Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
11. črc 2009

ahojte baby!!!!

tak som si vas docitala, to je fajn, ze ste take lenive a nepisete. ci skor asi to leto plne vytazuje. mam tu segru, tak mam konecne trosku volno od barta. uz mam aj stehy vonku zo zubu, tak vsetko dobre dopadlo.

zuzi, neboj, ono tieto trapenia prejdu, je to tazke, ked je mimi take malinke , aj ja som bola hrozne hotova z kazdej bodky, co bart mal. to co opisujes v pusinke vyzera na zabku, oficialne sa to myslim vola soor. my sme sa s tym trapili skoro 2 mesiace,ale preslo to...

evi, to jak terezka zmakla tvoju kadernicku, to teda cumim, to by u barta rozhodne neslo ani nahodou. ale terezka bola tusim vzdy taka funkcna, oproti bartovi teda urcite.

mirun, my plavat pojdeme a uz viem, ze sa budem hanbit ako prasa, lebo vyzeram jak svina, resp. dve svine, ale ja to serem, chcem uz konecne chodit medzi ludi, lebo inak nezacnem vobec hovorit tou blbou nemcinou... planujem schudnut do plaviek, ktore som si kupila este pred porodom ( hahahaha). vobec sa mi nedari chudnut. tak si kupim nove, no.... od septembra to planujem, uz to mam aj dohodnute, tak uvidime..

inac, baby, ma stvete s tymi dievcatkami, aj byggyt bude mat.... to je tak nespravodlive...

idem si este fotky pokukat, kym bart neplace od hladu.
spava stale tak uzasne!!! ja som normalne hotova z toho,, proste 8 hodin je uz uplne beznych a to prespi skoro cely den, ale to uz teda musim lezat pri nom a ked sme mimo barak, tak to nejde. ale noci su uplne skvele. len nech to vydrzi.

jabera
11. črc 2009

teeda, ale su krasne tie vase baby!!! terez ka je absolutna spica, ona je tak krasna, to ma po kom, evi? hahaha, ale fakt, je strasne pekna zenska!
sofinka je este take ozajske miminko, ale uz je tiez vidno, ze rastie.
a lilinka ma ale fantasticke ciro, tie vlasy su take zlate! tiez uz velmi narastla, uz ma ozajsky vyraz v tvari.
ja asi doplnim fotky az po navrate, vobec to tu nestiham upravit a prezriet.

mirun, tvoj opis s tymi kanalikmi mi uplne vyhodil zimomriavky, fuj, ja by som asi umrela, predpokladam, ze aj ty si umierala.... citala som o tych kanalikoch prave vcera v nejakom casopise.
oni im to prepichuju, ale vraj to neboli tie deticky, ze im je to len neprijemne, lebo ich nejak zafixuju pri tom zakroku, ale ze bolest to nie je. dufam, preboha....

bartovi sa tie desne potnicky uz zlepsili, len pod bradickou to mava sialene, to je asi aj to, co ma sofia, ja mu to casto pocas dna vytieram nasucho plienkou a mam taku masticku celkom dobru, ale idem vyskusat ten sudokrem.

lubkaaa
11. črc 2009

ahojte, ako čitam, vy ste už väčšinou po pôrode.. a o xl sa nebavite.. ja som v 22.tt a citim sa akoby som bola tak v 35. ... v prvom tehu to nebolo také zlé.. ako toprežiť do 40.tt.. ?? už teraz amm pocit že praskam..

zuzkaaaa
11. črc 2009

ahojte babenky...
tak dúfam, že s tým očkom nebude nič vážne.fotky dám neskôr, bála som sa že bude zle spinkať kvôly náušničkám ale zdá sa mi, že to má ok, troku je to červené 2krát za deň jej to čistím a hlavne treba s náušničkou hýbať aby sa nezapállo uško, ozaj nie su potničky ale možno ekzém(má to po mojej sestre) tak jej to potieram a v ústočkách ten povlak, že to nič, že po papaní jej mám gázičkou vytierať zostatok mlieka čo má v pusinke 😒 a na grckanie hovorila aby som skúsila iné mlieko tak jej dávam humanu a zdá sa mi že jej aj lepšie chutí 😅

jabera
12. črc 2009

caute baby.

lubka, my sa o nasich rozmeroch obcas bavime, len ked nas chyti poniektoru depka zo vzhladu, casto som to prave ja. hahahah a je tu kopa aj predporodnych, to sa neboj. ja som prezila do 39 tyzdna, sice som ledva zila, ale prezila.

zuzka, to je na nic, take trapenia,ale aspon papa pekne. chudatko mala, ale aj ty. viem dobre,ako mamina trpi, niekedy aj viac ako babatko....

scandya
12. črc 2009

ahoj Jabera))))
dlho som tu nebola, sak ani nemam cas, boli sme s malinkou aj v nemocnici lebo pri kupani mi odchadzaala a nakoniec zistili ze to je reflux-ona si chcela grgnut este 4h po jedle a ako sme ju otocili tak sa jej to zaseklo, mame zahustene mliecko ako stravu vyvysenu postielku a tak, bola som psychicky na tom zle ked musis vydiet taku situaciu, moc sa o nu bojim, uz je to vsak lepsie ale bola som v p...

ako sa ti podarilo schudnut? ja do toho incidentu nic ake potom pocas stresov 5kg za tyzden uffffff :D
a vy ako ???

mirunda
13. črc 2009

čaute kočky!
Mno, moc sem teda nepíšete, od tý doby, co Jaberka odjela, tak to tu nikdo netáhne 😝 😀

Očkování jsme překousli skvěle - malá neměla teplotky, ani nespala celý tři dny jako minule (trošku jsem s tím počítala, že si odpočinu 😀 😀 😀 ), takže dobrý..

Jaberko, já bych chodila taky ráda plavat, ale nechce se mi do těch plavek, zkoušela jsem Kubu, aby s ní chodil, ale že prej by tam byl jedinej chlap, že ani náhodou.. to se mu nedivim 🙂
A jak se tam daří Bartíkovi?Co vaši?Máš tam aspoň víc klidu?

Lubkaaa - o XL se bavíme, občas, snažíme se na to nemyslet 😀 😀 Určitě to zvládneš, uteče to jako voda.. necháte si říct pohlaví?

adelinka
13. črc 2009

ahojky holky..jak se mate?jsem tady dlouho nebyla
nejak neni cas

byggyt
13. črc 2009

Ahojte, dlho som tu nebola, dnes po 10 hod. si mám volať pre výsledky testov na downa, rázštepy atď. som nervózna ako pes. Dúfam že to bude dobré

Mirun- kašli na plavky aj ja sa pôjdem kúpať, druhí ludia mi môžu vieš čo, niekam skočiť.

mirunda
13. črc 2009

Adelko, kam jsi dala fotku v pase???
A jak je jinak?Co Péťa?

Byggyt, to je jasný, že to bude všechno dobré!!!S tím plaváním - já si ale musim koupit nový plavky - jednodílný, do dvoudílnejch bych už nevlezla.. ale asi jo, asi půjdem plavat, musím se juknout na netu kde je něco blízko kde bydlím.. maminky si to moc vychvalují a Lilinka koupání zbožňuje, tak by se jí to mohlo líbit.. 😉

evuse
13. črc 2009

Ahojte.

Lubko vítám tě. Neboj, přežiješ to. Já měla asi od 6 měsíce taky pocit, že to do konce nevydržím, připada jsem si jak koule, sotva jsem chodila... Ale dá se 😉

Scandya chudinka vaše maličká, to muselo být hrozné. Mě se několikrát stalo, že Tereza ublinkla i nosem a pak lapala po dechu, musela jsem jí plácnout do zad. Taky jsem z toho byla dost vyřízená. Fuj, naštěstí už se to moc nestává.

Ahoj Adel, já se mám čím dál tím líp 😉 . A co tym, krom toho že není čas?

Byggyt, to bude určitě v pořádku. Ale pamatuju, že jsem z toho taky byla vynervovaná, dokonce jsem měla připaravenej papír a tužku, abych si na psala kdy mám přijít na odběr plodovky 😒 . O první mimi jsme totiž přišli, tak jsem tak nějak očekávala, že to nebude v pořádku. A bylo 😀

byggyt
13. črc 2009

ahojte, tak mám výsledky a je to úplne v poriadku, som rada môžem pokojne spávať, ale úplne kludná budem keď sa narodí. Ale určite treba pozitívne myslieť

elennka
13. črc 2009

ahojda holky, nějak nestíhám, chjo. ale motivuje mě to, že od středy nám volno... 😉

evuse
13. črc 2009

júúú, taky bych chtěla mít volno 😅

Byggyt tak to je skvělá zpráva 😵

mirunda
13. črc 2009

Byggyt - výborně 😉 Budete mít vlastně vánoční dáreček 🙂 To je hezounký..

Elennko, jaktože máš volno?Jedeš někam na dovču?
Já naopak ve středu pracuju jak blázen, ráno máme pracovní poradu od 8:30 v jiném městě, takže si nějak budu muset naplánovat kojení, abych jí tam ještě před poradou nakojila a uspala 🙂 Tak jsem zvědavá, ještě jsem s ní na poradu nejela, už si představuju, jak mi to tam celý probrečí 😀 To bude prča.. 😀

zuzkaaaa
13. črc 2009

ahojte babenky...
čo nové u vás? dnes som bola na nákupoch kúpila som maličkej nohavice a tričko za 2€, jaj a riflovú sukničku 😀 manžela mám chorého a ja som úplne hotová už by som sa rada riadne vyspala, lebo budiť sa v noci po 2-3 hodinách...
mirunda tak to ťa obdivujem že aj pracuješ, mne by sa nechcelo, ja som lenivá 😀 😀
byggyt to je super že je všetko v poriadku

macalc
13. črc 2009

ahojte kočky...............
Ako sa mi máte????ako tak čítam tak je všetko v poriadku len je mám málo času a nič nestíham 😖
byggyt som rada že máš všetko v poriadku aj ja som trpla ked som bola na vyšetreniach že ako všetko dopadne ale chvala bohu všetko je dobré.
No a musím sa pochváliť že spávam málo lebo u nás so po pol 11-tej v noci začína každú noc futbal až do pol druhej a potom spanie dobieham aj do obeda 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

elennka
13. črc 2009

Já jedu za kamarádkou na Slovensko, mám náhradní volno 2 dny a potom si beru dvy dny dovču.. Makala sjem teď 14 dní v kuse a jsem zcela vyřízena ☹
A ještě teď řešíme s manžou půjčku na jednu dlouhodobou investici a návštěvu centra asis.reprodukce.. tak mám stále co dělat a přemýšlet...

evuse
13. črc 2009

Jo holky, co ten recept na ty bramborový šišky???

byggyt
13. črc 2009

Mirun- tak to ťa obdivujem že pracuješ, klobúk dolu

evuš ten recept: ja som to nakoniec robila takto: uvarené zemiaky v šupe pretlačíš, pridáš hrubú múku ale musíš tak aby sa ti to nerozvarilo ale zas nie vela aby to nebolo tvrdé, potom trochu soly, ja som ani vajce nedávala. formuješ valček a ten potom valkáš na pomúčenej doske, on je dosť dlhý treba ho nakrájať asi na 3 cm malé valčeky, uvaríš to všetko v osolenej vode. Prepláchneš vodou keď to bude uvarené. Podávaš s mletým makom, práškovým cukrom a natopeným maslom.

Zuzka drž sa uvidíš že postupom času malinká vydrží dlhšie spinkať

evuse
14. črc 2009

Čaute.

Už je máme 😀 😀 😀 viz fota v albu Rézička 😉
Proběhlo to senzačně, asi s 5-ti vteřinovým zabreknutím a to až u druhé náušničky. Jinak pohoda, naprosto bez krve. Nejhorší bylo označit jí fixou ty dírky, pořád otáčela hlavu.

Byggyt díky, vyzkouším 🙂

mirunda
14. črc 2009

Evi, moc moc kráááááásný a moc závidim 😠 😀 Taky jim tenhle týden zavolám a objednám se tam..

Jinak ještě k tomu plavání - tak jsem si zkoušela plavky a největší problém jsou ty ohromný kozy 😀 Nemám absolutní šanci se s nima narvat do horního dílu 😀 😀 Takže nutnost koupit stejně nový..

mno a práce je v pohodě, jsem ráda, aspoň to není tak stereotypní a dělám taky něco jinýho, než starání o lilinku..ale bez Kuby by to nešlo..

adelinka
14. črc 2009

mirun..ja jsem u rodicu a nemam tady foto a ja jsem tam mela petrika a me to vymazala admin..musim si tam pak dat neco jineho

evus..no neni jak tobe..ja se mam cim dal hur 😝 😀
tak ja zase letim pa pa

evuse
14. črc 2009

Jo tu práci ti závidím. Přesně, přijdeš na jiný myšlenky a není to tak stereotypní.

mirunda
14. črc 2009

jo, nesmíš tam mít fotku dítěte 😠 Četla jsem od nějakýho admina, že je lepší komunikovat s někým, když víš jak vypadá.. stačilo by mít fotku v albu, ale to nic.. 😝 😠

Přesně tak Evi, já toho zas tolik nemám, starám se o peníze jedný firmě, občas nějaká fakturace, vystavení zápočtu a tak.. banku i učetní program mám natáhnuto doma a kancelář mám o 3 patra níž, takže kdybych něco potřebovala, tak si tam seběhnu.. je to pohoda a baví mě to a přijdu na jiný myšlenky.. v hotovosti penízky nedostávám, ale zadarmo tu bydlíme, tak to beru jako dobrý kompromis.. 🙂

Tak právě mi Lilinka usnula na zemi na dece při hraní 😀 Já se picnu 😀 Ale nechci jí přenášet do postýlky, abych jí nevzbudila, tak uvidíme, jak dlouho na zemi vydrží.. musí to bejt tvrdý, ikdyž má pod sebou deku.. 🙂

michala.l
14. črc 2009

Ahojte zienky 🙂

Ja mam tiez malo casu, tak vzdy len nakuknem co nove a hned zas leim - krpec ma prazdniny, takze mam o zabavu postarane od rana do vecera 🙂
Vo stvrtok idem na 3D, tak som zvedava, ci sa nam babula ukaze 😵
Pekny dnik vsetkym 😉

zuzkaaaa
14. črc 2009

ahojte babenky...
tak mi zajra ideme na kramare na tie očká a do ružinova k ušnému, tak myslite na nás, dúfam, že všetko bude v poriadku
jeej evuse maličká je krásna s náušničkami, ja som ešte stále nepridala fotku ale keď ja som tááák lenivá to odfotiť potom natiahnuť fotky do počítača a ešte aj sem vložiť... 😅 😀 😀 😀

zuzkaaaa
14. črc 2009

baby, kde ste kto???? asi už spíte ja čakám nech sa maličká zobudí dam jej papať a už aj ja zalahnem len mi je strašneee teploooo 🙄

michala.l
15. črc 2009

No ja som tiez nemohla spat, ale bola som leniva prist k PC 😀 Bolo hnusne teplo a este aj tie komare hrozne ...su vsade 😠 ... no a moje brusisko mi tiez nedovli moc spavat ... nie je to bohvieco byt thula cez leto 😒
A dnes opat hlasili horuce pocasie .... aaach jaj ... tak pekny dnik vsetkm a Zuzka, nech dobre pochodite u Dr. 😉

zuzkaaaa
15. črc 2009

ahojte babenky...
tak sme konečne doma, u lekára všetko dopadlo super, očko má v poriadku a tiež dobre počuje,len je strašne teplo a maličká sa nenormálne spotila dokonca som musela vybrať podložku z autosedačky usušiť bola celá premoknutá... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru