a on si to poznamená, a kdyby náhodou něco, tak on o tom věděl a je to v poho.
Jinak není rizikové těhu jako rizikové těhu. Já jsem také na neschopence, jelikož jsem v 1. trimestru 2x krvácela, ale teď je vše ok a dr. mi řekl, že není důvod proč bych nemohla chodit cvičit. Něco jiného by bylo, kdyby ses začala otevírat nebo měla placentu moc nízko, ale pokud je Tvůj stav ok, tak proč ne. V pondělí chci zajít poprvé na Gravidyogu, tak jsem na to zvědavá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru