Odkedy používať tehotenský pás v aute?

evaviki
9. črc 2008

Ahojky,
neviete mi niekto poradit, odkedy sa ma v tehotenstve pouzivat tehotensky pas?
Dakujem
Eva

hanuky
9. črc 2008

evaviki, ja som v 36tt a od zaciatku pouzivam normalny pas, akurat, ze si ten spodny natiahnem az ku kolenam a drzim si ho, aby sa nic nestalo, ked manzel prudko zabrzdi.
Je to uplne v pohode a horny pas mi vobec nevadi, ten je dost vysoko. 😎

mywiel
9. črc 2008

Ja ten pas do auta mam a zacala som ho pouzivat na konci 3 mesiaca, asi kym je babo malinkate tak netreba a nemas brusko, potom si uz treba davat pas pod brusko.

mywiel
9. črc 2008

Tym ze si ho budes drzat nestaci lebo ked zabrzdi tak ho aj tak neudrzis... ☹ Sedadlo si posun co najdalej do zadu.

bihan
9. črc 2008

Nikto ti neprikáže, že ho používať máš, ale môžeš od momentu, ako zistíš, že si tehotná 😉

mywiel
9. črc 2008

presne bihan ale je to dobra vec ja si ho neviem vynachvalit. 😉

evaviki
autor
9. črc 2008

Hanuky, mne ten spodny vadi a furt si ho nejak posuvam. A to mam zatial mini brusko (takmer ziadny narast).
Myw a si s nim spokojna? Ja som v tretom mesiaci a zacinam rozmyslat, ze si ho kupim. (predpokladam, ze mas ten Besafe - iny som ani nenasla, teda aspon nie v cechach)

mywiel
9. črc 2008

v strede ma suchy zips kam sa vlozi pas a je to na gumu a podlozka sa priviazie k sedadlu, citala som ze sedadlo mam byt co najdalej od palubovej dosky, cize najviac posunute dozadu pre bezpecnost tehulky... 🙂

evaviki
autor
9. črc 2008

A vypinala si si aj airbag? Minule som citala taky smutny clanok, kde nejaka maminka v 32.tt mala uplne banalnu nehodu, nikomu sa nic nestalo, ale vystrelil jej airbag a babenko v brusko zomrelo. A bolo k tomu dopisane, ze zatial neexistuje ziadna studia, kde by sa niekto zamyslel nad tym, odkedy si maju tehule vypinat v aute airbag.

bianca
9. črc 2008

ahoj.Mne manzel kupil taku zaklopku alebo ako to mam nazvat na pas aby sa nestahoval.Stalo to par korun a ucel to splna

mywiel
9. črc 2008

Nie airbag ma byt zapnuty to nie je ako pri autosedackach. 😉

mywiel
9. črc 2008

Prave preto som napisala posunut sedadlo co najdalej do zadu ale airbag ti zachrani zivot.

mywiel
9. črc 2008

Evaviki a take clanky necitaj nikde sa nepise ze tehulky maju mat vypnuty airbag... 😕

kacka.va
9. črc 2008

Já ho začala používat docela brzo, ale kdy přesně, to nevím. A bylo to super. Jinak myslím, že pás daný přes kolena je na nic, kdyby byl náraz, tak se stejně pás přes ta kolena dostane nahoru.

evaviki
autor
9. črc 2008

No ved prave, ze nikde sa nic nepise o airbagoch v tehu ☹ a toto pisala jedna doktorka, ktora tu pani osetrovala a povedala, ze nebyt airbagu, tak sa nic nestane. Moznoze mala sedadlo moc vpredu.
A na strane sofera sa nam airbag ani vypnut neda, tak jedine, ze by ma niekto vozil.
Pripajam link na ten clanok http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

Bianca, aku zaklopku? Kde ste ju upevnovali?

evamik
9. črc 2008

Mywiel, já jsem teda taky četla, že airbag se má v těhu vypínat... 😕

mywiel
9. črc 2008

Ja mam v knihe tehotenstva napisane, ze staci posunut sedadlo co najviac do zadu... 😕

mywiel
9. črc 2008

Tak volala som do garaze lebo mi to nedalo... 😀 a tam mi povedali, ze airbag je nastaveny smerom ku tvari nie do bruska. 😉 A ked budete mat sedadlo dalej urcite nic neriskujete. 🙂

evamik
9. črc 2008

Mywiel, díky, mě to docela uklidnilo, prot. u mě v autě nejde u řidiče vypnout! 🙂 Ale zase když řídím, tak nemůžu mít sedačku úplně daleko... 😅

evaviki
autor
9. črc 2008

Mywiel, diky 🙂
I ked je pravda, ze ked soferujem, tak som o dost blizsie k airbagu, ako na sedadle spolujazdca. Ale mozno pojde volant mierne natocit smerom hore 🙂

janette4
9. črc 2008

Ja tiež používam klasický pás.

anouk
18. črc 2008

nejlepší kombinace těhot. pás + airbag + posunout sedačku dozadu
je fakt, že vypnout airbag mě ani nenapdlo, těhot. pás mám až teď od 18.tt

http://www.miminka.cz/clanky/tehulky/cestovani/...

http://www.babyweb.cz/Clanky/a704-Rizeni-v-teho...

evaviki
autor
18. črc 2008

Pas som si uz kupila 🙂 Je na nom napisane, ze by sa mal pouzivat od 2.mesiaca tehotenstva. A musim uznat, ze je to pre mna pohodlnejsie a konecne ma na brusku nic netlaci 🙂 Takze ja mozem len doporucit..

ava
11. zář 2008

můžete mi některá poradit, kde se ten pás dá koupit? Trávím za volantem soupstu času, zatím je to OK, ale s rostoucím břichem bych chtěla mít něco vhodnějšího...

evaviki
autor
11. zář 2008

ahoj, daj si vygooglit tehotensky pas besafe a ono ti to najde. Pohybuje sa cenovo od 950KC do cca 1400 Kc. Treba pozriet rozne firmy.

gabka.d
11. zář 2008

Já taky nemám žádný speciální pás, ale takovou zarážku jako bianca, dává se to do místa kde je ta zástrčka, právě proto aby pás zůstal uvolněný, nastavila jsem si tak 15cm mezeru od bříška a s tím jak bříško roste to posunuji 😉

hlavinka
11. zář 2008

Spis zalezi na velikosti briska, nekdo ma ve tretim mesici uz vetsi, tak by bylo vhodne ho pouzivat. Ja jsem si ho ted koupila (trosku pozde), protoze jsme jezdili po CR dost a nechtela jsem riskovat. Jsem spokojena.
Koupila jsem ho pres Net (prazsky obchod) http://www.detskydum.cz/detail/besafe-belt-bezp... Ale Ty jsi z Brna, tak to nevim, kde by ho meli. Ale z detskeho domu to je den dva postou, takze v pohode....
Funguje tak, ze vlastne sedis na takovem potahu, kde je pevne vsity drzak klasickeho pasu, normalni pas do nej zapnes (patentky) a je to. Zezdadu je to jeste prichycene paskem kolem sedadla.

evaviki
autor
11. zář 2008

Gabka, ak mas volny pas, tak v pripade narazu spravi presne to, co nema, t.j. posunies sa dopredu a udrie ta na brucho.. Tu ani nejde o pohodlnost, ako o bezpecnost.

petka_s
11. zář 2008

baby moze mi nejaka napisat kde ten pas kupim na slovensku??pretoze mne tiez vadi obycajny pas,hlavne tam dolu,aj ked si ho dam pod brusko tak ma to tam omína,a drzat si ho nechcem,este by mi aj ruku zlomilo...dakujem

evaviki
autor
11. zář 2008
petka_s
11. zář 2008

dakujem ti velmi pekne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru