Pozitivní protilátky v krvi, jsem RH+

kacka79
8. čer 2007

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s pozitivními protilátkami v krvi, ale jsem RH+. Moje gyn. mi řekla že o nic nejde, a nyní mi v podolí / ve 37 týdnu!!/ řekli, jak si prý byla tak jistá a že jsem měla jít na amniocentézu. Jsem úplně vyřízená, tohle fakt nechápu - to už mi radši neměli říkat nic, poslední měsíc si asi opravdu užiju ☹ Děkuji za Vaše názory

terkaz
8. čer 2007

ahojky, to nechapu, problem by mohl nastat , kdybys byla Rh- a nedostalas po porodu injekci. ale Rh + je ok ne? a proc amniocenteza?

iza
8. čer 2007

ahoj, tak to nějak nechápu...já jsem teda RH- a tak mi už 2x dělali test na protilátky, ale u Rh+ to slyším poprvé.....hlavně se nestresuj..mimi je určitě ok,kdyby někde něco bylo odhalil by to přece i UTZ v 20 a 30tt

kohoutek
8. čer 2007

Taky nevim co te doktorka zbytecne stresuje.Co ja vim tak Rh plus vubec neni zadny problem.Vim to,protoze ja jsem O rh minus a vsude me rikaji,ze u minusu se museji pichat protilatky a o rh plus jsem to nikdy neslysela.Tak zadny strachy.A amniocentezu preci delaji jen pri podezreni na vrozene vady.. ne?A to by fakt zjistili z ultrazvuku.

kacka79
autor
8. čer 2007

Holky díky, hned je mi líp.. UTZ bylo vždycky v poho... tak snad bude malej OK

artuse
18. čer 2007

ahoj holky, o RH+ jsem taky nic takového neslyšela, vždy jen o RH-.

Holky, vy co jste RH- prosím vás, kolikrát za těhu vám zjišťovali protilátky a přibližně ve kterém tt? Mně zatím jenom v 16. tt a další odběr bude prý až ve 30. tt. Není to velký odstup?
Děkuji za opověď

macanet
18. čer 2007

Artuse mě zjišťovali protilátky třikrát, teď naposledy v 36tt 😉

artuse
18. čer 2007

macanet, díky za odpověď a předtím to bylo asi v kolikátém tt?

macanet
18. čer 2007

Já si myslím, že taky 30, nebo 32tt. Nejsem si jistá.Počkat měla bych to mít v průkazce, mrknu a písnu 😉

yenn
18. čer 2007

Kacko, taky jsem Rh + a mela jsem pozitivni protilatky. Vzali mi odber jeste jednou, asi nejaky podrobnejsi a na dalsi kontrole mi mudra rekla, ze vsechno dulezite je ok a ze to vubec nehraje roli, kdyz jsem + . A ze se tim vubec nemam zabyvat.

macanet
18. čer 2007

JO tak to odpovídá,16, 30,36tt záleží asi taky na doktorovi, kdy to vezme.

artuse
18. čer 2007

ok, macanet díky za uklidnění, zdálo se mi to ve 30 tt pozdě, pár holkám, co jsem se ptala, to brali dřív, ale fakt asi záleží na Dr.

macanet
18. čer 2007

Asi jo, neboj oni si to hlídaj 😉

kacka79
autor
19. čer 2007

yenn, to jsi mě uklidnila..koukam ze uz to mas taky za par...tak hodne stesti a co nejlepsi porod 🙂

zdenda
19. čer 2007

Kacko, já jsem taky RH+, taky sem měla pozitivní protilátky, doktor říkal, že to nevadí, že při RH+ to nic neznamená, testy mi udělal hned znovu a to už byly protilátky negativní, takže se prý vůbec nic neděje 🙂

iza
19. čer 2007

kačko tyodběry dělají 3x : kol 16, 30 a 35tt....mě je dělali v 16, 32, a asi teď v 36 mi budou dělat další...je tam tolerance 14dnů... 😉

hackermartinka
20. čer 2007

Ahoj, jsem taky Rh- a dělali mi je taky 3x a to - v 16., 24., a 34. týdnu. Doktor říkal, že za celou jeho praxi (asi tak 40-50 let) se mu stalo asi jen celkem 3x, že by byla maminka Rh- a mimčo Rh+, že prý se neni čeho bát.

iza
21. čer 2007

hackermart : hm to je dooost divný ne? to všechny ty Rh- maminky měly Rh- partnery? tak to byly dost vzácný páry 🙂 mě doktor říkal, že právě je minimálně párů co se sejdou oba Rh-....

listicka77
21. čer 2007

iza: No ale to, že je Rh+ otec, ještě přece neznamená, že bude Rh+ i dítě... Ale i tak bych čekala tu pravděpodobnost Rh dítěte tak půl na půl a ne Rh+ jako výjimku.

iza
22. čer 2007

listicka : jelikož jen 15% lidí je Rh- tak to nebude půl na půl 😉 ...já nepsala že je Rh+výjimka...psala jsem že je dost vzácný když se sejdou partneři oba s Rh- 😉 ...stejně je to všechno podivný..třeba naši jsou oba Rh+ a bum já Rh- 😀 a otcova jsem určitě neb podoba se nezapře...bohužel jsem celýýý tatínek 😀 😀

pipisek
22. čer 2007

taky přispěji svou troškou do mlýna. jsem RH-, manžel nevím, nikdo to nezkoumal. a to jsem o první mimi přišla a nikdo se neobtěžoval mi dát tu injekci (snad anti D globulin ?). moje další těhu bylo sledované právě z pohledu protilátek tak jak je zvykem asi 4 odběry navíc, vše OK a narodila se dcera také s RH- a divila jsem se, že mi injekci nedali, ale bylo mi řečeno, že když má narozené dítě RH- jako já, že se nedává. teď jsem těhotná znova a protilátky mám zatím dobré..... Psala jsem tady v diskuzi porodní babičce co ona na to a odepsala mi, že bych tentokrát měla po porodu tu injekci dostat zase pouze v případě, že by bylo mimi RH+.

viz její odpověď

mate Rh neg fa...nepisete jak po potratu...ale mela jste po nem dostat tu injekci o ktere se zminujete.(anti-D-globulin...neboli Partobulin)..i kdyz netusim jak se to tehdy moc sledovalo...
Po dceri jste injekci nedostala správne...pokud je dcera stejne negativni jako vy...vase telo nevytvarelo proti jeji krvi protilatky...
pokud jsou v tomto tehu protilatky v poradku niceho se neobavejte...
pri porodu se nabere pupecnikova krev a urci se krevni skupina mimca, ktere se narodi...pokud bude po vas Rh negat. nedostanete opet nic...
pokud by bylo Rh positivni...dostala byste injekci.-..tu staci podat do 72hodin po porodu...
Muze byt, ze vas partner je taky RH negativni a pak ani zadny problem vzniknout nemuze...protoze vase spolecne deti muzou byt jen Rh negativni
Miminko by pouze pokud by bylo pozitivni a vy jste si vytvarela protilatky...coz se u vas nedeje...mohlo mit vyraznejsi poporodni zloutenku
ale u vas to zatim vypada zcela bez problemu....tuk tuk

tak se holky nenervujte, vše dr. určitě hlídá !!!

renkam11
13. led 2009

Ahojky maminky, chtěla jsem se zeptat, zda má někdo Rh + a našli vám protilátky. Jsem z toho zmatená, protože jsem tohle ještě neslyšela. Děkuji

petrach
14. led 2009

renka ja mam taky + a protilatky mi vyšli už 2x hodne zvyšene ☹
muj dr řikal,že se to stava,protože každa krevni skupina ma nejake protilatky,je toho vic druhu,moc to nechapu,protože na me použivaji ty jejich lekařske terminy 😠
v každem připade jsem už po třeti kvuli tomu byla ny odbery a za 10dni budou podrobne vysledky na hematologii a opet budou brat krev na dalši testy..
pry je možne že skončim v poradne pro rizikove matky..

takže držim palce,at vam to dobře dopadne a jste v pořadku

renkam11
14. led 2009

Peti, děkuji moc za info. Teď čekám na výsledky, budu je mít příští čtvrtek. Koukám, že si u tebe dávají řádný pozor a jsou důkladní, to je dobře. No uvidím, co mi výjde. Děkuji za informaci

petrach
15. led 2009

renka ja jdu taky přišti tyden ve čtvetek 😉
tak pak pisni jak dopadneš,jo?

renkam11
15. led 2009

Určitě dám vědět a ty taky jak jsi dopadla, ano? 🙂 Tak jsem včera říkala chlapovi, že jestli ty testy nebudou tím jménem Šimon. Taky ho chceme dát 😀 . Ještě teda nevíme, jestli to bude kluk nebo holka.

petrach
15. led 2009

reni dam vedet...taky Šimona? to vybral manža,ja chtela Davida nebo Adama,ale překecal me a hlavne jich není tolik..nektera jmena jdou ted hodne,tak ty taky nechci

renkam11
15. led 2009

Peti, Šimona vybral Martinek. Jinak já jsem chtěla Tadeáška nebo Lukáška, ale to nechtěl Tomáš a nemohli jsme se dohodnout a pak přišel Martinek, že chce mít Šimonka a už to zůstalo 🙂 No a pak jsména co se líbila nám oboum, tak jsou hodně dávané kamarádkami a známími, tak to nám přišlo zase blbý 😠 .

renkam11
22. led 2009

ahojky, tak mi dnes přišly výsledky na protilátky a všechno je v pořádku 😉 tak jsem ráda 🙂

petrach
23. led 2009

renka ja byla včera na hematolce a mam je vysoke,takže musi i manža na krev a přišti tyden jdu do rizikove poradny,ale jsem rada,že mi to budou vic hlidat,takhle se jen nervuju..budou pry delat pokažde utz a meřit prutok plodove vody placentou

renkam11
23. led 2009

Ahojky Peti, tak to mě mrzí, že s tím máš problémy. Vím je to hodně na nervy. Já jsem si to vyzkoušela minulý týden, jak jsem čekala na ty výsledky, ale nakonec testy poslaly do Brna a tam vyšly negativně. Ale u tebe je zase taková výhoda, že budeš pod neustálým dohledem a nemůže se vám nic stát. Kdyby se něco dělo, tak by zakročili Dr za včasu 🙂 koukám, že máš termín o měsíc dřív než já, tak i kdyby jsi měla rodit dřív tak už by to neměl být takový problém. Držím pěstičky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru