Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

marianeta
12. pro 2008

Dobre rano 😵

Jabera ja som celu zimu chodila v teniskach,lebo tie zimne co mam mi boli tazke na nohy a ked som si chcela kupit nove cizmy tak som pre opuchnute nohy ziadne neobula 😅 .
Aspon som neminula 😀.

mirunda
12. pro 2008

Evuse - jsem registrovana U Apolináře, přípravné kurzy tam vedou, stejně by šel asi přítel se mnou.. jen jsem byla v šoku, že by tam jít musel, to mi přišlo divný.. Mno, každopádně se tam mám prý objednat před 30. týdnem, tam je asi nejvyšší čas tam brnknout 😀

Jinak nohy mi otékají cca 14 dní, ale tedy hrozně.. :( Respektive, když někde ťapkám, tak večer už nemůžu nic, nevidím kotníky.. 😒 Když nikde necourám moc dlouho, tak je to docela ok..

evuse
12. pro 2008

Ahoj holky, dobré dopoledne. Nemyslete si, že jsem vstávala až teď 🙂 už mám v troubě svíčkovou 😀 . Manžel je prostě omáčkovej a knedlíkovej.

Peťo, přibrala jsem oproti váze před otěhotněním 10kg, ale ze začátku jsem dvě zhubla, takže vlastně 12. Taky jsem měla období, kdy šly nahoru třeba 3 kila za 3 týdny. Toho jsem se vždycky lekla, takže jsem přestala jíst tolik ovoce(moc cukru, sám Dr. mě na to upozorňoval) a tučných věcí a k obědu sem měla třeba salát. Teď když mám tu cukrovkovou dietu, tak už to leze nahoru pomaleji, ale jak už jsem psala, mimčo vypadá, že ho cukrovka neovlivňuje, takže už si hřeším. Možná tu stovku do porodu dám, už moc nechybí.

kackabrcka
12. pro 2008

caute kocky ako sa mate? varieva niektora z vas nejaku mlieckovu polievku okrem fazulovej sosovickovej hribikovej salatovej a kapustovej?? zijem iba na tom hlavne 😀

mna nesetri nikto pred vianocami v nem. upratovanie nedelu letim do SR takze tak ma cakaju urady, pecenie a vybavovacky zhananie sv. siat nakolko 23.1. ma caka v nem. svadba.. no a po svadbe vybavovacky urady v nemecku a neskor v SR..
akoze si mam uzivat tehu ? 😢

evuse
12. pro 2008

Mirundo, oni fakt požadují, aby měl kurz? Koukala jsem do přehledu porodnic na Rodině, kde vždy zástupce porodnice odpověděl na otázky, které by rodičky mohly zajímat a nevyplývá z toho, že je to povinné. Ale myslím, že je lepší, když i chla o tom něco bude vědět.

Holky, najděte si tam i vy tu svojí porodnici, měly by tam být z celé republiky.
http://www.rodina.cz/scripts/porodnice/default.asp

marianeta
12. pro 2008

MOj muz tiez chcel k porodu a nemusel mat ziadny povinny kurz.
Proste by podpisal papiere zaplatil a hotovo.
No ale aj tak to nevislo lebo som rodila cisarskym a zasa sme usporili 500,- 😉

evuse
12. pro 2008

Jaberko , cha cha, já samozřejmě kozačky už nenazuju. Vzhledem k tomu, že do práce nechodím, tak na cesty po doktorech, na kafíčko a na nákupy mi stačí tenisky. Koupila jsem si tedy aspoň takový pěknější Mustangy, které nevypadají až tak sportovně. Nevýhoda je, to zavazování, ale aspoň se to dá utáhnout dle momentální velikosti nožky 🙂 . Jestli nejsi v zahraničí někde v horách 😀 , tak bys to možná taky zvládla bez klasických zimních. A nebo kup klasické válenky, holyvoodské hvězdy je nosí i v létě 😀 😀 😀

marianeta
12. pro 2008

Evuse co su valenky? 😕

marianeta
12. pro 2008

tak po slovensky neviem ako to nazvat asi snehule? 😕

evuse
12. pro 2008

Asi jo. Je to vtipný, jak jdou takový věci zas do módy. Jestli si dobře pamatuju, tak je nosil i Ivánek v Marazíkovi 🙂

marianeta
12. pro 2008

no neviem ja by som si to asi na nohy nedala a ist medzi ludi 😅 .Aj ked sa to nosi,pripadala by somn si cudna.

mirunda
12. pro 2008

Evusko - jen jsem to od někoho slyšela..možná že to bývalo dřív - nevím.. zkusím si zavolat do porodnice k objednání a rovnou se tam zeptám, ale přijde mi to nesmysl..

jabera
12. pro 2008

jeeej, mne sa tie valenky nahodou velice pacia... lenze ja nemam moc rada vysoke boty, lebo sa mi zle obuvaju... lebo mam siroke lytko.... mam radsej len take kotnikove nieco. na hory nejdem, takze snad prezijem s tym co mam.....

jabera
12. pro 2008

evi a ty si tak malo pribrala? aj ja chcem... ja ked vidim, jak sa niekomu zda, ze 8kg v 20 tt je vela, len horko zaplacem.... co som tu nakoniec jedina skutocna obryna?

evuse
12. pro 2008

Jaberko, ověřila jsem si teď u té cukrovkové diety, že je fakt důležité jíst často. Snídaně, oběd, večeře, 2 svačiny, druhá večeře. To je právě správné stravování, a jíst menší porce častěji se radí při každé dietě. U nás v televizi běží bezvadnej pořad "Jste to, co jíte", kdy tlustý lidi hubnou pod dohledem odborníků a často jim tam vynadají, když zjistí, že si zmenšují předepsané porce, nebo je vynechávají. Metabolismus je jako kamna, musíš průběžně přikládat, aby se pěkně spalovalo.
Sním toho teď myslím za den víc než předtím, musím, abych měla za den odpovídající množství sacharidů, aby mi cukr v krvi nekolísal, a tolik nepřibírám. A hlídám si vlastně jen množství sacharidů (mouka, pečivo, brambory, těstoviny, rýže, cukr v ovoci atd..) ale tuky vůbec nehlídám.

jabera
12. pro 2008

evi, mne je to jasne, len ja mam ten problem, ze jem casto a vela..... uz je to lepsie, ani tak rychlo uz nepriberam, ale zo zaciatku som pribrala strasne. byvalo mi strasne zle od zaludku a mala som stale pocit, ze ked sa najem, ulavi sa mi. ale neulavilo... no, teraz uz je to jedno, uz ani tolko nejem, ale pribrata som az az....

evuse
12. pro 2008

Mě fascinovalo, když mi ze začátku kamarádky co mají malé děti říkaly : teď si užívej a dopřávej si, v těhotenství se s tím počátá, že hodně přibereš, tak to zase shodíš.
Jenže, když to říká někdo, kdo sice přibral přes20 kilo, ale rodil sotva s 80-85 😒

No každopáně nemá smysl se tím nějak děsně stresovat, jen se trošičku hlídat. A až mimi odkojíme, tak se do toho holt budeme muset opřít, aby se za pěkným batoletem nekutálela sádelnatá koule. Mě na veškerých dietách teda nejvíc vadí to, že člověk celé deny řeší jídlo, kdy bude jíst, co bude jíst, kdy si to připraví, co bude jíst zítra a pozítří, co na to musí nakoupit... Kdyby mi to vždycky někdo v přesný čas naservíroval, nemám problém.
Ty jsi myslím psala, žes držela dělenou stravu a zvládala jsi to, takže zkušenosti s disciplínou máš, tak na to pak zas jen najedeš 😉

jabera
12. pro 2008

evi, ja som na delenej strave stale. len teraz proste papam ovela viac a hlavne sladkosti... ja som proste nutena ostat zit na delenej strave a vlastne mi to vobec nevadi, existujem tak uz roky... viem kde mozem trosku uletiet, ale to sladke prehanam - to priznavam.. mam pocit, akoby mi naskocilo nieco v zmysle, ze ked som tehotna, konecne mozem. ale je to blbost - to je jasne. no nic, aj tak si moc nepomozem, jak bude, tak bude. pravdu povediac, najviac mam obavy o klby a chrbticu, aby ma tie uniesli. ale zatial sa to da a mudr sa tiez tvari, ze sa vobec nic zle nedeje, tak ja mu to neberem.... ale poviem ti, uz by som najradsej rodila, nebavi ma to s tym pupkom..

jabera
12. pro 2008

trosku ti zavidim, ze cakas dievcatko, ja som straaaaaaaaaaaaaaasne chcela vzdy dievcatko.... , tak snad na druhy pokus, ak sa k nejakemu este odhodlam...

evuse
12. pro 2008

Jo, mě to břicho taky docela dost obtěžuje, už několik týdnů, občas si říkám, jak to ten měsíc a půl ještě vydržím.
My chtěli kluka 😀 , ze začátku nám pořád kažký předvídal, že to bude kluk, takže jsme to tak brali a nějak jsme nepochybovali. Na utz pořád nebylo nic vidět a až v 28 tt jsme se dozvěděli, že bude holčička. To už bylo v době, kdy jsem říkala manželovi, počkej, to bude holka, to je jasný, když si pořád myslíme, že to bude kluk a nechce se ukázat.
Tak jsem k hromadě modrých věcí začala přikupovat hromadu růžových 🙂 . Zrovna včera mi přišly 3 balíky. Mez nima krásná růžová chlupatá kombinézka, úplně k sežrání, měkoukčká, nová, vydražená na aukci za 130,- super! Bude na cestu z porodnice.

jabera
12. pro 2008

boze, nehovor mi o ruzovej chlupatej kombinezke!!!!! aj ja som take chcela kupovat.... tie dievcenske veci su tak rozkosne... manzel sa tesi, jak budu lepit lietadielka a stavat zeleznice.... ja som chcela kupovat barbinky.... ja uz som videla na utz takeho pindoura, ze mam po barbinach celkom urcite.... a kombinezku tak akurat modru mozem pouzivat...

jabera
12. pro 2008

ty uz to mas fakt za par... to ubehne.. uz sa neviem docakt, az bude maly vonku, fakt ma to uz nebavi. aj tak nemozem moc spavat, tak nech aspon viem, kvoli komu vstavam. a upratovat sa mi tiez nechce, takze to mam zajedno. nech ho aspon vidim, takto sa onho vecne bojim, ked zrovna nekope jak sialeny.. lebo bezne sa vrti kedykolvek ja uleham.

evuse
12. pro 2008

Modrou kombinézu mám taky 😀

kackabrcka
12. pro 2008

caute kocky ja sa dozviem pondelok co cakame, teda dufam 😀

evuse
12. pro 2008

Ahoj, koukala jsem v albíčku, že kočárky máte modré, takže asi očekáváte , že to bude kluk?

petrach
12. pro 2008

ahojky tehule 🙂
tak jsem doma z 3D a muzu rict,ze jak tady psali holky ze u silnejsich je to hur vydet neni to pravda,pan doktor sam zasl ze je to tak krasne vydet ve 20tt.,i pupecnik a placenta!!!!
prcek se krasne predvadel,mame i fotky obliceje,proste super

zuzik24
12. pro 2008

Petrach: tohle mi řekl můj dr. taky, ale i na obyčejném UTZ byla vidět placenta, pupečník, nosánek a tak, takže se moc těším na 3D 🙂

zuzkaaaa
12. pro 2008

petrach tak to som rada keď si videla krásne všetko, dúfam, že aj ja uvidím keď pojdem, už sa neviem dočkať 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru