Pomalu rostoucí hCG. Máte zkušenost?

kafka8
2. dub 2012

Ahoj, jsem tu nová a trápí mě jedna otázka, tak bych ráda věděla jestli nemáte zkušenosti. Jsem po druhém IVF, 8.3. jsem byla na embriotransféru a po 14 dnech HCG bylo 54, za 2 dny 78, byla jsem upozorněná, že to asi nevyjde. Po týdnu jsem šla znovu na krev a HCG 441, sice roste, ale pomalu. Znovu mám jít na krev ve čtvrtek, s tím, že bych měla jít do nemocnice na pozorování, ale to se mi moc nechce. Je tu i možnost mimoděložního těhotenství. Máte někdo s tímto zkušenos
ti, že by HCG rostlo pomalu a nakonec to bylo dobré? Děkuji

kafka8
autor
7. dub 2012

@elana děkuji a hezky se vyspi, pokud to bude možné, tak se určitě ozvu

kafka8
autor
8. dub 2012

@elana tak ráno přišel na vizitu jiný doktor a sám od sebe řekl, že první než něco vůbec řekne, tak musím na ultrazvuk, tak nastala trochu úleva 🙂, ale po ultrazvuku jsem zmatenější ještě víc, prý to na mimoděložní těhotenství nevypadá, vejcovody i vaječníky jsou klidné a nikde nic nevidí, něco vidí v děloze, ale není taky úplně ideální, možná zamlklé těhotenství, ale neví proč mi roste HCG, nebo opožděné těhotenství. Prý musíme čekat, že teď mi z určitostí nedokáže nic říct a ještě se někde ztratilo druhé embrio. Ale co vím určitě, tak pokud se jen ke mě přiblíží ten doktor ze včerejška, tak rozhodně odmítnu jeho léčbu a vůbec aby se ke mě přibližoval. Nikdo neví co přesně se ve mě děje, ale on si je jistý, že jsem učebnicový příklad mimoděložního těhotenství podle HCG a mám jít na operaci a odstranění vejcovodů a další 3 doktoři říkají, že mi nedokaží říct, že musíme počkat.

bublenudle
8. dub 2012

@kafka8 Ahojky,tak nejdřivm,je mi to lito čimsi prochaziš,vim o cem mluvíš..ja mezi 3-4 IVF pokusem měla přirozenou cestou mimona...měla jsem HCG 1500 a rostlo taky pomalu..bohužel mi vzali oba vejcovody,v jednom bylo mimi,druhej srusty...na IVF je lepši prej nemít vejcovody...vím,že je to slabá utěcha...Ty se určitě nenechej ošetřit tim ,,učebnicovým " dokturkem..jde o tvoje zdraví...moc ti přeji,aby to mělo štastný konec.. 🙂 já se ted chystam na své 7 IVF..a doufám,že už poslední 😉

Měj se pěkně a hodně síly...

kafka8
autor
8. dub 2012

@bublenudle děkuji a snad už mi brzo někdo s určitostí něco řekne, tahle nejistota je nejhorší.
Budu ti držet pěsti, aby to vyšlo a všechno bylo v pořádku 🙂

salomee
8. dub 2012

@elana No, nevím, jak kde, ale tady u nás doktor slouží celý víkend, tedy záleží, ta služba je co do činností a kompetencí rozdělená, ten jeden, co je tam od soboty do pondělka asi nedělá všechno, má pod sebou ještě další, co se střídají normálně na směnách a dělají ty běžné věci, toho "hlavního celovíkendového" volají v noci jenom k vážnějším věcem, nebo když se nestíhá,... tak má šanci se v noci vyspat, ale taky jak kdy, záleží, jaké jsou případy, kolik komplikací..
Teda to, co tady čtu, je dost psycho, doufám, že to všechno dopadne co nejlíp...

salomee
8. dub 2012

..fakt síla, ty učebnicové příklady, to miluju... kdyby to šlo všechno určit takhle, můžu být doktorem i já, stačí pár učebnic v ruce a všechno tam nalistovat.. kdo jinej, když ne lékař, by měl vědět, že ne všechno jde podle učebnic... 🙄

bublenudle
8. dub 2012

@kafka8 děkuji 😉 Tobě hooodně štěstí a mimi at se pustí až za 9měsicu 😵 😵 😉

elana
8. dub 2012

@kafka8 teda to je případ zapeklitý...hlavně že ses zbavila pana doktora "učebnicového", jak ho tu někdo trefně nazval 😝 Tak se uvidí, hlavně že budou pořádně sledovat ten uzv...v nejhorším udělají laparku "naslepo" a prokouknou to tam, aby to nakonec fakt nebyl ten případ, co měla ta má kamarádka, že to sedí v Douglasově prostoru nebo dokonce někde úplně jinde v břiše (i takovéhle případy jsou). Samozřejmě nejlepší by bylo, kdyby to bylo opožděné těhotenství (i tohle jsem na Koni už četla, holka netuší jak, zřejmě neodsáli jeden z folikulů a ačkoli IVF se nepovedlo, tak v tom cyklu otěhotněla přirozeně 😅 a porodila holčičku), ale nevím nevím, to hcg neroste jak by mělo 😒 , aspoň podle toho, cos psala.

evaviki
8. dub 2012

@kafka8 já ta mozno potesim.. Otehotnela som11.5., test vysiel pozitivny az 30.5., 2.6. Som skončila v nemocnici s krvacanim,dle hcg mimodelozni, na utz nebolo nic vidiet. Na utz sa mimco ukázalo az 5.6., t.j. 25 dni po otěhotnění.. Hcg bolo stale nízké a rozhodne sa mi nezdvojnasobovalo.. Mimi malo podla utz akoby narušeny plodovy obal.. No v tehu kopa problemov, každopádně vysledok sedí vedla mna a ma 3 roky 🙂

kafka8
autor
8. dub 2012

@elana to jo a doufám, že se brzo nevrátí, tento doktor se alespoň snaží být lidský a něco vysvětlit, i když toho moc neví, ale aspoň nevěští s koule, no snad zítra budu zase trochu moudřejší

kafka8
autor
8. dub 2012

@evaviki tak to jsi mě potěšila 🙂 ale raději si nechci dělat planné naděje, poslední dobou se mi střídají pocity štěstí a zklámání. První test po 14 dnech slabě pozitivní - štěstí, HCG slabé, za dva dny znovu HCG a zase slabé, doktorka mi řekla, že se jedná o biochemické těhotenství a že mám vysadit prášky - zklamání, potom si to rozmyslela a že mám příjít za týden znovu na krev HCG se zpětinásobilo a prý je vše v pořádku a jsem těhotná - štěstí, za týden kontrola HCG a ultrazvuk, HCG trojnásobné, ale na ultrazvuku nebylo nic vidět a poslala mě do nemocnice a o zbytku tu píšu. Ani si nikdo nedokáže představit, co bych dala za 100% odpověď co se děje, ať už je jakákoliv, ta nejistota je ubíjející

ujujuju
8. dub 2012

@kafka8 ahoj kafka,to čo prežívaš, je veľmi, veľmi ťažké, držím ti palce, nech ti čo najskôr povedia na čom si,lebo naozaj je to tak že radšej aj negatívy výsledok, ale nech vieš na čom si, rozumiem ti tiež som si to prežila, ale v nemocnici, - najskôr mi nechceli robiť ultrazvuk, ale keď prišiel iný doktor hneď mi išiel robiť ultrazvuk a keď videl že mám v bruchu voľnú tekutinu, tak ma hneď poslal na sál a robili mi laparoskopiu a odstránili vajíčkovod lebo vraj je to veľmi nebezpečné, ale chápem doktorov že čakajú, prípady sú rôzne, niekedy to naozaj končí úspešným tehotenstvom, bolo by škoda o dieťatko prísť pre netrpezlivosť, prosím ťa vydrž, určite sa to čo najskôr vyrieši, posielam ti veľa síl . . .

kafka8
autor
8. dub 2012

@ujujuju moc, moc děkuji za podporu 🙂 z ultrazvuku je zatím vše v pořádku, vejcovody nezvětšené, volná tekutina žádna a jen cosi zatím blíže neurčitého v děloze, tak uvidím, asi se nedá opravdu nic jiného dělat než čekat, jen je blbé, že v té nemocnici je tolik času na přemýšlení 😒 , tak v 5 ráno odběr krve a na vizitě už budu vědět nové hodnoty HCG

ujujuju
9. dub 2012

@kafka8 ahoj, tak ako to dnes z tebou vypadá, ako hodnoty Hcg??? Viem, že v nemocnici je to hrozné, človek iba rozmýšla, tak mysli na dobré veci, že to bude dobre, a ak to aj z dieťatkom nevýnde, budete sa snažiť dalej a čoskoro ho budete mať, ja som bola už asi na 7 Kete a dieťatko nie a nie sa uchytiť, jedno dieťa už síce mám to sa podarilo na 1 krát po prvom IVF, ale druhe nie a nie už 2 roky stále ten istý kolotoč, mám posledné 2 embryjká, ešte to cez leto skúsim a končím, nezúfaj, určite bude všetko O.K. a posunie ťa to dalej

kafka8
autor
9. dub 2012

@ujujuju Ahoj, tak hcg mám 2850 a ještě jdu na ultrazvuk, tak doufám, že ho najdou. nárust skoro o 1000 za 2 dny, tak říkal, že se jedná o prosperující těhotenství, ale je třeba najít kde, kéž by to našel v děloze a mohla jsem jít domů, no do oběda bych měla vědět.
Neboj se, tentokrát ti to určitě vyjde a už jen to, že máš zamražené embryjka je dobré, já měla poprvé 16 ocytů, všechny se oplodnily a zůstalo mi jen jedno. Po druhé jsem měla 21 ocytů, taky se všechny oplodnily a zůstaly jen 2, které mi zavedli a teď čekám jak to dopadne. Doktor je jen trochu vyděšený ze stavu mých vaječníku 🙂

elana
9. dub 2012

@kafka8 jé, moc držím palce, to by byl úžasný zázrak 😵

babka
9. dub 2012

@kafka8 Taky držm pěstičky, aby bylo miminko tam, kde má být 😉

ujujuju
9. dub 2012

@kafka8 ahoj je to zvláštne že po umelom oplodnení, keď nám dajú embryjká priamo do maternice, to takto zvláštne môže dopadnúť, ale aspon máš nádej, veľmi ti prajem nech sa to už dnes najako uzavrie a môžeš ísť domkov a kde chodíš do CAR???
ja som celá pooblievaná, neznášam tento deň

kafka8
autor
9. dub 2012

holky moc děkuji za podporu, ale zase nic nevím, prý nic nevidí a radí mi ještě čekat, tak zase další testy za dva dny. Prý mi víc nedokáže poradit. Tak snad dřív neporodím 😉

kafka8
autor
9. dub 2012

@ujujuju tak domů nejdu a asi jen tak brzo nepůjdu. Do CAR chodím do Gennetu.
Tak to já mám tento den v klidu 🙂

ujujuju
9. dub 2012

@kafka8 je mi to ľúto, škoda, že sa nedá v takejto situácii nejako pomôcť, skús proste oddychovať, čítať - - dúfam,že tam máš aspon nejakú kamošku, aby ti skôr ubehol čas, niekedy to veľmi pomôže, drž sa pa pa

kafka8
autor
9. dub 2012

děkuji, nějak to snad tady přežiju, i když zrovna nemám moc na vybranou 😒

mia75
9. dub 2012

@kafka8 Drž sa, ja som za vyše mesiaca minulý rok prečítala kopy kníh a napísala aj pár článkov 🙂 Ujde to rýchlo, neboj. Len aby to dobre dopadlo.

kafka8
autor
9. dub 2012

tak máme nový postoj lékařů, chtěji mi udělat revizi dělohy, nechápu??? Jsem tu kvůli vyloučení nebo potvrzení mimoděložního těhotenství a oni chtěj začít vyloučením normálního těhoteství a v případě, že se to nepotvrdí, tak budou mít jistotu, že je to mimoděložní 😖 , no a co když tím potvrdí,že mi vlastně udělali potrat? Opravdu už nevím co si mám myslet. 33. den od transferu, HCG skoro 3000 a stále pravidelně roste, v děloze něco vidět jde, ale nevidí plod, je to jako kdyby černý půlměsíc, proč mi proboha říkají každý den něco jiného, ale obrat vždy o 360 stupňů?

megy
9. dub 2012

@kafka8 tohle je vážně nějaké divné. rozhodně bych žádala vyšetření někde jinde. ale k tvé hladině. 33 den od trasferu se mi zdá být hcg docela nízké. já měla po 21 dnech od ovu přes 6 tis., tak nevím 😒

kafka8
autor
9. dub 2012

@megy prvních 21 dní mi to rostlo strašně pomalu, měla jsem jen cca 440, ale teď už to jde rychle, od pátku co jsem v nemocnici to stouplo o 1500, což mi příjde taky divné ☹

megy
9. dub 2012

@kafka8 já bych rozhodně trvala na vyšetření někde jinde, protože ten přístup dr. mě prostě zaráží

kafka8
autor
9. dub 2012

@megy už jsi příjdu jako blázen, už jsem smířená se vším, jen chci jistotu a ne něco zkoušet a pak se uvidí.

ujujuju
9. dub 2012

@kafka8 ALE ŤA TRÁPIA, je to hrozné keď doktori nevedia čo majú vlastne urobiť, človek sa cíti ako skúšobná myška, z niečím sa zmieriš a oni zas prídu z niečím iným a vraj má byť človek v pohode, viem ako sa cítiš, veľmi na teba myslím POSIELAM TI VEĽaaaaaaaaaaaaaaa síl síl síl síl síl!!!!!!!!

evaviki
9. dub 2012

@kafka8 revizi??? a ak nahodou tehotna si, tak co?? to ako radsej spravia potrat?? dost nechapem.. ak je to mimodelozni, mala by si mat bolesti. ak je nieco v delohe, tak treba pockat, kym neuvidia, co to je.. ten pristup mi pripomina vinohradsku nemocnicu a moj zaciatok tehu.. ☹((((((

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru