Omezily jste v těhotenství kávu? Nebo něco jiného?

kobzulka
8. zář 2006

Holky, omezili jste se v tehotenstvi s necim? Ja piju denne tak 4 kavy a nevim, jestli bych to nemela omezit. Zaprve se snazime a zadruhe mam podezreni, ze uz se zadarilo, tak mam takovy pocit, jestli bych to nemela omezit.

lucie.krajcarova
30. lis 2008

Holky, taky jsem závislá na kávě, pila jsem dvě denně, ale fakt každý den. Mudr mi při první prohlídce, že jednu denně s mlíkem můžu, protože ZVYŠUJE TLAK. Těhotenstvím totiž tlak klesá, tak aby mamince nebylo na omdlení, tak ta káva. Navíc mi říkala, že i pivo nebo víno si občas můžu dát. O čajích nemluvila. Mně ale černý a zelený čaj odpoledne a večer nedělá dobře, nechce se mi po nich spát, takže je piju občas a max. ráno. pravda je, že tyhle čaje odvodŇují, takže je fakt lepší, voda, ovocné a bylinkové čaje. co se týče kofeinu, tak jsem četla studii, že v prvním trimestru může způsobit POTRAT!!! proto je fakt lepší ho omezit.

aponchie
30. lis 2008

ja prestala kafe pit asi tyden pred zjistenim tehu a to z toho duvodu,ze mi to smrdi a natahuje 😀 ale myslim,ze jedna kava denne a jeste s mlikem nevadi a asi bych ani nepila decaf.pac to je vetsi humus nez klasicka kava.. 😉

azhra
30. lis 2008

Moje kamaradka v tehotenstvi presla na Caro s mlikem... a taky me to naucila a zachutnalo mi to.. jCaro je i zdravei-obsahuje nejake mineraly s vapnikem.
Navic, ona si vylepsila recept, da 2 lzicky Cara podle navodu s mlikem +na spicku noze rozpustnou kavu.. ta kava to pekne provoni,takze mate pocit,ze pijete kafe ... a cele je to naprosto neskodne 😀

aponchie
30. lis 2008

ja piju meltu s mlekem ..mnam 😵

alcatko.j
30. lis 2008

Api, gratuluju 😵

aponchie
30. lis 2008

k cemu? 😀 ja nic nevim 😀

alcatko.j
30. lis 2008

Voe, nedelej se a prijimej gratulace 😅

aponchie
30. lis 2008

jo taak ja si rikala jestli k te melte mi gratulujes 😀 tak dikes 😉

keira12
29. říj 2010

@kobzulka souhlasím s Campi, 4 kávy jsou opravdu dost. Já piju 1 - 2 a ani z toho nemám zrovna dobrý pocit. V práci máme vedle automatu na kávu také automat na cukrovinky (https://ssl.coca-cola.cz/automaty/Druhy_Automat...), raději si zobnu něco tam!

jennyska
27. pro 2013

Ahoj @keira12 @aponchie @azhra @lucie.krajcarova @kobzulka a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Kávou v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kava-v-tehotenstvi/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které tato téma zajímá a zvažují, jestli kávu v těhotenství pít a nebo ne? Na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

amy1107
30. led 2014

Není rozdíl jestli si dáte malou kávu nebo laté. Obsah kofeinu bude stejny, pokud použijete stejné množství kávy. Jestliže pijete kafe z kávovaru tak je lepší malá silna kávička, než hrnek slabšího kafe ( do malé a silné kávy neproteče tolik kofeinu) 😉

suzief
30. led 2014

jsem na začátku těhotenství. Kdysi jsem pila 3-4 kávy silné menší denně, pak už jen dvě a co jsem v tom, tak jednu ráno a pak jsem na čajích. zle mi z toho není ale po ránu jsem unavenější, tak mě to aspoň trochu povzbudí🙂

stefanie1
20. únor 2014

zdravim jen jsem se chtela zeptata zda mete nekdo skusenosti jsem tehotna 6 tyden a 3 a malo jim mam nechutenstvi k jidlu jako neco dam do te pusiny ale hned jdu zvracet tak jen jsem se chtela zeptat zda nate nekdo s timto zkusenost?
A jestli to nejak nemuze ublizit? dekuji predem za odpoved.. 😉

kocour1
12. bře 2014

Ahoj, já jsem v prvním trimestru na kávu najednou přestala mít chuť...pak se mi vrátila a tak jsem si normálně dala - myslím, že to moje rozpustné s mlíkem ničemu nevadí🙂...stejně tak jsem pila kávu i při kojení a malá normálně spinkala - spíš chrněla pořád🙂...stejně tak jsem jedla vše, na co jsem měla chuť - jde jen o to vědět, odkud to jídlo je (např. tatarák - podle mě nevadí, že ho sníš - ale musí být opravdu z pravé svíčkové a stopro čerstvé a raději bez vajíčka...a to bohužel v restauraci nikdy neovlivníš - zrovna tak třeba sushi) Já to jedla, tatarák i sushi doma vyrobené (mohla jsem se po tom užrat) a vše ok. zrovna tak jsem si i dala sklenku vína (normálně víno nepiji, ale celé těhu jsem na něj měla děsnou chuť🙂 ).

letadlo13
20. čer 2014

@kocour1 Občas 1dcl vína nebo hrnek kafe nevadí.

Nežijte v domnění, že rozpustné kafe je lepší než espresso, záleží na množství. Černý i zelený čaj obsahují tein (prakticky totéž co kofein). Nevadí hrneček čaje nebo kafe. Spíš aby to nebyl jeden hrnek kafe, jeden černého a dva zeleného čaje... Doktorka mi řekla, že jedno slabé kafe si klidně můžu dát.

maruska_b
8. črc 2014

Já mám dobrou zkušenost i od ostatních maminek s bezkofeinovými cereálními nápoji jako jen např. Caro. Všimla jsem si, že už tady bylo zmíněno a já to můžu osobně jen doporučit 🙂 Zvykla jsem si pít kafe přes den docela dost. V době těhotenství je ale lepší tento zvyk buď vynechat a nebo právě nahrazovat, a to např. nápojem Caro. Mimo jiné obsahuje tělu prospěšné látky 🙂

hiki123
12. zář 2014

kafe mi v těhu přestalo chutnat, přešla jsem na caro

nocinoci
13. zář 2014

ahoj tak já si myslím, že zrovna káva by se omezit měla co nejvíc. Je to kofein a nedělá to dobře. Mimiskovi pak musí hodně bušet srdíčko nějaký čas .... já osobně jsem kávomil, miluju kávu, navíc miluju silné kávy, ale v každém těhu se hlídám. a kafe s kofeinem jen max denně. snažím se, abych ho denně nepila a tak místo toho mám caro které si dávám do malého hrnku hodně silné at to tělo aspon trošičku ošálím (i když to není moc platné) a nebo používám hodně meltu. ta mi pomáhá pokaždé i na mléko v prsou takže pro mě je melta blahodárná 😀 . ... a když se zadaří že za den dám třeba dvě kofeinový 😕 (návštěvy apod) tak ze sebe nemám dobrý pocit. Jo a kupuji si Jihlavanku bez kofeinu. Aspon pro tu vůni když vařím manželovi a tak si dám s ním 😀

nocinoci
13. zář 2014

@letadlo13 myslím si osobně, že zelený čaj by se v těhu neměl pít vůbec ... a s tím teinem v čajích také souhlasím... já čajům ted moc nedám, nejvíc zázvorový když je mi ouvej od žaludku ale jinak piji každý den převařovanou vodu s citronem. 🙂

alenka_p
13. zář 2014

Kofein je v těhotenství (zejména v prvním trimestru) nežádoucí z toho důvodu, že blokuje metabolismsu kyseliny listové - vzniká riziko vývojových vad a potratů. Otázka je, kolik kofeinu je pro takový účinek potřeba, řekla bych, že jeden hrnek slabší kávy vadit nebude...(a pozor, v rozpustné kávě toho kofeinu bude víc než malém pressu - pokud budou připravovány ze stejného množství kávy)

letadlo13
13. zář 2014

@nocinoci Já piju zelený čaj ve velkém, ale ne pytlíky se šrotem. Mám kvalitní listový. První nálev (který toho teinu má nejvíc, mnohdy prakticky všechen) vyleju. Potom si udělám ještě 3-4 a klidně to piju. Ovocného čaje neumím vypít tolik, černý nepiju vůbec a kafe si dám preso, nebo rozpustné bez kofeinu. Teď, jak je zima, tak prostě neumím vypít dva litry studené vody. Ale s tím zeleným čajem jsem začala až v 5. měsíci, dřív byl hyc a podržděný žaludek a nebyla na čaje chuť. To jsem valila vodu s ledem ve velkém. 😅 A nebo horkou vodu s citrónem, taky verze, vyzkouším. Jsem prostě čajomyl, ale nepřeháním to.
@alenka_p Rozhodně víc, než slabé kafe 🙂 vadí glutamany a různé chemické sladidla, protože jsou toxické v malém množství a paradoxně se to málo ví.

alenka_p
13. zář 2014

@letadlo13 tak s tím souhlasím, těmhle hnusům se teda vyhýbám i netěhotná 🙂

nocinoci
13. zář 2014

@letadlo13 no já mám celý život za to, že zelený čaj tě celou nahodí, nastartuje, rozproudí krev apod .. nevím jestli není ve větším množství až moc silný motor v těhu. Krev ti už tak sama o sobě proudí rychleji a je jí více .. no taky je to opět o člověku. Já tím, že mám za sebou špatné těhu ☹ a ted si musím píchat fragmin aby mi zůstaly rozšířené žíly a neudělala se tím zrychleným tokem krve sraženina tak já bych si to neriskla. Zrychlovat krev fakt nechci 😉 . Já nepiju vodu vůbec studenou. Ani v létě. Jsem zastáncem vlažné vody. Také jsem se dozvěděla, že voda klasicky jako taková má v sobě i tak spoustu parazitů a neduhů a proto je lepší pít převařenou či filtrovanou. Je pravda, že od doby co si ji převařuji nemám potíže se stolicí jako dřív. A po kávičce si vždycky lupnu sklenku vody s citronem, citron prý trochu neutralizuje kávu .. 😉

letadlo13
13. zář 2014

@nocinoci Jasně, chápu. Já trošinku toho kofeinu, teinu můžu, protože mám nízký tlak a tak mě to i přidržuje v provozu. Zdravá jsem jako řípa od doby, co mám člověka, který mi na míru míchá čínskou medicínu. Já jsem konzistencí přehřátá a usušená, tak zelený čaj mi neuškodí, ten ochlazuje, ale kávu a cukr bych moc neměla, přesto ji mám ráda. Je to individuální, nejsme všichni stejní. Já se tím přírodním léčitelstvím a výživou hodně zabývám. Hlavně je třeba zdravý rozum, pokud nemá člověk široký přehled a záběr, tak potom vezme jednu informaci vytrženou z kontextu nebo jeden směr (dieta dle krevních skupin, dělená strava, makrobiotika... 😲 ) a začne praktikovat nesmysl 😅 . Na všem něco je, ale aby to mělo případný efekt (hubnutí, mizení ekzému...) je potřeba to vzít trošku do hloubky a hlavně, jestli to bude sedět právě MĚ!!! 😀
Vodu máme doma krasovou, i ve vaně je lehounce tyrkysová, to se jen tak nevidí, a kupodivu není ani tvrdá.
Citrón nebo grep (vitamin C) v kombinaci s kofeinem (nebo jako Kofeinpyrin) používají kulturisti před tréninkem jako spalovač (cvičím, tak vím), ublížit to nemůže, ale taky statuje organismus. Ale kolečko citrónu ve vodě je doslova fuk. To mnohým pomáhá proti pálení žáhy.

letadlo13
13. zář 2014

@alenka_p Já čtu v obchodě etikety NA VŠECH POTRAVINÁCH! To co se dneska prodává je děs běs, teď jsem našla aspartam v čaji Loid za 40 korun 10 pytlíků.

nocinoci
13. zář 2014

@letadlo13 moc se mi líbí tvé názory 😉 ... já mám taky hrozně nízký tlak a káva pomáhá. Ale ted si ji dávám fakt většinou když už je krize a motá se mi i hlava 😀 . Líbí se mi alternativní léčba apod. Na naší Barunce praktikujeme autopatii a opravdu pomáhá. Manžel byl vždy uplný skeptik a viděl v tom, že lidé si chtějí nahrabat peníze protože samozřejmě většinou je alternativní způsob života dražší ... ale kdyby neviděl změny zdravotního stavu na své dceři tak neuvěří. Ted uplně otočil alespon co se týče autopatie 😉 .. vodu jakou máte doma jen tiše závidím 🙂

letadlo13
13. zář 2014

@nocinoci Teda doma na jižní Moravě v Drahanské vrchovině je voda fajn, doma ve Slezsku máme šílenou, tak jsme studniční pustili na mytí praní apod. a na vaření máme v kuchyni vyvedenou stupačku z veřejné sítě.
Já myslím, že alternativy nejsou dražší, jen to tak vypadá. Nebo jsou dražší jednorázově na začátku. Můj muž má totál stejné názory jako já 🙂
PS: Máš termín porodu měsíc po mě 🙂

jarka1179
21. říj 2015

V těhu jsem omezila pití černého čaje,problémy s vyprazdňováním,ale objevila jsem nápoj Caro.Vyhovovalo mi a stále vyhovuje.Pila jsem při kojení a mléko jsem mohla rozdávat.Kávu nepiji a v těhu opravdu jen vyjímečně. 😉

pindu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru