Screening v 1. trimestru - Fertimed v Polance nad Odrou

doomina
13. čer 2016

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s centrem Fertimed v Polance nad Odrou a konkrétně se screeningovým vyšetřením v 1. trimestru? Jdu na něj ve středu 15.6. a ráda bych alespoň trochu blíže věděla co mě čeká a jak vyšetření probíhá. 🙂 Jsem objednaná na 7 hod ráno na krev a po 16 hod odpo na UTZ. Máte tušení jak dlouho bych se tam ráno mohla zdržet a jak dlouho trvá UTZ? Také by mě zajímalo jak je to s doprovodem, jestli se mnou může jít přítel? A co výsledky? Dozvím se je hned? Nějaké dlouhé čekání bych asi nevydržela 🙂 😖 Podle mé doktorky by mělo být vyšetření ve Fertimedu zdarma, tak snad to tak i bude. 🙂 Předem děkuji za jakoukoliv odpověď 🙂

juliemichal
9. črc 2016

Ahojky můžu se prosím zeptat jak jsi byla spokojená s tím screeningem ve Fertimedu?může tam jít ten doprovod atd?před 5 roky jsem tam mohla vzít sestru a taky manžela tak zda to je stále takto nebo ne 😀 a ještě bych jsem se chtěla zeptat v kterém tt jsi tam byla?já budu podle PM 11+3tt a podle UTZ 12+0tt 😀
a ještě se chci zeptat co jsi všechno potřebovala a když jsi tam vzala doprovod tak co potřeboval doprovod?asi OP atd,že?nebo jen od tebe chtěli OP,kartičku pojištěnce a těhu průkazku?jdu tam teď ve středu.děkuji za odpověď 🙂

doomina
autor
9. črc 2016

@juliemichal Ahojky 🙂 na screeningu jsem byla podle UTZ 12+5, potrebovala jsem OP, karticku pojistence a tehu prukazku. Pritel sel na UTZ bez problemu se mnou a nepotreboval k tomu nic 🙂 pan doktor nebyl zrovna nejupovidanejsi clovek (mozna jsem zvykla na mou upovidanou doktorku na gynde:D), ale jinak vse probihalo v pohode 🙂 Nic jsme neplatili, jen 100,- za fotecku z UTZ. Byla jsem objednana na 7:00 na krev coz byla i s registraci otazka par minut a pri tom mi sestricka rekla at prijdu na 17:30 na UTZ, ale bylo tam dost lidi takze na radu jsme prisli az skoro 18:30. Jestli te jeste cokoli napada ptej se 🙂 Me uz asi nic nenapada :D PS: nejutazasneji chvile z celeho vysetreni byla kdyz jsme slyseli srdicko 🙂 🙂 to jsem hned bulela jako zelva :D

juliemichal
10. črc 2016

@doomina Ahojky moc děkuji tak to jsem ráda,že nepotřebuje doprovod nic 🙂 jsem se bála co s tou mou 14 letou sestrou,před 5 roky ji bylo 9 let jak tam taky byla 😀 😀 jéva tak to čekání bylo fakt husté 😀 u mě asi registraci dělat nebudou díky toho,že jsem tam chodila do caru,ale kdo ví 😀 😀 tak možná ani po mě nic nebudou chtít 😀 😀
a už si asi nepamatuješ který dr ti dělal ten screening,že? 🙂 já jen fakt nechápu proč mě objednali na těch 7 ráno a potom až na 19:30 na UZT ☹ ale asi aby tam nikdo nebyl co? 😀 😀 a věřím na to srdíčko se taky strašně moc těším 🙂 🙂 taky s toho budu na měkko,akorát nejhorší je,že teď mi ty dny do toho screeningu vůbec neutíkají 😀 😀 a bulet jako želva určitě taky budu jak uslyším od miminka srdíčko 🙂 a řekli ti pohlaví? 🙂 mě tam právě před těmi 5 lety to pohlaví řekli,ale nevím zda se tam něco nezměnilo 😀 děkuji 🙂

doomina
autor
10. črc 2016

@juliemichal No system objednavani maji docela zajimavy teda :D ale to bude asi tim, ze to je soukroma klinika 🙂 Porad je to lepsi nez v nemocnici kde si te treba pozvou na krev a az dva tydny na to na UTZ. ;) Taky vim, ze v jinych zarizenich se treba ceka nejakou dobu na vysledky, ve Fertimedu ti je reknou hned 🙂 cekani bych fakt neprezila :D pred screeningem mi to taky vubec neutikalo, ale ted to zase leti kdyz se podivam zpetne :D je to jako vcera co jsem tam byla a za chvilku uz jdu na druhy 🙂 Jinak pohlavi nam nerekli, protoze mimisek byl blbe otoceny a nechtel/a se ukazat :D Asi nas chce prekvapit, protoze se uspesne schovava na kazdem UTZ 🙂 :(

juliemichal
10. črc 2016

@doomina tak to máš pravdu to fakt mají ten objednávkový systém hodně divný 😀 ale když jsem tam chodila na IUI tak jsem tam třebas čekala někdy i 2 hodiny 😀 😀 než jsem došla na řadu 😀 😀 a ano je to tam daleko lepší než v té nemocnici.to je taky nechápu,že 14 dnů před tím se jde na krev a potom až na screening.... jinak před 5 roky to bylo tak,že mi vzali krev a rovnou udělali screening a poštou mi poslali výsledky,teď to mají fakt daleko lepší 🙂 🙂 ikdyž to čekání je na zabití 😀 😀 těch 12 hodin 😀 😀 taky si říkám,že po screeningu mi to bude utíkat jako voda 😀 tak už se moc těším 😀
jéva tak to já doufám,že se mi miminko nebude schovávat a řeknou mi co to je jak mi to říkali u kluků 😀 😀 u nich jsem věděla hned v 10tt co to je 😀 😀 ale teď toto miminko je hodně akční a hodně živé podle mé doktorky 😀 😀 a na ten druhý screening jdeš zase do Fertimedu?a to zase berou krev anebo už ne?u mladšího syna jsem byla jen na tom v prvním trimestru a u staršího jsem nebyla ani v prvním trimestru.tak nevím jak to je 😀

doomina
autor
10. črc 2016

@juliemichal No náš prcek je teda docela lenoch :D a očividně i stydlín :D Já doufám, že už se nám brzy ukáže, protože už chci nakupovat výbavičku :D Na druhý jdu taky do Fertimedu a podle informací co jsem si načetla už se na druhém krev nebere, jen UTZ 🙂 V pondělí se budu objednávat tak uvidím co mi řeknou 🙂

juliemichal
10. črc 2016

@doomina já chci taky po screeningu nakupovat věcičky,tak doufám,že mi řeknou pohlaví 😀 😀 u Míši mi řekli bez problému 😀 😀 a máš fotečku s toho Fertimedu? 🙂 🙂 mě by zajímalo jak to na tom screeningu vypadá 🙂 🙂

doomina
autor
10. črc 2016

@juliemichal fotečku mám, ale vzhledem k tomu, že byl prcel blbě otočený, tak je docela blbě vidět :( je to takové máznuté, ale je tam to je hlavní :D

juliemichal
10. črc 2016

@doomina jé já myslím vidím krásně toho miláčka 🙂 🙂 je to fakt krásné 🙂 a pamatuješ jak vlastně ten screening dlouho trval? 🙂

doomina
autor
10. črc 2016

@juliemichal Noo moc dlouho ne, se vším všudy jsme byli v ordinaci cca 15 min a to jen proto, ze se nam nechtel prcek ukazat, tak do nej pan doktor porad stouchal at tam vidi co potrebuje 🙂

juliemichal
10. črc 2016

@doomina ach jo tak to je fakt jen chvilička ☹ ale to srdíčko mi všechno vynahradí,už se moc těším.můj gynekolog srdíčko nepouští ☹

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru