Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
16. čer 2009

ja mam od pawlovskej dokonca venovanie v jednej knihe! heč! mam od nej uplne vsetko, co vyslo,a le uz asi 3 roky nie.... tie prve veci ale komplet.

zuzka sa sice nezjavila, ale snad vzhladom k nefunkcnosti kona... lebo sms ziadna, tak snad by mi napisala, ved vie, ze na nu mysli x zenskych v sirokom-dalekom okoli...
na 11. ideme k dr. s bartickom, straaaasne som zvedava na tie jeho miery a vahy. prave spi, vychadza mi z toho, ze zrovna u doktorky bude taky dobre podrazdeny a nervozny... to bu de akurat tak dostatocne dlho hore na to, aby mal naprd naladu... a samozrejme, dnes je kosa a leje, aby som ho musela navliekat do troch vrstiev a ja sa budem potit od nervov jak prasa...

evuse
16. čer 2009

Ahojte.

A já se přidám, mám od Pawlovské taky snad skoro všechno.

A tady je pěkně hnusně, Vyprala jsem prádlo, tak čekám, kdy mi to zmokne 😠

macalc
16. čer 2009

Ahojte kočky.
Včera mi prišli košielky aj čiapočka taaak veeelmi som sapotešila 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
A od maminy som dostala tehu tričko z detskymi ručičkami take je mile dnes som bola v nom vmeste
jabera neboj maly nebude viac vyvadzat ako obvykle vsak nech si zvyka aj doktorka na neho

jabera
16. čer 2009

jaaaj, baby, tak nas ockovali!!! ja osm sa obavala,a le nabeton som to nevedela. rovnakou hexou ako u nas, ci u vas, ci kde to je. bolo to hrozneeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!! tak som plakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal!!!

evi, mirun, prosim, vy mate cerstve skusenosti, za ako dlho sa prejavili vedlajsie ucinky? a teplotu mali obidve baby, ci len terezka? ja sa bojiiiim, ze co bude teraz. zatial mi pride uplne normalny, je uknucany, ale podla mna o nic viac ako bezne. tak mi napiste, ako to u vas presne prebiehalo, myslim casovo, ze ked ysa co vyskytlo. aj ked ono to bude asi individualne... jaj.

bart za to dostal knizku na citanie, taku, co aj oslintavat moze. a maminka tenisky.... ale mne ho je strasne luto... a bojim, co bude.

mirunda
16. čer 2009

Jaberko, naše Lili jenom po očkování víc spala, vlastně 3 dny skoro prospala celý.. jen se vzbudila na jídlo a zase usnula.. teplotku neměla - respektive měla 37,2 - takže dobrý.. nás ty vedlejší účinky naštěstí minuly.. A já jsem taky hrozně brečela, Lili ještě víc, děsný.. ☹ Určitě to zmákne Bart dobře, je to velkej chlap 😵

byggyt
16. čer 2009

Jabera- skús pozrieť na nete, ja si to už moc nepamätám, ale asi tak do 24 hod. keď by niečo. Ja som bola strašne úzkostlivá na takéto veci a stále som chodila kontrolovať dieťa či je všetko ok. Utčite to malý zvládne bez problémov. Ja idem variť plnenú papriku, dúfam že sa to bude dať jesť ešte som to nerobila. Hanba mi.

devila
16. čer 2009

Ahoj holky, tak se přidávám taky. Jsem hodně XXL - váhově, i když na to taky úplně nevypadám. Čekám druhé mimi, jsem v 15. tt a výchozí váha byla 99 kg ☹. No jo, ale co nadělám. I když jsem sportovala celý život závodně, tak jsem nikdy laňka nebyla 😀. První těhu a porod byl v pohodě, i když jsem tvrdila, že nikdy více - a vidíte to, mám doma 11 - ti měsíční dceru a už čekám druhé 😀.

jabera
16. čer 2009

ahojte, tak sme pred chvilkou vstali, bart je strasne uplakany, asi ho to boli, alebo neviem co to moze byt, jedina poloha, ktoru zvlada je mne na ramene. zas zaspal tak som ho dala lezat a klepem s nim, nech spinka... teplotu nema, tak kez by to tak vydrzalo. ale ani papat nechce, to je neobvykle, ktovie si mu neni aj od zaludku zle... mudr. tiez hovorila 24 hod. ale ja som dost na nervy uz teraz. noc si neviem predstavit.
mirun, keby to mal ako lilinka, bola by som stastna. aj tie 3 prespate dni by mi bodli, hahaha.

inac, miery ma: 65cm a 7550g. a o tyzden 3 mesiace, takze asi tak akurat... ale je uz hrozne tazky na nosenie.

devila, jasne pridaj sa k nam... tak nech ti to rychlo ubehne smerom k druhemu miminku.. a to sa vam pošmyklo, ci nakoniec vedome ste robili druhe? budete mat darcek od jeziska, ze? no, to bude zahul potom tie vianoce.... ale mala si ich uz aj trosku uzije asi...

byggyt
16. čer 2009

Ahoj devila, vitaj v klube 🙂 ja mám termín 27. december a tieto Vianoce si neviem dosť dobre predstaviť. No ale aspoň bude sranda.

evuse
16. čer 2009

Ahojte .

Jaber, Bártík je teda macek 😉 . Tereza měla ve 4 měsících 6380 😵 .
Tereza taky poplakávala a po tom prvním očkování k večeru byla teplejší, ale nepřesáho to 38 v zadečku. Jestli ho to bolí zjistíš jednoduše, že mu na to očkování sáhneš. Terzu bolelo až to druhé. Někde jsem četla, že v tom prvním jsou prý "mrtvé bakterie" a v těch dalších pak "živé" (nevím, jestli je to pravda) takže ty reakce na ty další můžou být větší. Já jí při příštím už rovnou dám nějakej sirup a nebudu čekat až zas bude plakat bolestí.
To , že ti nepapá neřeš, ono se mu nic nestane, když jeden den bude míň jíst, neboj. Asi se prostě necítí úplně dobře. Jestli nemá teplotu a nebolí ho to, tak mu nic nedávej,chovej ho, jestli to vyžaduje, zítra už to bude určitě v pohodě 😉

mirunda
17. čer 2009

Ahojte, Jaberko, Bartík ti teda krásně roste, asi mu fakt chutná, je vidět, že mlíčka máš hooodně (trošku závist 😀 ) - naše Lili měla ve 3 měsících 5450g a 62cm, ale je fakt, že ona ze začátku nepřibírala.. Teď ještě ke všemu máme asi laktační krizi, prý to bývá okolo 3. měsíce, pak okolo 6. měsíce a pak snad v roce.. ☹ Takže Lilinka by papala a Mirunda nemá co dát 🙄 Tak jsem přemýšlela, že bych jí dokrmila, jestli dneska nemám něco koupit nebo jestli to vydržíme.. 😒 Nebo když teď bart nejí, tak my se s Lili stavíme a mohla by si to dát Lilince 😀 😀 Kdyby to teda Bartovi nevadilo 😀 😀 😀
Jinak včera jsem teda byla v Ikea - tak jsem si tam zas koupila něco do bytu, jsem hrozná na ty blbůstky 😅

Evuš a Terka měla nějaký reakce na to druhý očkování?Nebo jen plakala, že jí to bolelo?

Normálně jak jsme byli na výletě v neděli, tak jsem měla 2 klíšťata, já je absolutně nesnášim a teď se mi tam udělaly takový fleky, tak se bojim, aby nebyli nakažený.. 😒

jabera
17. čer 2009

ahojte baby, dakujem za rady a podporu. zvladli sme to, myslim, ze bart lepsie ako ja. velmi dobre a dlho spal, len vecer bol narocny. naozaj veeela plakal, tak inak, nez som zvyknuta. papa menej, ale je mi jasne, ze mu to nemoze ublizit, ma zasoby....

mirun, neboj, to mliecko sa urcite rozbehne.. a mas dojem, ze je hladna? lebo ak hej, tak by som asi dokrmila, aj ked neviem, ako sa to ma roesit po spravnosti, ci ma clovek akoze chvilku vydrzat... ale ja by som urcite nevydrzala a dokrmila. inac, ver mi, ze keby ste boli viac po ruke, kludne by som ti take dve decka denne venovala pre lilinku... bart by si to s nou vykompenzoval tak za 15 rokov, on uz bude vedie ako! zrovna dnes mam zas kozy jak vozy..

evi, trosku si ma vydesila tym, ze druhe ockovanie byva horsie. lebo ja uz som sa tesilam ze sme to vlastne dobre zvladli... ja mu radsej tie nozicky nechytam, mi ho je luto..

mirun, ikea je aj moje slabe miesto, nechala bych tam tisice....

ozaj, snad neni zuzke nejhak zle, lebo tu akosi neni...

elennka
17. čer 2009

Přeju pěkný den, večer písnu.. Teď jsem v práci a mám toho nad hlavu ☹

mirunda
17. čer 2009

Jaberko,Bart bude určitě ok!Já doufám, že se mlíčko rozběhne, uvidíme.. já si nemyslím, že by byla nějak hrozně moc hladová, jen by třeba možná zvládla víc než dřív, ale myslím, že se to rozjede.. teď jsem jí měla dva dny prakticky pořád u prsu, tak snad to dneska bude lepší, pokud ne, tak ráno frčim do lékárny a kupuju nutrilon, aby kočka moje nehladověla ☹ A když bude uplně nejhůř, tak se vydáme do Německa za tebou 😀 😀 Závidim, že bys mohla rozdávat..já šetřim každou kapku - někdy když papá z jednoho, tak z toho druhýho kape a mě to hrozně štve - škoda každý kapky, co padne vedle 😀 😀 😀

Co s tou Zuzkou????Ta už musí rodit nebo si to neumim vysvětlit.. Jaberko, ty na ní máš číslo?Nechceš jí napsat?Jsem napnutá!!! 😵

Elenn, hlavně se nestresuj 🙂 Práce počká 😀

jabera
17. čer 2009

mirun, praveze na nu nemam cislo. teraz ma to stve, ze som dala len ja jej moje... uz som jej pisala ip, keby sa len zjavila na koni a nesla do tejto temy... je mi to fakt divne, ved mala poradnu, tusim vcera? ci dokonca predvcerom? ja si vzdy predstavujem uplne katastroficke scenare, ze co sa moze diat. dufam, ze chudatko neni niekde uz 4. den v spitali.... stale cumim na mobil..
inac, keby sa ti chcelo ist do nemecka, tak uplne kludne. nakojim, poprechadzame sa po trasach, ktore nepoznas... z prahy si tu za 3 hodinky... alebo ti mozem dojst nakojit, ked pojdeme do blavy, to uz by malo byt o tyzden vo stvrtok..haha, taka pauzicka na nakojenie dvoch deti. tazko povedat, ci by som mala mlieko na dve.. ame myslim, ze keby mi uplne od zaciatku pili dve, tak urcite, lebo mam menej mlieka ako kedysi, zjavne si to telo upravi podla potreby. myslim, ze ja by som vedela plne kojit dvojcatka... len ak by boli ako bart, tak by som uz nerobila vobec nic ine, iba kojila a to by sa este bili, kto pojde prvy.

evuse
17. čer 2009

Ahojte.

To druhý očkování právě bylo horší, ne jen, že pobrekávala a měla teplotu, ale asi hodně jíbolelo to očkování, udělal jse jí tam asi 3 cm takovej červenej tvrdší flek

evuse
17. čer 2009

Miru, já myslím, že možná má Lili růstovej spurt a potřebuje víc jíst, já to pozorovala u Rézi v 6-ti týdnech a ve 3 mesících. To jedla víc několik dní a pak se to zase srovnalo.

mirunda
17. čer 2009

Tak to jsem teda na Zuzi zvědavá.. hned jak ti Jaberko napíše, tak dej okamžitě vědět!! 😉 Jaber, tak vidíš, to by ses pos*** kdybys měla dvojčátka 😀 To bys už tuplem nic neudělala.. ale dvojčátka už se plně snad ani nekojí, ne?To se nedá stíhat.. vůbec si to neumím představit..

Evi, asi jo, asi je to růstovej spurt, je to možný.. doufám, že se to upraví.. nebo že se mi začne dělat víc mlíčka, když jí mám skoro pořád u prsu, tak by to přeci mělo být.. tak uvidíme... nebudu to lámat přes koleno, když to půjde, tak budu ráda, když to nepůjde, tak se z toho nezbláznim.. asi tak nějak..
Evi a dávala jsi Terezce ten čípek?Předtím jsi psala o nějakým sirupu.. co jí teda dáváš?

jabera
17. čer 2009

tak zuzka dnes porodilaaaaaaa!!!!
sice mi este nepisala, ale mala som ip od jej sesternice. aspon, ze uz to ma chudatko za sebou...

mirun, citala som tu prispevky jednej baby, co ma dvojcatka a plne kojene! moj obdiv.... vraj je vtedy dobra poloha futbalova lopta a kojis obe naraz.

byggyt
17. čer 2009

To je výborná správa Jabera, tak už to má Zuzka za sebou a konečne má maličkú pri sebe. A ja ešte do decembra čakať ☹

mirunda
17. čer 2009

Jéé, Zuzce moc veliká gratulace!!!Hlavně hodně zdravíčka oboum holkám!Konečně to má za sebou..

Jaber, tak to klobouk dolu té mamince, co kojí obě mimi najednou..ikdyž - když je dost mlíčka, tak proč ne.. fotbalovou polohou kojím i já lilinku, je to naše nejoblíbenější, když jsme doma..

michala.l
17. čer 2009

ahojte, tak ja, ze sem aspon nakuknem, ked som tu dlho nebola a tu je toho kopaaaa 🙂 , no mam co citat.
Tak zuzkaaa sa uz konecne dockala? No som zvedava na vsetky podrobnosti 🙂
Bartik ma za sebou ockovanie?...chlapik je to 😉 , tie ockovania som aj ja prezivala zle - nastastie maly az tak moc nie, ale po jednom z nich (neviem, ci to bola druha davka) mal silnejsiu reakciu a prebdeli sme vtedy dve noci - stale plakal a mal teploty ☹
Ja som stale nejaka chora, ale uz som aspon schopna mrknut na monitor ....
Idem ja pocitat, co sa da, kym vladzem ....

adelinka
17. čer 2009

ahojky..jak se mate holky a co nase mamina uz rodi..?
ja nejak nestiham..petan nedobreja prace vic nez dost..nehty jdou.. 😀

jabera
17. čer 2009

adel, tak super ze nechtiky slapu!!! zuzka uz to ma za sebou, len podrobnosti nevieme..

michalka, ty si este furt nachcipana??? to uz ale dost dlho sakra... neuvazovala si ist k mudr? ci neni ti az tak zle? inac ja uz sa teraz bojim na dalsie ockovanie... aj evina hovorila, ze druha davka je silnejsia.

mirun, ja som v tej fotbalovej polohe nikdy nekojila, ańi neviem preco. idem si ju pozriet, ako to vlastne vyzera.

inac, bartik je taky predsalen asi este trosku iny, stale menej papa a je placlivejsi, aj dnes vecer... ine oproti beznym dnom je to, ze sa neda utisit, aj na prso kasle.. potom uz je zas v pohode, neviem preco si stale myslim, ze mu je zle od zaludku...ale to mi mozno sibe, fakt neviem preco ma to napada. asi ze nechce jest..

zuzkaaaa
17. čer 2009

Ahojte dal som hore fotky malej. Manžel

jabera
17. čer 2009

jee, ahoj manzel. uz som zostala v soku, ze odkial zuzka pise. ze ju pozdravujeme!!! idem hned pozriet fotky.

jabera
17. čer 2009

bozemoj, aka je doskrabana... chudatko. a asi chudatko zuzka, asi to bola makacka.. az sa mi oci zarosili, ake je to malinke... cerstvucke.

adelinka
17. čer 2009

jaber..no ja sem ted moc nejdu pac je malo casu..

ooo chuderka mala jaka je poskabkana..snad jsou obe ok.. 😵

evuse
17. čer 2009

Jééé, manželovi od Zuzky děkujeme za fotky a Zuzce VÉÉÉÉLKÁÁÁ gratulace 😉 Tak už ses dočkala 😵 , doufám, že se tu brzo stavíš a písneš podrobnosti.

Mirun dávala jsem čípek, protože tak řvala, že by nic nespolkla. Příště jí dám sirup asi předem pár hodin po očkování. Dnesla jsem kupovala další Prevenar a ptala jsem se, jestli jsou ty dávky všechny stejné, že jsem četla o těch mrtvých a živých bakteriích a říkali mi, že jsou ty dáky stejné. Tak nevím, jestli je to fakt kec, nebo to platí třeba na tu Hexu 😨 ??

jabera
17. čer 2009

evi a aky sirup? co jej chces dat preventivne. napis, prosim...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru