Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
25. pro 2009

simi, teda, ked taketo citam, vzdy si uvedomim, aku pohodu som pri porode vlastne mala ja... bolelo ma to vlastne tak asi 2 hodiny tak, ze uplne hrozne a z toho hodinu tak, ze som myslela, ze to sa neda prezit, ale dnes uz si na to fakt nepamatam... mna proste sokovala intenzita bolesti, myslela som si, ze ked sa moc nebojim a mam pohodu, ze to nemoze byt predsa problem. 😅

mirun, ja som dostala ten zasnubny prsten! 😀 okrem ineho.. a kraasny zupan. a elektronicku vahu, na ktoru som sa este nepostavila 😖

zuzkaaaa
25. pro 2009

ahojte babenky...

jeeej janka to je super, ja som dostala náhrdelník a náušničky....

jaaaj na pôrod radšej ja ani nemyslím u mňa to trvalo dlhoooooooooo ale však to viete silné bolesti až 12 hodín 😕 😀

zuzkaaaa
25. pro 2009

pridala som fotky aj sem aj na facebook, ozaj janka maličký je krásny a vidno na fotkách že aj veľmi šťastný z darčekov

mirunda
25. pro 2009

Simčo, žádný zásnubák.. trošku jsem ho čekala, protože Kuba nemá na dárky fantazii.. ale překvapil a mile.. 🙂 Takže nejsem vůbec zklamaná.. nejhorší by bylo, kdyby mi dal nějakou chujovinu 😀 Ale foťák jsem chtěla.. 🙂
Jaber, máš supr muže, když ti dal zásnubák.. je to hrozně moc hezký.. 🙂 Já ho teď čekám na Silvestra, tak uvidíme 😀 Doufám, že to tady Kuba nepročítá 😀

jabera
25. pro 2009

no, len nech si to radsje precita, mirunko...
baby, ja som dostala este jeden darcek od jeziska 🙄 menzes... to si mohol odpustit teda... a teda, tusim to mam za vsetky tie vynechane mesiace..
mne je tak smutno, inac.. terqaz vnimam, ake je to nanic, ze sme tu sami, tak by sa mi chcelo k niekomu ist, alebo aby k nam niekto prisiel na navstevu a to normalne vobec nehrozi.. normalne si do noveho roku zelam aspon jednu kamaratku tu mat.. alebo nejakych znamych, proste hocikoho.. 😒

simisimca
25. pro 2009

Mirun tak na Silvestra sa urcite dockas...drzim palce... 😉
Baby ja sa ani na nocnu koselu co som mala pri porode nedokazem pozerat

jabera
25. pro 2009

simi, to je des!!! ja si to vobec neviem predstavit. strasne by som sa chcela vypravat s niekym nezavislym, myslim doktora, ci to utrpenie skutocne je nutne. ci je zo zdravtneho hladiska tak dolezite pokusit sa o spontanny porod a treba tu zensku takto vytrapit, alebo ci to je lajdactvo.. fakt neviem.

simisimca
25. pro 2009

jaberka, taky maly priklad, na Antolskej kde som rodila som ja bola treti cisarsky v ten den, po mne boli este dva....na druhy den ich bolo 7...ani jedna baba co sme boli na oddeleni nerodila normalne.... 😒
a este pikoska...bola som otvorena na 5 cm a malemu uz klesaly ozvy a oni ma nutili tlacit.... ☹

simisimca
25. pro 2009

Ale predsa len jedno pozitivum...ved mame kraaasne dietatko... 😉

simisimca
25. pro 2009

baby pridala som zatial aspon par fotiek nasho Filipka do albumu... 😉

byggyt
25. pro 2009

AHOJTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

dnes sme prišli domov konečne, teraz mám ale strach aby malej nevyskočil zas ten bilirubín predsa ide víkend. Ona stále spí iba raz papala a už som z toho nervózna mlieko mi teče a ona nič. Akože môžem vám povedať že mám dosť, skoro ma tam jeblo v tej nemocnici 23.12 mi malú zobrali zas pod lampu a to som čakala už dobré výsledky. Normálne som revala ako malé decko, ten pocit nikomu neprajem.Ani neviem čo vám mám skôr napísať.Fotky budú asi zajtra lebo druhý notebook je zas v prdely a na tomto nemám tú blbosť tak nemôžem z mobilu poslať. No, rodila som 4 hod. 35 min. bolo to rýchle, ale............keď mi pustil dr. vodu tak som mala kontrakcie v kuse 2 hodiny až do konca a na to som nebola vôbec pripravená, skoro som po stene liezla. Pri prvom pôrode som takéto niečo nezažila.Ešte že tam nebol môj muž , asi by som mu niečo otdtrhla 😝 . Nastrihnutá som bola málo, šitie som necítila. Sestričky na šestonedelí aj na novorodeneckom na velkú jednotku s hviezdičkou, boli skvelé.Tak sa so mnou tešili dnes že môžem ísť domov.Ďakujem za gratulácie.

kackabrcka
25. pro 2009

kocky dodatocne pekne sviatky ...

simisimca
25. pro 2009

byggyt velka gratulaaaaacia...vela zdravicka prajeme... 😉

jabera
26. pro 2009

byggy, no konecne si tu.. tak uz si to len uzivajte, verim, ze uz je to zle za vami... fotkyyyyyy chcem!

simi, ja nie som odbornik, to je jasne, prave preto by ma strasne zaujimalo, ako to naozaj vsetko je. ten pocet cisarskych o ktorom pises je akosi vysoke cislo, nie? nechapem to. ja som rozhodne za to, aby sa babe ulavilo od sialeneho trapenia, ale neviem posudit, ci by tie porody vyzerali trebars inak, keby sa od zaciatku inak viedli trebars... ked potom urobia cisarsky az ked je holka vycerpana po dni bolesti a decko ledva dycha? to sa neda skor posudit, ze treba veci inak riesit? jaaaa neviem... snad sa raz budem mat koho opytat, ze ako to fakt je.
musim teda ale potvrdit, ze diet mate nadherne!

katak, vitaj po dlhej dobe. kedy idete na sk? ci uz ste?

martasl
26. pro 2009

Ahoj maminy
byggy-taky moc gratuluju a za fotečky se taky přimlouvám.

simi,samozřejmě taky gratuluju 🙂 🙂 malej je krásnej a je na něm vidět veliká spokojenost.
Tak novopečeným maminkám malé přáníčko"

Nejkrásnější ze všech dárků
dává život do kočárku.
V jednom z nich teď tiše dýchá
vaše štěstí,vaše pýcha 🙂

evuse
26. pro 2009

Ahojte holčičky.

Byggyt a Simisimca, velká gratulace !!

Simisimca, to sis tedy užila. Uplně tě chápu, tu hrůzu, že malému se nedaří dobře. Ale dopadlo to krásně Filípek je opravdu nádhernej. Tak má Bártík konkurenci 😀

Mirun, perníky jsou tvrdý. Přesněji řečeno, teď jsem je týden měla v otevřené krabicive špajzu a konečně navlhly a změkly, ale jen co jsem je dala na stůl, tak to druhý den zas bylo tvrdé.
Já dostala od ježucha novej mobil a parní hrnec.
Na blogu máme pár vámočních fotek
http://terezkajelinkova.blog.cz/galerie/prosinec

macalc
26. pro 2009

Ahojte.................

simisimca byggyt gratulujem vám obom a prajem veľa veľa zdravíčka baby už to máte za sebou a detičky máte pri sebe 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Pridala som zopár fotiek a zajtra budú dalšie a pofotíme aj darčeky dostali sme koopu oblečenia a velkého macka puu

jabera
26. pro 2009

evi, preco vidim iba malilinke fotecky???????????????? ☹ ☹ ☹
uz totu reklamujem 3. x!! mi to vysvetli. ja chcem poriadnu terezku vidiet

zuzkaaaa
26. pro 2009

janka klikni na tú fotku a tá sa ti zväčší automaticky

byggyt
26. pro 2009

zatial iba jedna fotka, tá druhá sa tam nezmestí a neviem ako sa to zmenšuje
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

jabera
26. pro 2009

videla som vivinku!!! jaka je mala! a pekna! moja zlata, ved su jej dlhe tie rifle!

zuzi, klikam jak blba a stale je to malicke... nechapem..tebe to ide zvacsit?

zuzkaaaa
26. pro 2009

janka áno mne to normálne otvára fotky, tak neviem 😖

hanula83
26. pro 2009

Ahojte holky,

Byggyt, holčička je krásná, maličká princezna, jsem zvědavá na další fotky 🙂. Jinak já to stejné v porodnici taky zažila. Bylo ráno a měli nás pouštět, vše bylo nachystané, i propouštěcí zprávy a najednou žloutenka... taky jsem brečela jak želva, navíc mi holky vzali pod tu lampu, prostě hrůza. U tebe to bylo ještě znásobené tím, že to tak vyšlo na Vánoce ☹... Na druhou stranu máte ten nejlepší dárek pod stromeček 🙂. Žloutenka se nevrátí, neboj, já taky měla strach, tak jsem je pořád dávala na denní světlo. Holky byly žluté ještě tak ve 3 týdnech. Jde o to, že ten bilirubin klesal, když vás pouštěli, tím pádem se není čeho obávat. Měla jsem úplně stejné pocity jako ty, ale je to dobré, neboj.

byggyt
27. pro 2009

Jaber- hahaha no sú jej dlhé, ale Laura jej nechcela dať dupačky

Hanula, presne tak, to bol hrozný pocit, to bolo asi najhoršie vtedy. Inak ja som sa hrozne bála že jej budú meniť krv a to robia v druhrj nemocnici, tak som bola rada že je "IBA" pod tou lampou.No strašne sa bojím že jej ten bilirubín stúpol, no ale neni žltá tak dúfam že nie , len tie očné bielka má ešte žlté.Zajtra budem volať detskej lekárke a budem ju naháňať aby jej spravila odber aby som bola kludná. Na figu je to že inak sa to zistiť nedá.

evuse
27. pro 2009

Ahojte,

Jaber mě ty fotky taky fugujou normálně. Možná máš jinak nastavenej internetovej prohlížeč? Fakt nevím

simisimca
27. pro 2009

Ahojte baby...dakujeme za pochvalu... 🙂 ...inac tu su vsetky deticky hrozne vydarene....mame sikovnych manzelov... 😉

Byggyt malicka je nadherna a neboj, aj my sme mali zltacku, dostal ju hned na druhy den, ale ja som ho mala stale pri sebe, mal taku podlozku v postielke bili bed, musela som ho kazde 3 hodiny budit a otacat z bruska na chrbatik a z chrbatika zasa na brusko...ta podlozka straaaaaaaaasne ziarila take UV svetlo,hlavne v noci, volali sme to so spolubyvajucou miami beach, cela izba bola ako diskoteka....tiez som sa bala ked nas pustali, lebo mal este taku hranicnu hodnotu, ale nevratilo sa mu to, ak ked je stale troska nazltly a aj bielka este nie su celkom v povodnom stave...som pocula ze je to normalne aj 3 tyzdne po zltacke ta nazltlost... 😕

martasl
27. pro 2009

Holky,žloutenka je potvora 😠 Kamarádka má 2měsíčního chlapečka.Taky měl žloutenku,domů je pouštěli taky po delší době.Ale doma se mu to nelepšilo,a do nemocnice pod lampu se vraceli asi 3krát.Taky z toho byli na nervy.Ale naštěstí je malej už v pohodě.

zuzi,mě se ty fotky taky nezvětšujou.tak nevím.holt pc analfabet 😒

byggyt,děsně vám to na fotkách sluší.doufám,že další fotečky brzo přibudou. 😉

evuse
27. pro 2009

Jaber a Martasl, zkuste u těch fotek zmáčknout klávesu F12, pak by se to mělo zvětšit, teda aspoň tchyni to jedině tak funguje jinak je prý taky má malé

evuse
27. pro 2009

a nebo na to klikněte pravým tlačítkem myši a dejte "otevřít v novém okně"

jabera
27. pro 2009

no, konecne! evi, to nove okno zabralo. konecne som si vsetko podrobne kukla. takze som zistila, ze terezka sa na teba dost podoba! aj manzela som si konecne mohla poriadne poobzerat 😉 moja sestra ma kocura a ten sa vola zbynda, podla vitaza superstar mu baby dali meno... je britsky a vazi 8,5 kg..
evi a brucho nejake nemas ? ze by si nam pofotila? ci este je take, ze vyzera ako sadlo a cakas, kym vybehne take to prave? 😀

marti, to krasne na tej fotke neni byggy, ale jej 14 rocna dcera! 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru