Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

katjesjes
26. črc 2007

Ahoj! Jsem těhotná podruhé a mám neschopenku s neomezenýma vycházkama. A měla jsem je i při prvním těhotenství. Je fakt, že u prvního od 6. měsíce a u druhého od 5. měsíce. Nevím, ale připadá mi, že to opravdu záleží na doktorovi, jestli je mu je napsat chce nebo ne.

ina.b
27. črc 2007

Myslím, že na doktorech záleží hodně, protože jsem si chtěla nechat prodloužit vycházky, ale v poradně mi řekli, že to nejde. Spousta holek, které chodí k jinému lékaři mají neomezené vycházky. Je teda divné že u některého lékaře to jde u jiných ne. Navíc, jak už jsem psala, kontrola mi přišla během 6ti měsíců 2x 🙄

krista
27. črc 2007

Luci díky, tobě taky 🙂

Holky, já tady v Č.B. zase neznám nikoho kdo by ty neomezené vycházky měl 😖 Takže se určitě ozvu po 8.8. (to jdu na kontrolu) jestli mi frajerka vůbec nějaký dala 😉

Tak holky přeju taky pěkné těhu a žádný kontroly pitomý!!! 🙂

PS: Dneska se mi zdálo, že jsem zmeškala doma dvě kontroly 😀 (to mám z toho jak to tady strašně řešim 😝 )

jmisa
30. črc 2007

Ahoj, právě se snažíme o mimi, za dva měsíce mi bude 36, tak se chci zeptat - máte zkušenosti s neschopenkou "kvůli věku" ? Jelikož mám v práci stres a přicházím do kontaktu s lidma, často bez hyg.návyků, tak bych byla ráda doma.

Jinak k těm vychajdám - já byla doma vždy tak jednou za 4 roky na dva týdny a pokaždý si to přihasila kontrola, praktik mi řek, že prostě má víc lidí na sídlišti a nenaběhá se tolik 😝 Jednou jsem byla doma s nohou a nemohla jsem chodit, sice jsem zvonek slyšela, ale nemohla jsem se dobelhat a muž byl na nákupu, tak pak přišla ještě jednou odpo a to už byl muž doma, tak jí podal neschopenku, ale měla pindy, že mám sejít po schodech (muž mě musel nosit), tak jí poslal na praktika, ať se dohodnou.

koc
30. črc 2007

jmisa- já jsme byla při obou těhot. v PN (při prvním od zač., při druhém od 4. měs.), posl. těhot. v 35 letech, PN jsem měla ne "kvůli věku" ale vždy kvůli zdravot. potížím + důvod navíc: stresové pracovní prostředí (práce s problémovými většinou konfliktními klienty); je důležité, aby maminka v těhot. byla hl. v klidu a pohodě. Můj gynekolog vždy při zjištění těhot. se mnou probíral i vše o mojí práci, dojíždění, bydlení atd. neboj se s ním svou situaci probrat. Pokud se cítíš dobře, nemáš zdravot. problémy a práce je o.k., není důvod do zam. nechodit (budeš na tom líp i finančně), PN vypíše gynek. při jakýchkoliv zdravot. potížích, vyšetření (amnioc.) atd. Přeji hodně štěstí při snažílkování a hodně zdraví tobě i mimískovi... 🙂

sisstin
30. črc 2007

koc: no jak kterej gyndař 😅 😅 😅

koc
30. črc 2007

sisstin - máš asi pravdu, já za svým gynek. jezdím i docela daleko, jsem tam moc spokojená. Je fakt, že někteří gyn. jsou dost odměření, ale záleží na každé z nás - pokud má možnost, vybrat si někoho lepšího. Kromě toho mám za to, že pokud je těhu. ve škodlivém prac. prostředí ( nejen barvy, laky atd. 😉 , ale patří sem i stres), měla by být převedena na jinou práci zaměstnavatelem a pokud to nejde, tak PN. 😀

sisstin
30. črc 2007

koc: no..to jsem si myslela i já..ale nedostala jsem nic..takže mě ve 26tt z práce vyhodili..jelikož mi uplynula smlouva..a to jsem jim tam dělala jak magor 16 hodin denně..ale to už je ted fuk 😝

jmisa
30. črc 2007

Koc, no o prachy mi nejde, byla bych na tom hůř, ale zase mi za to nestojej.
Pracuju v kaclu, celej den na PC a k tomu ti klienti, což je asi to nejhorší 😠

koc
30. črc 2007

jmisa, jasně, prachy jsou vedlejší, hl. aby ty jsi byla v poho. Jinak máme asi podobnou práci... I když já jsem teď na tom asi líp, než ty - jsem doma s mimískem, ale za 2 roky mě čeká návrat (snad)- to se moc netěším (na nás se vždy naštvaní klienti chodili "vyřvat" a zastání žádné...); myslíš, že tvůj gyn. by ti nepomohl?
sisstin- to je nepříjemný, já sice mám smlouvu na neurčito, ale taky nemám jisté, že mě nevyhodí (organ. změny atd.); ber to spíš z té pozitivní stránky - oni si tě nezasloužili!!🙂

jmisa
30. črc 2007

Koc, to já nevím, já se o tom s ním nebavila, zatím nejsem těhotná, třeba tedy jo, ale testing bude až příští týden, takže nechci nějak dopředu plašit.
Spíš chci bejt připravená na všechny možnosti.

S těma klientama máš recht - jsou hnusní a jdou si vylít vztek na obyč. referenta, kterej stejně nemá šanci něco ovlivnit. Navíc často děsně smrděj, ble. A člověk, aby na ně byl ještě milej.
Ale já už se do týhle práce nevrátím, protože dostanu nadbytečnost, jako všechny těhule přede mnou.

sisstin
30. črc 2007

jmisa: já dělala v obchodáku..takže si klienty umím velmi živě představit 😠 🙄

koc
30. črc 2007

jmisa, radím nenervuj se dobředu, buď v pohodě, hl. aby se snažílkování povedlo a bylo všechno o.k. S výpovědí pro nadbytečnost v těhot. a při PN si myslím to není tak jednoduché, radím kouknout na zákoník práce... Pokud se stane, vezmi si z toho spíš to pozitivní - přinejmenším se už těma lidma nebudeš muset zabývat... přeji hodně štěstí 🙂

jmisa
31. črc 2007

Výpověď neřeším, stejně se tam nechci vrátit, měla bych to z domova daleko a nevím, co bych dělalal brzo ráno s děckem - odcházím do práce v 5,15 🙂

Jinak můj doktor se mi jeví jako rozumnej, ale nikdy jsem vlastně nic nemusela řešit 😵 No uvidíme, nic jinýho dělat nemůžu. Hlavně, aby se to už povedlo.

misakulicka
19. zář 2007

Ahoj holky,
mám dotaz, jsem ve 14 tt. Dost mi v poslední době vadí dojíždění do práce-v autobusech to hrozně drncá a mě je z toho vždycky divně. Jedu denně celkem hodinu v autobusu.
Nemůže to drncání ublížit miminkovi. první těhotenství se nepodařilo, tak mám o něj strach. Na neschopenku to asi není, co?

schimi
19. zář 2007

misakulicka, zkus "naťuknout" svýho gyndaře, někdy stačí jen se ozvat a napíše Ti to...Záleží fakt na každým doktorovi 😅 😅 ..

zusma
25. zář 2007

Ahoj holky, jen přidávám svoji zkušenost. Dnes nastupuji na MD a již 6.měsíc jsem doma.
Prvních 14 dnů jsem neměla vycházky vůbec (ale stejně jsem více méně musela ležet) a pak celý půl rok jen 11-13 a 15-17. Dle slov Dr.to prý jinak nejde....Tomu samozřejmě naprosto nevěřím a vím,že to tak není,ale o tom se tady rozepiosvat nebudu.
Jen jsem chtěla napsat, že za celou dobu na mě kontrola naštěstí nepřišla 🙂 . To jsem moc ráda. Teď už mám sice volnost, ale mám mít klidový režim, tak stejně ven moc nechodím ☹

adriana1
7. říj 2007

Ahoj,
je to blbost sem v 9týdnu a mám vycházky jen od 10 do 12h. Což je hrozně málo

noangel
8. říj 2007

bohuzel mam taky vychazky jen od 13 - 15 a doktor tvrdil ze me vic dat nemuze tak sem mu vysvetlila ze prece musim chodit cvicit a na pripravu na porod, pak sem mu zahrala na city ze ten chudak malej bude chodit nahej a nebude mit kde spat protoze mu nemam kdy neco koupit (dve hodky v brne je nic kdyz mam nekam jet)atd. tak me aspon rek ze kdyz me chytnou v tydnu ze nejsu doma ze me pak da potvrzeni ze sem byla u nej aspon sice neco ale je to des zas ale za dva mesice este nikdo neprisel, me ale napadlo jestli to treba neni tim ze sidlo firmy kde delam je v praze takze neschopenku a papiry na penize sou vystaveny na prahu a pochybuju ze by to treba nak postupovaly do brna na socialku aby me nekdo dosel zkontrolovat. nevite o tom nekera neco?

zdenucha
8. říj 2007

Já jsem byla na neschopence od ledna do září a kontrola nepřišla ani jednou-vím že se na to nedá spoléhat a též jsem bojovala za prodloužení vycházek,ale marně.....držím vám pěsti ať zvládnete těhotenství bez problémů................. 😀

zusma
8. říj 2007

Holky, tak já myslela, že nejhorší vycházky (11-13 a 15-17) mám já a koukám,že ne 😕 U ná se taky za dvě, ani za 4 hodiny a ještě k tomu rozkouskované nedá nic zařídit 🙄

Noangel: já to měla taky tak - sídlo firmy v Praze,což je 100km od mého bydliště i místa výkonu práce.Ale vážně netuším,jak to je 😕

kackad
8. říj 2007

Ahojky. Já měla vycházky od 10-12 a od 14-16. A nepřišla na mně kontrola ani jednou. Sice doktor říkal že může přijít, ale manžel se ptal svýho doktora a prý je to jen "papírově napsaný v neschopence", jinak nechodí.

berunda
8. říj 2007

ahoj, ja mam neschopenku od začátku těhotenství. Protože pracuji v nemocnici a mám rizikové povolání. Vycházky mi napslala doktorka taky. Příjde mi to nesmyslné. Já nemám rizikové těhotenství ale povolání. A nevím proč bych měla být venku jen dopoledne a odpoledne dvě hodiny. Chci chodit na cvičení pro těhotné a plavábní a to bych za ty dvě hodiny asi nestihla. O víkend sjme také jeli třeba nachatu atd. Až půjdu na kontrolu domluvím se s doktorkou at mi to přepíše, ale trčet doma fakt celý den nevydržím......

poletucha
8. říj 2007

berunka-já jsem zatim snažilka, ale taky mě tohle zajímá, práci nesmím vykonávat hned od prvního dne, co zjistím, že jsem těhu. Myslela jsem, že doktor napíše úplně volné vycházky...aspoň těhulky z práce to tak říkaly 😉 , přijde mi úplně nesmyslný psát hodiny, kdy můžeš ven...jak píšeš, nemáme rizikový těhu ale práci. 😖

zusma
8. říj 2007

Poletucha: záleží na doktorovi. Opravdu každej to píše jinak 😠

noangel
8. říj 2007

dneska mi gynekolog rikal ze pokud je zenska na neschopence kde je uvedena "diagnoza" tehotenstvi tak ma prej dokonce narok na neomezeny vychazky (doufam ze sem ho dobre pochopila) ja sem totiz byla na zacatku chudokrevna takze mam diagnozu D500 chudokrevnost

leninn
8. říj 2007

Také jsem slyšela, že v těhotenství lze mít neomezené vycházky. Musela jsem být měsíc na neschopence, protože jsem učitelka tělocviku.
Když mi gynekoložka řekla, že budu mít vycházky, tak jsem na ni koukala, jako puk. Ptala jsem se, jestli to nejde neomezeně a ona řekla, že ne. Tak jsem si došla aspoň na sociálku a nechala si ty vycházky spojit. Měla jsem je od 14-18h (lepší než 11-13 a pak 15-17). Teď už jsem na mateřské a jsem ráda. Za 4 hodiny vážně nejde nic zařídit.
Ale strach jsem měla, na těhotnou kamarádku kontrola přišla. Na mě za ten měsíc nepřišla.
O to víc mě zaráží, že někdo má vycházky a někdo ne 🙄 🙄

denousek
8. říj 2007

ahoojjjj...me prisla kontrola hned 3den co jsem byla doma 🙂 ale to jsem mela neschopenku od obvodni a za tyden mi to gynekolog prevedl na sebe....a vychazky mi dal nejdriv 14-18hod a kdyz jsem pozadala o prodlouzeni tak mi je dal 10-18..takze v pohode....ale jinak uz si ani nevzpomenu ze jsem vlastne na necschopence a neresim nejaky kontroly..kdyz si tim pomuzou....

jandalinka
8. říj 2007

ahooooooj!tak po přečtení některých příspěvků jsem v údivu.Asi opravdu záleží na doktorovi a hlavně na okresu,kde bydlíme.Já jsem byla na neschopence celý září a od 2.října mě začala mateřská.
V září,když mi doktor vypisoval neschopenku,tak říkal,že prvních 14dnů nesmí dávat vycházky a pak po 14dnech jsem si mohla vybrat,jak dlouho jsem chtěla.
Ze začátku jsem se snažila být pořád doma,ale to člověk si nemůže zajít ani do obchodu?!A pak jsem slyšela,že na těhotné prý málokdy chodí kontroly,pry skoro vůbec.Hm,nebo aspoň v našem okresu.Takže jsem po týdnu na to kašlala a chodila si jak jsem chtěla,dokonce,když jsme malovali,tak jsem byla týden mimo domov a bydlela u rodičů.Takže milé těhulky,moc strach bych z toho neměla,jestli mi přijde kontrola.A když,tak doktor to milerád vyřídí.

zirafka105
27. říj 2007

werminka • 22tt • 17. říjen 2007 v 15:35
Ahoj Holky, chci se vás zeptat, jak to máte s vycházkama v těhotenství.... jsem ve 20tt a přibližně za měsíc bych chtěla skončit v práci... Bojím se ale vycházek - slyšela jsem, že některé holky mají jen 4 hodiny denně - některé naopak celodenní vycházky. Jak je to možné? jaké máte zkušenosti vy? A předepisoval vám vycházky gynekolog nebo např. obvodní lékař??? Jsem z okresu NJ a chodím k Dr.Pětrošovi - pokud některá máte stejného doktora, prosím napište jak jste se s ním o vycházkách dohodli..... Díky a držte se

werminka • 22tt • 17. říjen 2007 v 15:54
Ach jo. Zajímalo by mě, zda existuje nějaký zákon nebo pravidlo, jak to prostě má být. Je fakt divné, že někdo má vycházky od 10-18 a někdo jen 4 hodiny... Většina holek se odkazuje na to, že záleží na doktorovi - tak jsem chtěla zjistit, zda někdo chodí ke stejnému lékaři jako já.....a tak bych zjistila, jak se na to dívá právě on. Ale asi mi nezbyde nic jiného, než se zeptat přímo jeho... ☹ Každopádně děkuji za odpověď

krista • 21tt • 17. říjen 2007 v 16:00
Werminka já jsem slyšela, že je to tak, že dlouhé vycházky ti může dát pouze obvodní lékař 😉 Sama nevím, ale já mám ty 4 hodiny jak jsi zmiňovala a to ještě rozkouskované 😉

mmisak • 17. říjen 2007 v 16:51
Werminka, ty vycházky pokud ti je píše gynekolok mohou být pouze ty 4 hodinové a jsou od 10 do 12 a od 14 do 16.Je to kvuli pojišťovně jinak by ti nemuseli uznat neschopenku.Ale já jsem doma celé těhotenství mě ani mé kamarádky doma nikdo je nekontroloval.Pokud by si v průběhu té neschopnosti chtěla pobývat na jiné než uvedené adrase zavoláš si na evidenci práce neshopných - tel číslo ti dají v ordinaci gynekologa a tam se domluvíš přímo s člověkem ,který provádí kontroli a nahlásíš mu odkdy dokdy budeš mimo adresu uvedenou na neschopence a on si to zapíše a je to , pak je ještě možnost žádat to po doktorce, ale to je zdlouhavé.Lepší je to přímo s tím kontrolorem po tel.Já jsem z okresu Praha-Západ,Ale to co jsem napsala platí celoplošně.Jsou to postupy pojišťoven ,každá diagnósa má své náležitosti,i co se týká vycházek. ☹

gebi • 26tt • 17. říjen 2007 v 16:52
Ahoj holky, ja mám vycházky len 4 hodiny, pýtala som sa na to svojho gynekologa a povedal, že s celodennými vychádzkami je problem. No a samozrejme závisí od diagnozy, akú ti napíše(vysoký tlak a.p.)

many • 10tt • 17. říjen 2007 v 18:01
ahoj,tak já už marodím druhý týden,na kontrolu jdu 6.11,teď vycházky nemám a pak budu mít od rána 7.00 do 20.00 takže paráda 😀 to záleží,jestli je to těhotenství rizikový,moje ne,ale dělám se dřevem 🙂 tak mě nechají doma

mikca • 2d • 17. říjen 2007 ve 21:55
já dostala vycházky při prvnim neomezené a napsal mi to gyndař...nevím zda z protekce, ale měla jsem je neomezené 🙂

helca76 • 12tt • 17. říjen 2007 ve 21:55
Já mám vycházky neomezeně 😀 a napsali mi je na I.pomoci v 5. tt. Vypsali mi neschopenku a tu jsem pak odevzdala na gyndě.

vikvik • 16tt • 17. říjen 2007 ve 22:33
zakon ani pravidlo na to neexistuje, na strankach msv najdes, ze je to plne v kompetenci lekare, ale nesmi to byt v rozporu s diagnozou (asi kdyz mas zapla plic, je nesmysl pozadovat neomezene vychazky). Ja jsem na PN od zacatku tehu a vychazky mam od prvniho dne neomezene. Muj doktor je osviceny a asi chape, ze nejsem nemocna ale tehotna.

werminka • 22tt • 20. říjen 2007 v 18:00
holky, tak děkuji za názory a zkušenosti.. příští týden jdu na gyndu, tak jsem zvědavá, jaký "ortel" nade mnou vynese. 🙂 Rizikové těhotenství nemám - jen už to nějak nezvládám v práci - bolesti zad při sezení atp. Takže díky všem a užívejte si svého miminka ....

frufrunka • 22tt • 20. říjen 2007 ve 22:15
Ahojky, tak já mám vycházky od gynekologa - v době 8:00 - 18:00. Kontroly se taky trošku bojím, ale těhulky prý nekontrolují a co vím, tak na náš okres je údajně jen jedna kontrolorka a ta má dost co dělat s "melouchářema", které někdo napráskal... Jinde to asi bude docela podobně. Jinak taky rizikové nemám, jen jsem to u gynekologa trošku přibarvila - časté služební cesty na druhý konec republiky, pracovní doba dlouho do večera, spousta stresu, dojíždění 60 km atd. a ona mě to ani nenechala doříct a hned mi vypisovala neschopenku. V mém okolí je jen jeden doktor, který dělá fóry, že těhotenství není nemoc, jinak nechávají doma co jsem tak slyšela docela v pohodě. Werminko, taky to zkus nějak přibarvit - s těmi vycházkami hlavně. Zkus to třebas tak, že se cítíš unavená a potřebuješ hodně spát a někdy máš chuť jít na čerstvý vzduch dopoledne, jindy až navečer, podle toho, jak se zrovna cítíš, třebas to zabere! 😉 Držím palečky!

denousek • 30tt • 22. říjen 2007 ve 12:37
cauky ja jsem mela neschopenku nejdriv od obvodacky...a pak za taden jsem to prevedli na gynekologa a ten mi dal vychazky 14-18hod a hned 3 den co jsem byla doma tak mi prisla kontrola ale to jsem byla jeste u te obvodacky...jak jsme to prevedli na gyndare tak mi dal nejdriv ty kratke vychazky a na moje pozadani o prodlouzeni je mam po cele tehu 10-18hod ale muzu vam rict ze kdyz uz nekam jdu tak ani nemyslim na to ze mam nejake vychazky uz si na to ani nevzpomenu.....jak na me prisli hned ten 3 den tak mi poprali brzke uzdraveni a ja rikam no za 9 mesicu a oni jo???no a od te doby neprisli....kdyz onemocnite tak oni nevi co vam je tak treba prijdou a hlevne jim musite dat najevo ze jste tehule a myslim ze si to poznaci a uz se tim dal nezabivaji 😉

werminka • 22tt • Včera v 17:06
TAk děkuji za info holky. Včera jsem byla na gyndě - doktor mi nemocenskou napíše - to není problém, ale když jsem se zeptala na vycházky - tak prý hned určitě ne. To že bychom prý řešili až v další fázi. Což vůbec nevím, co druhá fáze znamená. Chci jít na nemocenskou od prosince - což budu cca ve 26tt - a než bych se pak dočkala vycházek - tak nastoupím na mateřskou ☹ Tak jsem se rozhodla, že to zkusím ještě u obvodního lékaře - třeba bude vstřícnější a nebudu muset čekat měsíc nebo já nevím jak dlouho až mi předepíše vycházky. Navíc prosinec je měsíc vánoc 🙂, takže abych si nemohla zajít ani nakoupit, tak to by mě fakt štvalo.... tak díky za vaše zkušenosti a určitě některá napište nové zkušenosti 🙂

zusma • 39tt • Včera v 17:11
Werminka, mně vycházky Dr.(gyn)nedala nejdříve vůbec, taky prý až později. Později znamenalo,jak jsem pak zjistila,za 14 dnů. Ale měla jsem je celé těhu stejně pěkně blbý 11-13 15-17.

werminka • 22tt • Včera v 17:15
Ahoj Zusmo, hm..... a toho se právě bojím. Nejprve nedostanu žádné..... kdo ví jak dlouho budu čekat..a pak mi 2x 2 hodiny. ☹ No, vůbec nevím, co teď. Hm, myslím, že to hodně záleží na doktorovi - jak to že jiné holky mají vycházky od začátku a třeba i celodenní a jiné nic. Fakt to nechápu. Jsem zvědavá, co mi řekne obvodní lékař. Bolí mě totiž záda (mám totiž sedavé zaměstnání a problémy se zádama jsem měla už dříve).... navíc se cítím unavená - jenom bych spala - to každodenní vstávání v 6 hodin mě mučí ☹ Tak jsem zvědavá, jak tyhle argumenty zaberou u doktora. FAkt mě to štve. Tak si užívej posledních dní 🙂 těhotenství - koukám že už jsi na úplném konci! 🙂 přeji Ti krásné zdravé miminko

jankar • 1d • Včera v 17:18
ahoj 🙂
Já byla doma od úplného začátku těhu,NP mi napsal obvodní 9-11hod. a od 15-17hod.Víc mi nedal,prý se nedává,to mi řekl,vím že některé holky měly celodenní,ale nehádala jsem se s ním,byla jsem ráda že jsem vůbec doma 🙂 abych pravdu řekla,moc jsem to nedodržovala,jak kdy.Kontrola nepřišla ani jednou,ale na kamarádku(taky těhu)přišla kontrola 3krát.... 😕

zusma • 39tt • Včera v 17:26
Werminka, díky 😉 Já teda na začátku měla nějaké problémy a musela jsem být v klidu,ale i tak se obávám,že kdybych byla bez problémů,že mi je stejně na začátku nedá. Po těch 14 den dom.vězení jsem byla štastná i za ty 4 hod denně.
Ale to pak samozřejmě nestačilo a musela jsem to porušovat...naštěstí na mě nikdo nikdy nepřišel 🙂 Opravdu asi záleží na doktorovi. Já se snažila s Dr.domluvit,zda to nejde nějak prodloužit a prý že ne,že je to přísný a že je kontrolujou ze sociálky. Prý kdybych něco nutně potřebovala a kontrola zrovna na mě přišla,tak by mi to Dr. snad nějak omluvila. Ale i tak by mi bylo nepříjemný za ní lízt a doprošovat se něčeho...

Doufám,že ty budeš z těch štastnějších 😉

kachnik • 30tt • Včera v 17:35
Ahojky, tak mě gynekolog napsal neschopenku ihned v 7tt s neomezenými vycházkami a mám ji stále. 😵

liduli • 39tt • Včera v 18:17
Ahoj holky,ja jsem doma od 16.týdne. První měsíc jsem je měla omezené a pak už neomezené až do mateřské. Chodím k lékaři v Praze 1.

ivusa1 • 21tt • Dnes v 11:27
Ahoj holky.
Také bych chtěla být od prosince doma na nemocenský, lednu nastoupím na mateřskou, tak jsem zvědavá jak u doktora dopadnu. Na začátku těhu jsem byla dost unavená tak jsem se snažila, a řekl mi že neschopenka se nedává každé těhulce, po dlouhém přemlouvání řekl že bysme se možná nějak dohodli, to bylo v srpnu, tak doufám že v listopadu na kontrole to už budu v 6 měsíci bude vstřícnější, no uvidíme. Jinak jdu za obvoďákem a ukecám ho, ale to pak budu mít vycházky asi na 100% 2+2. Werminko také vstávám ˇpřed 6 hod. a ještě hoďku dojíždím do práce, tak 8 apůl hod. makám - sedavé zaměstnání a pak jedu zas hoďku dom - teda většinu jdu pěšky, máme to daleko od vlaku, tak jsem zvědavá, zkusím ši postěžovat už teď v listopadu a uvidím, jinak půjdu zatím obvo´dákem začátkem prosince. Držím palečky aby jsi dobře pochodila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru