Nevolnosti v těhotenství. Jak s nimi bojovat?

4. říj 2020

Ahojte. Jak bojujete proti/nebo aspoň s nevolnostmi?
U mě to není nic jen ranního, kolikrát to přijde spíš večer. Začaly až kolem 9.tt nejdříve jen opravdu nevolností, ale už i zvracím (ráno, večer to je jedno..) a kolikrát mám ráno problém odvézt syna vůbec do školky. Nejsem schopná po probuzení nic pozřít, spíš naopak a jen vejdu do kuchyně, už to na mě zase jde 🤦‍♀️ vím, že by to mělo brzy přejít, ale fakt mě to už šíleně omezuje.
Vím, že jsou lízátka, ale to bych asi pořád jen žužlala je a nic jiného 😁 když do sebe ráno dostanu aspoň sušenku a nevstanu rychle z postele, tak je to ok, ale většinou to stejně později během dne přijde 🤷‍♀️

flabelina
4. říj 2020

Bylo mi špatně až do porodu,zvracela jsem několikrát denně...nic nepomohlo,mohla jsem jen suchou housku,zkus si vyzkoušet nějáké jídlo,po kterém ti bude dobře a toho se drž...ty lízátka mi také moc nepomohla,ale vyzkoušej,každá to má jinak,tak se drž a bude to dobrý!

okokokokokik
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
4. říj 2020

@flabelina já teď ujíždím na ovoci s bílým jogurtem, takže to se mě asi bude držet 😁 jinak mi moc jídla nevadí, až na prorostlé maso, to nemůžu ani vařit. Spíš asi pachy, ale vyhýbám se mastnému apod.
Nejhorší je, že už se mě asi 3 týdny drží kašel a to jak zakašlu sotva udržím 🤦‍♀️

okokokokokik
4. říj 2020

Zkus čaj s heřmánku

sigyn
4. říj 2020

Mně pomohl panák hodně vychlazené fanty/pepsi (cola paradoxně ne). Nic jiného.

okokokokokik
4. říj 2020

@sigyn taky možnost

jjasmina
4. říj 2020

Nic mi nepomohlo, prostě to nějak přežít, v životě mi nebylo tak špatně jako v těhotenství a trvalo to až pomalu do 7. měsíce. já s i třeba v těhu ujížděla na ředkvičce a mrkvi. Jinak nevolnosti, zvracení, hlava jak střep od rana do večera

lennittka
4. říj 2020

Zabírala mi jen mrkev a nektarinky, jinak jen vdržet 😖

nattt
4. říj 2020

Taky mi nic nepomahalo...jen prezivat ze dne na den :-/ dva tydny jsem jedla treba neco a ze dne na den jsem to nemohla citit...varit taky neslo...chvilkove dobre mi delal cerstvy vzduch..jednu chvili grep, citrusy...

mamikry
4. říj 2020

Mne trochu pomaha studena cola, vic pak zmrzlina a matovy caj, jen toho se nesmi vypit moc. V druhem tehotenstvi jsem byla citliva na pachy, pomahalo mi cucat citron, nebo k nemu jen privonet.

autor
5. říj 2020

Já jsem zatím ve fázi, kdy mi nepomáhá asi nic. Občas z hluboka dýchám a na záchod běhat nemusím 😁 ale jinak mě to dokáže chytnout všude, což je pěkně na prd... Ale vyzkouším čaj nebo colu, děkuju

misina321
5. říj 2020

Ahoj, mně přijde, že nepomáhá nic. Jsou jen věci, s kterými jsem schopná přežívat. Základem je, co nejmíň se hýbat. Jakmile chodím po bytě a cokoliv dělám, tak je mi zle. Takže se snažím jen ležet a sedět. Pak mě zachránily grepy, pomeranče a mandarinky, po těch byl žaludek docela spokojený a navíc jsem do sebe dostala tekutiny. Byla jsem schopná vypít jen tak 1-2 dcl magnesie denně. Když mám takový divný žaludek, tak si dám cocculine, ale ten mi nepomáhá na těžkou nevolnost. Ze začátku mi po cole bylo zle, tu jsem nemohla.Taky mám pocit, že mi praskne hlava, tam mi pomáhají studené obklady. Taky musím být v chladu a když mě pálí žaludek, tak dávám studené obklady na žaludek. Je to šílené, připadá mi to jak těžká kocovina nebo otrava těla. Snažím se co nejvíc spát a přežít do druhého dne 🙈

beyun
5. říj 2020

Mi teda dost pomohly tabletky Emesin. Vzala jsem si ráno před snídaní jednu a do večera byl klid. Já jsem ale měla nevolnosti vždy spíše na večer a na noc ☹ Teď jsem v 15.tt a pomalu to končí, i když to pořád není 100% Jinak mi hodně pomáhají citrusy, hodně studený pomerančový džus nebo voda s citronem..

autor
5. říj 2020

Já ty citrusy snad zkusím taky! Miluju mandarinky a pomeranče, tak snad něco zabere.
Já jsem úplně marná, odvezu syna do školky a do oběda jen ležím a nic nedělám. Přijdu si co se domácnosti týče úplně nemožná.
Často mě to chytne taky až večer (ráno jen, když jdu do kuchyně a ta není předem větraná). První týdny byly ale daleko horší, to jsem byla večer úplně jako po flámu.. Jsem teprve 11.tt takže doufám, že to nebude trvat dlouho a přejde mě to🤦‍♀️

alcaliaa
5. říj 2020

Studeny nanuky, mandarinky, ale co jsem zjidtila az ted ve druhem tehotenstvi, ze mi perfektne zabira mliko... tak vypiju hektolitr mlika denne a ven si ho nosim jak v placatce a usrkavam chvilema, kdyz to na me prijde. Ale jinak jsem nebyla vubec schopna jit s malou na hriste, blila jsem i venku do kere atd. Masakr, tak at to brzy prejde.

autor
5. říj 2020

@alcaliaa v placatce mlíko, to zní vtipně 😁 ale vím, jaké to je. Sama právě hledám cokoli by mi mohlo pomoct.. Já se kolikrát fakt držím, spíš to na mě často jen přijde a nějak to udržím, když nejsem doma... Takže celý dny prakticky neprobliju, ale když už to přijde, tak jsem jako mrtvola... Nic to ale nemění na tom, že zle je mi pořád a hlava mi třeští

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru