Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

byggyt
29. říj 2009

Ahojte, tak som tu a prežila som tú poradňu, doktor mi povedal že všetko ok že si mám kúpiť magnézium len som sa ho zabudla opýtať kolko miligramové, baby neviete poradiť či 500 mg neni moc?? a že večer to mám brať, no a ukončili mi PN ku a vypísali papier na materskú dovolenku, najbližie tam mám ísť že o tri týždne a dostala som termín na 12.11 tak asi sestrička nevie počítať veď to sú dva týždne no ale nič nepomôžem si.
Zajtra ideme do Maďarska kupovať ten kočík chvalabohu som sa dočkala a už mám vybratú aj postielku ale tú objednám cez net.

Jaberka- ty brďo to aké fajnové vecičky si miešala na vyvolanie pôrodu 😀 😀 😀 😀 😀 , musím kuknúť tvoje fotky

No a aj ja pridávam môj bruch 😝 😝 😝 😝 😝 ,hahahahahaha no radosť pozrieť do prdele
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

byggyt
29. říj 2009

a ešte jedna fotka 😲 😲 😲
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

mirunda
29. říj 2009

Pocahontas, já si pamatuju, když jsem byla poprvý na UTZ, tak jsem se normálně rozbrečela.. 🙂 Radostí.. to bylo tak hezký.. já tam ležela, Kuba mě držela za ruku a dr. nám ukazovala kde má miminko páteř, kde má prstíky a tak.. bylo to prostě hrozně dojemný.. a pak když nám řekla, že na 90% je to holčička, tak jsem bulela jak malý dítě 🙂 Nevim, jestli to tam mají na denním pořádku nebo jestli si o mě mysleli nevím co 😀 A oznámení rodině - jedinej, kdo tu obrovskou radost sdílel se mnou byla moje mamka.. táta chtěl vnuka a tchánovci mi říkali, ať se neraduju, že z toho klidně může být ještě taky kluk.. nebo záviděli, protože oni mají 4 kluky 😀 😀 😀

Macalc... ... ... ... 😀 😝 😀
hele, jak budete říkalt holčičce?Emmo nebo Julie?Asi se používá první jméno, co? Dneska je to hrozně moderní dávát dvě jména.. jinak jste vybrali moc hezky..

byggyt
29. říj 2009

Michala- tak držím palce nech to už bude 😉 😉 😉
Jaberka- super fotečky
Mirun- chúďa Lili s tou perou dobre sa musela zlaknúť

mirunda
29. říj 2009

Byggytko, krááásný bříško.. holky užívejte si ty pupky, mě to hrozně chybííííí 🙂

macalc
29. říj 2009

Tiez ma napadlo ako bolo na UZV ked mi povedali ze cakame dievcatko bola somnou sestra a obidve sme sa rozplakali ako male deti bolo to veeelmi mile

mirunda dakujem malu budeme volat Emma a Julia sa nebude pouzivat alebo ako nas naadne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

macalc
29. říj 2009

byggyt krasne bruusino ale na nas este nemas!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirunda zabudla som dodat chudak Lilinka taketo stresy nemam rada ja by som asi lakala snou!!!

pocahontas35
29. říj 2009

buggyt: si zlata s bruskom .... kludne si kup 500 mg, aj ja take uzivam .... bola si cely cas na PN ?

evuse
29. říj 2009

Makawi 85/173/31

Mirun chudinka Lili. Já pořád čekám, kdy se nějakej podobnej průser stane u nás. Musím to zaklepat, zatím OK.

Ježiš, teď se Tereza konečně posrala, to je smrad 😝 . No ještě chvílema tlačí a do toho tu po mě leze, fakt dobrý.

Poslední dni mi nechcejíst jiný ovoce než banán, na všechno ostatní se ksichtí, asi že to je málo sladký. Takže holky bacha na používání banánů, lepší asi je s něčím to vždycky smíchat. Navíc po tom blbě kaděj..

Pocahontas a jaký jsou chutě při klukovi a jaký při holce? To jsem snad ani neslyšela?? Většinou to typujou podle tvaru břicha podle toho, jestli maminka zkrásní

mirunda
29. říj 2009

já se tu rozepsala a vypadl mi Koník.. už nevím co jsem psala.. jo, to že Lilinka má po banánu tuhý hovna, tak jí to míchám s jabkem 🙂 že jí to chutná.. a že jsem taky slyšela, že těhule mají různé chutě podle toho, jaké pohlaví čekají.. 🙂 Prý u holčiček se pořád jí sladký, tak to by sedělo 🙂

evuse
29. říj 2009

Tak to by na mě nesedělo. Já čokomil jsem naopak po otěhotnění čokoládu jíst skoro přestala.

Jo, já banán taky Rézičce míchám s jabkem, ale poslední to nechce, jen samotnej banánek, už ho pozná, když ho loupu a chci si ho sama dát a spustí kravál, takže vytáhnu lžičku a škrábu jí to rovnou ze šlupky. A ona pěkně stojí u mě dlabe, potvora.

mirunda
29. říj 2009

Mno, děti nejsou pitomý 🙂 jo a ještě jsem psala, jaká jsem krkavčí matka, že jsem ještě Lilince nedala nikdy maso.. takže zítra poletim pro kuře do masny a uvidíme, co na to bude říkat.. 🙂 Ty dáváš Terezce maso?Asi jo co.. ani nevím, jaký druhy masa smí.. tak musim vygooglovat 🙂

evuse
29. říj 2009

Mirun může králíka, kuře- ale tam pozor, je to vyhnaný hormonama, takže moc nedávat- krůtí, libové telecí a libové hovězí. Já jí to kupovala ve skleničkách od Hami, třeba kuře s jablky a bramborem, králíka se zeleninou, hovězí se zeleninou. Nechtělo se mi to vařit. Ale nedávno jsem zjistila, že Hipp přímo prodává ve skleničce bio hovězí, nebo kuřecí pyré. Jsou to vlastně dvě porce, takže to jí dám s uvařenou zeleninou dva dny po sobě. A králíka dovezla tchyně domácího, tak jsem si to naporcovala a případně jí uvařím porci, nebo dvě. Ale je to vopruz, trvá to dlouho, i v papiňáku aspoň 25minut, než je to měký a to to mám na maličký kostičky 🙄 . Mě dětská říkala, že jí ho mám dávat už 14 dní po zavedení zeleniny,kvůli vitamínům, ale to mi fakt přišlo brzo, tak až po měsíci.

Jinak to dávkování je první týden 1x, druhý týden2x atd, až se to dává 6x týdně a jednou by se místo masa měl dávat uvařený žloutek , ale nedávám.

pocahontas35
29. říj 2009

evuse: ked dievcatko tak byva chut na sladke a ked chlapcek, tak vacsinou maso ... tak ja mozem potvrdit, ze to u mna sedi na 100% a to som predtym maso vobec nemusela, len teraz sa mi ziada a tak ako som milovala sladke, tak teraz nemusim vobec ...

makawi
29. říj 2009

ahoj mirunda tehu zatial nie som ☹ ale planujeme ale pred tym by som mala daco zhodit myslim ale ked ono je to take tazke... ..
a dakujem vsetkym za privitanie ste veeelmo milee
m

jabera
29. říj 2009

jaj, tak som sa pobavila.
mirun, ty ma neser uz fakt. videla som ta na vitani obcanov, nemas tu co hladat, trpime ta tu, lebo ta mame radi, toto vsjo. inac evina je tiez napovazenou.... ale dobre, no...
kto vazi viac akoje vyska bez prvej jednicky, ten sem patri. mirun? haaa? 😝

pocahontas, mna tiez rozplakalo, ked mi povedali, ze cakam chlapceka,ale od smutku! 😀 moj maly chudacik, maminka ho nechcela... tak mu to teraz vynahradzam. a sladke som zrala na tony.
mozno cakam chlapceka aj teraz, lebo zerem sladke stale.

evi, citas mi myslienky s tym bananom, pred chvilkou som uvazovala, ci mu to dat, ked tak horsie sere, tak asi nedam zatial. dnes kakal 2x a redsie, tak sa tesim velice. davam mu k svacine hrusku, moc tomu neda, ale lizne si. zato spapal komplet obed dnes a krasne.....

mirun, tiez planujem uz zacat masko. chcem mu kupit bio prso kuracie, zas az tak drahe to tu neni a naporcujem ho do mrazaku a vzdy mu uvarim ten kusocek... asi by to uz fakt bolo treba zaradit aj u nas pomalicky, ved uz mesiac papa....

zemlovka bola super aj bez vajec, len jej bolo malo... mala som malo zemli, totiz a nechcelo sa mi do obchodu. ale nazbierala som mince po byte a mam 11 eur, to je parada. silna mena ma svoje vyhody, par drobnych a mozem si nakupit jedna radost.... baby, myslite na nas zajtra o 10 velmi ozitivne, boris ma sud s tou pixlou....

idem kuknut byggyt bachor!

jabera
29. říj 2009

ozaj babyi, tusite preco sa ma jablcko dusit a nie surove papat? alebo odkedy mozem surove? bartovi chuti, ked mu dam cucat moje jablko a dusene moc nechce. tak by som mu nastruhala, ale je to nejaky problem s travenim, alebo preco?

michalka, len k tomu tvrdnutiu brucha, myslis, ze to moze byt zaciatok porodu? podla mna si to nahovaras 😀 este mas cas... inac 1.11. je krasny datum... tak tlacte aj s macou vtedy!

jabera
29. říj 2009

byggy, este musis podrast trosku, veru.. ale ved ty ich dobehnes...

jaj, mirun, uplne som zabudla na tu lilinku reagovat! no chudatko.. vidis, keby mala zuby, to by bol pruser a krvi este viac! a este by si sa bala, ci si ho nezlomila chudinka malinka...

jaaaaaaaaaaaj a este som zabudla. to moje polienko milovane sa otocilo na brusko! sice sa okamzite vratil naspat, ale aj to potom zopakoval. on tu polohu proste nemusi....

zuzkaaaa
29. říj 2009

tak už aj ja dávam malej výživu priznávam z obchodu od 4 mesiaca čo sú, ked som jej minule dala mrkvu/som ju ja uvarila, asi preto) skoro sa povracala a udusila chudinka moja a manžel na mňa kričal, že nech to ihned vyhodím do smetí, doteraz nechcela velmi ovocné ale dnes som jej dala jablčko a to jej chutilo aj kašu jej dávam večer ale priznávam do flašky som lenivá večer ešte s lyžičkou jej dávať papať, a s tým kakaním, kaká každé 2 dni ale vtedy riadne naloží do plienky až jej oblečenie musím vymienať 😀

evuse
29. říj 2009

No Jaber, já samozřejmě nemám stejnou váhu jako před otěhotněním, několik a ne pár kil mi zůstalo.

Všechno se to má dusit, protože se to tak lépe tráví. Dokonce jsem v jedné knížce o výživě dětí četla, že i banán by se měl podusit na trošce másla.

Jaber, rozesmála si mě, ty si stěma zubama nedáš pokoj že ? 😵

No vidíš, on ten Bártík brzo zjistí, že je to bezva, když se dovalí , nebo doleze kam chce a nemusí se spolíhat jen na to, kam ho umístíš.

Tak Míšo, kde jsi?? Už rodíš?

zuzkaaaa
29. říj 2009

janka aj mne sa sofi otočí na bruško ale späť jej to už neide a potom si položí hlavičku tak len leží, znova začala vykrikovať a piští ako poriadna baba 😀

jabera
29. říj 2009

zuzi, mozno si zle tu mrkvu pomixovala. bartik anapina, ked zacity hrudku - fajnovka....

evi, mna uspokojuje uz len to, ze sa na to brucho otocil... viac mi netreba... aspon nespadne z gauca...aj ked uz sa bojim ho nechavat bez dozoru, asi je uz natolko pohyblivy, ze sa to moze kedykolvek stat.
a ja som to nemyslela tentokrat vynimocne ironicky s tymi zubami! 😅

byggyt
29. říj 2009

pocahontas- na pnke som od 17.6 dala som si tu 500vku magnezko
jaberka ja to doženiem pri mojom žraní za chvílu no a ja môžem povedať že mi strašne ide sladké, na začiatku ešte keď som chodila do práce tak mi kolegyňa nosila napečené koláčiky len pre mňa to som zožrala celú dózu a nebola malá keby som sa haltovala nemusela by som mať plus 17 kg 😠 😠 😠 😠 😠 😠 , no ale na druhej strane už nikdy nebudem mať takú výhovorku prečo môžem šrotovať 😝 😝 😝
asi mám halucinácie cítim varené víno
jaber držím Borisovi palce

jabera
29. říj 2009

dik za palce.

ja som sa tiez tak omluvala, ze ved som tehotna a veru, lutujem to...

ked ja som vzdy chudla tak, ze som hulila jednu za druhou, pila kavu a jedine moje jedlo bol obed... a jak som krasne schudal tymto sposobom, baby.... a potom sosm si to udrziaval, to ano, ale podobnou zivotospravou...
no a potom som bol ana tej gastroskopii 😀, ale to uz je iny pribeh...

byggyt
29. říj 2009

ozaj máte niektorá monitor dychu?

jabera
29. říj 2009

mam

lenka1smejka
29. říj 2009

evuse-citam,ze davas presnidavky od hami...ja sem ich tiez zacala davt len sa chcem opitat,ci to ma vitaminy lebo mne mala nechce jest ked ja jej to urobim doma

evuse
29. říj 2009

Nemám Byggyt

lenka1smejka myslím, že tam asi nejspíš bude skoro stejně vitamínů, jako v tom, co uvaříš doma. Obojí je to přece vařený. Zkus zjistit proč ti to domácí nejí, třeba to jsou velký kousky, nebo je to moc hustý. Když tak jí to míchej dohromady, a postupně ubírej množství toho kupovaného.

jabera
30. říj 2009

baby, rodicky, kde ste????? dufam, ze nerodite!

lenka1smejka
30. říj 2009

evuse-ako nahle jej tam pridam nieco domace do tej presnidavky tak to nechce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru