Špatné výsledky screeningu. Máte někdo zkušenost?

any858
28. lis 2019

Ahoj holky, tak nějak mi to nedalo a musím se z toho vypsat, jinak už se z těch nervů asi zblázním. Čekáme s manželem druhé miminko a zatímco první těhotenství bylo naprosto bez problémů, tak u druhého je od začátku pořád nějaký problém. Teď v pondělí jsme byli na screeningovém vyšetření v 1.trimestru a zatímco výsledky krve jsou prý dobré, tak ultrazvuk nedopadl moc dobře. Napíšu vám hodnoty a budu ráda za jakýkoliv váš názor. LN 2,6 mm, NB drobná, riziko M.Down odpovídající věku matky 1/322, kombinované riziko M.Down z výsledku v 1 trimestru 1:27. Jsem objednaná na genetiku 9.12. přímo od nich, když mi večer volali výsledky. To čekání je ubíjející. Máte někdo zkušenost s podobnými čísly? Předem moc děkuji za reakce. Aneta

vaseli16
28. lis 2019

Ja mam bohuzel spatnou zkusenost LN 2,6 spatna krev...riziko DS 1:7...odber choriovych klku to bohuzel potvrdil...ovsem jsou i takove pripady kdy je miminko zdrave...budu drzet palecky at Vam to dobre dopadne!🍀🍀🍀

adelka951
28. lis 2019

Tak ja snad dodam trochu naděje, presne hodnoty si nepamatuji, ale celkovy vysledek byl 1:4 na DS a syn je zdravy.

vaseli16
28. lis 2019

@adelka951 to je skvele!

any858
autor
28. lis 2019

@vaseli16 Děkuji za reakci na moji zprávu. Moc mne mrzí, že Vám to dopadlo špatně.:( Děkuji, že mi držíte palečky, určitě sem dám vědět, jak to dopadlo. Nejhorší je ta nejistota..

any858
autor
28. lis 2019

@adelka951 Děkuji Vám za reakci, povzbudilo mne to.🙂 To jste byla určitě i na odběru plodové vody? Zvládla jste to v pohodě?

adelka951
28. lis 2019

@any858 Byla jsem na odberu chor. klku, s temito výsledky nebylo na co cekat. Zvládla jsem to v pohode, bylo to rychle, jen trochu nepříjemné.

kuttu
28. lis 2019

@any858 Bohužel mam,ale ja měla i strašnou krev...proveden odber choriovych klků a zjištěna triploidie plodu...musela jsem na ukončení...tobe drzim palce,at to dobře dopadne

tiburcia
28. lis 2019

Riziko downova syndromu 1:17, musela jsem na odber choriovych klku. Mám teď v postýlce zdravou třítýdenní holčičku... Držím palce, nejhorší je o čekání na genetiku, pak na výsledky...

kaja2016
28. lis 2019

@any858 A 9.12.jdes na klky? Ja mela zase blbe krev, jinak morfologicky vypadaji uplne standardne. Riziko u jednoho 1:150 asi a druhy asi 1:300 tez DS. U me teda to riziko zvysil vek (38 let). Ano, jsou to dvojcatka. Muzeme jit az na amnio az v 16tt, klky jsou moc rizikove. Objednana jsem na 11.12. Vis co, ja si rikam, ze zkratka DS a jine vady ( ktere tez mohou byt) jsou dane pri poceti a uz s tim ted stejne nic neudelam. Ze sve historie tehotenstvi vim, ze v tehotenstvi se vzdy muze neco popo, i pri porodu, proste dokud nemas doma zdrave miminko, tak porad nejake riziko neceho je. A i po porodu, porad se diteti muze neco stat a neco je mimo tve moznosti to ovlivnit. Takze jsem relativne v klidu. Spis ze mam porad nevolnosti - proto ta blba krev - vysoke hcg. Ale desim se toho, co by se delo nasledne, kdyby.... Jak bych to dala... Ale verim, ze to bude OK. Vysledky budu mit az 6.1.

any858
autor
28. lis 2019

@kaja2016 Děkuji za zprávu..Gratuluji k dvojčátkům a doufám, že Ti vše dopadne dobře!!! Toho 9.12. jsem objednaná na genetickou konzultaci,takže tam se teprve bude rozhodovat o dalším postupu a vyšetřeních.. Mně je 34, v lednu mi bude 35. Máš pravdu, že se může vždycky něco pokazit..Bohužel..:( Jen jsem si to nikdy nepřipouštěla, hlavně díky prvnímu bezproblémovému těhotenství..Moc Ti držím palečky, ať je vše ok!!!

any858
autor
28. lis 2019

@tiburcia Moc děkuji za zprávu, hned mám větší naději.🙂 A gratuluji ke zdravé holčičce!

any858
autor
28. lis 2019

@kuttu Děkuji za zprávu..Je mi líto, že to dopadlo špatně..Bohužel to nemůžeme ovlivnit.:( Ach jo..

any858
autor
28. lis 2019

@tiburcia A děkuji za podporu!!!🙂

any858
autor
28. lis 2019

@kuttu A děkuji za podporu!!!🙂

kuttu
28. lis 2019

@any858 Nicméně do roka a do dne jsem znovu otehotnela a ted mi tu spinka zdravá krásná holčička ❤❤

krupka3
28. lis 2019

@any858 Pokud mate finance, muzete si s manzelem jako samoplatci zaplatit alternativu odberu plodove vody test z krve, stoji asi 14 000,- a budete vedet jiste, jak na tom miminko je. To vam snad na genetice take reknou, ze ta moznost je. Drzim pesti.

kuttu
29. lis 2019

@krupka3 Me to treba nenabidli,rovnou mi rekli bud klky nebo plodovku a navic, i kdyby nahodou ten prescan(krev)vysla špatně tak stejně na tu plodovku bude muset...ta je proste téměř 100%

kaja2016
29. lis 2019

@any858 Dekuji, tak snad nam to dobre dopadne obema.-) Jak holky pisou, da se delat ten test z krve, ale muze vyjit falesne negativni. My se rozhodli pro amnio. Jinak uplne nechapu ty klky, to je prej take jen 99% jistota, stejne jako ten krevni test. Neni tu nekdo, kdo by mi to vysvetlil?

kaja2016
29. lis 2019

@kuttu No na plodovku nemusis nikdy. Jen kdyzbys chtela ukoncit tehotenstvi tusim po 11tt (do kdy to muzes z vlastniho rozhodnuti), tak je k tomu potreba uz potvrzeni, ze dite ma vaznou vyvojovou vadu, aby to bylo legalni. Ten test z krve se povazuje za oficialne povazuje za screning, ne za diagnostickou metodu

kaja2016
29. lis 2019

@krupka3 To neni bohuzel alternativa. Test neni bohuzel 100%. Vyskytuje se falesna negativita. Jinak si myslim, ze 14tisic by snad zainvestoval kazdy.

krupka3
29. lis 2019

@kaja2016 O tom jsem jeste neslysela. Zato u plodovky jsou az 2% riziko potratu, a presto nevim skoro o nikom, kdo by radeji zaplatit test uz na prvnim miste.

hope09
29. lis 2019

Ahoj, já měla pozitivní screening v obou těhotenství. U syna 1:99 ( špatné výsledky krve a nepřítomná nosní kost), u dcery 1:300 (vada srdce). V obou případech jsem byla na odběru chor. klků a podezření se v obou případech vyvrátilo, děti zdravé 🙏 Držím ti palce. Zkus si tam ještě zavolat, jestli by tě neobjednali na dřív, to čekání je hrozný, navíc na genetické konzultaci se stejně ještě nic nedozvíte, teprv naplánují další postup. Ale mysli pozitivně a věř, že bude miminko v pořádku.

kaatulkaa
29. lis 2019

Ahoj, u mne je to právě aktuální. Výsledky na DS mi vyšly 1:30. Mám vyšší věk (35) a měla jsem hodně špatnou krev. V úterý jsem byla na odběru choriových klků a hned druhý den mi volali s tím, že je miminko v pořádku 😍

kaja2016
29. lis 2019

@krupka3 2%? To mas odkud? V Podoli uz maji roky bez potratu a uvadeji na strankach 0,2 - 0,3% dlouhodoby prumer. Ja bych si to klidne zaplatila.Ale pokud kazdy 1000 test vyjde spatne, tak se klidne muze stat, ze to bude ten tvuj. Takze moje rozhodovano bylo mezi tim nedelat nic, nebo amnio. Tez nechci riskovat. Ale je pro me horsi predstava dvou deti s downem ci s nejakou jeste vaznejsi vyvojovou vadou ( a i zatez pro mou starsi dceru, ktera by o ne musela pecovat az my tu nebudeme) nez riziko potratu. S detmi s DS jsem kratce pracovala v ramci praxe ( s temi, co je rodina nezvladal a dali je do ustavu) a ja proste nejsem dostatecne svata, abych toto dala. Ja bych to nesoudila. Kazda se rozhodujeme dle svych moznosti, zkusenosti. Maloktera matka nejak nesvedomite ohrozi sve dite.

krupka3
29. lis 2019

@kaja2016 Ja snad nekoho za neco soudim? Reagovala jsem jen na to, co jsi napsala ty - odsoudila jsi jeden druh testu, ze jsou chybne, a ja napsala, ze ten druhy typ zase hrozi rizikem potratu. Riziko jsem studovala pred 2 lety tehotna s dcerou, uvadeno bylo 1-2%. Je mozne, ze ted uz je nizsi. I kdyz se dostane prumerne na 1% v cele CR, stale je to 1 zena ze 100, ktera potrati zdrave dite. To, ze ty bys dala prednost potratu zdraveho ditete pred moznosti toho, ze v jedne tisicine pripadu se stane, ze se narodi postizene dite je tvoje subjektivni volba, a myslim, ze ta se do podobne diskuze vubec nehodi.

kaja2016
29. lis 2019

@krupka3 No me prijde, ze cely tvuj prispevek je odsuzujici. Ja nesoudim test, jen ti rikam jeho podminky, ktere me rekli na genetice a ktere jsem si i precetla na netu. 2 ze 100 je kazda 50ta - to me neprijde realne, ale pred dvema lety jsem nic nestudovala, takze nemuzu soudit. Me prijde, ze sis to spis spletla s 0,2%. Za me je tato diskuze uzavrena.

kuttu
29. lis 2019

@kaja2016 Klky jsou stejne 100 % jako plodovka,ta se muze ale delat az od 16 tt.,klky uz od 13.týdne

kuttu
29. lis 2019

@krupka3 Taky bych pri podezreni na nejakou VVV podstoupila radsi na 100 % amnio nebo klky,nez vyhodit 14 tis.za to ze stejně nebudu vedet 100 %,ze dite nejakou tu vadu nemá a uprimne cim drive pak dojde k ukonceni tehotenstvi,tim je to snazší nez treba ve 22.tydnu

ma_jo
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaja2016
29. lis 2019

@kuttu Aha, tak to jo. Ja na ne nemohla. Pro nas to bylo z nejakeho duvodu rizikove...Tam je vyhoda asi, ze se da jeste stihnout kyretaz... Jinak krupka to nepochopi. Amnio nepodstoupila, sla do testu a mela stesti, ze vse bylo v poradku. Navic nevim, kde vzala, ze mi vysel screening 1:1000, to by nebyl vubec pozitivni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru