První těhotenství a první starosti

eddinka
24. bře 2017

Převčírem jsem se od pana Doktora dověděla o těhotenství (7+5tt), do té doby jsem si možnost, že bych mohla být těhotná ani nepřipouštěla, ale od té doby co to vím.....Cloumají semnou hrozný myšlenkový pochody...jak to zvládnu...jestli to zvládnu...co dělat a co ne....Vím, že je na to možná brzy a že se říká, že něco přijde v průběhu těhotenství ale přeci jen bych potřebovala nějak ujistit Jaké kroky bych mohla nebo měla začít podstupovat

stratilikova
24. bře 2017

@eddinka vylúčiť alkohol a cigarety, stravovať sa pestro, vyvážene, brať kyselinu listovu....A pozitívne sa naladiť, nestresovat....nič iné nateraz netreba...
Samozrejme môžeš sa zamýšľať nad tým, čo na to partner, čo v práci, ako dlho zostanes s dieťaťom doma, atď....

katulinka07
24. bře 2017

@eddinka ahoj, hlavne to ner v klidu 🙂 ja jsem to taky neplanovala a sup a je to tu...zalezi v jake situaci ted si, klidne napis soukromou zpravu a muzem probrat cokoliv ;) taky je to pro me vsechno nove, ale mam segru se 2 detma, tak mam info a neco odkoukane...

Nejdulezitejsi je ted pro mimco ta kyselina listova a co nejmin stresu, ted se mu vyviji to nejdulezitejsi ;) taky bys mela promyslet, jestli budes chtit na 1.screening, ten se dela na konci 1. trimestru a vylouci se na nem geneticky poruchy jako Downuv syndrom ap podobne..

puresin
24. bře 2017

@eddinka Za 1.: ZVLADNES TO! To je nejdulezitejsi vec, kterou musis vedet. Za 2.: ber tu listovku, nekur, nefetuj, nechlastej. 😀 A hlavne se tes, treba si predstavuj, jak on/ona bude vypadat, co mu/ji obleknes na Vitani obcanku, res proste takove mile podruzne starosti a hormony dodelaji zbytek. 🙂

luciezachatova
26. bře 2017

@eddinka Buď v klidu, také jsme to neplánovali a nedávno jsem po chlapákovi mrskla těhu test se slovy, že za to může on! 😀 Také jsem si říkala, jak já bych mohla být těhotná, že to není možné.
Vše se změnilo, když jsem viděla drobečka na ultz. a slyšela srdíčko. Ten pocit, že budu máma a jak jsem odešla z gynekologie, tak jsem hned vymýšlela jak to všechno chci a že chci být pro drobečka ta nej nej nej máma! Čeho se bojím, tak jestli to zvládneme finančně, bojím se pokaždé zvracet, bojím se jíst, trošku i toho porodu, ale ten si zatím nepřipouštím, protože má drobek spooooustu času.
Jedno vím jistě. Stále si do kola říkám: zvládly to jiné, zvládnu to i já!! 🙂

deniskaaap
9. čer 2017

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, dneska jsem našla dvě čárky a v úterý se chystám k doktorce.. Co vy co jste na tom podobně? Je vám zle? Mně vůbec, jen cítím prsa 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru