Prenatální odposlech. Máte ho některá, maminky?

vlnka09
19. pro 2014

Dobrý podvečer maminky 🙂 Chci si od kamarádky koupit prenatální odposlech na doma a jsem zhruba 8+3tt Chtěla jsem se zeptat,od kdy jste něco slyšely? A lze ten sono gel dokoupit v lékárně? Děkuji a hezký večer 🙂

girafka
19. pro 2014

Dokoupit se da v poho,stoji kolem stovky a ja spysela nejak kolem desateho tydne..ze zacatku musis trosku hledat 😉

maminkazdenicka
19. pro 2014

nemusí být ani speciální gel, někomu stačí jen namočit vodou nebo dětský olejíček 😉
a taky s tím poslechem je to individuální, některé holky už kolem 8-9 týdne slyšely srdíčko, jen se musí hledat 😉

vlnka09
autor
19. pro 2014

@girafka děkuji moc 🙂 Na utz už šlo srdíčko vidět od 6+1tt tak doufááááááám 🙂 chci to kvůli naší prvorozené (5.let) aby slyšela sourozence 🙂 a taky možná pro svůj klid 🙂 Kolikrát se dcera s manželem kočkujou,"perou" se a občas nedají pozor a žďuchnou do mně...tak mám vždycky strach a takhle budu vědět že malé žije 🙂

vlnka09
autor
19. pro 2014

@maminkazdenicka děkuji 🙂

girafka
19. pro 2014

@vlnka09 zdouchnuti nevadi,neboj,ale pro klid je to fakt dobra vec..mam ho po prvnim synovi 🙂 a urcite bych pouzivala ten specialni utz gel..uz jenom kvuli zachovani funkcnosti pristroje a myslim si,ze je to i levnejsi nez nejakej olejicek nebo krem 😀

laurajohana
19. pro 2014

@vlnka09 já našla ve 12tt, ale hledala jsem dlouho.. kamarádka je teď v 16.tt a našla až včera.. Takže nepanikařit, když nebude hned slyšet..
Také nepoužívat často.. tak 2x týdně, ale ne déle jak 30 vteřin.. ☹
a co se týče gelu, tak já nejlíp slyším s olivovým olejem. 🙂

catchulinecka
19. pro 2014

@laurajohana ahojky 🙂 můžu se zeptat, kde jsi se dozvěděla, že ho používat tak 2x týdně a ne déle jak 30 vteřin? Mě by to hrozně zajímalo, protože bych si angelsounds chtěla pořídit a nevím, co je pravda. Dnes jsem se na to ptala mého doktora a on se začal smát, že to je naprostá hloupost a fáma...

zulitvi
19. pro 2014

@catchulinecka my jsme s chlapem poslouchali skoro každý den a kolikrát trvalo, než jsem srdíčko našla. Malému je teď 7,5m a následky žádné. Podle mě to 2x na 30s je hoooodne priskrcene.

Jinak já našla srdíčko ve 12.tt, předtím jsem si vždy vyslechla svůj tep 😀.. A UZ gel jsem koupila v lékárně asi za 50 korun a ani půlku jsem nespotrebovala.

catchulinecka
19. pro 2014

@zulitvi super, takže když začínám 15 týden, tak to už by měla být jistotka snad 🙂 sakra, kde ho koupím teď do Vánoc 😀

zulitvi
19. pro 2014

@catchulinecka já měla z bazaru. Je to slyšet hodně dole skoro až na té stydké kosti. A musela jsem trochu pritlacit, abych slyšela. Pak už to šlo najít hned. 🙂 Užívej těhotenství a hodně zdraví tobě i prckovi. 😉

catchulinecka
19. pro 2014

@zulitvi mockrát děkuji i tobě zdravíčko s prckem, mimochodem, boží jméno 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru