Porod 29+1tt - někdo v podobné situaci?

misules4
30. črc 2018

Ahoj 🌸 právě se nám narodila dcera Nicolka. Předčasně 29+1, po skoro 4 týdnech udržováni v nemocnici na rizikovém. Váží 1100 gramů. Kortikoidy naštěstí zabraly a bojovnice od začátku dýchá sama.
Je tu prosím někdo kdo byl ve stejné či podobné situaci a poradil a řekl jak to probíhalo, jak dlouho ste byly v nemocnici a tak?
Budu moc ráda za každou zkušenost.
Děkuji 💗

laja64
30. črc 2018

@misules4 ahoj, zkušenost nemám, jen jsem Vám chtěla popřát hlavně zdravíčko. A pokud malá dýchá sama, je to určitě výhra 🙂 Držte se 💗

ruzicka06
30. črc 2018

@misules4 Také zkušenosti nemám...ale i já vám přeji hodně moc 🍀, ať je malá v pořádku! Neboj, všechno dožene a bude všechno určo dobré 🙂 Je moc kouzelná 🙂

terka555
30. črc 2018

Osobni zkusenost nemam ale vetsinou nechavaji mimca aby meli aspon 2kg a pak kdyz je vse bez komplikaci tak pousti domu ale to je hodne individualni🙂at je vse v poradku a hodne zdravicka🙂

jitulka87
30. črc 2018

Preji hodne sil a pro malou jen a jen zdravi. Vetsinou se pocita termin porodu jako doba, kdy se cca opousti nemocnice. Ale muze to byt i drive. Jestli bude mala sikovna a bude pekne pribirat a pak i sama papat, pujdete domu drive. Propousti deticky velke cca 1800g az 2000g

badyr
30. črc 2018

@misules4 ahoj, gratuluji a přeji hlavně zdraví. Letos se mi narodil syn 33+3 (1910 gramů), kortikoidy se u nás nestihly, měl nějaké problémy, byli jsme v nemocnici 22 dní, při propuštění měl 2460 gramů. Jestli ti můžu poradit, přidej se na fb do skupiny Nedoklubko a nedonošeňátek.

misules4
autor
30. črc 2018

@laja64 Děkujeme💗

neznama09
30. črc 2018

Hodně štěstíčka 💕🌸

priefi
30. črc 2018

@misules4 osobne zkusenosti nemam, ale znama rodila necekane ve 30tt, behem pravidne kontroly se jim nezdaly ozvy miminka, za par hodin byla na stole s akutnim cisarem. Kortykoidy myslim nestihli ani pichnout. Tusim, ze mel 1500g. Zezacatku mel plno hadicek a postupne hadicky ubyvaly. Mesic byl v inkubatoru, pak tyden v porodnici s maminkou a pak je pustili domu. Maly krasne prospiva a roste. Drzim pesti, at malicka je zdrava a at Vam toto tezke obdobi rychle ubehne a muzete byt spolu doma 😊

sinysov
30. črc 2018

Moooc gratuluji, a malinké přeji hoooodne zdraví a kuuuuupu štěstí! 💖💖💖

margie
30. črc 2018

Rodila jsem 31+1, kortikoidy se stihly. Dcera měla 1550g pak spadla na 1460. 14 dní jsme byly na JIP a 14 na roomingu kde už byla 24hodin se mnou. Domů jsme šly přesně měsíc před termínem s 2280g v naprostém pořádku. Dnes skoro 16 měsíců a nikdo by nic nepoznal.
Chce to spíš pevné nervy z tvojí strany, mimča jsou bojovníci. Já osobně měla pár krizí v nemocnici, jako že jsem selhala, atd.
Držím palce vám oběma

misules4
autor
30. črc 2018

@priefi Děkujeme za podporu 💗 my jsme tedy menší ale naštěstí dýcháme sami a hadičku máme jen 1 na výživu. Tak snad začne hezky papat mlíčko a bude vše dobré.

chumlee71
30. črc 2018

Hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka 💖💖💞🍀🍀🍀

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
misules4
autor
31. črc 2018

Kdybyste někdo náš příběh s naší malou lvicí chtěl sledovat více, tak tady instagram. 💗 https://www.instagram.com/michaela_synacova/
Osobně miluji sledovat ty dětské pokroky a úspěchy 💗

priefi
31. črc 2018

@misules4 bude to dobre, uvidis 😊 ten malicky mel.hadicek hodne, nebyl cas na zadne pripravy s kortykoidy a ted krasne prospiva a je naprosto v poradku. Pokud malicka sama dycha, je to super! Drzim pesti!

misules4
autor
31. črc 2018

Po raní vizitě super ❤️ Krásně dýchá, mlíčko se taky trochu rozjelo a šikulka ho hezky tráví. Snad to takhle hezky půjde dál ❤️

laja64
31. črc 2018

@misules4 💕💕

tasmyska
31. črc 2018

Prďolka malinká😍 a statečná. Gratuluji a přeji vám, ať jste brzy s maličkou doma ve zdraví a v pohodě 👍💪💕

jbzirafa
31. črc 2018

Rodila jsem o něco dříve. Určitě se radujde z každého pokroku, tech problémů u nedonosenych děti muže byt moc a mohou se objevit i později. Osobně čim min jsem věděla na začátku (o možných problémech )tím jsem byla klidnější. Radost z každého pokroku -samostatne dýchání, trávení, snižování kyslíku v inkubátoru, odchod domů, pak zvedání hlavičky, otáčení. .domu se chodi podle zdravotního stavu , a hmotnost cca 2 kg.

annaluciapetrzel
31. črc 2018

@misules4 dcera, 31+3, 10dni na JIP, cca mesic v nemocnici. Od 10 dne na rooming in. Jinak dychala tez sama, ale bohuzel po 3 dnech sla na ncpap, apnoicke pauzy. Pocitej s minimalne mesicem v nemocnici a pevne nervy. Holky jsou ale vetsi bojovnice. Budete resit spoustu dalsich veci. Dale pak po propusteni z nemocnice spousta vysterni, dite bude extremne hlidane. Ceska neonatologie na extremne dobre urovni, doporucuji plne verit lekarum.

terez07
1. srp 2018

@misules4 ta je nádherná,ja mám len nepriamu skúsenost cez kamarátku,ktorej sa akútne narodilo dievčatko v 30tt po rupture placenty. Mala má už rok a 2mes a je to krásne zdravé dievčatko 😉 neboj ,bude to dobré. Mala bola v nemocnici kým nemala 2,5kg a 36tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru