Pozitivní protilátky v krvi, jsem RH+

kacka79
8. čer 2007

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s pozitivními protilátkami v krvi, ale jsem RH+. Moje gyn. mi řekla že o nic nejde, a nyní mi v podolí / ve 37 týdnu!!/ řekli, jak si prý byla tak jistá a že jsem měla jít na amniocentézu. Jsem úplně vyřízená, tohle fakt nechápu - to už mi radši neměli říkat nic, poslední měsíc si asi opravdu užiju ☹ Děkuji za Vaše názory

kaacenkaaa
9. kvě 2013

Ahoj, tak na fakultce Ti vezmou krev, sepíšou anamnézu a druhý den budeš mít výsledky. Já je měla v pohodě, prý se to občas stává, ale já byla dost vyděšená, poprvé sem tohle vůůbec nezažila...

nnnadja
9. kvě 2013

diky za info, jsem z toho fakt spatna. Hned zitra se jdu objednat.

marton
10. kvě 2013

@nnnadja ahoj,docela jsem v šoku jak je možné,že doktoři na gyndě takhle špatně informují nebo spíš málo informují a děsí maminy 😒 .Je to tak jak se píše výše v nějakém příspěvku.Záleží jaká protilátka ti bude zjištěna.Vůbec nezáleží na tom,zda jsi Rhneg.nebo Rhpozitivní.Protilátk může být tak i tak.Ale jen některé jsou důležité sledovat v těhotenství.Neboj,odeberou tě,výsledky by měly být ještě ten den a pokud bude potřeba,budou tě zvát po nějaké době na další odběry a sledovat a sledovat,zda titr protilátky nestoupá.Každá transfuzka si s tím poradí 😉 .

ellenie
10. kvě 2013

@hackermartinka Ja jsem Rh- a dcera Rh+, po porodu mi pichli protilatky. Jsem vynimka 😀

des
22. kvě 2013

Ahoj, jestli to tu někomu pomůže, taky jsem byla ten případ 0+ a protilátky antiE - gynekolog taky trochu tápal. Chodila jsem k Apolinářovi na průtoky, jak tu někdo psal, a samozřejmě odběry krve. Trochu to rostlo no a závěr byl, že bych neměla přenášet a dítě bude mít patrně těžkou novorozeneckou žloutenku. Výsledek byl nakonec negativní Coombsův test a z 6 dětí, které ten den z porodnice propouštěli, byl nejméně žlutý🙂) Čili chci uklidnit ty, které mají podobnou diagnózu, že to ještě nemusí znamenat nic dramatického. Mojí výhodou bylo ale to, že já i otec dítěte máme malé "e", čili i dítě muselo být malé "e", to znamená že protilátky antiE mu nemohly ublížit (aspoň takhle jsme to nastudovali z literatury). Doktoři na mě koukali podezíravě, jestli je toto skutečný otec a co si pamatuju, tak jediné uspokojivé vysvětlení, jak se ty protilátky do těla dostaly bylo to, že možná při vlastním porodu došlo k poranění a přimíchala se krev mojí matky...Teď jsem těhotná podruhé (vlastně potřetí), tak jsem zvědavá, jestli se ty protilátky zas objeví a jestli porostou jako minule.

pavlazabka
23. kvě 2013

Ahoj holky, dopadla jsem dnes stejně a taky jsem z toho dost vedle. Jsem 0+ a pozitvní protilátky. S prvním dítětem jsem tento problém vůbec neměla, tak teď studuju, co to vlastně znamená. Doktorka mě uklidňovala, že se to musí znova podrobně vyšetřit (má to prý trvat 3 týdny!), ale že to většinou bývá ok a že se pak takové matky jen víc hlídají. No, nemůžu říct, že by mě uklidnila. Sestra mi hned na úvod řekla, že má pro mě z testů špatnou zprávu, myslela jsem, že to se mnou sekne. Že je to hrozně neobvyklé, že RH+ má tento problém a pak se divila, že mám vysoký tlak 🙂

cmuchacekoli
24. kvě 2013

Ahojky pavlazabka,koukam ze mame nachlup uplne stejny problem,jiz mam jednu dcerku ktere ted budou dva roky a cekeme s manzelem druheho potomka a dnes jsem si volala na vysledky a sestricka mi to nastesti rekla setrneji ze je vsechno v poradku akorad ze mam lehce zvysene protilatky ale ze to nic neznamena ze prvni tehu bylo oka ze mam Rh 0+ ze vezmem pri dalsi poradne znova krev kontrolne.Ale taky se lecim s vysokym tlakem jako ty,sice vim ze z jednoho testu se nic jeste nedela ale od rana jsem hrozne mimo a mam takovy strach,ale muzu ti rict ze moje teta mela stejny problem u druheho syna,tudis si myslim ze budem mit klucika:o)stalo ji to hromadu nervu ale jen z toho duvodu ze ji opakovane vysli vysi protilatky tak je posilali ne nejako specializovane pracoviste nebo co to bylo a tam testovali jak ji ,tak strejdu i malyho,malej ma uplne jinou krevni skupinu nez rodice udelali tam z ni kurvu a ze to neni mozny a pritom malej je uplna kopie taty a ma i jeho nemoci vrozeny.doufam ze ti to dopadne dobre a nebudes muset takovadle veci podstoupit,ale myslim si ze ty vysledky tak dlouho trvat nebudou,a me setra jestre rikala ze kdyz jsem 0+ tak to bude v poradku,jinak drzim pesti a ty jsi v kolikatym tt?

pavlazabka
24. kvě 2013

Ahoj, momentálně končím 10.tt. Byla jsem dnes ještě v trombocentru (mám navíc problémy se srážlivostí krve) a doktor mě tam docela uklidňoval. Prý to, že je Rh+ znamená, že se právě nebude dít to, co popisuješ u své tety (to se stalo mé mámě a mně jako novorozenci dávali transfúzi). Prý se to musí došetřit, aby se vědělo, které protilátky přesně ten problém dělají, že mě budou určitě víc sledovat, ale že si myslí, že snad těhotenství by to ohrozit nemělo. Ale že rozhodující budou ty výsledky. Takže teď čekáme, co z toho vyleze, ale radost mi to tedy opravdu nedělá :(

cmuchacekoli
26. kvě 2013

Ahojky teda tak to jsem zvedava jak dopadnes a co se bude dit dal.moc ti drzim pesti at vse dopadne dobre!Ja ti taky dam pak vedet jak pokracujem.A to chodis do trombocentra kvuli te krvi?Ja jsem z toho porad cela rozhozena a bojim se co bude...:o(

misha1234
27. kvě 2013

Ahojte tak i me dnes volali že mám pozitivní test na protilátky a přitom jsem rh pozitivní. Mám v tom zmatek. Zítra zajdu na krev v výsledky budou kdoví kdy... prý to vyhodnocuje fakultka tak to trvá. Jsem 32tt tak doufám že to vyhodnotí do porodu. Cekam druhé po dlouhém čekání a po ředění krve po více potratech a pořád nějaké starosti....

pavlazabka
28. kvě 2013

Ahoj Misho, tak to je úplně stejně jako u mě, jen já to mám už od začátku těhotenství. Před prvním porodem mi taky ředili krev, pak celé šestinedělí a teď už mám hraniční hodnnoty v 10. týdnu. Myslím, že druhé těhotenství si patřičně vychutnám. Taky mi vadí, že ty výsledky trvají tak dlouho, ale dělají to prý na specializovaných pracovištích a jsou docela přísní. Já jsem na odběr musela dvakrát, protože poprvé mi sestra nedostatečně popsala zkumavku a v nemocnici to odmítli vyšetřit. Takže další zdržení :(

misha1234
28. kvě 2013

ahojky, tak mám za sebou odběr, sestra se divila, proč to vlastně zaškrtla na protilátky, když jsem plusko, ale prý to je dobře, když to vyšlo pozit. Tak nevím, trochu se v tom ztrácím. Mě u prvního asi ani netestovali a teď taky ne, to byl nějaký omyl, jen by mě zajímalo, jestli náááhodou nějaké takové protilátky nestojí za mými několikanásobnými potraty....

protože ředěním krve mi to mimino konečně dalo a teď najednou mám protilátky při plusku....

možná jsem spíš už paranoidní...

pavlazabka
30. kvě 2013

Ahoj holky, tak mi dnes volala doktorka, že protilátky jsou tentokrát negativní, takže v pohodě. Tak jsem jí říkala, že byly ale před tím pozitivní a mělo se vyšetřit, co tedy přesně je ten problém a najednou jsou negativní, že tomu nerozumím. Setřička mi řekla, že když jsou teď negativní, tak si s tím nemám lámat hlavu. No, jsem samozřejmě ráda, ale hlavu si s tím rozhodně lámu 🙂

misha1234
31. kvě 2013

Pavli mám pocit, že si z nás dělají srandu... kdoví co vyšetřují.... jak nelámat hlavu. mě to třeba zajímá čím dál víc a hlavně o tom se moc nedá zjistit a to mi příjde podivné....

je fakt, že proč se nervit, ale co když to něco znamená a nějaká sestra v nem. řekne naší Dr. "v pohodě, negat, o nic nejde" a my celý týden či 14 dnů čekáme na info, že to bylo NIC? A bylo to jako nic?

marton
31. kvě 2013

@ellenie no to bys neměla být vyjímka ☹ .Rh neg.maminám se do 72 hod.po porodu antiglobulin píchá 🙂 .

marton
31. kvě 2013

@misha1234
@pavlazabka ahoj holky,nebudu se rozepisovat znova,psala jsem tu příspěvek začátkem května.Mrkněte 🙂 .
Protilátky ti sestra nemohla zaškrtnout omylem.Vyšetřují se vždy,při každém těhotenství.Opravdu jsou některé protil.,které pokud vyjdou se musí sledovat,zda jejich titr nestoupá.A že podruhé vyjdou negativní se taky může stát.Transfuzka je to na jednu stranu těžký obor,ale od toho jsou vaši doktoři,aby vám to vysvětlili 😉 .Nevím odkud jste,ale po doručení vzorku do laborky,by měly být výsledky do týdne 🙂 .

misha1234
31. kvě 2013

no ale sestra to říkala a dle min. papíru jsem je neměla zaškrtnuté.....

misha1234
31. kvě 2013

Tak kdoví... ale normálně mi protilátky nedělali, až teď a prý neví proč, no ale byla to sestra, s Dr jsem nemluvila. Třeba to popletla ona... to je možné...

cmuchacekoli
2. čer 2013

Tak to jsem rada že ti to dopadlo dobře,ja jsme je mela před 14dni lehce zvyšeny a krev mi budou brat až 14.6 tak doufam že to nebude horši...taky mi to řikala jen sestra že si s tim nemam lamt hlavu ale to se neda,hrozne se na miminko těšime a miluju ho už ted... ☹ a chci pro nej jen to nejlepši!!!!

misha1234
3. čer 2013

tak mě dneska volali z gyndy a to říkala, že budou volat jen, když to nebude ok. Jenže já nestihla hovor a zpět jsem se nedovolala.. takže do zítřka napětí? :(

pavlazabka
3. čer 2013

Misho, mně taky řekla, že výsledky až příště na kontrole (mělo to být za měsíc od odběrů), takže když mi po týdnu volali, byla jsem taky pěkně nervózní, navíc jsem to taky nejdřív promeškala. Myslela jsem, že volají, abych přišla dřív, ale myslím, že tuší, že jsme z toho všechny pěkně nervózní, tak věřím, že tě taky uklidní. Zvlášť když jsi už blízko porodu, možná budeš mít potíže s tranfúzí, a to pak dostaneš prý nějakou kartičku a musíš to připomínat u porodu. Tak možná pro tento případ, který je ale jinak pro tebe i dítě "neškodný".

marton
6. čer 2013

@misha1234 ahoj,tak jak jsi dopadla?

novakovatere
6. čer 2013

tak se přidávám. v pondělí jsem byla na krvi jsem A+ a pozitivní na protilátky, včera mi volala sestra zda se můžu dostavit co nejdříve, že poradnu mam až 14dní. doktor říkal že je to divné tak dneska jsem byla na krvi a posílali ji do transfúzní laboratoře, prý mam být v klidu a nestresovat se. V pondělí mám volat na výsledky a podle toho co jim řeknou z transfúzky tak se bude dále pokračovat. Nevím co mě čeká 😒

misha1234
6. čer 2013

Marton, tak jsem hned ráno volala prý jsou negativní, jen mi to chtěla prý říci, že viděla jak se klepu... (což si nemyslím, měla jsem docela nadhled, jen jsem tomu nerozumněla) 🙂 takže prý vše OK, ale co přesně to znamenalo, to by mě fakt zajímalo 😝
zeptám se dr. příští týden, to mám poradnu....

pavlazabka
6. čer 2013

Misha, super, to je dobrá zpráva. Nevím, jestli je něco ve vzduchu, ale přesně tak jsem dopadla já 😉 Taky se na to chci zeptat, poradnu mám ale až za 14 dní, tak dej vědět, jestli tě "poučí" dřív 🙂 Stejně se bojím, že u mě se to může ještě vrátit, jsem na začátku, takže změn může ještě proběhnout moc. A upřímně, já jsem moc nadhled neměla, mně volali určitě nervům.
novakovatere: čeká tě to, co jsme tady popisovaly, já z toho byla taky vykulená, šla jsem na nové odběry a po týdnu mi volali, že tentokrát je výsledek negativní. Taky mě všichni uklidňovali, že se nemám stresovat, že mě budou jen víc hlídat, chytrá jsem z toho ale nebyla. Čekám, co to ukáže zase příště, tuším, že se to může měnit :( Počkej na ty výsledky, ale nemělo by to být opravdu nic tak strašného, záleží, co ukáží ty specializované testy.

novakovatere
6. čer 2013

@pavlazabka no nezbývá mi než čekat do pondělka tak snad to bude dobré

misha1234
7. čer 2013

příjde mi, že nově mají asi nějaké citlivější testy a vychází nám blbě... ještě bychom mohly patřit pod stejnou laboratoř a bylo by to :D Ale asi ne... já jsem z Phy...

pavlazabka
7. čer 2013

To ja taky 🙂Poprve mi to delali pres Synlab, pak to posilali do Ustredni vojenske. Treba to mozne je ;)

misha1234
7. čer 2013

mě taky přes Synlab, ale pak to šlo na Karlák.... no ale tam už to prýýý bylo negativní...

novakovatere
7. čer 2013

@misha123 , @pavlazabka
mě to posílali na transfúzní oddělení do krče 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru