Od začátku mi délka těhotenství nevychází podle ovulace

lucievitackova
27. dub 2017

Ahoj holky,chci se zeptat-jsem ted 12tt,ale od zacatku mi delka tehotenstvi nevychazi podle posledni menstruace,respektive ovulace.
Doktorka me trosku vystrasila,ze je zvlastni,abych mela ovulaci ke konci cyklu,ale mimco je zatim uplne v pohode,velky presne na 12tt,akce i pohyby +.
Potrebovala bych asi "uchlacholit"od nekoho,kdo mel stejny prubeh a vsechno (ne)bylo v poradku.
Moc diky 😊

misulinka44
27. dub 2017

Tak pokud teď mimco odpovídá tydnu tak nějak nechápu,v čem je problém? Já měla ovulaci o 10dni déle. Takže mimčo bylo menší o skoro dva týdny. I z prvotrimestralniho screeningu mě poslali domů,ať prijdu za 14dni. Mít déle ovulaci je naprosto normální. A pokud mimco teď už odpovídá tydnu,tak není nikde žádný problém;)

j.a.n.i
27. dub 2017

@lucievitackova Teď nechápu co ti nevychází, kolik jsi podle poslední MS a kolik podle toho UTZ z 12tt a jak dlouhé si měla cykly.

lucievitackova
autor
27. dub 2017

@misulinka44
Dekuji moc za nazor.Taky jsem si lrave rikala,ze nechapu,cemu se doktorka tak divi,kdyz je mimco od zacatku "podle tabulek"

lucievitackova
autor
27. dub 2017

@j.a.n.i
Podle MS jsem 13+1,podle UZ 11+5 a cykly jsem mela pravidelne na den 28 dni

misulinka44
27. dub 2017

@lucievitackova takze neodpovídá.. protože dle ms jsi 14tt a dle ultrazvuku 12. Což vůbec nevadí. Prostě byla ovulace déle a termín porodu se tedy bude řídit dle velkého ultrazvuku při prvotrimestralnim screeningu.

j.a.n.i
27. dub 2017

@lucievitackova Tak to je při 28 denních cyklech už fakt docela rozdíl, to celkem chápu, že se doktorka diví...

lucievitackova
autor
27. dub 2017

@misulinka44
Diky,na ten jdu za par dni,tak snad se pak hodim uplne do klidu 😊

j.a.n.i
27. dub 2017

@misulinka44 Nebo taky nebude, někde se tvrdošíjně řídí dle MS, kor u standardní délky cyklu.

lucievitackova
autor
27. dub 2017

@j.a.n.i
Jj,diky za nazor

misulinka44
27. dub 2017

@j.a.n.i no to by byl dr opravdový blb. Pokud se tp liší o více než tři dny,má se řídit termínem dle utz z prvotrimestralniho screeningu... A když bude rozdíl takto markantní,tak určitě budou počítat dle utz;) to,že je ms pravidelna neznamená,že se zrovna ovu nezpozdi.

lucievitackova
autor
27. dub 2017

@misulinka44
Akci jsem mela podle UZ presne po 6ti tydnech,vsechno je podle ultrazvukovych terminu v pohode,jen jsem mela obavy,jestli to neznamena nejaky prusvih,kdyz to presne takhle nevychazi podle MS...

luj89
27. dub 2017

@lucievitackova To se tak neda rict, ze ovulace je nebo neni na konci cyklu... Obecne byva kolem 10 dni PRED koncem cyklu. Tj. U 28denniho cyklu cca v pulce, u 40 denniho cyklu na konci. Pokud mimi roste, tak bych s nejakymi cisly nezabyvala. Dulezity je ultrazvuk, ne datum posledni MS. Nejsme stroje, aby kazda otehotnela 14DC 🙂. Ja mela ovulaci 30DC, a to je teprve rozdil oproti tomu uzasnymu vypoctu dle posledni MS.

j.a.n.i
27. dub 2017

@misulinka44 Někde se řídí tím, pokud je to víc jak týden... což tedy tohle je, ale stejně.

lucievitackova
autor
27. dub 2017

@luj89
Dekuju moc za nazor😊
Asi bude nejlepsi pockat na prvotrimestralni UZ a zbytecne se ted nestresovat😊

fandysek_1
30. dub 2017

Ahoj, mám o týden mladší miminko a můj doktor všude píše dle MS 12.tyden dle utz 11.tyden a že si chce počkat na první screening a pak se uvidí. Zatím je vše v pořádku. Vždy jsem měla delší cyklus a utz mají nastavený na 28 dní. Takže mám být v klidu. Asi i vím přesný den otěhotnění a pak to skutečně vychází jako mladší mimi. Takže žádný strach, bude to dobré.☺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru