Těhotenství a jízda na kole. Mohu provozovat?

janinininka
10. črc 2007

Ahojky holky,
dnes jsem zatím neoficiálně podle testu zjistila, že jsem těhu, u dr jsem zatím nebyla, ale chtěla jsem se zeptat, co myslíte, může se v těhu jezdit na kole, já jezdím do práce, jinak se tam nemám jak dostat, to by byl problém..a co cvičení pro těhulky, od kdy se doporučuje?
díky za rady!!! 🙂

cincolina
16. srp 2011

ahoj, tak ja jsem na zacatku jezdila i s malou ve voziku za kolem, v 16 tt jsme byli na dovolene, kde jsem jezdila teda uz bez ni. Jeste par vyjizdek planuju, ale uz jenom pohodovych a pomalu ;)

anka.
16. srp 2011

Hmm, tak mě dr. řekla, že kolo ne. Prý můžu na rotoped ☹ Škoda, užívali jsme si super výlety. Každopádně to teda nebudu raději riskovat. I když na začátku těhotenství jsem ještě jezdila.

dukie
17. srp 2011

Pokud vím, tak kolo se nedoporučuje ze 2 důvodů:

1. Ten důležitější: Je to sport se zvýšeným rizikem pádu (narozdíl třeba od plavání, lehčí jógy, chůze), tj. hrozí s tím spojená nebezpečí.
2. Ten diskutabilnější: Otřesy. Už si nepamatuju, jak to bylo vysvětlováno, někde jsem o tom kdysi četla, časté otřesy při jízdě můžou vyvolat nějaké stahy dělohy či co, v pozdější fázi teoreticky i vyvolat porod... ale to bude asi spíš jen takový "možný" scénář... ne úplně pravděpodobný. Nevím. Bohužel si fakt nepamatuji zdroj, že bych to znovu nastudovala... tak to berte s rezervou.

Rotoped je logicky v pohodě, riziko pádu odpadá, otřesy taky.

lucy.l
17. srp 2011

já teda jezdí, ne zvlášťě časo,ale jezdím a v cyklosedačce mám malou..nedělá mi to žádný problém,opravdu se snažím nespadnout a tak🙂

anka.
23. srp 2011

No jo, já taky z kola obyčejně nepadám 🙂 ale jak mi dr. řekla, že ne, tak bych si to stejně neužila. ☹

jitulindaj
19. srp 2013

Tak přispívám do starší diskuse. Jsem 18tt a právě jsme na cyklodovolené 🙂 trošku tlačí bříško...tak 20km mi stačí (je tu dost kopcovitý terén) ale mimi je v pohodě, večer se tam pak roztahuje jako by si říkalo "konečně místo 😀 " takže pozor na rychlost, auta, drncáky...ale jinak nevidím problém!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru