Screening - Downův syndrom 1:4, máte zkušenost?

neominka
16. srp 2013

Ahoj maminky, vcera jsme byli na screeningu 12+3tt a hodnoty nevysly jak by mely :-/ 1:4 nam hrozi Downuv syndrom. takze je jeste 75% nadeje, ze bude vse v poradku dle plodove vody na kterou jdu 2.9.2013. Hrozne se bojim - mate nejake vlastni zksenosti????

rickym
3. led 2020

@ketuli budu drzet pěsti, četla jsem hodně příběhu s velkým rizikem a miminko zdravé. Rozhodování je moc těžké, u nás to bylo jasné, Edwards je víceméně neslučitelný se životem, případně s krátkým a těžkým😔 Mi je taky 35, v dubnu 36. Ale už máme jednu zdravou holčičku..

evahavirov
3. led 2020

@ketuli Není se ještě nad čím rozhodovat😉 Zůstaň v klidu, toto ovlivnit nemůžeš a zatím se vlastně nic neděje...1:8 není nejlepší, ale znám jednu, co měla 1:5 a díte v pořádku... My měli 1:5 a potvrzen DS... Tohle ovlivnit nejde..teď klid, ať je mimi v pořádku a ne ve stresu😉 35 je ještě krásný věk...😉 ale fakt je, že věk hodně ovlivňuje...hlavně ovlivňuje výsledky..protože čím větší věk, tím je koeficient přepočtu horší.... Drž se a věř!!!🙂🍀

evahavirov
3. led 2020

@rickym Zdravím v novém roce...my už jsme začali zkoušet další mimi...tak snad 2020 bude šťastnější...😉 a když ne...budu přát všem ostatním více štěstí!🍀

ketuli
3. led 2020

@evahavirov včera jsem byla na kontrole u doktora a jsem 13+6tt a na ultrazvuku bylo miminko vpořadku a ta sitka jak říká doktor už nebyla tak nevím s manželem máme adoptovaného chlapečka je to náš miláček 😃a tet přišlo těhotenství je to vymodlene protože s otěhotněním jsem bojovala přes 10 let skoušely jsme vše a nic až tet.

rickym
3. led 2020

@evahavirov tak hodně štěstí 🍀 Doufám taky v úspěšný rok 2020. Mi teď skončila první MS, přišla přesně po 28, tak snad bude vše Ok a zkusime po třetí ms

ketuli
22. led 2020

Odběr plodové vody odebrán ani to nebolelo a plodovka čirá žlutá čistá tak nevím snad to bude ok.

rickym
22. led 2020

@ketuli držím pěsti, snad to bude dobre🍀❤️

evahavirov
25. led 2020

@ketuli to jsou krasne zprávy, držím pěsti ať už nejsou žádné komplikace 🌞🌞🌞

ketuli
26. led 2020

@evahavirov děkuji za podporu moc se bojím o miminko.

rickym
26. led 2020

@ketuli výsledky ještě nemáš ?

ketuli
27. led 2020

@rickym 21.1. jsem byla na odběr a ještě nic nevím.

rickym
27. led 2020

@ketuli tak to verim ze bude vše dobre🍀 Mi brali plodovku jeden den ve Zlíně, poslali do Brna a druhy den už volali, ze se syndrom potvrdil.

ketuli
27. led 2020

@rickym já byla na odběry v Ostravě ale říkaly nám že do 3dnu pošlou SZ a nepřišla tak si říkám kdyby to bylo špatně tak by volaly ale to čekání je šílené.

rickym
27. led 2020

@ketuli verim ze to bude dobre.. mi případá, že ty špatné volají hned a s těmi dobrými nespěchají. Jsem byla dost překvapena, když volali hned další den..

evahavirov
28. led 2020

@ketuli Mě také volali hned druhý nebo třetí den...když to bylo špatné... A teď čekám ještě jedny výsledky...jen ohledně případného genetického zatížení....a byly jsme na odběr 16.12.2019 a zatím nic....tak to asi bude dobré 😉

rickym
28. led 2020

@evahavirov my jdeme na genetiku teď 6/1, tak jsem na to zvedava...ale mám po druhé MS a už tomu asi necháme volný průběh☺️

ketuli
28. led 2020

Tak byla jsem na kontrolu u doktora a čípek je vpořadku uzavřený a na ultrazvuku bylo miminko vpořadku akorát mi doktor řekl že když rychlé výsledky nejsou že to může znamenat problém tak nevím co mám dělat bojím se .

ketuli
6. únor 2020

Ahojky holky tak vysledky z plodové vody jsou vpořadku a čekáme holčičkou

evahavirov
6. únor 2020

@ketuli pecka, hodně zdraví a štěstí vám obema🌞🌞🌞

rickym
6. únor 2020

@ketuli tak to je úplně super, blahopřeji a už jen pohodu, rychlý porod a zdraví holčičce🍀❤️ Je super, že i když nejsou výsledky ideál může to byl nakonec vše v pořádku🙏🏼

eva_marie
7. kvě 2020

Ahoj holky při prvotrimestralnim screeningu mi vyslo riziko v sedě zobe 1:572 (ale kvůli poloze miminka, ze nebylo poradně vidět 1ceva ci co)sla jsem na genetiku, tam hned ze odběr plodovky, ale trvala jsem na panorama testu a museli jsme ho platit. První odběr nevyšly výsledky, málo fetalni frakce, trvalo jim 3tydby a 2 mé urgence než mi to řekli. Takže nový odběr, teď jsem tam po 14dnech volala a ze prý. Zas špatná fetalni frakce a ze to zkusí ještě jinak. Díky tenhle zpožděním jsem teď 21+0 a pořad víme kulový, už jsem z toho fakt špatná.
Plodovky se bojím, na genetice furt straší, ze polovina děti s downem nejde vidět na utz a ze nemají žádnou utz identifikovatelnou vadu.
Na 2. Velký utz teprve půjdu.

Při prvnim screeningu se doktor tvářil ze si mysli, ze prcek je na 99% zdravý, jen neviděl poradně ductus venus ikdyz říkal, ze vypadá, ze je ok. Kdyby zadal, ze ok je, tak by riziko bylo 1:3500.

Já teď váhám co dal, ta doktorka z genetiky furt straší, ze to i tak down být muže, ikdyz teď utz nic nenajde. Nevím, přijde mi blbost jít ba plodovku při riziku 1:572, ale už jsem tak vystresovana po 6 týdnech testu a čekání, ze ztrácím zdravý úsudek.

malvinz
11. zář 2020

@eva_marie ahoj, jak ti to dopadlo?

omites
26. srp 2021

1. screening UTZ v pohodě, z krve down 1:5. V 19tt konzultace na genetice (skrz můlj zdravotní stav jsem dřív nemohla). Na odběr chloridových klku bych asi nešla, ani na tu plodovku se mi moc nechtěo, měla jsem pocit, že všechno bude v pohodě, když na ultrazvuku je vše v pořádku i v tom 19tt pak. Bohužel z plodovky vyšel down a já jsme šla na přerušení těhotenství v 20tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru