Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
4. lis 2009

baby, tak ja sem okopirujem to, co som pisala evinke, jo?
(evi sorry, ze zverejnim nasu korespondenciu, tie intimnosti vymazem 😀 )

baby, ake su vyhody doma peceneho chlebu? je to lacnejsie? zdravsie?

takze:
liter mlieka
10 rohlikov
5lyzic krystal cukru
vajicka, maju byt 2, ja som minule nedala ziadne a vobec to nevadilo
vanilkovy cukor
500g tvaroh - asi moze byt aj menej, ale ja davam tolko
jablka - co ja viem kolko? 4? ja dam, kolko sa mi zrovna chce struhat..

ked to budes robit v klasickej remoske, odporucam dat o rohlik a deci mlieka menej, lebo je toho inak tolko, ze sa to trosku pripaluje o okraj remosky, ale zas to krajsie voni,

rohliky natrham a zalejem zohriatym mliekom, v ktorom je ten cukor. 15 minut odpocivat. potom do toho dam tie vajicka (ak ich mam) a vidlickou to tak pretlacam, ak si nemam chut spinit ruky...
vymastena a struhankou vysypana remoska, na dno pol tej masy, na to tvaroh, ten posypem vanilkovym cukrom, na to jablka, na to druha polka tej masy.
pece sa to 3/4 hodiny.
uplne rovnako ty vyzera aj ked to das piect do truby.
je to vyborny recept, ale je to mozno trosku malo sladke, niekedy posypem kazdu porciu vanilkovym cukrom, alebo sa da aj ten tvaroh osladit... ja to robim take hodne malo sladke, aj tak je to skvele.
(ja davam miesto mlieka slahacku, ktorej objem doplnim do jedneho litra vodou. chut to ma rovnaku, ako s mliekom a je to potom zodpovedajuce delenej strave. ja si tak vsetko upravujem, ale to uz bola len taka vsuvka...)
dobru chut.

michala.l
4. lis 2009

Jeee, ake dobre kucharske okienko 😉

Pocahontas, ta stranka je super - som si ju hned ulozila a po navrate nieco urcite skusim aj ja - tam je toho kopa 😕 , som zvedava

Jaberka, dakujeme za receptik - ja to pojdem asi aj dnes urobit muzikovi, snad to nepohnojim 😅

Mna ten domaci chleba nevide ani moc lacnejsie..., i ked vkonecnom dosledku uspora asi aj je, kedze ten chlebik je mensi a vzdy sa zje, takze sa nestane, ze vyhodime stary chleba 🙂 , ale je chutnejsi ako hotovy a je super mat taky uplne cerstvy chlebik ... ,ale keby som nerobila z hotovych zmesi a dala len zakladne suroviny, tak podla mna je aj lacnejsi ... a ked si to teraz tak ratam v hlave, tak urcite 😉

evuse
4. lis 2009

Ahojte.

Míšo, to je detektivka, ty jsi tu pořád? Teď už se ti opravdu musí narodit každým dnem, jsi časovaná bomba 😀

Pocahontas já si pekárnu nechám naježit k vánocům. Hrozně se mi líbí možnost načasovat to, žčne se péct v noci a ke snídani mám chleba 🙂

Peťo to je super, že je Šimonek takovej šikula a všechno dohnal 😉

Tady zase prší . Potřebuju jít na poštu, tak nevím...v tom dešti se mi teda nechce 🙄

mirunda
4. lis 2009

čaute, vy zase jedete..
jen píšu, že vás pozdravuje Hanulka, stále se nic neděje, stále mám holky v břísku.. prý jestli to na ní nepřijde samo, tak příští týden půjde sekcí, protože jsou obě mimi koncem pánevním dolu.. Moc vás všechny zdraví a moc grtuluje Máce k Emičce..
Já se k gratulaci připojuju, konečně to má holka za sebou.. škoda, že císařem, ale ono je to už pak asi vysvobození.. tak hlavně zdravíčko..

jabera
4. lis 2009

tu tiez desne leje...
tak vy takto pekarnicku mate... no, zacina sa mi to motat hlavou...

mirunko, uplne som zabudla pochvalit tvoje tipy pre lilinku k jezisku. kuchynska vaha, aj repraky su naozaj zaujimave, verim, ze z nich bude mat radost 😎

mirunda
4. lis 2009

holky, já vás nestíhám.. co to tu kuchtíte?Doufám, že tu žemlovku 😀 😀 Já jen, jestli má cenu to číst 😀

jabera
4. lis 2009

ma to cenu cist, je to zemlovka!
mirun, tak menej saď a viac bud tu.... konecne to tu zije a ty sa normalne distancujes

pocahontas35
4. lis 2009

dnes pokracujem v tom, co som mala prerusene na jeden den, ked som bola u doktorky, zase litre caju, citron, propolki na hrdlo, sterimar do nosa a naparovanie ... hlas mam ako stary hrniec, taky dobry "eroticky", keby som nemusela ist vcera nikde tak by to bolo dnes uz v pohode, ale nie je ... takze cajickujeme 😝

ked zacala era pekarniciek, tak som z toho bola uplne hotova, strasne som chcela, aby sme si ju kupili, tak som ju dostala pod stromcek, je to naozaj super vec, tak ako pises evka, je tam moznost nacasovania a rano sa budis a mas cerstvy chlieb a vona chleba, ktora Ta rano zobudi je uplne super, taka neodolatelna 😀
jaberka, tak ako pisala Miska, vyjde aj lacnejsie, ale urcite to je aj zdravsie, lebo ked sa rozhodnes pre celozrnny tak vies, ake suroviny si tam das .... na zaciatku som velmi vela experimentovala, lebo som chcela spravit taky naj, nosievala som ho do roboty na ochutnavku, moji kolegovia, boli "pokusni kralici", ale nestazovali sa .... robila som v nej aj sladke pecivo vianocku, nikomu nevadilo, ze nema tvar vianocky, kazdy si pochutnal 🙂

jaberka, vdaka za recept, taku podobnu robievam aj ja ... ale teraz ju spravim presne podla Teba 🙂

mirunda
4. lis 2009

ha, takže nečtu 🙂 Holky, já toho mám dneska tolik - musim na poštu, na finanční úřad a akutně koupit separační plenky (nezbytná věc pro látkování 😉 ) a nejhroší na tom je, už to tu myslím psala Evuš, že venku s prominutim chčije a chčije.. a vůbec to nevypadá, že by mělo přestat.. ☹

Musim najít ty sázky, kdo vyhrál tu Mácu a kdo má šanci vyhrát ještě Michalku.. 🙂

adelinka
4. lis 2009

ahojky..
ja jsem taky chtela pekarnu ale dostanu dolce gusto..po nem touzim 😀 😀 😀 😀
ja ze uz ma michalka uz porozene a rano tady jeste byla 😕

michala.l
4. lis 2009

Adel, ja som tu stale ☹ ..o par hodin odchadza muz na nocnu a ja zacinam mat z toho nejake divne pocity ..Zakony schvalnosti totiz funguju dokonale 😒

pocahontas35
4. lis 2009

Miska a stale nic neprichadza ???

byggyt
4. lis 2009

Ahojte

Michala ešte nič, no tééééda. Pridala som fotky tých vecí. Za chvílu odchádzam z domu musím ísť do banky a idem s Laurou kupovať čižmy.Vôbec sa mi teda nechce ísť von najradšej by som zalahla a spala. Ešte k tomu tam vonku aj niečo padá dážď so snehom alebo čo je to. Si predstavte že fusak ktorý chcem predáva jedna pani tu na koni nový zabalený ešte aj farba sedí akú som chcela a je o 13 eur lacnejší.

evuse
4. lis 2009

Tak Byggyt, to kup, to se vyplatí.

Holky, u nás už svítí sluníčko, až se Rízi probudí, pádíme ven ( a na poštu)

jabera
4. lis 2009

no, tu chvilku neprsalo, vtedy sme pospali a zas leje.. vobec sme neboli vonku, dieta je protivne, ja tiez, dvojka k pohledani, fakt.... vrrrrrrr

michala.l
4. lis 2009

Ahojte,
ja stale nic ☹

Byggy, ta postielka aj suprava su krasne 😉 a ten fusak sa oplati - to urcite nevahaj ...
Aj tu prsi - som si spon dobre pospala 🙂

mirunda
4. lis 2009

Michalko, ty chudinko.. ☹ Tak držim hlavně palce, ať nerodíš až bude manžel na noční.. Takže až zítra ráno, ju?
Byggyt, mám stejný nebesa, akorát ve žluté barvě.. 😎 Jsou hrozně krásný, hezčí jsem nikde neviděla 🙂 Dobrá volba 😀

pocahontas35
5. lis 2009

ahojte,

tak dnes som tu prva, ako ranne vtaca .... 🙂

byggyt: postielka je nadherna, velmi sa mi paci .... naozaj dobra volba, ako povedala Mirka 🙂 Kupila si vcera Laure cizmy ?

Miska, som zvedava co je s Tebou, ci si prezila noc, alebo .... ???

michala.l
5. lis 2009

Ahojte,

Noc som prezila ... ale mala som hrozne nervy ☹ ...A dnes nas caka opat nocna, tak snad si to krpata rozmysli este pred tym, nez zas tatino odide na nocnu akonecne pride medzi nas 🙂 Inak celu noc vystrajala v brusku, stale sa mrvila... dufam, ze sa polohovala a chystala na cestu von 😀
O chvilu uz bude aj Marcelka doma a ja tu furt strasim 😒 ... no nic, idem dat horucu sprchu 😉

adelinka
5. lis 2009

michal..ty jeste porad tady 😕 me taky bylo receno ze uz rodim a porodila jsem az 10dni po terminu a otevrena na 2cm jsem byla dva mesice 😝

michala.l
5. lis 2009

Jeezis Adel, nestras 😕 10 dni? To je na porazku 😀 Ja som v pondelok odchadzala cela stastna, lebo doki sa vyjadril stylom, ze sa este v ten den vratim do porodnice ... a nic ... a stale mi vyzvana mobil a stale tie iste otazky ... asi ho uz hodim do kosa 😀

adelinka
5. lis 2009

jj ja to znam..me dr.rekl ze bude petan o 6tydnu driv 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale ty posledni tydny a dny jsou desne...ja mela jit 31.12 na vyvolani a 30 me praskla voda

petrach
5. lis 2009

ahojky,
michal ty jsi jako detektivka 😀 ja čekala zpravy z mimískem a ty jsi pořad tady 😉 už je to unavne co?

jaber nesmí sedet hlavne v kočarku,na tobe chvilku jo,kor když je opřeny zadíčkama,to se muže,a když ho máš proti sobe chvilku tak to neva,nesmí sedet sám,dokud si sám nesedne,to ničí svalíky a pateř..
u nas sedení moc nejde,spíš se ted pořad plácá na dece,točí se a valí,na sezení ješte nemá,jen max na me 😉

byggyt krasná vybava 😉

holky jdu na radu,chci koupit novou krmící židli,ta po Elin pujde z domu,jake mate vy? hlavne bych potřebovala,aby v ní mohl byxt i když nesedí,aby se dala polohovat..

jo a recepty super,stranku jsem si uložila,taky mame pekarnu od ježíška,ale peče manža,mam to i s pekařem 😀

mirunda
5. lis 2009

Nechci strašit, ale taky jsem 10 dní přenášela... 😅

mirunda
5. lis 2009

Petrach - takovou pekárnu s pekařem chci taky!!!!Kde se to kupuje? 😀

michala.l
5. lis 2009

Petrach ...detektivka 😀 ...o chvilku bude aj ozajstna,lebo uz som ozaj podrazdena a muzik ma uz nervy zo mna, neni so mnou ziadna sranda a kazdy jeho pokus o vtip beriem smrtelne vazne ...,ale zatial sa snazi tvarit, ze je vsetko OK, ale ja vidim, ze aj on je nervozny 😝
Mirun, aj ty ? Boze baby, ved to je na zblaznenie 😒 ... no nic, nech si vylezie kedy chce, ked sa jej tu tak paci, ale nech to neni pocas muzovej nocnej ☹ ... a vobec ...nech uz ide 😀

petrach
5. lis 2009

no ja na ní pořad neumím víš 😀 teda umím,ale on to neví 😀
jednou mi moje kamaradka řekla pamatnou vetu..jak před chlapem jednou ukažeš že neco udeláš sama,budeš to delat už pořad 😉 myslela tím tehdy topení v kotli,ale mela velkou pravdu,tak se tím občas řídím,at si myslí,že jsem kopito,.ale funguje to 😀

evuse
5. lis 2009

Ahojte holčičky.

Paťo já mám tuhle židli, a právě celé to sedátlo se dá polohovat na 3 polohy, takže v tom pak mimi nesedí, ale zase je víc zvednuté, než třeba v autosedačce..
http://www.kocarek.cz/kocarky-BabyDesign-Jideln...

byggyt
5. lis 2009

Ahojte, ja som bola dnes pre ten fusak, je naozaj super ešte objedenám ten kočík a madrac do postielky. Kočík idem pridať do albumu. Som zvedavá kedy privezú tú postielku musím si prečítať ešte raz obchodné podmienky lebo sa mi nechce teraz trčať doma kvoly tomu.

Pocahontas- čižmy sme nekúpili lebo si dáma nevybrala v auparku tak ideme do avionu ale asi až cez víkend, toto už na mňa vôbec neni takéto behania po obchodoch, no ale musím sa nejako prekonať aby nepovedala že malej sa teraz kupuje vo velkom a jej nič. Ty sa ako cítiš? Prechladnutie už ustupuje?

Michala ani sa ti nečudujem že si nervná aj ja by som bola, no musíš malej povedať že nech netrucuje a ide von že tu vonku je celkom fasa 😉 😉 😉

Včera som piekla Jaberkinu žemlovku, mala velký úspech ešte raz dík za recept 🙂 🙂 🙂

orlica
5. lis 2009

byggyt:vše co máš na mimčo je krásné,postýlku mám od kamošky uplně stejnou,ale můžeš mi napsat kde si sehnala ten baldachýn atd.?A ten kočárek je baby smile?A je to ještě nějaký druh mezi nimi?děkuji

Michalko:držím pěsti ať ti vše vyjde jak si přeješ!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru