Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

murynka
26. bře 2009

mandarinka ano měl by jí převést na jiné pracoviště 😉

já bych doma také nebyla nemýt za sebou jeden potrat ☹ ☹ ☹

nika
26. bře 2009

mandarinko v tom s tebou nesouhlasím, polovina ne, možná 25% , ťoď můj názor.
raději zůstat doma než si hrát na hrdinku, 🙂

rizikem nemusí být jen práce, ale i třeba dojíždění, kamarádka měla PN protože dojížděla denně 60 tam a 60 zpět, to se nedá vydržet i když je ti sebelíp. a hlavně rizika jsou trochu něde jinde. každá to vidí jinak, i každej doktor.

vendy05
26. bře 2009

niky no jde, ale třeba já mám rodinu 20 km od sebe a než se tam doplácám ... je to děsný a copak teď,ale v létě, váleníčo u bazénku na chatě jaksi nepůjde....
Mandrinko když on právě nemá kam, kdyby měl zůstanu v práci, penízky jsou potřeba a necítím se špatně, tak klidně pracovat budu....

mandarinka
26. bře 2009

Murynko dobře, u Tebe je taky důvod, já neříkám, že KAŽDÁ těhule je doma zbytečně, ale ruku na srdce dámy, je vás plno....
Mě prostě dostávají do varu příspěvky typu: nic mi není, jsem jenom těhotná a ten zlej doktor mi nechce napsat neomezené vycházky abych mohla jezdit na chatu, chodit do kina a po návštěvách...

murynka
26. bře 2009

holky ale proč někdo má neomezený????????

vendy05
26. bře 2009

no já prostě nemám na to riskovat každý den to že přijde kontrola a stresovat se celé těhu to je fakt na prd a do práce chodit nemůžu, protože mám samozřejmě o mimi strach ☹ ☹

vendy05
26. bře 2009

no leda si domluvit s nějakým jiným doktorem, že mi v případě kontroly dá razítko 😅

mandarinka
26. bře 2009

Vendy jak jsem psala, pro něj je jednodušší aby zůstala na PN.
Mě třeba bylo strašně zle celý těhotenství a tak mi bylo fakt jedno, jaký mám vycházky, protože já se maximálně dovalila na zahradu 😖 ale přijde mi, že o vycházky nejvíc bojují ty, které jsou doma naprosto zbytečně

nika
26. bře 2009

mandarinko 😀 souhlas, je fakt že jsem se až tak daleko nedostala s pročítáním. 😀

neomezené nevím zkusím se Vám zeptat.

mandarinka
26. bře 2009

Mury holt má, já jsem třeba doma po operaci a mám 4 hodiny, holčina ze Sokolova, co byla se mnou na pokoji se stejnou operací má neomezené... a nenadělám nic

mandarinka
26. bře 2009

Jo a doma jsem už 3,5 měsíce a kontrola mi nepřišla.... ale snažím se teda vycházky fakt dodržovat, akorát přes víkend ne.... to doufám, že nechodí 😉

nika
26. bře 2009

mandariko jo stane se že nepříjde, kamarádka je v 7 doma od 3 měísce a už měla kontrolu 2*

vendy05
26. bře 2009

niky to by jsi byla moc hodná, docela by mě to zajímalo...
mandarinko asi jo no co nadělám .... to je fakt bordel, u nás hodně gynekologů píše neomezené, tak nevím kde je problém u té mé... ach jo

murynka
26. bře 2009

mě jen zajímá proč to někdo píše a někdo tvdrí že nemůže??tak kde je ta pravda at je píšou ale steným metrem....... 😝 😖

mandarinka
26. bře 2009

Ale jo, já s tím počítám, že může přijít.... doufám, že nepřijde 😉

mandarinka
26. bře 2009

Jenže hádej se s doktorem..... pokud je Ti zle, vynadá Ti, že v zájmu mimi máš doma sedět na zadku a pokud jsi na PN jen protože nechceš chodit do práce, tak bych ho asi radši neprovokovala 😉

vendy05
26. bře 2009

mury taky nechápu, proč u někoho to jde a u někoho ne ☹

murynka
26. bře 2009

kde se ale poptat kde zjistit kdo má pravdu 😕 😕 😕

mandarinka
26. bře 2009

No ale i kdybys věděla, že napsat Ti je může tak co? Půjdeš se s doktorem hádat?

murynka
26. bře 2009

ne mě jen zajímá pravda 😉 😉 😉

vendy05
26. bře 2009

madarinko já už jsem se skoro dnes hádala 😅 přišlo mi to hnusně nespravedlivý... ale stejně s tím nic neudělám, když v ruce nic nemáš co by jí k tomu prostě donutilo

mandarinka
26. bře 2009

No evidentně je asi psát můžou, když to někteří dělají 😉

hanybany
26. bře 2009

Ahoj holky,

na aktuální téma proč některý Dr.píše omezené a některý píše neomezené vycházky fakt neznám odpověď 😉
Jsem dnes první den na mateřské, tzn.včera ukončena neschopenka, která trvala celé těhu (z důvodu charakteru zaměstnání).Každopádně, za celé těhu mi nepřišla kontrola.Vycházky jsem měla myslím královské a to 8-12 a 13-19hod. Samozřejmě ta pauza na oběd, či sem tam překročení 19hod.tam bylo 😅 a je fakt, že vždy jsem jukla se zrychleným tepem do schránky, co kdyby 😒 a nic 😀

Přeju všem pohodové těhu a zdravá miminka 😵

vendy05
26. bře 2009

hanybany děkujeme a tobě pohodový porod 😉

margitule
26. bře 2009

No například moje kámoška je na PN, protože je jí dost blbě, hodně zvrací (několikrát denně), takže je jasné, že do práce chodit nemůže. Má vycházky myslím asi 5 hodin denně a když je jí blbě zrovna v době těch vycházek, ale pak už dobře, tak se ani nemůže jít projít, i když by to pro zdraví miminka určitě bylo mnohem lepší než sedět doma. Myslím, že těhule jsou fakt zvláštní případ a ne klasická neschopenka.

mandarinka
26. bře 2009

Margitule, já zvracela celá dvě těhotenství, opravdu celá. A NIKDY mi nebylo špatně 5 hodin v čase vycházek a pak dobře, to je blbost. Jestli má vycházky 5 hodin, tak se podle mě do chvíle, kdy jí je trochu lépe určitě trefí....

margitule
26. bře 2009

No blbost to není, když ona to tak má. Prostě třeba dopoledne prozvrací, pak to přejde, odpočine si a večer by šla ven, ale nemůže. Nebo naopak, dopoledne OK a pak celé odpoledne objímá mísu.

mandarinka
26. bře 2009

Margitule ale bohužel je na PN, je to něco za něco..... já jsem teď doma se zádama - taky mi "nic" není, ale prostě nedá se nic dělat

margitule
26. bře 2009

tím jsem prostě chtěla říct, že těhotné, pokud nemusí vysloveně ležet, by měly mít neomezené vycházky

mandarinka
26. bře 2009

Když já si pořád myslím, že žádný člověk v pracovní neschopnosti by neomezené vycházky mít neměl. Protože pak by to byla dovolená..... Uvědom si, že dostáváš dávky od státu proto, že nemůžeš pracovat. Ne proto, abys trajdala kde a kdy se ti zachce - nemyslím osobně Tebe, aby bylo jasno

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru