Porodily jste po císaři podruhé přirozeně?

ashlee
13. únor 2013

ahoj holky jsem podruhe tehotna,prvni syn byl akutnim cisařem.Ted jsem ve 33+5tt .včera jsem byla na monitoru,docela dost mi tvrdne břicho ,mam posličky.Muže mit vliv tvrdnuti nebo posličci na jizvu?na ztenčeni jizvy?
Chtěla bych rodit přirozene.Dr řikal že mi jizvu bude měřit ve 39tt.
jak jste to měli vy?porodili jste po cisaři podruhe přirozene a od kdy vam tvrdlo břicho,meli jste posličky?brali jste magnezko?kde jste meli placentu?
jak tlustou jizvu jste měli?

ladus89
13. únor 2013

@ashlee ahoj.. osobní zkušenost tedy nemám, ale znám jednu co první mimčo šlo akutním císařem a při druhém se jí vůbec neptali a je císařem taky, řekli jí, že když je císařem první, tak je automaticky císařem i druhá.. je to 5 let zpět,co rodila druhé.. tak nevím, jak je to teď.. jen píšu, zkušenost z mého okolí

ashlee
autor
13. únor 2013

@ladus89 ahoj na toto jsem se neptala.
me zajima jizva atd. . Samozřejme jsem se informovla v porodnici zda me nechaji rodit přirozene.Odpoved je že ano ale že zaleži na jizve a poloze a vaze plodu.

ladus89
13. únor 2013

@ashlee no nevim.. mimo jiné v otázce píšeš.. porodili jste po cisaři podruhe přirozene a od kdy vam tvrdlo břicho,meli jste posličky?
jen odpovídám.. tak pardon.. omlouvám se

aronek
13. únor 2013

@ashlee Ahoj, mám za sebou dvě sekce. Jizvu mi nikdy nekontrolovali, dokonce druhý porod měl být přirozený, ale nevyšlo to kvůli ztrácení ozvů. Poslíčky jsem neměla, magnézko jsem nebrala. Poprvé jsem měla placentu vepředu a podruhé vzadu 😉 Doufám, že jsem trochu pomohla. pkud tě ještě něco zajímá, klidně se ptej 😉 Já teď zjišťuji jak se třetím dítkem. V porodnici problém neviděli 🙂

ashlee
autor
13. únor 2013

@aronek tobe vubec netvrdla děloha ,nemelas posličky ani před porodem?

lucyhavirov
13. únor 2013

Ahoj první porod císař,druhý přirozeně,dr.říkal že pokud není problem není nutný císař,nikdo mi jizvu nikdy nekontroloval,neměřil,břicho mi tvrdlo pořad a brala jsem magnezko,jizva se natahla,ale jinak mi nic neděla.

ashlee
autor
13. únor 2013

@lucyhavirov takže tvrdnuti nemělo vliv na jizvu?

aronek
13. únor 2013

@ashlee vůbec mi netvrdla, ani jeden poslíček nebyl. Po prasknutí vody 6 hodin nic, pak kontrakce 15 hodin po 5 minutách a pak znova císař 😉

lucyhavirov
13. únor 2013

né vůbec to vliv nemělo

blatotlacka
26. únor 2013

Ahoj, sice trochu pozdě, ale přece. První syn šel císařským řezem, kvůli ozvám. U druhého jsem chtěla přirozeně. Už od 30tt jsem chodila na měření jizvy, bříško mi tvrdlo už od 20tt a magnézko jsem brala od začátku. Do 34tt bylo vše ok, pak už se jizva ztenčovala víc a víc, a nakonec Dr řekl, že už dál nemůžeme čekat, že hrozí prasknutí dělohy. Bylo to v 36tt plánovaným císařským řezem. Teď čekám třetí, 8tt, a doufám že vydržím aspoň do toho 36tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru