Stejny termín porodu dle ms a dle utz. Bylo dítě počato cca uprostřed cyklu?

barcaves
24. črc 2022

Ahoj holky, mám takovou jednu otázku. Pokud termín porodu je zhruba stejný jak podle utz tak podle ms, znamená to, že dítě bylo počato plus mínus uprostřed cyklu? Tedy s tím, že ovulace byla zhruba v tě polovině daného cyklu? Moc děkuji za odpovědi. Už jsem v těch některých věcech začínám ztrácet 🙂 doplním ještě, že se ptám pouze a čisté informativně.

j.a.n.i
24. črc 2022

@barcaves Znamená to, že bylo počato cca 14 den cyklu.

veruuu_kubesovic
24. črc 2022

to nevím, ale měla jsem to tak při druhém těhotenství, stejně jsem rodila o 2týdny dřív...

carmenz
24. črc 2022

Těžko říct, vychází se z velikosti plodu, takže dejme tomu plus mínus by to sedět mělo. Nicméně já mám odlišný termín dle MS a dle velikosti plodu pouze o den a přitom vím, že dítě bylo počato 19-20 DC.

barcaves
autor
25. črc 2022

@carmenz a to ti takhle sedí už od samého začátku?🙂

j.a.n.i
25. črc 2022

@carmenz Tak ono to určení dle utz taky neni úplně přesné... Pokud je rozdil do tydne, tak se to bere jako ze to vyslo stejně.

barcaves
autor
25. črc 2022

@j.a.n.i to jsem taky někde četla, že to tak berou, ovšem mě v tom 12tt soupli o 2 dny termín dopředu, takže mám 2, dle ms a dle utz. Ale zas přece kdyz někdo otěhotnění 7 DC a někdo až třeba 15.tak nějaky ten rozdíl v té velikosti plodu přeci musí být už od začátku ne?

carmenz
25. črc 2022

@barcaves Jo, sedí, tedy od doby, kdy už to není jen dutinka bez srdeční akce.
No ale u dcery se to třeba lišilo skoro o týden a narodila se v termínu dle ms.
Je to alchymie 😀

j.a.n.i
25. črc 2022

@barcaves Tak rozdil tam samozřejmě je, ale zároveň je tam urcita nepresnost měření, plus ono ani to těhotenství netrva přesně 40 tydnu, takže plus minus tyden, zadna mira. Menit termin o 2 dny je pitomost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru