• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pitný režim v těhotenství, jak to máte?

17. října 2013 
Ahoj, prosím Vás, jak to máte s pitným režimem v těhotenství? Nepatřím zrovna k těm, co denně vypijí 2,5 - 3 litry. Jsem ve druhém měsíci a jsem ráda, když do sebe nasoukám něco přes litr. Snažím se to do sebe tlačit ale na 2,5 l se nikdy nedostanu. Je v těhotenství moc moc moc důležité vypít tolik tekutin? Nechci něco zanedbat ale snažím se co se dá. Jak to máte vy? Děkuji za reakce
17. srp 2013 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem na tom naprosto stejně...pít by se mělo více(zabráníš tím otokům taky a nebo je třeba alespoň snížíš)...no a potom při kojení to musíš teprve hodně pít...sama nevím, jak to dám :confounded:
17. srp 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem na tom podobně, já běžně vypila tak 0,75-1l - v těhu jsem se snažila pít víc, takže alespoň 1,5l denně. Vše bylo v pořádku.
17. srp 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem taky někdy schopná málo vypít, ale je potřeba na to myslet. Když piješ málo (nejen v těhotenství), tak zatěžuješ ledviny, můžeš mít bolesti hlavy, únavu, náchylnost k infekcím moč. cest,...
Jeden trik na zvýšení je dát si někam na místo, kudy hodně chodíš, skleničku (tak 2 - 2,5 deci) a když tudy půjdeš, tak ji celou vypij a pak zase dolej vodou (nebo něčím jiným, přičemž se nepočítá káva a černý nebo zelený čaj). Až půjdeš kolem, tak ji zase celou vypij. Ucucávání studeného po malých doušcích spíš snižuje žízeň a potřebu pít :unamused:
Ono taky hodně záleží, kolik a co jíš. Jestli si dáváš polévky, melouny, okurku,... to jsou jídla, kde je plno tekutin, které se taky počítají.
17. srp 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mam u sebe furt flasku a snazim se co chvilku napit ale i tak toho proste nevypiju tolik...no holky musime se snazit :D
17. srp 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem teda dříve mohla vypít klidně 3 litry vody, ale teď, jak mi nic nechutná, mám problém do sebe dostat litr denně :unamused:
20. srp 2013 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
vypiju tak kolem těch dvou až tří litrů vody :slight_smile: když si dám třeba kafe,tak víc..
9. zář 2013 v 15:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já s tím mám také problém ale neustále s sebou nosím v kabelce malou flašku vody a neustále piju, i když vůbec nechci :unamused:
doma mám zase speciálně vyhrazenou odměrku a každý den musím vypít 3 celé odměrky :slight_smile:
Je pravda, že jsem v 7 měsíci, dělám to takhle od začátku a vůbec nemám otoky a nejsem opuchlá, takže něco do sebe to třeba má :wink:
Nevýhoda je neustálé čůrání :angry: :unamused:
13. zář 2013 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. říj 2013 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrý den chci se optat jak to je s pitím v těhotenství. Jsem ted 19+6 a mám nahoře 11kg doktor mě seřval že to je moc a že moc piju že 4l je dost a že mám oteklé nohy...ted piju teda max.2l ani ne a nohy jsou oteklé stejně:( už nevím co dělat mám depku ztoho jak jdu s váhou nahoru...poradíte mi prosím...děkuji Danča
17. říj 2013 ve 12:25  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@davele řekla bych že je lepší pít ty 4 l než 2... já piju normálně tak 3 l denně a v těhu jsem vodu vyloženě chlastala... otoky nejsou z pití, ale z celkové zátěže na organismus.. otoky nohou mi celkem zmínily těhotenské podpůrné punčochy - rodila jsem v červenci a nosila je i ve vedrech a fakt to pomáhalo....
Můžeš být ten typ co zadržuje vodu a to se s porodem upraví a všechno vyčůráš... horší je to s příbytkem tuku, bohužel vím o čem mluvím... mě se to nedaří dostat dolů...
držím palce a hoď se do pohody, to miminko potřebuje nejvíc a pamatu SPOKOJENÁ MAMINKA = SPOKOJENÉ DÍTKO !!!!
17. říj 2013 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mina_ moooc děkuju za podporu ...mám depky z doktora...nejdřív vše oki a za měsíc je tomu jinak:(((( snažím se jíst méně,ale nejde to ..mám pořád hlad....
17. říj 2013 ve 13:00  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek