• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Proč se uvádí týden těhotenství například 15+2?

10. března 2013 
Mám dotaz , není mi zcela jasné proč se uvádí tt jako např. 15+2 a né zrovna 16 tt.
6. únor 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je přesný počet dní v tom týdnu, 15. týden a dva dny k tomu, tzn. 16. týden....
6. únor 2013 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a k cemu je to potreba ? neco duleziteho ?
6. únor 2013 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett21 no abys to věděla úplně přesně...vlastně k ničemu, protože dny od početí jsou většinou orientační, nikdy se neví přesně na den den oplodnění (s výjimkou ivf).
6. únor 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
řekla bych že je to dobré jen pro doktory. Já v tom kvůli počítání na týdny měla pěkný zmatek a sama jsem nevěděla v kolikátém měsíci vůbec jsem, když díky tomuhle počítání vychází těhotenství na 10 měsíců a je všeobecně známo že trvá 9 měsíců. Rdši jsem všude říkala ty jejich týdny. Je ale fakt že díky počítání týdnů mi celé těhotenství strašně utíkalo.
6. únor 2013 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pett21 Tak důležitý to je hlavně v tom, že když se ti narodí předčasně dítko, tak je někdy hodně velkej rozdíl jestli je to začátkem např. 36tt a nebo koncem. Takhle doktoři ví s čím mají počítat a nejsou z ničeho paf
6. únor 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mafeska no prave ze to mate , tak jsem chtela vedet proc se to tak pocita :slight_smile:
6. únor 2013 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
V počítání týdnů a měsíců mám také pěkný zmatek. Po každém vyšetření mi řeknou něco jiného a to i přesto, že naprosto přesně víme den početí :zipper_mouth: Hodně jsem to řešila před registrací do porodnice (bála jsem se, aby bylo místo), ale teď už to počítáme prostě na dny od početí a víme, že se to narodí někdy v červnu, nebo začátkem července :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. únor 2013 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafeska no ono to je tak, že 9 měsíců se miminko vyvýjí a roste a 10 měsíc už je měsíc k porodu..:slight_smile: Prostě 9 měsíců se čeká a 10 se rodí.. :wink:
7. únor 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafeska Hele, ale ono to není tak všeobecně známo :slight_smile: Třeba v Japonsku trvá těhotenství 10 měsíců-a známí Japonci byli překvapení, že u nás jen 9.....
7. únor 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@garfie fakt jo? tak to slyšim poprvé. to je teda jen u nás. když jsem kamarádce řekla že těhotenství trvá 10 měsíců tak na mě koukala s pusou otevřenou :grinning:
7. únor 2013 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je těhotenství 10 měsíců lunárních (tj. měsíc=28dní), což je zhruba 9 měsíců normálních a aby v tom nebyl bordel, tak se to počítá na týdny, ne? a ty dny jsou tam asi proto, aby se vedelo, jestli je to konec, nebo zacatek daneho tydne.
7. únor 2013 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kessa ano, je to tak 10 lunarnich a 9 kaledarnich .
ja kdyz jsem poprve slysela od kamaradky Japonky ze tehu trva 10 mesicu tak jsem taky na ni koukala jak :confused:
7. únor 2013 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Netušíte, proč na genetice počítají o týden menší stáří? Třeba 10+2 uvažují jako začátek 10. týdne a ne 11. tt, fakt to nepobírám...
10. bře 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek