Objednaná na kontrolu až na 11. týden. Je to moc pozdě?

piedra
29. kvě 2019

Ahojda. Jsem hrozně vyděšená. Jsem podle těhu testu těhotná, ale objednali mě až na 10.7.
Menzes jsem měla 26.-29.4. Stoprocentně jsem do toho vlítla 13.5. Na ovulaci. Měli jsme šikovnou nehodu. A teď mi řekli na gyndě, že až 10.7.? Nekončí mi už náhodou trimest? Co mám dělat. Mám počkat? Mám jim napsat, že mi teda mají rovnou udělat nějaké testy?
Moc děkuji za radu

terka555
29. kvě 2019

@piedra rekla bych ze 11tt je docela pozde, vetsinou objednavaji na 8tt aby bylo videt zda je dobre ulozene a tluce srdicko.. Ja uz pak byla nekdy okolo 12tt na screeningu a uz jsem mela i po krevnich testech apod.,asi bych chtela jit urcite drivw..

baruskawh
29. kvě 2019

Za mě je to taky pozdě, přeci jen je dobré vyloučit mimoděložní těhotenství hned v začátku.

kackaw
30. kvě 2019

@piedra a krome už napsaného je v 11tt docela pozde shánět termín na screening 🙄 já nevím, nebyla ta sestra nějaká zblblá? pochopila vůbec, že objednává potenciálně těhotnou?

malinkaelinka
30. kvě 2019

To je fakt, řekla jsi při objednání, že se jedná o těhotenství?

veronka_123
30. kvě 2019

Je to normální, i když se samozřejmě zdá, že to je pozdě. Já jsem byla objednaná na polovinu 10tt a vše se stihlo, i ten screening 🙂 hlavně na UTZ už bylo vše hezky vidět. Já jsem z toho byla nešťastná proč mě sestra objednala až tak pozdě, ale ničemu to nevadilo, vše se zkontrolovalo, dr. si mě pozval na kontrolu ještě v 11tt a až pak mi dokonce dal žádanku na screening 🙂

cuuza
30. kvě 2019

Je to pozdě, přeobjednej se.

kackaw
30. kvě 2019

@veronka_123 já nevím, no, já jsem třeba na vstupním vyšetření k prvnímu screeningu (rychlý utz + krev) byla u nás v nemocnici objednaná na 10+0 a objednávali mě 14 dní dopředu ...

piedra
autor
30. kvě 2019

Holky moc vám děkuju. Sebrala jsem hned ráno odvahu a zavolala a ptala se, zda je to v pořádku. Že jsem z toho nervózní. Sestřička byla moc milá a říkal, že mám pravdu, že je to pozdě. Takže jdu 18.6. Což budu v 8tt. Nemohla jsem v noci spát, jak jsem byla vystresovaná, ale teď se mi strašně moc ulevilo. Moc děkuji za vysvětlení a podporu. 🤞

terka555
30. kvě 2019

@piedra tak to je super🙂 jen se treba prehlidla🙂 je fakt dulezity vedet jestli je vse v poradku🙂

veronka_123
30. kvě 2019

@kackaw asi záleží na městě. Já jsem z Prahy a když jsem zavolala do nemocnice kvůli screeningu tak mě sestřička objednala hned během pár dnů 🙂 A nejsem výjimkou, i kamarádky šly většinou na první kontrolu až po 9tt. Taky bych byla ráda kdyby mě vzaly dřív, jsem hodně nedočkavá, ale přes moji sestřičku u gynekologa to neprošlo 😀

eviicka
30. kvě 2019

Tak třeba moje doktorka screeningy dělá sama, a je takových víc, tam pak není třeba se někam objednávat. Jinak já chodila poprvé vždycky 8-10 tt.

kackaw
30. kvě 2019

@eviicka dela jich to spousta, ale bohuzel jen zlomek z nich k tomu ma skutecne certifikaci🤨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru