Otěhotnění v průběhu nemoci covid. Potrat?

30. lis 2021

Ahoj všem,
Přáli jsme si mimčo a nechávali volný průběh otěhotnění.
Ale bohužel jsme oba chytili covid a přitom jsem otěhotněla.
Zítra mám jít ke gynekologovi, ale vůbec nevím co mi může říct ohledně zdraví miminka.
Stalo se některé z vás, že jste prodělávala covid, otěhotněla a porodila zdravé dítě?

Nevím ani kde hledat informace.
A zda si miminko vůbec nechat 😔

elizsebik
30. lis 2021

Je to těžký, ale nechala bych to na přírodě. Tělo se s tím poradí samo, jestli je něco špatně. Nebo přijdou na něco během screeningu.

Ale doufám a věřím, že všechno dopadne dobře 🥰 držím palce ❤️❤️❤️

nikishkaaaa
30. lis 2021

Já byla covid pozitivní a současně zjistila, že jsem těhotná, dnes už mi leží v postýlce 4 měsíční snad zdravou holčičku, je sice narozená o 6 týdnů dřív, ale to nesouviselo s covidem ;) takže hlavu vzhůru!

pinkyy
30. lis 2021

Taky jsem mela covid a zaroven otehotnela, fakt by me nenapadlo si nechat dite vzit. Mame ted skoro 5ti mesicniho chlapecka, je sice stale nemocny, ale za to muze nase dcera, co chodi do skolky a neustale nam nosi domu nake bacily. Takze klid, dite bych si urcite nechala.

novamamina
30. lis 2021

Tyo to by mě teda nenapadlo uvazovat nad potratem

autor
30. lis 2021

Moc vám děkuji ❤️
Omlouvám se, že jsem napsala o potratu, samozřejmě se na mimčo těším, jen jak jdou na nás informace o nemoci atd, prostě mám strach.
Jsem ráda že je na tom někdo stejně jako já a má zdravé děti.😍
Už jsem klidnější a zítra se k doktorovi celkem i těším.
Ráda bych vydržela těhotenství utajit a říct to jako první přítelovi na Vánoce. Jen jsem se bála aby bylo dítě zdravé 🙏
Omlouvám se za anonim.

malinkaelinka
30. lis 2021

Já jsem asi otehotnela s covidem . Ale měla jsem úplně lehký průběh, jen ztráta cichu jinak nic a jen mám už rok vysoké protilátky. A dcerce bude 5 měsíců a je naprosto v pořádku.

autor
30. lis 2021

@malinkaelinka při otěhotnění jsme měli oba covid, ale nebylo to hrozný. Jako chřipka, ztráta čichu a chuti. Moc děkuji za odpověď.

novamamina
30. lis 2021

Víš kolik žen otehotni s virozou 🙂. Určitě to bude v pohodě. Naopak, když se prcek chytnul když jsi byla nemocná, určitě to nebude žádný paratko

esmeralda11
30. lis 2021

Ahoj🙂 Já otěhotněla těsně po covidu a bohužel došlo k časnému spontánnímu potratu☹ Každopádně s tím, zda se to udrží nebo ne, člověk stejně nic nenadělá (ať už otěhotní při covidu nebo když je zcela zdravý). Musí jen doufat.

sirinfirst
1. pro 2021

Covid je respirační onemocnění, proč by to mělo souviset? Je to jeden z mnoha koronavirů, s koronaviry žijeme úplně běžně, jen tenhle se trochu víc prosazuje..

chrystyanna
1. pro 2021

Jak už tu psali, když se prcek chytil při nemoci, nebude to žádný paratko.. Má sílu žít, tak proč přemýšlíš o potratu? Jen kvůli masáží z médií? Zaruku 100% zdraví nemáš nikdy.
Buď rada, že se zadařilo a nenech se stresovat.

autor
1. pro 2021

Dnes jsem byla na kontrole a melo by byt vse v poradku 🙏🙏

novamamina
2. pro 2021

Tak vidíš. Bude to dobrý 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru