Tatarák v 18. týdnu. Co teď?

24. srp 2020

Cauky včera jsem měla tatarak a dneska mi bylo řečeno že v tehotenstvi absolutní zákaz jist tatarak. Jsem v 18 týdnu. Je to velký průser? Co teď

martinie88
24. srp 2020

Tatarak se nedoporucuje kvuli syrovmu masu. Clovek muze chytit salmonelu, ale nikdy se mi to nestalo. Chytla jsem ji z domacich vajicek🙈 Takze bych se tim nestresovala a priste radsi vynechat😊

pajamo
24. srp 2020

No teď už nic. Pokud to bylo čerstvé a můžeš tomu věřit, tak se nic nestane. Jde o to, že je to syrové maso.

marti89
24. srp 2020

Obecně by se mělo vyhýbat tepelně neupraveným potravinám (maso, vejce, ryby) a plísňovým věcem (sýry, salámy), protože mohou způsobit velké trávicí problémy a nikdo nechce být v nemocnici na kapačce.. Ale neznamená to, že nesmíš, můžeš si dát, jen bys měla počítat s možným rizikem a případně to pak hlásit, z čeho to je..

jjasmina
24. srp 2020

No ted už nic, příště se raději vyhnout

nekiaxy
24. srp 2020

@marti89 já jen upřesním, že nejsou problém plísňové sýry, ale ty z nepasterizovaného mléka, obvykle zrající luxusní sýry. Z českého hermelínu opravdu nic nehrozí.

priefi
24. srp 2020

Pokud nebylo maso infikováno toxoplazmózu, listeriózou nebo salmonelózou, tak je to v pohodě. Nedoporučuje se právě kvůli výše zmíněnému nebezpečí

radu98
25. srp 2020

Pokud se nepotento nebo ti nebude nějak zle, tak bych se nebála 😊 já jedla v klidu sushi i tatarák a vůbec nic se nestalo 😊 ...to že by se nemělo, jsem zjistila až ke konci těhu 😂

jsme
26. srp 2020

@radu98 taky jsem vše zmíněné jedla celé těhotenství, naopak mi přišlo že jak je to zakázané tak jsem na to měla celou dobu chuť. Obě těhotenství v tomhle bez problémů.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru