Těhotenství a hluk. Může nějak dítěti ublížit?

flora
6. zář 2007

Ahojky, zajímalo by mě, jestli miminku může nějak uškodit hluk na koncertu. Po roce u nás hraje moje oblíbená skupina. Nejedná se o nic velkého, jen o vesnickou zábavu 😉 Moc děkuji za váš názor.

lendy1
6. zář 2007

Tak to si nemyslím, že by to mimču uškodilo. Vždyť je v tvém břiše, obkolpeno plodovou vodou a vše slyší hodně tlumeně, sice po porodu rozezná hlas maminky a i tatínka, ale že by v břiše srozumitelně slyšelo, to těžko. Nedávno o tom i dávali zajímavý dokument a tam přesně ukazovali, co mimčo slyší v břiše když na něj třeba někdo mluví - byly to spíš jen jakoby hodně vzdálené tlumené zvuky.

svetluska.l
6. zář 2007

Ahojky,na ten dokument jsme koukala,davali ho v 20h na dvojce...mimco reaguje na mamincin hlas,protoze se nese vnitrkem...ale jinak reaguje az na hudbu/hluk/ ktera presahuje 90decibelu....plodovada voda a placenta je opravdu zvukova bariera...ten dokument byl velice zajimavej🙂Tak se neboj,urcite mu to neublizi,pokud to neni rokovej koncert a nejsi u repraku🙂

vivian
6. zář 2007

Já myslím, že ne... Přes tu vodu toho podle mě moc neslyší. Zkus si dát hlavu do umyvadla a pustit si vedle sebe rádio, kolik toho uslyšíš... 🙂

Já teď chodím docela často k zubařce, tak taky doufám, že mu to šílený pískání vrtačky moc nevadí. Ale třeba si zvykne a pak až půjde k zubaři, tak se nebude bát, protože to bude zvuk, který už bude důvěrně znát z bříška 😀

flora
autor
6. zář 2007

Moc děkuji za odpovědi. O tom dokumentu vim jen z doslechu, ale neviděla jsem ho, páč jsem zrovna byla na dětském táboře ☹

cibule
9. zář 2007

Holky, já jsem zase slyšela, že plod je prý rád, když něco slyší a že jsou to fajn impulsy pro jeho mozek 😉 Moje mamka se mnou až do 7 měsíce dělala v papírně u mašiny, kde je opravdu brutální rachot. No a ze mě je muzikant 😀 , že by to souviselo? 😀 😀 😀

vivian
9. zář 2007

cibule: a co děláš za muziku? 😀 😀 😀

cibule
9. zář 2007

Zpívám rock 😀

svetluska.l
9. zář 2007

Jooo Cibule..tak to asi souvisi 😉 😀 😀

kalo
10. zář 2007

Myslím, že koncert mímu nevadí..Já v těhu byla 2x na hodně hlučném koncertu (taneční hudby), takže ty basy malá určitě vnímala jako rytmické otřesy..taky myslím, že to ten plod pozitivně stimuluje...

Jinak v těhu mi hluk jako takový dost vadil..(jednou jsem musela odejít i z kina) A když jsem pracovala jako učitelka, tak tam mi velice vadil ten školní hluk a křik (obzvlášť při Tv)..kvůli tomu jsem šla dřív na mateřskou

A taky hraju na housle a to malá v bříšku taky určitě slyšela...tak jsem zvědavá, jak to v budoucnu bude mít s hudbou 🙂 Ale na koncert FLORO, určitě vyraž a pokud ti hluk nebude příjemný, odejít můžeš vždycky

cibule
10. zář 2007

Světluška 😀
Kalo: Já zatím taky ještě zpívám s kapelou a ještě chvilku budu. Ono to asi člověk fakt pozná, když je to nepříjemný pro mámu, tak se to asi nelíbí miminku, ale když jí to nevadí, tak bych se toho taky nebála 😉

kalo
10. zář 2007

Cibule: zpěv je super!! Protože dítě slyší tvůj hlas...(myslím,že se tím podporují hudební vlohy)

cibule
10. zář 2007

Kalo: Já taky myslím, že bude rádo, že něco slyšlí, i když kolem kapely je rachot.... No, ale zase to tlumí ta plodová voda, že? 😉

flora
autor
12. zář 2007

Koncert byl super. Mimčo si při něm pěkně "vrnělo" 😀

cibule
13. zář 2007

Flora: Vidíš 😀 Líbilo se mu to 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru