Rodily jste spíše v termínu podle UTZ nebo MS? :o)

petrastudio
18. říj 2015

Ahojky Spolutěhulky, zajímá mě který termín bývá obvykle přesnější? zda podle poslední MS či podle UTZ? jsem podle utz ve 34tt, doktor mi hned na začátku těhu řekl, že ten podle poslední MS mi nekoresponduje s velikostí miminka a proto na něho nebudeme brát zřetel. podle MS jsem totiž o více než týden dýl těhotná. podle MS je termín 26.11 podle UTZ 5.12, mám zatím plánovaný SC-doktor říká že 3.12...tak jsem zvědavá co bude :o) mám velmi časté bolesti v podbřišku.

bajana
18. říj 2015

Obvykle je akýkoľvek TP len orientačný. Väčšinou sa lekári riadia tým podľa UTZ (je presnejší) hlavne pri prenášaní alebo vyvolávaní. Vtip je v tom, že mimi si aj tak vyberie svoj termín. U mňa bol najprv TP podľa UTZ, o 4 dni neskôr podľa MS a malá vyliezla o ďalšie 2 dni neskôr (deň pred nástupom na vyvolávanie).

shine2015
18. říj 2015

@petrastudio můj lékař tvrdí že podle ultrazvuku z prvního trimestru - okolo 12tt jak se dělá screening...a i mě sekci počítají podle tohoto data....i když jsem je tak trochu i ukecala....ale můj gyndar tvrdí že ultrazvuk z 12tt je nejpřesnější.......podle MS jsem mám termín o 4dny později,tak jsem rada. Sekce se plánuje na 39+0 chtějí to pediatři.....ale při komplikacich samozřejmě dřív...

zaneta238
18. říj 2015

Měla jsem termín podle UZ i MS na den stejný a v ten den jsem i rodila 🙂

medakote
18. říj 2015

Miminko si termín vybere samo. Říká se, že termín podle utz je přesnější (zvlášť pokud se nedá spolehnout na délku ms nebo přesný den ovulace). Já měla termíny tuším stejné, nebo byly jen den po sobě, to už nevím, každopádně týden před porodem mi Dr posouval předpokládaný termín porodu dle stavu porodních cest, že to vypadá na přenášení a spíš pozdější porod a ejhle, druhý den jsem jela do porodnice. Ber termín podle UTZ, a zvlášť pokud máš plánovanou sekci, to si většinou doktoři termín určí.
Časté bolesti v podbřišku/poslíčky jsem měla poslední dva měsíce, nikdy z toho nic nebylo, den před porodem naopak nic a pak to byla rychlovka. říkala jsem si, že jsem si to "odrodila" po kouskách postupně předem 😀

petrastudio
autor
20. říj 2015

U prvního tehu jsem to prožívala úplně jinak,nic mi nebylo,nebolelo..Teď mám už tak měsíc poslicky,bolí mě strašně stydka kost a plno jiných lahůdek 😊 pravda-jsem o pět let starší.. strašně se těším na miminko a nejraději už bych si ho chovala. 1.dcera byla plánovanou sekci ve 38.ty,tak mě teď překvapilo ze to nechává ošetřující lékař na 40.ty,každopádně v porodnici jsem se ještě objednat nebyla tak nevím zda oni sami si určí termín,či akceptují gynekologa.samozřejmě chápu že porod si miminko může naplánovat samo,dřív..😊

romcilena
29. říj 2015

U první den před termínem dle MS a u druhé 14 dní před MS. Dle UZ jsem měla rodit ještě o 2 dny déle...

lucka8383
29. říj 2015

Já jsem sama zvědavá jak to dopadne tentokrát,podle MS 6:3.2016 a podle UZ 1.4.2016
tak uvidíme 🙂

romcilena
29. říj 2015

@lucka8383
Já jsem 18.3. a dcerka 14.3. 🙂 Hlavně, ať vše dobře dopadne 🙂

mogwaika
29. říj 2015

@petrastudio já podle ms a termínu ovulace, mrňata byli na UZ menší, ale bylo to tělesnou konstitucí mě i muže 🙂

ditta1990
29. říj 2015

Já podle UTZ🙂 podle MS jsem měla termín 12.10, podle UTZ 21.10 a malá se narodila až 26. 🙂

lenycka27
29. říj 2015

Moje dcera se narodila přesně na termín podle MS 🙂

petrastudio
autor
29. říj 2015

tak to jsem holky na nás zvědavá :o))

modrypitrisek
30. říj 2015

4dny po ultrazvukovém, o pár dní víc po ms.

lucka8383
2. lis 2015

tak dnes mi doktor potvrdil spíše 6.3.2016 jak 1.dubna.tak opravdu radši počkám na sono v NJ kde to přesně určí 😉

lucinkis
2. lis 2015

To by mě taky zajímalo.. 🙂 Podle MS mám termín 15.11 a UZ 1.12 😎

alyssa18
2. lis 2015

Podle UTZ jsem měla termín 30. 3., podle MS 4. 4., syn se narodil 6. 4. 🙂

deniorlik
4. lis 2015

Moje mimi je podle UZ cca o týden mladší. Přibrala jsem jen 8kg a poslední měsíc už mi váha jenom kolísá kolem jednoho čísla, hnedka se mi samozřejmě honilo hlavou jestli to není moje chyba, že neumím přibrat atd. ... 😀 Takže jsem chtěla vysvětlení, jak to s těmi termíny a velikostmi je, protože jinak bych neusnula 😀 a podle doktorky v porodnici je UZ ve 13tt pro ten odhad termínu nejpřesnější. Ke konci je velikost miminka už spíše daná tělesnou konstitucí miminka - tím jaký typ postavy prostě bude ten človíček mít. UZ umí spočítat jak má vypadat průměrné miminko a ještě tu aktuální váhu neumí vždycky říct přesně.... Takže spíš platí ten termín, který vám dali. Ale zároveň jen asi třetina miminek se narodí v termínu, protože někdo chce ven dřív a někdo dýl a když se musí porod vyvolávat, tak se to zase bere spíš podle UZ, aby mimi nevyháněli ven, když by mu to třeba ještě prospělo si v bříšku ještě vyrůst. 😀 Takže vlastně nikdy nevíte.

leenulka89
4. lis 2015

Dcera se narodila 14.2. presne na termin podle MS, dle UTZ mel byt TP 8.2., ted u syna byl termin dle UTZ 21.9., podle terminu oplodnovaciho sexu (jsem si 100% jista) byl TP 25.9., podle MS az 27.9. a maly se narodil 22.9. 😀

markyzka84
5. lis 2015

mala se narodila mezi 🙂)) presne mezi v noci

bonulinka
5. lis 2015

Rodila jsem podle termínu UTZ - první datum bylo 10.10. ( to mi začala odtékat plod. voda ) , další termín podle UTZ byl 11.10. ( to se Toníček narodil ).
Podle měsíčků by to bylo 14.10., což už ale není až takový rozdíl.

jittulle87
16. lis 2015

podle MS 21.7.2014 a podle UTZ 26.7.2014 a rodila jsem 20.7.2014, ale doktoři se orientovali podle UTZ

7504
30. lis 2015

@romcilena Já jsem 26.7., syn 22.7.Pěkný!!!

7504
30. lis 2015

Podle MS jsem měla termín vždy o týden dřív než podle UZ a rodila jsem poprvé o 10 dní, podruhé o devět dní po termínu UZ

7504
30. lis 2015

Opravuji:Rodila jsem po termínu MS, ne UZ

abcd987
30. lis 2015

První podle MS 12.8. UTZ 19.8. a nakonec jsem rodila až 29.8. (vyvolávaný od 28.8.).
Druhý podle MS 22.9. UTZ 24.9. - měla jsem mít sekci, ale chtěla jsem to zkusit, tak vyvolávali před termínem 18.9. a povedlo se. Všechno je jen orientační, tělo a hlavně miminko si řeknou sami 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru