Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
14. zář 2009

Taky si představte, že jsem se radovala asi předčasně z toho papání zeleninky.. 😠 Naprosto ji Lili odmítá, tak neívm, jestli je to tím, že je nemocná, nebo že jí to nejede.. 😝 Večer sní kaši celou, bez keců, ale v poledne si před zeleninou zakrejvá pusu a uhybá.. tak budu muset být trpělivá maminka 😀

Holky, ještě mi řekněte, já se z toho už picnu - jak uspáváte svá dítka??Dáte je normálně do postýlky a ony tam usnou?Bez vás?Ta naše prďolína usnu JENOM u mě v náruči!!!!Nebo pak v autě v autosedačce.. ale to nepočítám.. prostě když je unavená, tak začne řvát, já ji musim vzít do náruče nebo šátku, ona usne a pak ji můžu dát do postýlky.. děs.. nevím,jak dlouho ji mám nechat vyřvat třeba v postýlce, jestli by neusnula únavou, když mě je jí líto, když řve, až je z toho rudá a zakuckává se.. tak jak to máte doma??

jabera
14. zář 2009

mirun, taaakze. my uspavame tak, ze MUSI byt prso v puse. a priamo v postielke, alebo na posteli, tam sa uspi a potom jemne prelozit, zvacsa sa preberie a vtedy zase prso atd... niekedy v kociku, alebo v satke, ale to len take kratke sloficky. aj teraz, bart spi v posteli a ja odskakujem k nemu, ked sa preberie, vrazim prso a po chvilke sa odplazim. myslim, ze za svoj zivot zaspal 2x bezomna v posteli.
nemam na to ho nechat plakat. nie som ani presvedcena o tom, ze je to dobry napad, totiz....ale pravda je, ze chcem zacat skusat taek kratsie place ho nechat sameho... neviem, ci a kedy to dokazem. mne je ho luto, stale mam pocit, ze proste nechce byt sam. a ja tiez nie som rada sama, tak ho chapem. povedala som si, ze pockam, kym sa s nim bude dat trosku dohovorit, ved teraz asi vobec nemoze chapat co po nom chcem...
a k tomu papaniu, vraj sa to stava a casom zasa chcu... asi jej viac chuti ta kasicka, no....

mirunda
14. zář 2009

Jaberko, to jsme měli takhle stejně, že usnula jen u prsu.. pak jsem četla, že mají děti kvůli tomu krátké spaní, protože jakmile si uvědomí, že nemají prso v puse, tak se vzbudí.. když mi usnu u prsu (neplánovaně), tak jí to vyměním za dudlík a dám ji do postele.. ale jinak, když vidím, jak je unavená, mne si očička a zívá, tak jí musim uhoupat u sebe.. už mě to tak štve, kdyby ji aspoň mohl uhoupat Kuba nebo někdo, ale to ne, musí být u mě!!!
A spinká ti Bartík celou noc?
Za chvíli taky začneš přikrmovat zeleninkou, tak jsem zvědavá, jak to u vás bude..to doufám, že jí začne zase chutnat.. kašička je sladší, možná proto jí to víc chutná.. ale to teda ne, zeleninu taky musí jíst, přece jí nebudu pořád kojit 12x denně, to mě jednou picne 😀

jabera
14. zář 2009

mirunko, to som tiez citala, ale boli doby, kedy bart spal 8 hodin a pohoda... teraz je to naprd, ma uz par dni desnych, jak v sestonedeli... posledne , tusim 3 noci, pije kazde 2 hodiny.... ide ma svihnut, ale co narobim. verim, ze je to taky chvilkovy posun a zas bude lepsie...

jabera
14. zář 2009

ozaj, baby, kedy sa kupuje vysok astolicka na papanie? a nejake nutnosti, co sleddovat? evi? ty take mavas prekuknute.... mirun, ty uz mas?

evuse
14. zář 2009

Ahojte.

Jaber, to jsi dobrá, že skáčeš, mě by si dost deprimovalo, jak by mi při tom skákaly špeky a prsa na všechny strany 😝 😝 😝

Mirun a co ten zoubek a teplota, už je Lili OK? Já si nemyslím, že kaše je sladší než zelenina? Jakou dáváš kaši? Já nemléčkou rýžovou a rozdělám to v UM. A jakou jsi začala zeleninou, mrkev přece je sladká. Kdyžtak jí zkus koupit hotovou. Není možný, že je ta zelenina málo hladká a nebo je hustá? Tereze to vadilo,musí to bejt řidký a hlaďoučký.

My Terezu neuspáváme. Když si mne oči, šupnu jí do postele, k obličeji jí dám hajacího medvídka, přikreju a jde spát. Samozřejmě někdy nechce, nebo jí tam dám moc brzo, když ještě není unavená. To se nechá přikrejt a jak vytáhnu paty, tak si sedne, hraje si a něco si brumlá a pak usne, nebo sedí a brečí, nebo si stoupne a brečí, a to pro ní dojdu a podle situace jí buď nechám lízt po zemi, aby se unavila, nebo jí pochovám a pak to spaní zkoušíme znovu. Třeba i 4x. To především tehdy, když usoudíme , že ve 21:30 už by snad mohla jít spát, ale ona má na to jiný názor a nechce tam ani za nic. Někdy dokonce řve ještě než í tam položím, mrška.

jabera
14. zář 2009

evi, mne to tiez nerobi dobre, to poskakonavie vsetkeho... ale nejde to na vsetky strany, to ti normalne skace vsetko naraz a jednym smerom, len to trosku boli, akoby sa ti to chcelo urvat...

terezka je uzasna, ze ti takto zaspi. skusim aj ja nieco bartovi polozit na tvar, trebars nejaky tazsi vankus, aspon ho nebudem pocut, hahahahha

mirun, ja sa tak utesujem tym, ze o par rokov na mna bude srat, nebude stat o maminkine teplo, tak nech si ho este uzive... ved som na materskej...aj ked ma to niekedy vobec nebavi.

mirunda
14. zář 2009

jééé, Evi, to ti závidim, že takhle Terezka spí.. to by mě zajímalo, jak dlouho by v postýlce Lili brečela, kdybych jí tam nechala.. jinak Lili má pořád teplotu, dneska ráno 37,7 a odpo 37,3 ☹ Snad to zítra bude lepší, když ne, tak zavolám asi doktorovi, nebo nevím.. přeci jenom aby měla 4 dny teplotu - to je už docela dost.. ale ZUB NIKDE!!!Ani to tam nemá červený, nic!!!
Kaši jsme koupili taky rýžovou, ale míchá se s vodou.. začala jsem mrkví a dneska jsem jí do toho dala patison. Ani s ním jí to nejelo.. Právě dřív jsem jí to rozmačkala jen vidličkou, tak tam byly hrudky, ale snědla to, teď jsem pro ní udělala to, že jsem jí to nastrouhala, aby to měla kašovitější a to mi nejí.. :( Pro dobrotu na žebrotu 😀 Ještě zkusíme zítra a pozítří ten patison a pak zkusim třeba bramboru s mrkví nebo bez mrkve, já nevím.. a asi se vrátím k cuckům, když to tak jedla 😀

Jaber, tos mě pobavila, že se utějušeš tím, že za pár let na tebe bude srát 😀 Je pravda, že často říkám Kubovi, že dobrý je, že všechno jednou kočí 😀 Když já bych tak ráda jí někdy položila do postele, lehla si k ní a usnula u ní.. jenže to NE - nejdřív musim uspat jí a pak sebe 😠

zuzkaaaa
14. zář 2009

no baby teraz som dobre zasmiala na tom skákaní, ozaj ani mne Sofi nechce spinkať posledné dva dni má hisáky spinká cez deň 2 krát po 20minutách a medzitým stále kričí ale neplače ona teraz prišla na to, že ona aj pišťaď vie a tak to stále robí, mne zas neche papať mliečko stále vyplúva a ked jej dám čaj tak to vypije a niekedy aj zaspí. ozaj naša malá má podľa mňa fobiu z postielky sama tam vydrží asi 10minút a potom je už nervozna a plače čiže ešte stále spí medzi nami
začala som rozmýšlať že aj ja si kúpim švihadlo len do záhrady sa mi nechce a v byte by hned došli hore susedia, že im padá omietka zo stropa od mojich skokov 😀 😀

evuse
14. zář 2009

Holky zkuste na to spaní dát jim k obličeji plínku, aby se jakoby přitulily, já už to tak s Terezou dělám snad od 3 měsíců, pak jsme přešly na měkoučkýho pejska. Nebo jim zkuste dát něco svého nošeného, aby vás z toho cítily a měly pocit bezpečí. Jaber, polštář NE! 😀

Mirun napadlo mě toto, někde jsem to četla : když ti jí kaši radši, dej jí zeleninu do kaše, třeba jen čtvrtinu a postupně každý den kaši ubírej. A myslím, že ta teplota je snak OK. Měříš to v konečníku ne? Tam by myslím mělo být u dětí mezi 36,5 -37,5, doufám, že nekecám.
Kuk třeba sem
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

zuzkaaaa
14. zář 2009

vidíš Evus ja jej dávam pod hlavičku plienku lebo ked bola menšia stále si trhala vlásky kedže na bokoch ma ich dlhšie tak teraz ked zaspáva tak si tu plienku tlačí k očkám a tak zaspáva ale fakt ma nenapadlo jej to dať pod hlavičku ked ju dávam do postielky 😀 😀 😀
babyyyy od januára bude výšší roičovský príspevok už sa teším 😀

mirunda
14. zář 2009

Evi, plínku i plyšáčka jsem zkoušela.. :( Nic neni takový jako máma 😀 Ale zkusím kus nějakýho hadru, co bude vonět maminkou, to jsem ještě nevyzkoušela..
Dneska mi to s tou kaší a zeleninou poradil ten můj 7-letej švagřík - chytroň jeden 😀 tak to kdyžtak zkusím pozítří, zítra dám ještě šanci samotné zelenině.. Teplotu měřím normálně v podpaží, někde jsem četla snad, že děti normálně mívají o půl stupně víc, takže je to už určitě lepší.. ještě ji změřím večer a ráno a uvidim..

Zuzi, nám zvýšili od ledna 2009, takže další zvýšení nečekáme.. teď budu dostávat každý měsíc 7600,- nebo tak něco.. ☹ Mno, lepší než do oka drát 😀 Kolik berete na Slovensku a v Německu?

zuzkaaaa
14. zář 2009

mirun ja mám najmenšiu materskú aká môže byť lebo som v papieroch mala minimálnu mzdu mne to mesačne vychádza okolo €150 čiže okolo 4500sk ☹
baby kúpila som si švihadlo idem opakovať po jaberke 😀 😀 😀

jabera
14. zář 2009

zuzi, to je super, ze som ta inspirovala!!!! ja som totiz pozerala na slovensku take, ze dobre rano, ci co to bolo a tam bola cvicitelka so svihadlom a hovorila, ze je to dobre aj pre tlstosky, vraj to nezatazuje klby. tak som si spomenula, ze som kedysi skakavala v pivnici, este ked som s nasimi zila. ale inak ma nohy dobre bolia, ale najviac ma udivuje ta svalovica v bruchu, fakt by ma nenapadlo, ze sa zapajaju aj tie svaly. ma sa cvicit 20 minut, ale to som este nedokazala.

mirun, ja zatial nedostavam nic, este stale sa to vybavuje, su trochu problemy s tym a nakoniec mozno budem brat tiez na slovensku. ale radsej by som brala tu, lebo pridavky na deti su tu 150 eur do 18 rokov dietata a materska 300 eur 2 roky. takze sa vobec nenahnevam, ak mi to daju...a este k tomu spatne, to by som sa aj zblaznila asi....

baby, ale k tym vysokym stolickam mi nieco povedzte... kedy budete kupovat a podla akych kriterii?

zuzkaaaa
14. zář 2009

janka ja ešte na stoličku mám čas ale kamoška má z ikei také obyčajné plastové a pochvaluje si

mirunda
14. zář 2009

My tu máme mateřskou (půl roku) podle mzdy snad za poslední dva roky a pak tu rodičovskou máme všechny stejnou podle tabulky, akorát záleží podle toho, na jak dlouho si ji maminka vybere.. když za 2 roky, tak dostává něco přes 11tis, když na 3 roky, tak dostane těch 7600,- a ještě může na 4 roky.. já chtěla na 2 roky, ale to se musí nahlásit do 22 týdnů věku miminka a já to nestihla :( Jsem trubka.. ale co se dá dělat.. 150eur je fakt málo, jak to dělají maminky samoživitelky?!?A kolik dostaneš po zvýšení?

mirunda
14. zář 2009

Jaber, tak to by bylo dobrý, kdyby ti to dali tam.. a to to ještě nemají vyřízené za skoro půl roku???To je drsný.. 😒

Já už chci taky kupovat židličku, protože Lili už sedí sama, tak jí nechci krmit v autosedačce, ale nevím jakou.. mě by se hrozně líbila jedna, rostoucí, ale s tácem a polštářkem za 6500,- - tak nevim, jestli to investovat.. ale je kráááásná 😵

jabera
14. zář 2009

mirun, posli link....
zuzi a uz ju maju dlhsie, tu ikeacku? ci je stabilna, hlavne...
ja uvazujem o takej drevenej, jak sme este my mali, co sa da potom zlozit na stolik so stolickou, viete co myslim?

zuzkaaaa
14. zář 2009

janka má ju už asi rok a je fajn, áno veim ktorú myslíš aj krsniatko malo také ale ešte sa také vyrábajú?

mirunda
14. zář 2009

Jaberko - http://www.detskydesign.cz/product_info.php?cPa...
Vím, jakou myslíš.. tchánovci mi nabízejí tu starou, snad ještě po Kubovi, tak je trapný jim řikat, že chci za 6500,- 😀

jabera
14. zář 2009

jeeej, mirun, ta je ale krasna.... no, ale draha jak svina..

zuzi, nyraba sa to, dost tu toho predavaju. mna tam stve len to, ze zaberie pomerne dost miesta... mrknem tu ikeacku.

evuse
14. zář 2009

Jabr asi před dvěma lety ta ikeácká dokonce snad vyhrála v nějakém testu z hlediska bezpečnosti.

mirunda
14. zář 2009

Vůbec se mi ta z Ikea nelíbí 😠 Ale teď koukám do katalogu, že stojí 399,- 🙂 Docela rozdílná cena od tý, co chci já 😀 Mno, tak nevím, možná udělám nějaký kompromis - vyberu si uplně nějakou jinou 😝

evuse
15. zář 2009

Ahojte, dneska nikde nikdo???

zuzkaaaa
15. zář 2009

ahoj ja som tu len som lenivá písať 😀 😅

byggyt
16. zář 2009

ahojte, tu nikde nikoho, prajem pekný dník 🙂

evuse
16. zář 2009

Ahojte, tady to žije. Kde jste , proč nepísáte?

jenn44
16. zář 2009

Akosi sme zleniveli :(

macalc
16. zář 2009

Ahojte......
Ako tak pozeram tak je nas tu malo!!kde ste vsetky???ja som nestihala lebo sme malovali spalnu a stihla som uz aj poriadit a vsetkko ulozit na miesto,uz ked som takto rozbehnuta tak poriadim cely byt a na chvilku mam pokoj uz som umyla okna na celom byte a teraz uz len riadit ale vsetko ma svoj cas dnes obyvcku a zajtra kuchynu a potom mam pokoj a cez vikend ozem lezat cely den 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mirunda
16. zář 2009

Ahojte kočandy!Tak Lili už je OK, žádná teplota, prostě v pohodě.. ale asi jsem jí to převzala já, protože teď mám teplotu já, v noci a ráno jsem zvracela jak nikdy a nemůžu nic jíst.. :( Tak mě to štve, aby to ode mně nechytla Lili zpátky nebo taky ty mý švagříčci.. ☹ A taky když nebudu papat, tak nebudu mít mlíčko, to je k vzteku 😠
Takže pořád odpočívám, stejně nic jinýho nemůžu, Lilianku si vzala tchyně na procházku, protože šla pro Matyáško do školy a odpoledne přijede moje mamka, tak jsem ráda, že se jí nemusím věnovat, páč síly fakt teď nejsou ☹

Macalc - to uklízíš z nudy? 😀 To si troufáš takhle v těhu mýt okna.. to by měl dělat chlap, ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru