Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

macalc
22. čer 2009

ahojte kocky.
Dnes som mala praci den uz 4 davky pradla co som dotrepala vcera domov som oprala a este ma caka dalsia taka davka aspon sa nenudim . 🙂 🙂 🙂 🙂
Unas je strasne pocasie od rana tu leje.

evuse
22. čer 2009

Jaber já jsem na Praze 9 D.Počernice. Koukám, že máš Prahu fakt docela zmáknutou 😉 . A myslím, že by si se spíš styděla ty za mě, než já za tebe 😅 .
Uvidíme co ty příkrmy, jdem k doktorce příští týden.

Macalc já peru dneska 3. pračku . Převlíkala sjme postele a rozhodla jsme se vyprat i celý peřiny. Tak dneska spíme jen pod povlakama 🙂 . Stejně je mi poslední dobou v noci tak strašný horko, že mám do půlky hlavy mokrý vlasy. Což mi připomíná objednat se ke kadeřnici, potřebuju zkrátit aspoň 10cm, nebo fakt zešílim. Tak jdu volat...

macalc
22. čer 2009

evuse tak potom s tim pranim to mame skoro rovnako ale popreiem si teraz vsetko a potom uz len zehlit a poukladat do skryne to budemaspon prijemne zaujata ukladanim veciciek ale este musime vyprata skrynu lebo uz terz mame dost veciciek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja budem zejtra prat postelne pradlo ak bude dobre pocasie u nas uz 3 dni len prsi a aj ma to uz trocha hneva

petrach
22. čer 2009

ahoj holky,
skouklla jsem fotečky a všechny deti jsou nadhernéééé 🙂

Zuzíííí konečne doma,malá je krasna,byla jsem z ní nameko..teda sis užila,ale hlavne že jste obe v pořadku,ted už si budete spolu jen užívat 😉 přeju moře zdravíčka a at vam delá radost 🙂

mirunda
22. čer 2009

Jaber a jak tam jedeš?Buď ráda, že kojíš, aspoň nemusíš řešit, jak to udělat s jídlem pro malého.. jestli jedete autem, tak to asi prospí, v autě děti spí často..a koukám, že znáš prahu fakt dobře..Jinak jsem taky ráda, že aspoň Evuš má Terezku dřív než já, můžu se zeptat a nechat si poradit 🙂

Evi, kdy budete dávat naušničky?My už totiž za chvíli, po 2. hexe.. asi je necháme taky prostřelit, ještě uvidíme..

Dneska máte nějaký prací den 😀 Já prala 3 pračky včera..

evuse
22. čer 2009

Mirun, zrovna dneska jsem koukala, jestli nenajdu někde blíž nějaké nastřelování, než na P-5, kde mi to dohodla kamarádka-jde mi o to cestování 😝 . Kde ty je Lili necháš na střelit?

Mirun, u látkovek se ti asi nestává, že by to Lilince uteklo na záda, nebo nohavicí, když leží na boku, žejo?! Já jen, že jsem dneska opět převlíkala jak u Terezy, tak u nás 😠. Už nevím, co mám s těma plenama dělat, utáhnu jí to pořádně, nohavice taky a stejně to jde mimo - jsou jí akorát a není to tím, že by už je měla plný a další se tam nevešlo 😨

mirunda
23. čer 2009

Evi, ještě nevím, kde bych jí je nastřelila, koukala jsem na net, stačí mi, že to dělají v Praze, Kuba by nás tam hodil autem..s představou, že mi pak bude celou cestu domu řvát, že jí to třeba bolí, tak nechci absolvovat tramvají 😀
Jinak u látkovek se mi to nestává, tam je dobrý to, že jsou přes to ty nepropustný kalhotky, který maj dobře udělaný gumičky kolem nožiček i za zádíčkách.. ale u jednorázovek se mi to taky stalo, ale když byla Lili malinká, ona byla hrozně hubeňounká, tanže jí ty plenky "plandaly" kolem nožiček. Teď už se nám to nestává, ale my jich zase tolik nespotřebujem, tak nevím, jestli je to náhoda nebo ne..

zuzkaaaa
23. čer 2009

ahojte babenky...
mám trošku čas tak vám napíšem, mliečko už konečne mám len malá sa nevie prisať tak si odstrkujem a potom ju krmim z flašky, dnes má k nám dojsť detská lekárka, aby nám ju skontolovali, zajtra ideme na očkovanie do nemocnice, ináč sa máme super maličká spinká a pekne papá, je veľká hladoška už aj prvé kúpanie máme za sebou 😀

macalc
23. čer 2009

ahojte babenky....
zuzkaaa som rada ze sa mate dobre a ste zdravucke moja taaak ti zavidim ze to mas uz za sebou 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

byggyt
23. čer 2009

Zuzi- to je super že sa máte dobre, ešte mi prezraď aké boli sestričky a celkovo prístup personálu aj sestričky na sále.

michala.l
23. čer 2009

Ahooojte vsetky 🙂
Ja som bola tyzden bez internetu ..uz som myslela, ze sa zblaznim ... no vidim, ze stale nieco pisete - to nedocitam do konca dna 😀
Zuzkaaa, uz ste domka? To je suer, ked budes mat chvilocku, tak popis vsetko, co ta napadne z porodu a z nemocky 😉 - teraz asi mate fofriky, kym sa zabehnete so Sofinkou ...
Ja som uz konecne ako tak zdrava, ale drzalo ma to dlho ...zajtra idem na velky UZV, uz sa neviem dockat, ked babulu zas uvidim ...ponakupovala som zas kopu veci ...sa mi to tu uz kopi - musim sa krotit, ale nastastie som uz minula pre tento mesiac, co som na to mala odlozene, takze do dalsej vyplaty mi behanie po obchodoch nehrozi 😀
idem sa ja pustit do citania, nech som v obraze 😉

byggyt
23. čer 2009

michala ty sa kam chystáš do pôrodnice?

jabera
23. čer 2009

ahojte baby, ja vas zdravim. uz moc nestiham.....

byggyt
23. čer 2009

no vitaj jabera už balíte?

michala.l
23. čer 2009

bygyt, ja sa chystam tiez do Ruzinova rodila som tam aj prveho a bola som celkom spokojna ...teda az na par veci na porodnej sale 🤐 , ale na oddeleni bol celkom dobre, tak verim, ze je to este lepsie ...no som zvedava, ako to vnimala Zuzkaaa, i ked bola zrovna v obdobi, ked bol naval ...4 baby na izbe? My sme boli 3 a uz to mi bolo dost 😀 ... a ty kam? Asi tiez Ruzinov, ze?

byggyt
23. čer 2009

michala- áno Ružinov tiež som tam rodila dcéru prvý krát preto sa snažím vymámiť od Zuzky čo najviac infošiek, potom budem aj od teba nejaké chcieť 🙂 , chcela by som ísť na nadštandard tak dúfam že sa tam dostanem že nebude nával, chodíš tam už teraz do poradne? ja áno

michala.l
23. čer 2009

Ja tiez dufam, ze bude nadstandart volny ... no uvidime, ale ked tak pozeram okolo seba a vidim pomaly kazdu druhu tehulku,tak neviem 😀
Do poradne chodim este inam..., uvidim, ci mi niekoho odporci moja Dr. a podla toho uvidim ku komu potom ... moj povodny gynekolog z Ruzinova tam uz nerobi, takze tam nikoho moc nepoznam ... ty ku komu chodis, budes ho mat aj zazmluvneneho pri porode?

byggyt
23. čer 2009

máš pravdu kam sa pozrieš samá tehotná žena škoda že sa nedá nadštandard rezervovať dopredu, ja chodím k Dr. Divekymu a určite ho budem mať pri pôrode, je super úplne človeka ukludní, keď ma prvý krát prezeral a robil mi cyto tak som si pomyslela že ty brďo on hádam ani ruky nemá, je fakt velmi šikovný

zuzkaaaa
23. čer 2009

tak sestričky na pôrodnej sále nič moc hlavne tie staršie lekáry ok hlavne na jednu takú mladú krátkovlasú okuliarnatú neviem ako sa volá ale tá ma prišla pozrieť na druhý deň, rodila som nakoniec u primara ale ten moc nerozrával len ma odrodi, na oddelení su super sestričky veľmi ochotné a všetko vysvetlia, sestričky na novorodeneckom su tiež super, ale stále otravujú s kojením aspoň mňa, keď som si išla vypýtať mliečko tak frflali, že ešte stále nekojím ako je to možné a tak ale ináč keď som potrebovala s niečim iným poradiť tak pomohli a ochotne vysvetlili aj 100krat, vizity boli 2xdenne, najprv chodili nás popozerať pozerali ako sa nám hojí šitie, pýtali sa ako sa máme, potom bola detská vizita, deti trebalo rozbaliť z perinky, dať dole nohavice, deťom pozerali pupok ako sa hojí, hlavičku a zadoček, a popýtali sa či nie su nejaké problémy, druhé vizity boli podvečer, ale to nič nerobili len vošli do izby spýtali sa či je všetko v poriadku a odišli, jaj strava je tam strašná aspoň moja bola taká, musela som mať dietu kvôly veľkému nástrihu aby som mala riedku stolicu, potom som musela brať antibiotiká aby som nedostala infekciu, a musím brať elezo lebo po pôrode mám zlý krvný obraz. asi toľko, ak ešte niečo pýtajte sa 😀

michala.l
23. čer 2009

Zuzkaaa, aj ja som mala taku mnam dietku ...same kasicky, pudingy a ine tekute gebuzinky 😀 .
A na porodnej sale to ako prebiehalo? Bol muzik s tebou? A dostala si klistir? A nastrih ti nestihli alebo spravili maly? Juuuj, zrazu si na niektore veci spominam nejako jasnejsie 😒 ... A WC a sprcha sa dali alebo nic moc? A kosele si mala svoje alebo erarne? A ak ererne, tak menili ako si chcela? A vlozky davali, ci len svoje si mala? Nechcem hned moc otazok na teba vychrlit, tak to rozkuskujem 😀
A Sofinka je aka? Spinka dost alebo sa jej nechce? Juuuj, aj ja uz cheeem 😵

byggyt
23. čer 2009

ináč baby ja som počula že na štandardnom oddelení sú lepšie sestričky ako na nadštandarde, ale tie sprchy boli otrasné už pred 14 timi rokmi preto je super na nadštandarde je sprcha a vecko na každej izbe

zuzkaaaa
23. čer 2009

tak mužík nebol so mnou on ani nevedel že rodím lebo tak bolo že v stredu ráno i idú dať vyvolávačku alo rozbehlo sa to samo ja som už od pol 1nej ležala na boxe, nechcela som muža s tým trápiť tak som mu radšej nevolala až nadránom som mu napísala že už rodím, klistír už nerobia dajú ti čipky 2ks uprimne ja som z nich vôbec nekakala, nástrih mi pravili ale riadny cítila som akoby ma zo sklom rezali, potom ma počas kontrakcie poslali sa osprchovať že by to malo urýchliť pôrod, ale ja som ledva stála na nohe od bolestí a ešte som sa sprachovala, na oddelení sú sprchy úplné nechutné a je tam stále smrad a poviem ti že niektoré ženy sú fakt neporiadne a nechutné lebo sa osprchovali pokvapkali celú sprcu krvou a nechali to tam , košele som mala vlastné ale mali aj tie ich svoje a na vypýtanie ich dali ochotne dokonca ja pri pôrode som mala svoju a zostala úplne čistá, vložky dávali oni, mali ich vyložené na chodbe, mala som aj svoje ale tie nedovolili užívať a aj tak načo by osm míňala svoje vlastné keď oni dajú svoje
Sofinka spinká pekne, budí sa každé 3-4 hodiny napapá sa troška pokukáva po izbe a potom zaspinká

jabera
23. čer 2009

jaj, len som nakukla, ako citam zuzku, az mi dobre neni....
zuzi, esteze uz to mas za sebou.

michala.l
23. čer 2009

jeeeminee, tak to sa toho potom moc nezmenilo ☹ , ale budem dufat, ze bude volny ten nadstandart ....
Tak otazky pokracuju 😀 : holili ta tam alebo si sa ty doma? a ak tam, tak robili to tak masiarsky, alebo aspon trocha s citom? Po akej dobe si asi dostala Sofinku k sebe? A pribor si mala svoj, ci daju tam? Alebo inak, co z tych veci, co pisu, ze si mas vziat si realne vyuzila? Teda napr. kolko plienok davali na den? A dali aj vlhcene obrusky? A oblecko pre babo dali ciste ako casto si chcela? A babtka boli kazde vo svojej vanicke? - lebo som pocula, ze ich je malo a tak davali aj po dvoch 😕 ...

Tak to je Sofinka zatial celkom dobre babatko 🙂 , drzim palceky, nech sa dari a nech pekne papka a rastie a je spokojna a zdravucka 😵

zuzkaaaa
23. čer 2009

ja som bola oholená, mužík ma oholil, ale ináč ťa tam oholia, a babenky ktoré tam holili hovorili že to robili neuveriteľne precízne až po zadok 😀
Sofinku mi po pôrode zobrali, odvážili zabalili a doniesli ukázať, vtedy som poprosila sestričku nech ma odfotí s ňou, potom mňa zašívali a na sále som musela zostať 2hodinky ak by nastúpili nejaké komplikácie tak nech ma majú na očiach, potom po tých 2 hodinkách ma previezli na izbu a za takú hodinku mi ju doniesli ukázať na 20minút to už boli návštevné hodiny take manžel mi volal či viem ísť von, takže po 3 hodinách po pôrode som sa už prechádzala po chodbách nemocnice, potom som poprosila sestričku nech mi donesie maličkú vložili sme ju do postielky a ja som ju išla ukázať cez sklo a išla som sa troška porozprávať s manželom a mamkou, potom po návšteve som išla späť do izby aj s maličkou doniesli mi ´podpísať papiere že si ju berem na byby roaming a od vtedy som ju mala u sebe stále! plienky dávali 5ks na deň ja som mala vlastné ale vôbec som ich nepoužila lebo stačili tie, ak ak nie tak si vypýtaš ešte a oni ti dajú, obrúsky treba vlastné tie vôbec nedávajú, oblečko ti dali vždy čisté keď si potrebovala, ešte si kúp rukavičky pre maličkú lebo je to super vec, nepoškrabe sa, áno boli každá vo svojej postielke, kúpať nám ich brali každý deň okolo pol 8mej, a 2krát týždene robia prednášku o kúpaní na jednom bábätku u nás to bola práve Sofinka, asi toľko

evuse
23. čer 2009

Ahoj holčičky.

Zuzko, koukám, že sis tedy při porodu fakt užila, ale i tak jsi evidentně šťasná maminka 😉

Holky dneska jsme měli návštěvu z místního úřadu. Přišli mi gratulovat k narození miminka. Dostala jsem kytici a přáníčko a pro Terezku panenku a osušku. Akorát že přišli asi o 2,5 hodiny později, než měli, protože se zdrželi na předchozích místech, tak jsem je ani nezvala na kafe, dali mi to mezi brankou. Takovej dědoušek s babičkou, snad nejstarší obyvatelé naší obce 🙂 . Bylo to moc milý, až mě to dojalo. A vtipný je, že je to první kytice za porod, kterou jsem dostala 😠

evuse
23. čer 2009

Jo Zuzi ještě jsem ti chtěla poradit, jestli se Sofi špatně přisává, zkus takové ty kloboučky na kojení, co se používají na ochranu poraněných bradavek. Já s nima taky někdy kojila, protože mám plochý a s nima to Rézi někdy líp šlo.

mirunda
23. čer 2009

Evi, to je moc hezký s tou kyticí a přáníčkem!!!Jako v Praze??Nebo jak vaší obce?Jo hele, byla jsi pozvaná na vítání občánků v Praze?Nebo nevíš jak to funguje?Mamča mi říkala, že jí poslali TENKRAT nějakej dopis jako pozvánku..

evuse
23. čer 2009

u nás v Dolních Poč. - Praha 9, zvali na vítání občánků ještě snad loni, nebo předloni, ale letos to řeší tak, že osobně objíždí a obdarovávají. Je to určitě plně v kompetenci místního městského úřadu, čili záleží na nich, jestli to dělají nebo ne. O narození dítěte jim automaticky posílá informaci matrika- asi podle trv. bydliště matky, předpokládám..

Koukám, že máte nový fotky v pasu, budu muset taky renovovat.

elennka
23. čer 2009

ahojda, holky zdravím.. dneska jsem měla volno z práce, ale doma jsem makala celý den 🙂.. ale snad se mě to vrátí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru