Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
5. říj 2009

edit, on je na dzusik este maly, len teraz zacal prikrmy, dnes je to tyzden.. ale dala som mu cisty feniklovy caj, bol zlaty, strasne mu to chutilo. uplne mi vytrhaval poharik z ruky a flasku rozhadzoval kam dociahol. ale vypil trosku, tak uvidime.

edita84
5. říj 2009

no malý ale môžeš mu to dať aj zriedené vodičkou aj my sme to robili lebo malej nepomáhal ani feniklový čajík

evuse
6. říj 2009

Ahojte, tady to dneska nějak nefungovalo, nemohla jsem se sem dopracovat.

Zapoměla jsem se pochlubit,že Tereze už prosvítá i druhej zoubek dole.

Jaber, gratulace k tuhýmu hovnu 😀 😀 😀 . Tereza taky musí tlačit a funí 😉 . Však on si Bártík aspoň takhle vypracuje břišní svalíky. Hlavní je, že ho nebolelo břicho.

Dneska jsme byly na prochajdě v parku.... holky... už je tu podzim 🙄

macalc
6. říj 2009

Ahojte babule.....
Dnes som bola v poradni v nemocke na ozvy a uzv a tak somcely den zabila a od rana od 6-tej som prisla domov o druhej takto si pokaslat den no mam dost a este predstava ze to ma caka aj buduci utorok tak uz teraz sa mi tam nechce ist ale chvala bohu je vsetko v poriadku mala sa este nepyta na svet aj ked brucho mi uz kleslo cez vikend.Vo stvrtok by uz mal byt doma aj manzel dnes som objednala kocik a buduci piatok ho mame doma 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evuse gratulujem k dalsiemu zubku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

michala.l
7. říj 2009

Ahojte,
macalc, ty uz chodis do nemocnice? Ja mam este v piatok poradnu u mojej Dr. a az od buduceho tyzdna zacnem do nemocnice. A este ma caka kopa papierovaciek a vybavovaciek ... a este aj vysetreni,co musim postihat ...ja neviem ako to mam stihnut ... a do toho bol este aj syn chory, tak som nikam nemohla a vsetko sami len odsuvalo a teraz mam toho tolko, ze neviem ako to stihnem 😒
Ja uz tieto posledne tyzdne nezvladam a uz chcem, nech je potom ... Kym som este minuly tyzden chodila do prace, tak bolo fajn, ale teraz,ked som uz doma, tak uz neviem co zo sebou 😀
Hadam to uz dlho nepotrva ....

Juuj, baby, gratulujem k uspechom vasich deticiek ... za chvilku uz napisete, ze behaju 🙂

pocahontas35
7. říj 2009

ahojte baby,

absolvovala z Vas niektora morfologicky ultrazvuk ??

macalc
7. říj 2009

Ahojte babenky.....

michala.l ano vcera som bola prvy krat v nemocnici na tych vysetreniach ale vsetko je v pohode a tie nervy to neprajem nikomu je tam jedna blba sestricka a ja som ju uz druhy krat vystihla.Este musim ist na interne na vysetrenie lebo vcera sa moj doktor vvjadril ze mozem pocitat zo sekciou koli vahe a boji sa ze mi stupne tlak ale ja som mala do teraz tlak ako zaba co 90/70 a teraz ako som tehu tak je rozpravkovy 125/75 tak neviem co ma stresuje.Dnes sa doziviem kedy konecne pride manzel domov 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

michala.l
7. říj 2009

pocahontas,
morfologicky je myslim povinny v 20tt, takze asi ho absolvovala kazda z nas ...

macalc, to ti hrozia sekciou len koli vahe? Ved ten tlak mas ozaj ukazkovy ...ja som mala vyssi u Dr. (ale doma zas mavam nizsi)... a este ma vedu ako diabeticku, takze musim porodit najneskor v den terminu (lenze ten mam stale stanoveny podla PM a nie podla UZV)... no som zvedava,co ma caka v nemocnici... 😒 Uz nech je potom ...jaaaj, uz ma porazi z tohoto 😀

macalc
7. říj 2009

michala.l Ani len koli vahe ma dorktor strasi sekciou chcem ist rodit do Rimavsej Soboty ale ked som sa dozvedela ze ta strasna sestricka tam ma 3x za tyzden nocnu tak ma aj chut presla a na tu sa stazovala aj moja sestra ked ju operovali.Mne zase podla prveho UZV vysiel termin na 7 novembera a teraz uz zase na 8 novembera ale ci dovtedy vydrzim tak to neviem uz mi kleslo aj brucho a dost ma vsetko boli tak uvidime.Moja nerozmyslaj nad vsetkim dopredu lebo to nie je dobre

michala.l
7. říj 2009

Ja viem, ze to neni dobre, ale ja som truba 😀 , keby som sem napisala,comi vsetko beha po rozume, tak som uz ozaj za blazna 😀

Ja mam rozdiel medzi PM a UZV az 3 tyzdne, tak hadam to v nemocnici niekomu konecne svitne a zmenia mi oficialny termin porodu ...

Nenechaj sa znechutit tou hnusnou sestrickou, take kozy sa najdu hadam vsade 😠 . A muzik chce byt pri porode, ci radsej nie?

macalc
7. říj 2009

michala.l mnooo tak teraz ako sa blizi termin porodu tak sa vyjadril ze on tam nepojde ze neche odpadnut ze radsej bude cakat vonku na chodbe 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

michala.l
7. říj 2009

che chee ...chlapi 😀 .No ale ked sa na to neciti, tak lepsie,ked tam nebude stresovat 🙂 A potom ho pustia ku tebe ked uz bude babenko vonku?

macalc
7. říj 2009

michala.l mali by ho lebo aj lekar mi povedal ze ked male bude na svete tak moze byt pri nas.Ked on raz povie ze ide a potom nejde sam nevie co a ako bude

jabera
7. říj 2009

evus, no, ale ono ho bolelo! vies ako plakal, moje malinke? a zase nesral odvtedy, tak mi ho je luto.. teraz ho sice zjavne nic neboli, ale ja neviem , co mam robit... asi pockam, no, zajtra mu skusim dat uz pastrnak, zemiak mu chuti, ale mrkvicka slapala myslim viac.. len tej sa teraz bojim, vraj zapeka.
a gratulujem k zubu, hold, niekto ma zub, niekto hovno, hahhaha.

michalka, ahoj, ty si tu nebola 100 rokov, bozemoj, ved ty uz to mas tiez za par. baby, mali by ste sa tu hlasit teraz pravidelne, nech mame prehlad. a ty budes mat manzela pri porode?
inac, aspon, ze si to od syna nechytila, to by asi nebolo najlepsie teraz...

maci, nech sa manzel neboji, ved co caka, ze uvidi? ved ked ti bude sediet pri hlave, tak vobec nic nevidi, este menej ako ty, vazne. ale ak mu to ma byt neprijemne, tak jasne, ze to nema vyznam silit. asi by ti pomohol, pokial by si dlaho rodila, ze by sa s tebou prechadzal a tak, to je fajn. ono pri tom samotnom porode, ked uz ide do tuheho, tak to mne osobne, tam bol manzel pomerne naprd...ale potom to bolo super, ked sme sa rozplyvali nad malym.

macalc
7. říj 2009

Ahojte babenky....
Ao tak citam dnes mate vsetky dovolenku len ja a michalka sme tu boli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jabera tak a ja to potvrdene zajtra takyto cas uz bude manzo doma juuuj ako sa tesim,nad porodom nerozmyslam bo kamoska koli tomu skoncila v nemocke velmi jej stupol tlak a vela stresovala co ako bude ona je taka fajnovka maznava

jabera
8. říj 2009

maci, tak gratulujem k manzelovi doma!!! super, tak to rozfofrujte, ale s mierou, nech mala este trosku vydrzi v bruchu.....

macalc
8. říj 2009

jabera no nechcem spekulovat len nech mala je tam este tych par dni ved potom sa to nejako hadam dobehne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirunda
8. říj 2009

čaute kočky!
Já se vůbec nestíhám.. u nás nic nového, Lili je snad konečně zdravá, rýma nás opouští, kašel taky.. 🙂 Taky nám včera přišla ta židlička, vypadá moc hezky, pak ji vyfotím a dám do albíčka 🙂
Mno a holky - dneska konečně vyrážím sportovat - po ROCE A PUL!!!!Jdeme s kámoškou na kolečkový brusle, tak snad se nezabim, stojim na tom poprvý 😀 😀 Ale prý s kočárkej se dá držet dobrý balanc, tak uvidíme 🙂

Evi, gratuluju k druhýmu zoubku, já stále čekám a nic.. 😀 Tak snad nám taky brzy vyrostou 🙂

Macalc - ty už to máš tak za chviličku, to snad neni možný, jak to uteklo.. a Michalka taky!!!!Ty jo.. to jsem zvědavá, která z vás bude rodit dřív 😀 😀 Uzavřeme sázky, ať je to tu zajímavé? 😀

Jaber, bartika je mi lito :( Lili kaká fakt každej den, už teda jen jednou denně, tak to je snad dobrý.. zkus se podívat na netu, třeba najdeš nějaké doporučení co s tím.. a jak ti jde skákání? 🙂 Budeš skákat i v zimě, když bude mrznout? 😀

michala.l
8. říj 2009

Ahojte, ja mam veselo doma ...
Maly je konecne ako tak fit a teraz zacal muzik stonat ... Aj ti vasi chlapi su horsi jak deti? 😀 Ma 37,5 a tvari sa, ze je s nim koniec ....boze! 😒

Macalc,to je super, ze muzik sa dnes vrati - uzite si to 😉 - myslim zvitanie samozrejme 😀

Jaberka,moj sa k porodu chysta, pri prvom tiez bol, tak sa aj celkom tesi (teda dufam).

No Mirun, ja si teda vsadim na macalc,ona ma uz brusko aspon nizsie, ale to moje zatial nic 😒 , ale keby som sla v 38tt, tak sa vobec nehnevam 😀

jabera
8. říj 2009

hahah, tak stavky? ja si myslim, ze michalka bude skor a moj typ je 39 tt... tak nech som presna, 21.10. hahah, to som si teraz typla, som zvedava.... maca az neskor, ale kedy, to neviem, hahahah.

mirun, drzim palce na brusle, to je super. aj ja ich tu mam, ale nemam odvahu sama sa na ne postavit... skakat budem, kym nebude moc fukat, lebo ked fuci vietor, tak mi ujizdi svihadlo! vtedy ideme na velku prechadzku,a le dnes nejdem uz nikam, lebo nemam kedy prat. ale uz sme vonku boli...
ale teda dost som sa vcera nastvala, lebo som si obliekla letne nohavice a zistila som, ze mi nie su vobec volnejsie. a to uz si neviem predstavit, ani casovo, ako by osm sa mohla viac hybat. ano, mohla by som menej zrat, ale nejde mi to....

ozaj, michal a maca, ako ste na tom s pribratim? ci skor s chudnutim, ako vas poznam?

a kde je byggy? dufam, ze nerodi este...

elennka
8. říj 2009

zdravím Vás holky, absolutně nestíhám... těhu zatím nejsem... a všichni ostatní si vesele těhotnění.. bohužel jsem od léta s hormony opět přibrala 5 kg.. tak je dávám pracně dolů.. ale nějak bude... ani Vás nestíhám dočíst..

jabera
8. říj 2009

elen, ahoj!!! no, obcas by si k nam veru mohla nakuknut... o chvilu sa tu bude vo velkom rodit, uvidis, ze budes v dalsej vlne!

evuse
8. říj 2009

Ahojte holčičky,

trochu vás nestíhám.

Ahoj Elenko, to je fajn, že si zaskočila k nám. Já doufala, že už nebudeš jen snažilka 😒 . Tak držím palce, ať to brzo vyjde. Z těch 5kil si nic nedělej. Tady jsme aspoň pořádný ženský, který maj tvary.

Míšo, můj manžel taky okamžitě "umírá" jakmile má rýmičku, nebo dvakrát kejchne. Asi by si potřebovali taky odnosit a odrodit aspoň jedno dítě, aby věděli, zač je toho loket....

Jaber, Mirun, tak už jsem vyřešila nějaký dárek za porod. Prostě jsem si koupila pěknej náramek, dala jsem ho manžovi, skásla o ho peníze a řekla mu, ať si to schová,a dá mi, až bude nějaká pěkná příležitost. Přece se tím nebudu pořád užírat, že on není schopnej to zařídit 😉

Mirun a ty máš u kočáru ruční brzdu? Bez ní se ti asi bude bruslit blbě?

Macalc, máte vybraný krásný jméno, ani jsem si před tím nevšimla, měla jsi ho už v pase déle??

mirunda
8. říj 2009

Ahojky!Tak jsem byla na těch bruslích, už teď mě bolí celý tělo 😝 Ale byla to paráda, snad vyrazíme ještě před zimou znova.. 🙂

Tak co se sázky týče, tak já sázím na Macalc, že porodí 1.11.09 a Michalka 7.11.09 🙂

Elennko, zdravím.. jakpak se daří?Musíš sem chodit častěji, aby jsi nás stíhala 🙂

mirunda
8. říj 2009

Evi, ruční brzdu nemám, ale i tak to šlo parádně, byly jsme v modřanský rokli, je to tam na brusle suprový.. a taky tam nebylo moc lidí, jak jsme byly v dopoledních hodinách 🙂
Mno, Evi, vyřešila jsi to bravurně!Jenže já bych teď ráda ten snubák a ten si sama nekoupim 😀 😀 😀 😀

jabera
8. říj 2009

hahahha, mali by sme aj o ceny sa vsadit! hahah

miru, suoer sport, to je paradicka! a lilinke sa pacilo tiez? pozerala sa okolo seba?

evi, gratulujem k darceku za porod, hahahaah, tusim to podobne vyriesim... ja este ani ten zasnubny prsten nemam... tak to budu 2 ks darkov.

elennka
8. říj 2009

Holky, v práci je toho teď nad hlavu, aktivní víkendy... pořádně si nemám čas odpočinout, příští týden dva dny zástup za kolegyni, potom v pátek služebka.. prostě úžasné..
Ano jsem bohužel pořád jen snažilka... všichni radí to hodit za hlavu, ale nějak to nejde...
na www.elennka.rajce.net jsou nové fotky.. přihlašovací jméno a heslo pošlu do IP na vyžádání 😉

zuzkaaaa
8. říj 2009

AHOJTE BABENKY...
tak ja dnes oslavujem narodky tak sme sa s manželom a maličkou vybrali do bratislavy že si ešte niečo vyberiem na narodky a nakoniec sme kúpili Sofi raciu hrazdičku 😀
nevadí... tak mne malá cez den nechce spinkať spí mi maximálne po 20 minútach tak 3 krát za deň a vnoci sa budí každé 1-2 hodinky takže ja spím ako tak nevadí snáď sa to časom zlepší, alebo nie....

zuzkaaaa
8. říj 2009

nie raciu hrazdičku ale hraciu hrazdičku 😀 😀 😀

macalc
8. říj 2009

ahojte babulky..........
mnoo tak uz mam muzika doma!!!!!!

jabera akurat dnes som sa vazila a pribrala som dokopy 6-7kg celkom v pohode mala som dost velku zasobu slaniny 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

evuse mena boli najprv dve Jazminka a potom som si presadila to druhe Emma sa mi uz dlho paci a Julia to bude po starkej
Tak to som aj ja zvedava ktora z nas pojde rodit skor ja alebo Michalka a Byggy ta je iste na farme a maka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru