Prenatální odposlech, máte zkušenost?

tratatundra
12. zář 2014

Ahoj těhulky a maminky 😅 Máte některá zkušenosti s prenatálním dopplerem/odposlechem? Dnes jsem se nějak k tomu doklikala, tak přemýšlím, jestli to má nějaký význam, jestli to vážně funguje, atd., případně, jestli nemá toto zařízení negativní vliv na plod. 😉 Docela se mi líbí myšlenka slyšet srdíčko našeho prcka.

nocinoci
13. zář 2014

@tratatundra já nevím .. osobně mám sice po špatné zkušenosti s tím že ve 21tt miminko umřelo a i když píšou že maminky s těmito zkušenostmi apod to jistě uvítají pro svůj klid .. no nevím .. 😒 ... jsem ted znovu v 19tt a mimčo cítím jak se vrtí a když chci mít klid tak "provedu kontrolu" že ho i vzbudím 😀 a to mi stačí. Já osobně bych to nechtěla .. najednou tam neuslyším něco co bych si myslela že mám slyšet a uslyším něco co bych si myslela že nemám slyšet a vím, že už bych jančila a valila k dr. Ta by ze mě jistě měla "velkou radost" .. takže za mě asi ne .. 😉

gabikat
13. zář 2014

@tratatundra Mám Angelsounds a jsem za tu koupi moc ráda. Čekáme trochu lenocha, který víc spí než se aktivně převaluje a jsou dny, kdy jsem byla hodně nervózní, jestli je OK a pak si ho vždy jdu poslechnout a jsem v klidu 🙂 Srdíčko miminka od svého poznáš na 100%_je to jako rychlý pravidelný zvuk_koní cval (a pokud si nejsi jistá, stačí poslechnout svoje srdce a srovnat s rychlejším miminka). Nepoužívám ho denně a jen chvilku, konzultovala jsem to se svojí lékařkou a ta mě uklidnila, že pokud ho nebudu mít u břicha 20 hodin denně, nic se nestane. A navíc je prý lepší, když se uklidním, že ho slyším, než se vnitřně nervovat a stresovat. Rozhodně si ho schovám i na druhé mrně. Hezký den🙂

tratatundra
autor
14. zář 2014

Děkuji vám, holky 🙂

@nocinoci Já právě také přišla o miminko. Dvakrát. Proto vyšiluji, když se mi něco nezdá, když se mimi deší dobu nehne, nebo mně píchne v bříšku, nebo tak... ☹ To je i důvod, proč jsme ten odposlech začali zvažovat. Tak uvidím, jak se nakonec rozhodnu.

nocinoci
14. zář 2014

@tratatundra ja se taky desim. Take jsem si porad rikala ze budu kazdy tyden jiste v poradne a pak jsem to pobrala tak ze co ma byt, bude...... ale jak si ctu co pises mam brouka.v hlave.... : )

tratatundra
autor
21. zář 2014

Tak holky, my jsme si včera odposlech pořídili a spokojenost veliká. 🙂 Nemáme ještě sice ten správní gel (sono gel), ale i přesto je miminko slyšet, i pohyby, kterými nám dává zřejmě najevo, že se mu to moc nelíbí, jelikož kope přímo do aparátu. Ale ty 2 minutky jednou týdně stojí zato. Koupili jsme si takový ten, co počítá i tep a má reprák, tak posloucháme s manželem najednou (http://elife.cz/prenatalni-odposlech-lovebaby-f...)
@nocinoci Doporučuji. 🙂 Je to zážitek.

nocinoci
22. zář 2014

@tratatundra super za info .. no já uplně změnila názor po sobotním zážitku a už sháním. Měla jsem objednaný ale paní napsala že je už prodaný. tak jdu hledat dál. po pátku ho chci mít také doma 😉

tratatundra
autor
22. zář 2014

@nocinoci A co se dělo? Snad je všechno v pořádku... Drž se! Mimochodem, na aukru jedna paní prodává docela slušný odposlech 🙂

nocinoci
22. zář 2014

@tratatundra super díky, mrknu ještě . už jsem napsala dvěma inzerentům, no jsem tak nedočkavá, že bych chtěla, aby reagovali hned 😀 ... no tak nějak z ničeho nic "dloubanec" do břicha .. ale takový divný .. jakoby mi někdo skrz břicho strčil ruku a zase vytáhl .. víš jak to myslím .... to se mi právě stalo u posledního těhu a pár dní na to jsme zjistili, že miminko umřelo ☹ ... a ti můžu říct, že jsem ho budila skoro půl hodiny ted po dloubanci a už jsem to i obulela, ale pak se začalo vrtět a já začala bulet pro změnu radostí .. a hned na to jsem začala hledat odposlech 🙂 ... takže ti vlastně díky za založení této diskuze, asi bych do toho jinak nešla 🙂 .. nechci tohle prožívat ještě čtyři měsíce ... ted už vím že když se uděje cokoli co se mi nebude líbit, vezmu do ruky tu věcičku a uklidním se během chvilky a nebudu nutit mimíska aby vstávalo a dokazovalo mi, že je vše v pořádku .. 😉

nocinoci
22. zář 2014

@tratatundra díky za tip. už mám objednáno i zaplaceno!! super!

tratatundra
autor
22. zář 2014

@nocinoci Tak to mám radost, že jsem tak nějak, i když neplánovaně, pomohla 🙂 Já mám taky radost, že jsme si ho pořídili, protože jsem expert na panikaření a teď už se kdykoli mohu ujistit, že je vše, jak má být. Budu držet palce, ať se máte a prospíváte 🙂

nocinoci
22. zář 2014

@tratatundra já přeji to samé! držme si palce a úspěšně dojděme do cíle 🙂 a ještě jednou děkuji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru