Neštovice v rodině a těhotenství. Mám se obávat?

terrysek
14. dub 2007

Zdravím Vás, mám dotaz mám malého syna a ten teď onemocněl neštovicema.
Já jsem v 18 týdnu.Ale už jsem neštovice jako malá měla.
nevíte zda to na mě nebude mít nějaký vliv?
A navíc jdu na amniocentezu a infekční inkubační doba při neštovicích je 5 týdnů, nevíte zda by mě to nemohlo ohrozit při samotném odběru, když ta infekce je všude kolem mě?
Holky děkuju.

sisstin
14. dub 2007

Ahoj Tery 😉 já ti nevím, prý by těhotná vůbec do styku s neštovicema přijít neměla..ale naše sousedka, když byla těhotná..tak měl neštovice její manžel a od něj i já 😅 😅 asi v 16 😉 jsem to chytla někde ve výtahu...ale mimi bylo v pořádku...akorát být tebou, tak zavolám na tu amnio..protože podle mě bys tam jít neměla, jelikož bys mohla nakazit ostatní..ale nevím, zkus se jich zeptat

lajla
14. dub 2007

ahojki terrysku, pokud jsi nestovice mela jako mala, tak mas protilatky, jinak nestovice by v tehu vadit nemely
ale zminila bych se o tom dr kdyz pujdes na to amnio

lajla
14. dub 2007

jinak tady je odpoved lekare ohledne nestovic:
Pokud jste neštovice již prodělala, je pravděpodobnost opětovného nakažení velice nízká. Kdyby k tomu došlo, nehrozí plodu nebezpečí.
Výjimkou je pouze akutní onemocnění neštovicemi těsně před porodem. V tomto případě by byl plod ohrožen rovněž onemocněním neštovicemi.

zadas si do vyhledavace nestovice a tehotenstvi a vyjedou ti odkazy
at to vsechno dobre dopadne

4a
15. dub 2007

terrysku,
přesně jak říká lajla, neštovice jsou nepříjemné u mamin, které je neprodělali a nakazí se cca 5 dnů před porodem. Pak totiž vir přejde placentou na mimi a mimi je bude hned po narození mít bohužel v těžké formě. Ale jestli chceš mít klid, nech si udělat krevní test na protilátky, řekni to gyndaři, ať ti ho objedná.

Jelikož jsi v nízkém stupni těhu, tak i kdybys je prodělala, tak je to relativně v pohodě, jen nepříjemné. Mám sestudováno, neb jsem je před dvěma měsíci prodělala a byl to běs 😒 Také se můžeš nechat naočkovat. Kdybych to bývala byla věděla, tak bych to udělala. Myslím, že by tyto informace měl dávat gynekolog. I o možnosti očkování. A jelikož jsem jiné dětské nemoci neměla, dávám se proti nim očkovat 😝

natalie77
16. dub 2007

Ahoj, jak píšou holky, pokud jsi je jako malá měla, v tomto stádiu těhotenství to nevadí.
Velké riziko jsou zarděnky, ty mohou poškodit plod.

4a
16. dub 2007

zarděnky, záleží jaký jsi ročník, protože proti nim se očkovalo a očkuje. Pokud jsi je prodělala, taknení problém. Pokud ne, tak je to v těhu fakt nebezpečné, ale dá se stále naočkovat.

Jen neštovice.... lze je získat znova, pokud je oslabený organismus a v krvi je málo protilátek z prvního onemocnění. Nejjistější je ten krevní test na protilátky.

dadulka2000
16. dub 2007

caute kocky, tak ja som prisla do styku s chlapcekom co mal kiahne ked som bola v 12tt (a to som ziadne detske choroby vo svojom detstve nemala), hned ma moja midwife (zijem v anglicku) poslala na odber krvi a vysledok ukazal ze som nie ani odolna, ani neodolna, tak ma pre istotu poslali proti kiahnam zaockovat. Bala som sa ci to nemoze mat vplyv na to nenarodene dietatko (tie 2 injekcie), ale babatko sa narodilo zdrave a vsetko je ako ma byt.
tak drzim palce.

julka.n
16. dub 2007

ahojte kocky
moja kamaratka dostala kiahne ked bola asi v 16 tyzdni strasne zle to znasala mala hromadu vyrašok a vysoke horučky strašne som ju lutovala teraz je uz po a ostalo jej milion jeziev.lekar jej povedal ze v nižšom štadiu tehotenstva je to rizikovejšie neskôr už by to nebal byt problem pre babetko

majkeela
16. dub 2007

Já jsem nyní v těhu prodělala příušnice. Na infekčním oddělení mi bylo řečeno, že žádné z dětských infekčních chorob není typicky transpalecentárně přenosnou nemocí a tudíž nehrozí přímé poškození plodu, i kdyby jste infekční nemoc prodělaly v těhu. Speciálně jsem se ptala na neštovice a není to žádná hrůza. Jediné u čeho to NEplatí jsou zarděnky. Tam je bohužel ohrožení plodu velmi vysoké... Nejlépe je zeptat se přímo nějakého lékaře na infekčním oddělení. Ostatních bych se ani neptala, protože tomu nerozumějí. Mně když příušnice zjistili, tak mi lékař na ORL řekl, že je to na ukončení (byla jsem 14tt) a na infekčním na mě koukali, že jsem spadla z višně... Zbytečné stresy... Takže - neštovice nejsou nic hrozného, ale konzultujte to s odborníky na infekčním oddělení.

krista
13. dub 2009

Ahojky holky,
jsem v 18tt, včera jsem měla teplotu, bolí mě celý tělo, hlavně hlava už asi týden, jsem hodně unavená, dneska jsem hlavně na dekoltu našla puchýřky nalité vodou, mám i pár menších pupínků různě po těle. Můžete mi někdo říct jestli jsou to neštovice nebo ne? Já ani nevím od koho bych je chytla, ale jako malá jsem je neprodělala.

chaala
13. dub 2009

Ahoj Kristo,právě teď je zase období neštovic 😒 teplota,bolest hlavy...to patří k příznakům.A ty puchýřky tě svědí?Syn prodělal neštovice nedávno. My jsme je nejdřív nebyli jistí,na pohotovosti sestra řekla,že to nejsou určitě neštovice,ale pan doktor je potvrdil hned.Mohla jsi se nakazit kdekoliv venku...obchod,lékař.Nakažlivé jsou v době,když to ještě sám nemocný neví.

krista
14. dub 2009

Ahojky Chaala, moc díky za odpověď. Dneska vypadám 100x hůř ☹ Ráno jsem se sama sebe lekla v zrcadle, svědí to jako blázen, bolí to jak to drapu, nejřív je to červený a pak se to nalije tou "vodou" já se bojim, aby to nebylo ještě něco horšího, ale i tak nejsem nadšená, v tomhle těhotenství už se mi stalo takových věcí, že mám vážně strach, aby bylo mimi zdravé, před 14ti dnima jsem byla na triplech, jsem zvědavá jak vyšly, to už jsem v sobě ten virus určitě měla a teď nevím jestli by nebylo lepší i kdyby vyšly dobře, abych šla ještě na amnio - pro tu "jistotu" 😔

krista
14. dub 2009

Ještě bych se ráda poptala, četla jsem toho hodně, ale nikde jsem neviděla odpověď jak dlouho tak trvá léčba? Než zmizí puchýře? Než je člověk úplně zdravý?

chaala
16. dub 2009

Kristo a už jsi byla u lékaře? Jestli to jsou neštovice a ty jsi je ještě neměla,tak by to mohl být v těhotenství velký problém. ☹ Člověk je infekční vlastně v době,kdy ještě sám neví,že už ty neštovice má.Jakmile se pupínky objeví(vysejou),tak už není infekční.Tvoří se asi 4dny,a pak se hojí 7-10dní. Někdy i déle,ale už se může ven.Ale nechodit na sluníčko,aby nezůstaly jizvy.

lada82
17. dub 2009

ach jo, Kristo, drzim palce !!
ja je take nikdy nemela a modlim se, at je nechytim tesne pred porodem 😢

krista
17. dub 2009

Ahojky,
nějak jsem zapomněla přijít poinformovat, měla jsem toho hrozně moc, prvně jsem byla u obvodního Dr., ten mě poslal do nemocnice na infekční, že si mě tam nechají 😖 nakonec jsem tam nezůstala, neštovice to opravdu jsou, Dr. tam mi všechno vysvětlil, říkal, že nejhorší je to do 12tt (kdy nejsou ještě vytvořeny orgány miminka) a pak před tím porodem, že by si miminko nestihlo z mého těla vzít protilátky a tam je to teda hodně špatný 😔 Dr. říkal, abych se nebála, riziko poškození tam je, ale je prý malé a snad se uvidí na ultrazvuku, u gyn. jsem nebyla skoro 5 týdnů, měla jsem jít na kontrolu akorát když jsem se osypala, takže uvidím za 14 dní, to bude rovnou i velký UTZ.

Jinak teda průběh příšernej, řeknu vám, že se mi chtělo i umřít, ani to nesvědí jako bolí, hlavně obličej a ruce, udělaly se mi hodně na prstech, takže jsem si přišla jako nemehlo, když nemůžu ani otevřít lahev nebo převlíct dceru 😖 do toho jsem měla teploty, zimnici... dneska je první den kdy cítím úlevu, pořád je mi hrozně, ale proti minulým dním je mi strááááášně dobře!!!! Dneska jdu ještě na kontrolu na to infekční, uvidíme co na mě poví Dr.

Chaala pochopila jsem tě správně že teď už bych neměla nikoho nakazit? Já pořád čekám jestli se to objeví u dcery nebo manžela (u něj totiž taky jistě nevíme jestli je měl nebo ne). Jinak ven s tím svým obličejem nemůžu vůbec teda, leda strašit 🤐

Lado držím palečky aby si je nikde nechytla, určitě to bude dobré a poradím ti až budeš po porodu, aby si se nechala očkovat, pak to může donést Davídek třeba ze školky a fakt to nestojí za to ☹

lada82
17. dub 2009

tedy, Kristo, to je mi Te lito, brrr... hlavne, zes to nechytila drive, ci pozdeji... malicka je asi chyti, vid? 😔

ja si necham ted pred koncem tehu zjistit protilatky a budu doufat, pak az dokojim, tak se necham naockovat... a deti naockuji, pokud je nechyti, nez pujdou do skoly... musim doufat, ze je nechytnu, ale bohuzel pry ted hodne radi
😢 😢

roasha
17. dub 2009

krista,drzim palce,nech to mas co najskor za sebou,uz to bude len lepsie. ☹
na MKsk mame temu "ovcie kiahne",tak mozes kuk aj tam,podla vsetkeho ich dostane aj Kristulka 😔
moja mala ich dostala, ked presla popri takto nakazenom dievcatku. ☹

krista
18. dub 2009

Lado neboj nic nechytneš, budu držet moooooc palečky!!! Ono je to těžký, schovávat se doma nemůžeš celý těhu ☹ A ty protilátky, ptala jsi se už na to? Já někde četla že to stojí kolem 3,5tis. za to zjištění, to je sprostý! 😠 Já teď uvažuju že malý dám vakcínu Priorix-Tetra (jsou tam i ty neštovice - pochopitelně jestli je nechytne), ale nevím, zatím nikde nic nemá, říkala mi kamarádka že když je nechytne do 10ti dní ode mně tak je pravděpodobně nechytne ode mně vůbec! Já je jako malá taky nechytla a to jsem si hrála s dětmi co je měli a to jsem ještě četla, že 80-95% je chytne v dětství a když ne, tak je nechytí už vůbec za celý život, takže fakt smůla 😝

Roasha díky, určitě kouknu, už to se mnou ale vypadá celkem dobře, je mi moc fajn oproti minulým dním, věřím že už bude fajn 😵

roasha
18. dub 2009

kristi spresnujem,inkubacna doba je od 14-21dni
prajem rychlu rekonvalescenciu 😉 😵

monik76
19. dub 2009

Kristi, přeji brzké uzdravení. Já je jako dítě prý taky neměla, mamka si to nepamatuje. Nicméně než jsem po druhé otěhotněla chtěla jsem se naočkovat, ale hleděli na mě, jak kdybych spadla z Marsu 😠 . Takže z toho nic nebylo, gyndař mi zjišťoval protilátiky a ty mám, neplatila jsem teda nic. Těhotenství jsem přežila ve zdraví, za to teď je čekám, byli jsem u doktora s dětma a byla tam holčička co je měla. Takže jestli lehnem všichni 3, tak to bude nářez. Očkování doktorka dětěm moc nedoporučuje, je to na dvě dávky a jedna prý stojí kolem 3 tis. Kluky nechce očkovat vůbec, a holky až tak kolem těch 15 let. Kvůli tomu těhotenství.
Krista, mimi bude v pořádku, je dobře, že když už si je teda chytla, tak aspoň v půlce těhu a ne na začátku nebo na konci. 😉

chaala
19. dub 2009

Kristo,moc doufám,že mimísek bude v pořádku...a všechno dobře dopadne,až půjdete na ten ultrazvuk. teď už nikoho opravdu nenakazíš,ale inkubační do ba neštovic je 7-21dní.To znamená,že ještě hrozí nákaza u Tvojí holčičky i manžela,jestli je neměl.Ale nemusí.Naše kamarádka je také měla v prosinci,nakazila se i její holčička,ale manžel ne(také je v dětství neměl).
Já jsem totiž řešila podobný problém,neštovice jsem prodělala v dětsví,ale syn je chytil v prosinci.Byla jsem na začátku těhotenství.Tak jsem si o tom zjišťovala spoustu věcí.

martao
19. dub 2009

monik76,
asi sme na tom s rodičmi rovnako. Moja mama si tiež nepamätala, či som mala neštovice/na Slovensku sú to ovčie kiahne/. Moje deti to dostali, keď som bola v 7 mesiaci. Musela som si požičať moju zdravotnú kartu. Ako mi spadol kameň zo srdca bolo počuť hrooooooozne ďaleko. Prekonala som ich v 13. rokoch. Tak to dopadlo dobre. 🙂

krista
19. dub 2009

Monik a to znamená že když máš protilátky tak je nikdy nechytneš nebo jen v ten okamžik kdy to zjišťují nejsi ohrožená? Doufám, že všichni tři nelehnete, to by opravdu nářez byl ☹ Ta Priorix-Tetra stojí do 2tis., já nad tím zatím jen uvažuju, ale opravdu nedopustím aby je měla v dospělosti, pro mě to byl jeden z nejhorších životních zážitků 😝 Jestli je chytnou děti, tak přeju ať maji ten hladký průběh, pár pupínků, žádný teploty, no prostě ať to máte rychle za sebou 😉

Chaala já totiž asi přesně nerozumím pojmu inkubační doba 😀 To znamená že trvá cca 7-21 dní než se to vyvine u mojí dcery, ale nevím od jakýho okamžiku počítat? Kdy se u mě objevil první pupínek? 🙂

Martao to věřím že se ti moc ulevilo 🙂

Jak píšete o těch maminkách že si to nepamatují, já jsem v tomhle naštvaná na tchýni, manžel ji volal jestli je měl nebo neměl a ona koukala s prominutím jako péro z gauče, vůbec nic si nepamatuje, kdy měl první zub, kdy začal chodit.... niiiiiiiiiiiiiiic!!!! Pak ale říkala teta, že je ASI měl 😖 tak doufám!!!

roasha
19. dub 2009

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

inkubacna doba-doba od vstupu bakterie,al.virusu do organizmu po prepuknutie choroby

ciernovlaska
19. dub 2009

Ja som pred tiez pred dvoma tyzdnami prekonala ovcie kiahne - nestovice. Hrozne ma to vystrasilo, zlakla som sa, ze ohrozim babetko. Ale co je najvecsie prekvapko, ze ja som ovcie kiahne v detstve uz prekonala /mam to aj v zdravotnych zazanamoch/. Teoreticky je skoro nulova sanca to dostat dva krat, mne sa to stalo. A urcite to boli ovcie kiahne, co som teraz mala, ale nemali nejaky strasny priebeh - nemala som ani teploty, len som sa po celom tele vysypala tymi charakteristickymi vyrazkami /malo to len taky lahsi priebeh ako u dietata/. Psychicky som bola na tom horsie ako fyzicky /kvoli tym obavam/. Tiez nechapem, kde som to chytila. Potom som bola v strese, na koho som to mohla preniest. Bolo to ako zly sen. Dufam, ze uz nic zle ma do porodu necaka a ze babetko je zdrave. Vsetkym tehulkam prajem hlavne zdravie a nech vas obchadzaju vsetky virusy. A hlavne si treba aj v tychto situaciach zachovat pozitivne myslenie, aj ked to je tazke.

monik76
20. dub 2009

Krista, to, že mám protilátky neznamená, že je nemůžu dostat. Ale ten průběh by neměl být tak hrozný, jak to prý u většiny dospělých je. Dětská mudr mi říkala, že to dospělého dokáže vyřadit i na měsíc. Známá z práce to chytla s manželem od děcek, myslím nějak po třicítce, a děcka v poho a je musela odvést záchranka do špitálu, páč byli fakt hotoví. Což je teda mazec!! Je taky možný, že někdo má v dětsví takový průběh, že to kolikrát rodiče ani nepostřehnou, někdo nemá vůbec teploty a může mít jen pár pupínků.
Jinak já si taky prolistovala zdrav kartu a neštovice tam nemám,jen zarděnky, tenkrát se ještě proti nic neočkovalo. Ty jsou v těhu horší!!
Krista a jaký jsi měla průběh??

ciernovlaska, to je teda síla, žes to chudino měla 2x. To je fakt nulová šance, ale stát se to teda asi může.

krista
20. dub 2009

Monik podle toho co jsem četla mám ten průběh otřesný, v nemocnici jsem taky byla, ale zůstat jsem tam nechtěla, naštěstí mě nikdo nepřekecával... já prostě už kvůli Kristýnce nemohla v tý nemocnici zůstat, ne že by se manžel nepostaral, ale já ty nemocnice nemám ráda, vím, že bych tam akorát brečela a padala by na mě ta atmosféra, hlavně když jsem tam šla - ty lidi jak koukali přes okna 😔

Jinak k tomu průběhu, týden před mě bolela šíleně hlava každý den (já nevěděla že z toho protože mám i migrény), žaludek mě taky bolel, teploty, zimnice, příšerně ospalá, bolavý celý tělo... prostě jsem cítila že na mě něco leze a když jsem viděla že mám teplotu, tak jsem si myslela že jsem zase nemocná (byla jsem totiž před dvěma týdny dost nastydlá). No min. neděli mě začlo bolet v krku a měla jsem po těle pár pupínků, fakt maličko, myslela jsem si, že je to prostě těhotenstvím (s Kristý jsem jich taky v těhotenství kdysi pár měla) v pondělí už jsem začla vypadat příšerně a necítila jsem se dobře, nemohla jsem chodit, stát, špatně se mi přitom dýchalo, jenom sedět nebo ležet, další dny už to bylo příšerný, byla jsem celá osypaná a absolutně nefunkční, ani to nesvědilo, ale bolelo jako blázen, hlavně obličej a ruce/prsty (protože tam mám ještě ekzém, takže tím že se mi tam udělaly pupínky mi ruce popraskaly do krve).

Jak tak ale koukám na ten svůj obličej tak věřím tomu že to budu mít ještě dlouho, ovšem každý den vidím zlepšení a jsem ráda že už je mi dobře, fakt strašně ráda 😵

Ciernovlaska to je fakt zvláštní že jsi je chytla znova 😲 Jsem ráda, že jsi měla dobrý průběh a věřím že miminko bude naprosto v pořádku 😵

monik76
20. dub 2009

Kristi, tak to sis teda užila, ale máš to z krku. Možná by bylo lepší, kdyby je malá měla teď a budete mít klid. No já jsem zvědavá, jak dopadnem my, taky bych to chtěla mít za sebou, ať sakra už vím, jestli jsem je měla nebo ne. Snad to přežiju! 😀

monik76
20. dub 2009

Já jen doufám, že to nechytnu někdy v 60 a nevynesou mě rovnou nohama napřed! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru