Stačí jít na první těhu kontrolu v 10. týdnu?

oli26
23. led 2012

😀 Objednala jsem se k Dr. ale volno ma az za mesic, to bych byla cca v 10. tydnu, staci to? nebo mam premluvit sestricku na blizsi termin? dekuji

mamkamarketa
23. led 2012

ja nevim,ale v 10tt mi to prijde pozde? normalne se chodi v 7-8tt,preci se musi udelat UZ,jestli je mimco v deloze ma srdecni akci a tak;.

a navic ja bych nevydrzela cekat 😀

mufinka26
23. led 2012

no teda za mě je to hodně pozdě, souhlasím z mamkamarketa, normálně se chodí kolem toho 7tt kvůli srdíčku a jestly je miminko v děloze, být tebou tak si znova zavolám a trvám na dřívějším termínu 😉

gabbika
23. led 2012

Já jsem byla v 9 týdnu a úplně v pohodě, šla jsem záměrně později, abych se vyhnula stresu jestli už půjde vidět srdíčko.

jankadudova
23. led 2012

Sla bych urcite driv. Jasne ze je to stres, zda bije nebo ne. Ale taky je dobre potvrdit UZ, ze je uhnizdeni v deloze apod....ale pokud jsi takovy klidas, tak se asi nestane nic hrozneho, kdyz pujdes az za mesic.

pajav
23. led 2012

Moje kolegyně z práce šla poprvé až v 6. měsíci :D Její odpověd proč tak pozdě: Nic mi nebylo,tak proč bych tam chodila 😀

betelgeuzz
23. led 2012

Také jsem zastáncem toho, chodit spíše později. Byla jsem někdy kolem 9. týdne. Bohužel jsem slyšela spoustu příběhů, kdy dr v 6. - 7. týdnu strašil, že nevidí srdíčko, holky měla už termín na kyretáž a třeba až těsně před zákrokem srdíčko našli. Zažily si s tím hodně nervů a slz. Dřív UZV ani nebyly a taky to šlo.

dana3262
23. led 2012

Ja teda byla pokazde ve 2-3.tt. Proste par dnu po vynechane MS. Vzdycky me objednali hned takhle brzy. Ja myslela, ze si to jde clovek potvrdit. Mam fotku i gestacniho vacku 😀

hpaja
23. led 2012

myslím, že pozdě to asi není, jinak by tě objednali na dřív 🙂 pokud by bylo mimi uhnízděné mimo dělohu, určitě by jsi měla bolesti atd., tak bys poznala, že není něco v pořádku... já jsem docela netrpělivá, asi bych se zeptala hned, jestli by to šlo dřív... ale kdyby mi sestra řekla, že mají volno až za měsíc, zřejmě bych to nechala tak 🙂

lenka5731
23. led 2012

stačí 10 tt - zjevně i podle sestry, když tě chce takhle objednat.
pokud by se něco dělo, stejně můžeš jít kdykoliv dřív.

záleží na tom, jak jsi na tom psychicky 🙂 v prvním těhotenství jsem byla na potvrzení srdíčka až v 10+4 a byla jsem v pohodě 🙂

pehaka
23. led 2012

já jsem byla u prvního porpvé v 9 týdnu...vůbec bych to neřešila když vás nic netrápí 🙂 moje známá byla prvně ve 20 týdnu - nevěděla že je těhotná..měla nějaké zrdravotní potíže a dr jí řekl že přirozeně otěhotnět je nemožné menstruaci neměla tak jí to nepřišlo divné....a ejhle už je maminka zdravého miminka!! 😀

hhranolka
23. led 2012

U mě bylo srdíčko vidět teprve az v 9tt - takže dle mého neni důvod chodit dřív, pokud bys ale i třeba jen slabě krvacela, nebo měla nejake bolesti, tak ihned k lékaři zajdi! Přeju pohodové tehotenstvi bez komplikaci!

miskadis
23. led 2012

Taky bych šla určitě dřív, jak píšou holky, poprvý jsem byla v 7tt - právě kvůli tomu, jestli je mimi dobře uhnízděný a taky jestli už bude srdíčko.

paulia
23. led 2012

Já myslím,že ideální je tak 8-9 týden,ale je to jen můj názor a vidím spíše jiný problém,v 11 týdnu se chodí na první genetiku,tedy pokud se chystáš a u nás je tedy dost velký problém se tam dostat na poslední chvíli.Samozřejmě můžeš jít až tom 20 týdnu,ale to bych asi nevydržela.Hodně štěstí 🙂

kulenka
23. led 2012

Stačí, pokud nemáš potíže 😉
Já šla až skoro v 11 tt, proběhla mi ještě jedna MS, takže mě ani nenapadlo dělat si test 🙂

paja83
23. led 2012

Já byla taky až takhle pozdě a nebylo to tím, že by neměla Dr. volno., ale prostě až takhle objednává....Takže pokud nejsou problémy, asi je to opravdu v pohodě.

ja.na81
23. led 2012

staci 🙂 Ja teda jdu prvne zitra, to bych mela byt 8tt... dr. drive termin nemela a samo rikala, ze kdyby neco, mam prijit, to je jasne... ale protoze mi neni o nic vic ci min spatne nez v prvni tehotenstvi, myslim, ze je vse ok a na navstevu dr. teda nespecham 😉

kocicinka
23. led 2012

Ja.na- gratuluji 🙂 Já jsem byla poprvé v 8 tt a podruhé v 5 tt a příště půjdu později! Doktorka mě takhle brzy honila na poradny co 14 dní( přitom srdíčko bylo vidět krásně už v 5tt), což mi nebylo vůbec příjemný. Podlě mě ten 8-9 týden je plně dostačující.

salomee
23. led 2012

Ahoj, tož podle mého to není pozdě...a to nejenom proto, že já sama jsem v tomto týdnu šla🙂. Akorát mě nahlodaly holky tady s tím mimoděložním, ale to,pokud vím, dost bolí,...Kontrola srdeční akce už tak přesvědčivý argument není, tam je asi jedno, jestli půjdu dřív, nebo ne, stejně mi bylo jasné, že buď bude, nebo nebude.

collette
23. led 2012

Já bych se také přikláněla až k pozdější kontrole. Je pěkné vědět, že je mimi tam, kde být má, ale pokud by nebylo, tak Tě na to, že něco není v pořádku, tělo samo upozorní. Stejně jako když to nedejbože skončí zamlklým těhotenství. A pokud je něco nahnuté (ve smyslu "možná se to udrží, možná ne"), tak čím méně do Tebe někdo šťourá tím lépe. Takže pokud nemáš problémy, tak bych počkala:o) Držím pěsti!

maruja
23. led 2012

ahoj, mě vždy objdnává po 6tt určitě, kolem toho 7-8tt je to normál, právě kvůli mimoděložnímu. To sice bolí, ale může prasknout a to už není sranda. Takže spíš než kvůlisrdíčku bych tam šla,aby se ukázalo jestli je uhnízděný tam co má být 😉

romca13
23. led 2012

myslím, že to bohatě stačí,,,, pokud by bylo mimoděložní, tak bys měla bolesti nebo krvácela, a to bys mu zavolala a musel by tě vzít hned,,,,, a hlavně já byla na začátku 5tt, to neviděl vůbec nic, pak jsem tam šla za 2 týdny, to sice byl plod,ale nebylo srdíčko, takže na srdíčko jsme čekali další 10 dní, což by odpovídalo někdy konec 8tt, možná i 9tt, takže pokud nebudeš mít problémy, tak myslím, že v pohodě,,,i když nervíky budou takjako tak, jestli je mimi v pořádku 🙂

rosny
23. led 2012

ja byla taky az v 9tt 😉

lucifereeek
23. led 2012

já byla 8+0 🙂

ashlee
23. led 2012

ja byla na kontrole v 6tt a dr. mi delal přes břicho utz ale mimčo tam videt nebylo jen flek,a pak jsem byla až v 10tt a mimčo tam bylo,srdičko.

schnek
23. led 2012

určitě to stačí 😉 tedy alespoň podle mě. Co na tom, že v 5-6tt dr na UTZ uvidí tečku. Stejně do 12tt nemáš jistotu, že se něco nestane 😉 Ad mimoděložní - pokud by tě vzaly nějaký bolesti břicha, tak nebudeš čekat a vyrazíš na pohotovost, to dá rozum 😉 S druhým jsem prvně byla u dr az 11-12tt, nějdřív měl dovolenou on a pak já, a byla jsem ráda, že jsem se vyhnula nejmíň jedný návštěvě 😉

magdalena_f
23. led 2012

já jsem tedy šla v 6tt a myslím, že je lepší dřív, ale ve finále je to stejně na tobě... Jinak pokud si sestřičce neřekla, že jsi nejspíš těhu, je jasné, že tě objednala na volný termín, ale pokud jsi jí to řekla, tak to bude asi v pohodě, já bych si možná zavolala ještě jednou a zeptala se jí na to, ona by takové věci měla vědět...

jmisa
23. led 2012

Myslím, že to v pohodě stačí, aspoň je už vše pořádně vidět.
Pokud nemáš bolesti, nekrvácíš, tak není nutné chodit dřív.

anieanne
23. led 2012

U prvního jsem byla v 6tt, a byla jen dutinka. U druhého jsem se schválně objednala a na 9tt, a super, u bylo i srdíčko 🙂 Take určitě stačí.

weri
23. led 2012

Těžko říct, jak u koho totiž. Mě už se dvakrát vyplatilo, že mě objednali na cca. 6 tt. Já být ve tvé kůži, tak tam zavolám a zkusím se objednat na dřív. Normální Dr. by neměl případně plašit, že nevidí srdíčko, ale objednat tě třeba za týden na kontrolní UTZ 🙂.

mrsblack
23. led 2012

10tt je podle mě v pohodě, mě původně objednávali až na 12tt, ale kvůli prvotrimestrálním testům si to potom mudr rozmyslel a nahnal mě tam dřív. A kamarádčina gynekoložka tě neobjedná dřív, než když podruhé vynechá menstruace (pokud není člověku zle) - takže nějaký ten 8tt. Jestli ti nic není, tak bych to neřešila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru