Nutkání nakupovat v těhotenství

malytlustyhroch
22. črc 2019

Trochu pro odlehceni, trochu vazne. Postihlo vas to taky? Zacinam 3 trimestr a to nutkani nakupovat (nejlepe na miminko) je strasne. Skoro nic ve skutecnosti nepotrebuju, vsechno mam po starsim. A celkem se mi dari se drzet, ale stoji to hrozne usili. Myslim, ze cely muj mozek se koupe v estrogenu. Nemate nejaky tip, jak tuhle energii konstruktivne nasmerovat? Roztridila jsem oblecky po starsim to trochu pomohlo, asi na tri dny...

andrea2016
22. črc 2019

@malytlustyhroch Trochu zavidim. Ja nemam doma uz vubec nic a mam absolutni nechut k nakupovani.

stef9328
22. črc 2019

Ja,ikdyz mela po prvni vse, jsem nakupovala. Myslim si, ze je to uplne normalni. A ted kdyz porad mam vse po starsi, nakupuju holkam stejne veci, strasne moc se mi to libi a ve finale vse co jsem mela schovavane po starsi,ted pomalu nic mladsi z toho neoblikam, vse ma nove🙈 holt veci se meni a nakupovat je podle me normalni, radost si udelat musime.

lastovenka
23. črc 2019

Možná taky záleží na tom kolik ti je. Já měla nákupní horečku permanentně mezi 20 až 30 rokem. Pak mě to pustilo.😁

puhelin
23. črc 2019

My jsme si nenechali rict pohlavi miminka ani v 1. tehotenstvi, ani ted. Tim padem mame po dcerce spoustu neutralniho obleceni i vybavy a nemam potrebu to kupovat i ted miminku. A doooost tim usetrim 🙂

beatac
23. črc 2019

@malytlustyhroch závidím že jen v těhotenství :D Já mám nákupní horečku permanentně :D Můj chlap naopak stavy úzkosti a deprese :D :D :D

miguelita88
23. črc 2019

Moje zachvaty uz jsou u konce, protoze uz jsem vsechno nakoupila. TP az v listopadu. No a ted jsem vztekla, protoze uz fakt nemam co shanet😞

laka_lacenda
23. črc 2019

@miguelita88 Eh...Já TP zač. listopadu a zatím jen hadry, co jsem dostala od sousedu. Nevytridene, nevyprane. 😀 Jinak nic. 😀 Něco plánuju začátkem srpna a zbytek až v září. 🙂 Ale já teda nejsem moc nákupní maniak, mě to moc nebaví. Spíš už to chci mít z krku. 😀

terkapali
23. črc 2019

Sice už mám dítko na světě, ale nakupovaci horečku mám pořád 😂😂🙈

gabtom11
Autor odpověď smazal
Zobraz
pipi_puncocha
23. črc 2019

Taky to tak mám... pro sebe mě nakupovat nebaví, ale pro mimčo bych byla schopna nakupovat denně. Já to mám tak, že si vždycky stanovím co ten týden koupím - např. věci na koupání, pleny, zimní fusak atd., takže pak už mám "splněno" a čekám na další úkol. 😂 ale stejně někdy ulítnu, čekáme první a myslím, že to k tomu patří.

Jo a extrémní tip jen pro otrlé, začala jsem minulý týden nakupovat vánoční dárky. Termín mám v listopadu a chtěla bych mít pak už v šestinedělí klid na miminko a ne objednávat věci na Vánoce.

malytlustyhroch
autor
23. črc 2019

Diky za reakce, jsem rada, ze nejsem sama 🙂

malytlustyhroch
autor
23. črc 2019

@pipi_puncocha Jo, ty vanocni darky mam v umyslu zacit nakupovat taky! (Termin mam v rijnu.) Tak dik za podporu, az me to priste chytne, tak se pustim do vanocniho seznamu. 🙂 Snad se ty lidi za pul roku moc nezmenej.

malinkaelinka
23. črc 2019

Vůbec ne... naopak, snažím se toho kupovat co nejmín, radši ty peníze utratím jinak - ve druhém trimestru jsem absolvovala dvě dovolené, dva prodloužené víkendy, ve třetím trimestru další prodloužené víkendy... snažím se užívat si, dokud jsme s manželem sami 🙂 Obecně doma nerada hromadím krámy, čeho mám moc, snažím se redukovat, takže mi přijde zbytečné kupovat nějaké kraviny dítěti. Potřebné věci samozřejmě pořizuju, nahé se na zemi válet nebude 🙂 ale netuším, proč kupovat nová bodýčka po třech stovkách v Lindexu, když můžu koupit tady na bazárku bodýčka po dvacce. To samé třeba postýlky (máme staré od babičky z půdy)... Na čem jsem nešetřila byly různé praktické věci, které budu potřebovat denně a potřebuju aby byly funkční - kočárek, nosítko, látkovací výbava... Ale že by mě to nějak těšilo, to se úplně říct nedá, radši kupuju dobré jídlo, cokoliv na sport, utrácím za výlety, zážitky atd... Pro dítě nemám žádnou výzdobu postýlky (mantinely, hnízdečka atd,), kolotoče, hračky, dudlíky, lahvičky , roztomilé komplety oblečení.... Hlavně to nutné na rozjezd a pak se uvidí, co budeme potřebovat dál....

michaelalad
14. srp 2019

@pipi_puncocha jee tak nejsem jediny blázen 😂ty dárky mi dělali též starost tak už pomale taky kupuji 🙂 termín 10.11 😂-a výbavička téměř vše nakoupené 😂pokojíček připravený🙄😂jen náš prcek se nechce ukázat tak pak par věci do barvy ale to musím vydržet dokud se neukáže 🙂❤️

2hanah
14. srp 2019

@pipi_puncocha V poho, některý rok jsem začala s Vánocema už v dubnu první dárek, letos jsem koupila první panenku zrovna před dvěma dny, pač byla ve slevě a jinak běžně využívám slevy hraček na konci prázdnin, takže, jestli čekáš kolem Vánoc mimčo, myslím, že to takhle děláš dobře👍🏻

2hanah
14. srp 2019

@malinkaelinka on ale třeba mantinel je spíš praktickà věc než na okrasu, u nás se malej strašně v noci tloukl o samotné šprušle postýlky a taky mu propadával furt dudlík na zem😂 hnízdečko už jsem tolik neřešila, to už mi taky přišly vyhozené peníze, když jsem měla na něho zavinovačky a v postýlce na zachumlàní peřinu.

zvaskova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru