Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
28. zář 2009

Ajojte holčičky.

Jaber, pogratuluj Bártíkovi i za mě 😀 .
S tou rýmou při růstu zoubků jsem to taky četla, takže by to odpovídalo, protože Tereza má růmu. Teď už jí to neteče a má sople jak opratě, bez odsvačky na vysavač bysme to nezvládli.

Mirun nevšimla jsem si, že by dásně měla oteklé, nebo červené. Já jí to tlamky koukám několikrát denně, hlavně při jídle lžičkou, takže jestli ta změna byla postupná, tak jsem si ani nevšimla.

Dala jsem vám do alba fotku toho "zubu" snad se mi nebudete smát, že tomu nic říkám zub. Je tam taková tenká šipka, aby jste viděly, kde je 😵

Zuzi chudák děda...

Jaber a Zuzi mě Tereza ze začátku na bříšku taky za chvíli začala brečet. Vemte si, že opravdu nemají žádné svaly a musí si je vytvořit a fakt je to pro ně namáhavé mít zvednutou hlavičku, dyť si to samy zkuste...Dávejte je jen na chvilku víckrát denně 😉 Ono se to poddá. Jsou to jen lenoškové 😵

jabera
28. zář 2009

evi, zub je absolutne perfektny!!!! je tam aj keby tam sipka nebola.

ja som si dnes skusala s bartom robit take lietadlo, co on robieva, ze hlava ruky a nohy hore, no, ti poviem, skoro som sa nenadychla. to je fakt strasne makacka...

mirun, teba musim verejne spranyrovat, preco nedas aj na kona svoje fotky, ako na facebooku??? vies preco? lebo sa bojis, ze by sme ta od nas oficialne vylucili, lebo ved ty nie si vobec tlsta!!! ani nic podobne. je sice chvalyhodne, ze tu chces s nami ostat a tajis preto svoju pravu tvar, cize figuru, ale potom za clovek odhali a co si ma mysliet....

macalc
28. zář 2009

jabera mal by sa vratit zaciatkom oktobra najpozdejsie v polovici zatial je to tak ze pojde somnou rodit uvidime co povie ked sa vrati domov,zatial mi je dobre len uz nevladzem zavadziam niekedy aj sama sebe ale co bude ked pride manel domov tak to neviem lebo teraz je cela postel moja a ako sa potom pomestime tak to neviem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dnes ma dost bolelo brucho ale to uz je preto lebo sa mi to pomaly krati ani si neuvedomim a coskoro pojdem rodit

evuse
29. zář 2009

Ahojte.

Dneska tu jsem první ! Což je v 9hodin docela smutné 😠 . Tak písejte, písejte. \my jdem dnes na 8-mi měsíční kontrolu, tak jsem zvědaná. Asi nás zas pošle na krev, to bude hrozný 😖

mirunda
29. zář 2009

Tak Jaber, Kuba tam byl nakonec stejně nějakej nachcípanej, tak si to asi tady mezi sebou předáváme.. takže se tam ožral nakonec jen jednou 😀
Vím, že to většinou maminky myslí dobře, ale nejlepší je, když se sejde moje a Kuby máma, jak každá říká něco jiného, jak to mám dělat.. já se jen směju, páč si to stejně udělám po svým, jsem tvrdohlavá 😠

Evi, zoubek je jasnej a krááásnej 😀 Jen nechápu, jak jsi to vyfotila, buď to byla náhoda, nebo máš tak úúúúžasnou dceru, že jsi řekla, aby otevřela pusinku a ona udělala ááááááá 😀 😀 😀 Prostě klobouk dolu 😀

Jaberko, ty jsi mě tak pobavila 😀 Zajímalo by mě, která fotka na facebooku je tak skvělá 😀 Ráda bych ji používala všude 😀 Mám tě nejraději, když mi takhle lichotíš 😀 😀

Evi, proč na krev?

evuse
29. zář 2009

Tak už máme doktorku za sebou. Na krev nás nakonec neposlala. Už jsme tam jednou museli, protože Rézička měla málo železa.
Takže : má 8,7kg a měří 71,5. Když jsem doktorce říkala, že už leze, sedí, stojí, tak mi říkala, že je opravdu hodně rychlá, že jiné děti začínají být takhle aktivní okolo 8mi měsíců. Takže Jaberko a Zuzi klídek 😉

Už jí můžu dávat bélé jogurty s žvou kulturou. tak jsem to hned doma prubla. Samotný to nechtěla , jen půl napůl s ovocem, tak jsem jí dala jen pár lžiček a uvidíme, jestli nebude mít reakci.

Mirun vyfotila jsem jí tu tlamku úplně normálně. Když ona sama chtěla 😉 . Přesněji, stála za stolem, bouchala do něj a hulákala na mě, tak jsem na ní taky hulákala, všimla jsem si, že ten zub je vidět, že by to šlo vyfotit, tak jsem čapla foťák, ještě jsme na sebe chvíli hulákaly a bylo to 😀 . Už je zase o kousek větší, každej den se rýsuje víc.

Jak je na tom Lili s tou rýmou?

jabera
29. zář 2009

evi, tak super, ze to islo bez krvicky... to jak sa da vobec odobrat takemu decku... boze, bart je o kilo tazsi od terezky a o polroka pomalsi... vysoki su rovnako.to je sranda, tak nanho pozeram a neviem si predstavit, ze by mohol teraz stat a drzat s o stol... bucha donho, to ano...

ozaj, mirun, zuzi, co chorobky vase?

no a bart sa dnes otocil!!! ale viete ako? z brucha na chrbat... uz 2x. vzdy, ked uz bol strasne nasrany na tom bruchu...

evuse
29. zář 2009

Jaber tak to je super, že se otočil na záda. To naopak Tereza neuměla dlouho.
Krev se bere z prstu. Píchne se a pak se odkapává do zkumavky.

zuzkaaaa
29. zář 2009

ahojte babenky...
tak janka sofi sa už má o trošičku lepšie ale ešte stále strašne kašle už by to mohlo prejsť celý deň mi len spinká cez deň je hore pred papaním asi 1hodinku a po papaní hned zaspí ale nevadí aspoň sa skôr uzdraví aspoň dúfam 😒
evus vidíš terezka má skoro 9kg a má už 8 mesiacov a sofi má len 3 mesiace a 6kg 😅 😀

mirunda
30. zář 2009

Jaberko!!!!To je bezvadný!!!Tak vidíš, on se hýbne, jen co na to bude mít sílu, náladu a chuť dohromady 😀 Ježiš, to je bezvadný.. za chvíli to bude dělat pořád a pak ti ukáže nové kousky 🙂 Je to šikulín!

Lili má pořád tu rýmu, tak čekám pořád ten zub 😀 😀 😀 Mno, dneska se vzbudila ve 4, vůbec nemohla dýchat, chudáček moje.. a hlavně má i kašel, tak jestli se to do konce týdne nezlepší, tak v PO zajdeme k dr. ale snad to nebude nutný..
Jinak ta už leze pěknou rychlostí, už si doleze kam chce, kde se dá chytit, tak tam se postaví 🙂 Je to prča.. už nám děda dává dohromady zábradlí na schody, aby neslítla, kdyby se náhodou dostala na chodbu..
Mno, a teď na sebe vylila čaj, naštěstí ne horkej, já bych se picla.. to že rozbila hrnek mi nevadí, ale polila celej gauč, tak tam bude flek.. jdu to zkusit vyčistit, než to zaschne a převlíknout Lilinku.. 😖

mirunda
30. zář 2009

http://prettybaby.cz/main.html?photo=9601 - a hlasujte mi pro Lilinku kočandy.. 😵 Každý den po dobu 14-ti dnů 😵 😵 😵

kackabrcka
30. zář 2009

ahojte kocky konecne vas zdravim aj ja..

jaberka a ty tiez facebook aj my sme tam.. endler priezvisko 😀

mame sa dobre davame prikrm uz pekne papa.. len vsade je nieco ine napisane tak neviem co a ako robit..

zvykla spavat doobeda aj 2hodky.. neviem co ma.. byvame inak hore od 6tej ale nestazujem sa 😉

mirunda
30. zář 2009

ahoj Kačko!
To je bezva, že se máte supr!Koukala jsem na fotečky, Sophinka je moc hezká, máte stejný bryndáček jako my z Lidlu 😀 To je bezvadný, že hezky papáte.. tak se nám tu ukazuj víckrát..

jabera
30. zář 2009

ahojte holky!!
kati, no vitaj. aka uz je sofia velka! strasne to leti, ved aj u nas to vidim...
a s tymi prikrmami, to mi hovor. som z toho uplny magor. potom si poviem, ze ved sa zariadim podla seba, ale zase sa zlaknem, aby som mu nejaku neposkodila a neuhnala to... taaaak neviem..

mirun, ale lilinka je fakt najkrajsia z tych deti, len ine maju asi viac znamych, to bude o tom... ten co vyhrava sa mne teda nepaci....
to moje dieta prave vrieska uplne desne, ale som si povedala, ze kym toto nedopisem, tak musi byt na bruchu, moje male chudatko, idem okamzite za nim!!!!!!

evi, ani z prstu to asi neni sranda,ale cakala som, ze normalne zo zily, to by som si nevedela vobec predstavit, to snad v narkoze, ci co..

evuse
30. zář 2009

Ahojte hoky.
Jaber i z prstu je to dost děsný. Poprvý tak vřískala, že jsem byla uplně vyřízená.

Dneska se mi při obědě pěkně poblinkala, nštěstí jsme to chytla všechno do toho korýtka u bryndáku. Je to určitě od tý rýmy, byly v tom hleny, jak jí to v noci teče do krku. Ach jo. Musíme víc odsávat.

mirunda
30. zář 2009

Jaberko, mno jo, už jsme byli i druhý, teď jsme asi na 4. místě - snažíme se 🙂 Ale je fakt, že je to o známých a taky ty maminky tak proklikávají všem ostatním dětem jeden bod - aby jim snížily průměr.. když jsem tam dala foto Lilinky, a přihodila první desítku a ještě nikomu neposlala odkaz, tak už jsem měla průměr 2,2 🙂 Mno, závistivé maminy..

Evi, chudák Terezka.. Lili má taky hrozný hleny, odsáváme co nám to dovolí, ale moc se nenechá.. ani jsem s ní včera ani dneska nebyla venku, ať se pořádně uzdraví, holka jedna.. a dneska mi nějak hodně spinká, tak nevím čím to je, snad jí nic není :( Ale teplotu nemá, tak jsem ráda..
ááá, zakřikla jsem to, už mi tam huláká 😀 Tak jdu za ní..

evuse
1. říj 2009

Ahojte. Tady zas nikdo?? Murun, včera jsem hlasovala(tak jak popisuješ 🙂 ) jak divá, ale posunula jsem Lili jen o jdno místo. Už je tam asi moc hlasů.

evuse
1. říj 2009

A teď už se neposunula vůbec. Některý ty fotky jsou teda dost hrozný.

mirunda
1. říj 2009

Evi děkuju.. asi jo, asi je tam hodně hlasů už, postupuje to pomalu nahoru.. (ale dolu rychle 😀 ) Některý jsou hrozný, ale to si maminky těch dětí určitě nemyslí 😀

Tak dneska jsme byli na vítání občánků, to bylo krásný.. dostala jsem kytičku a Lilinka zlatý přívěšek - čtyřlístek.. a budeme mít video příští týden, tak se těším.. 🙂

jabera
1. říj 2009

caute matky.

no mirun, teda, to je krasne...aj si si zaslzela? a kuba bol?
a zlaty prsten kde mame???? vsetky tri, co sme tu... vcera som to borisovi zase pripominala... a on, ze jasne, ze ked uz som obrucky ja kupovala, hahahhaha, no....
ja tiez hlasujem, ale asi nemame sancu, my s evinou to neutiahneme... a teda, evi, fakt, niektore su strasne skarede.. mozno sa mi to iba zda, ze tie nase deti su take pekne, ale mne sa to fakt zda...

zuzi, ty si nieco dostala za sofiu?

baby, ja som dnes bola skakat a zrovna som trafila hodinu, kedy isli vsetci deduskovia do zahrad... a boli obleceni podobne ako ja, teplaky a tenisky, tak mi to bolo smiesne, ze to vyzera, akoby sme skakali vsetci spolu... no a potom sa mi zdalo, ze sa mi niekto od chrbta prihovara, ale ja som mala na usiach mp3 a aj tak prd rozumiem, tak som sa tvarila, ze nic nepocujem. takze ma bud maju za uplnu kravu, alebo, mozno, sa bavili medzi sebou... no a ked uz som skakala vyse 10 minut, uz fakt dost mrtva, tak prisla susedka, ktora sla do ich kulnicky a ta je uplne pri nasej bude. tak som pozdravila a tvarila sa, ze som aj tak bola zrovna na odchode...uz je to tazke, kazdy sa prihovara, ja hovno rozumiem, potom len prikyvujem jak blbecek...

macalc
1. říj 2009

ahojte babenky.........
mirunda ja som tiez hlasovala a kazdy den pridavam hlas ale nejako sa to tam nehybe ved ste boli uz aj druhe a no tie niektore deticky noo tak no dala som aj dnes hlas.

Dnesk ami je caly den tak nanoc noc ma nebavi len tak sa smochcem cely den po byte.

adua
2. říj 2009

Ahoj holky. Můžu se přidat? 😉

Sháním nějakou baculku, která by ráda něco dělala sama se sebou.
Po těhotenství mi nezůstalo nic, ale po antikoncepci jsem nabrala před lety 18 kilo a teď dalších 6. Takže asi budu muset začít cvičit, nemůžu se na sebe už ani podívat. Diety nic neřeší, to jsem zkoušela. Zdravě jíst - to taky - je to asi o tom pohybu, ale těžko se člověk sám přinutí. ☹

Nechcete někdo se mnou chodit běhat, na kolo nebo cvičit? 🙂

mirunda
2. říj 2009

Jaberko, Kuba byl.. 🙂 Musel.. donutila jsem ho si vzít dlouhý kalhoty, že se k němu v kraťasech hlásit nebudu 😀 Tak si vzal i dlouhý kalhoty a košili, seklo mu to 😉 Ale prsten stááále nikde 😠 Ani ten zásnubní, už se začínám bát 😀
Jaberko, kolik jsi shodila tím skákáním už?A jak vám jde papání?

Jinak děkuju za hlasy, pořád tam dávejte.. kámoška od pondělka zburcuje všechny v práci, tam jich je hodně, tak snad s tím něco udělá 😀 Pořád to tam hapruje, ale ten první mrňous už mě štve 😀 😀

Adua - z jaké jsi Prahy?Teď zrovna domlouvám s kámoškou cvíčo, tak doufám, že mi to čas a Lilianka dovolí a že si udělám hoďku týdně pro sebe..

edita84
2. říj 2009

Ahojte kočky patrím aj ja medzi XXL ale mne to neprekáža nikdy som nebola chudá a teraz ked chceme druhé mimi ma to už netrápi.

Mirunda hlasovala som na dcérku je krásna a mala by som na teba jednu otázečku akej značky máte ten kočík v albume a si s ním spokojná.dík

mirunda
2. říj 2009

Edit, děkuju za hlasování 😉
Kočárek je značky Danny sport 2009, mají moc moc barviček, můžeš si je i někde nakombinovat podle svého, kdybys chtěla půl na půl 🙂 A jak jsem s ním spokojená - na procházky je to supr, nemám s ním problém, jen jsem měla s brzdou trošku, ale pak mi řekli v prodejně, že to nemažu, takže jsem to promázla a bylo to zase ok, takže v poho.. jedinou nevýhodu, co jsem zatím stihla poznat je, když jsme byli na dovolený, tak do terénu moc kočárek není, protože je asi hodně těžký, s jinými kočárky se jezdilo trošku jednoduššeji.. ale jinak, když člověk nepřejíždí kameny a díry v poli, tak si myslím, že se s ním jezdí báječně..

jabera
2. říj 2009

adua, ja by som cvicila aj behala!!!!!!! skoda, ze nebyvas o par kilakov inde....

mirun, papame krasne, moj problem je len ten, ze neviem kolko ma spapat, lebo on mi este nikdy neodmietol a nechem ho prezierat... odkedy mu mixujem, tak sa nevie zastavit. on hltal aj to nemixovane, ale to to tak napinalo na vracanie, ze ho trapit nebudem...
a co sa chudnutia tyka, podla mna som vobec neschudla,ale citim sa lepsie, lahsie sa mi ohyba a aj psychicky mi to strasne pomaha. len ja tak strasne zerem, ze asi nemozem schudnut, aj ked skacem...
predavaju take svihadlo, ktore pocita pocet preskokov a spalene kalorie, asi si ho kupim.... ale je mi luto penazi, cakam, kym este zlacnie...

jabera
2. říj 2009

mirunko, prave mi prisiel dopis na vitanie obciankov ma volaju..... skoda. ale tie dve tisicky mi daju v pokladni aj potom ,hahahahaha.

jo a my nemame vahu. ale maju ju tu pod nami v lekarni, aj papierik to vyflusne, ale ja nemam gule sa tam ist mrknut....

evuse
2. říj 2009

Ahojte,

už od rána mě dneska pobolívá hlava. Byla tu na návštěvě kámoška, za 1,5 měsíce rodí. Ty jo, ta má pupík,pořád přemýšlím, jestli jsem taky měla tak obrouvskej, ale myslím, že ne.

Jaberko, ještě pár týdnů skákej a pak se jdi zvážit, určitě bude pár kilo dole a budeš mile překvapená. Já zas čekám, až mi dorazí obruč Hula-hop, nebo jak se to jmenuje a budu kroužit. Nedávno byla v TV reportáž, jak je to zdravý a jaký všechny svaly tím člověk procvičí. Jen abych se donutila....
A vám dávají 2 tisíce při vítání občánků?? Na Slovensku? Eura????

Mirun, kdo maže, ten jede .... 😀 😀 😀

jabera
2. říj 2009

evi, neeeeee eura. korun v prepocte.a to dava starosta... tvaria sa, ako by to bolo z jeho kapsy.... mi povedala ta slecna na matrike: a pan starosta mestskej casti dava kazdemu novemu obciankovi ruzinova 2000 korun... urcite je to z jeho vyplaty..

ja neviem krutit hulahopom... inac sa mi to paci... vies to robit?

zuzkaaaa
2. říj 2009

AHOJTE BABENKY...
tak u nás v meste také že vitanie občanov neexistuje a ani peniažky nedávajú, sakra bývam v zlom meste.
ozaj janka prsteň za pôrod som nedostala vlastne keď som bola tehotná tak sme sa túlali po Braislave a ja som si vyprosíkovala prsteň tak som mu povedala že to bude akože za pôrod ale chlapi na také nemyslia, som zvedavá čo dostanem na narodky 8 oktobra budem mať 23 tak som zvedavá či si spomenia vlastne bude musieť lebo v ten deň sa narodil aj sestrin syn a jemu budemem musieť ísť gratulovať tak mu snáď zapne 😅 😀
maličká sa už má lepšie už len sem tam pokašláva ak už sme z toho horšieho vonku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru