Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
24. lis 2008

Aha, oni to neřeší ani na gyndě ani u obvodní? Tak jsi možná ještě v limitu. Myslím, že vysoký tlak dělá problémy až později v těhotenství, zkusím kouknout do knížky.

vladkas
24. lis 2008

tak jo taky me tak trochu zarazi ze to nikdo neresi myslim nejakou lecbu zatim me nechavaji jenom tak ale uz jsem byla i na EKG a tamtaky potvrdili vyssi tlak a tam me prave poslali k te obvodni a ta proste na to nic nerekla pry mam prijit zase za mesic na premereni tlaku a uvidime al eja si myslim ze cim drive se to zacne lecit tim lepe,protoze moje sestrenice mela taky vysoky krevni tlak a zkoncila v nemocnici a taky ji nikdo nelecil a to uz mela pred porodem a ja chodim k te sama doktorce co ona tak to se mama asi zacit bat ne?

gabka32
24. lis 2008

ahojte holky - sice už nejsem těhule, ale XXL pořád 🙂 otěhotněla jsem při váze 89kg a za celou dobu přibrala jen 6 🙂 tak nebojte, třeba to ani ten metrák nebude, já s tím taky počítala a nic 😀 akorát po porodu jsem zhubla 13kg, jsem si říkala jak to je supr, při kojení jsem jedla všechno možné, hlavně chutě na sladké (což mi dříve nic neříkalo), hlad jsem měla i v noci. jenže co nekojím mám váhu zpět ☹

tak přeju at máte pohodové těhu a ten tlak určitě řešit!

evinka
24. lis 2008

Já teda taky nevím, jestli mě budou jenom sledovat, nebo nasadí nějakou léčbu. Zatím mě posílají jenom po vyšetřeních. Ale jsem ráda, že budu hlídaná, protože vysoký tlak ve vyšším těhotenství může být průser - preeklampsie.

zuzik24
24. lis 2008

tak já měla vždycky tlak 120/80, před třemi týdny mi dr. naměřil 130/70 - říkal, že je to dobrý a teď jsem si u našich měřila dvakrát tlak a naměřila jsem si 115/64 a podruhý 110/60. Hlavně mě vyděsilo počet tepů. Normál je tak 65 a já byla v klidu a měla jsem 78! Teď se mi často stává, že mi najednou začne bít srdce jako splašený - ani nemusím nic dělat... Máte s tím některá zkušenost?
Těhulkaxxl: proč se stydíš??? Vždyť každý nemusí vypadat jak modelka... 🙂 To je jen kult 🙂

z359
24. lis 2008

Ahojky holky, taky se k vám přidám, sice tu asi s vámi moc dlouho nebudu, ale i tak si s vámi zatím ráda popovídám. Já měla před otěhotněním 103kg a teď mám +7kg, čekám dvojčátka, tak jsem spokojená, že jsem nabrala zatím jen tak poměrně málo. A to jím vše na co mám chuť a vůbec se neomezuju, a jím i spousty sladkého. Jsem od 7tt na neschopence, tak mám i o dost méně pohybu než jsem měla, když jsem chodila do práce, děti si asi berou hodně ze mě, tak jsem ráda. Ale váhu taky vůbec neřeším, je mi to jedno, manželovi taky, tak hlavně aby jsme byli zdraví 😉

Jinak jsem slyšela, že prý když po porodu žena rychle a hodně hubne, tak ztrácí mléko, tak si na to raději dávejte pozor a po porodu ještě chvíli jezte normálně bez diet 😉

evuse
24. lis 2008

Tak k tomu tlaku jsem našla asi toto" Pokud během prvního a druhého trimestru je hodnota horního tlaku vyšší než 130(nebo stoupne o 30 nad základní hodnotu vašeho tlaku) a je li dolní tlak vyšší než 85(případně stoupne o víc než 15 nad základní hodnotu vašecho tlaku) a zůstává tak nejméně při dvou vyšetřeních v odstupu 6-ti hodin, je to důvodem k podrobnému pozorování a možná i k léčení"

Celkově mi z toho co jsem vyčetla vyplývá, že tam je pak riziko hlevně té preeklampsie, " která se častěji objevuje v prvním těhotenství - až po 20tt" . Tuším, že to nějak souvisí s funkcí placenty, která ze začátku těhu ještě není funkční. Každopádně si myslím, že tlakem v souvislosti s těhu, by se měli zabývat hlavně na gyndě a případně tě odeslat na vyšetření. Oni by asi víc měli znát souvislosti vysoký tlak->problémy v těhu.

Jinak k příznakům preeklampsie patří náhlý přírůstek na váze, nesouvisející s množstvním potravy, velké otoky rukou, obličeje atd. A hlavně bílkovina v moči a tu ti na gyn. vždy kontrolují, takže i podle toho by zjistili, že se něco děje. Ale to nastává opravdu až v pozdějších fázích těhu.

vladkas
24. lis 2008

zuziku ja mam od zacatku tehotenstvi porad 78t/min.a asi je to normalni kdyz mi na to nic nerekli ani na EKG no musim vsechno pozjistovat az zase pujdu na kontrolu taky me to zajima.jinak souhlasim se z359 ze vahu neresi ja uz taky ne jinak pri kojeni jsem taky zhubla ale jak jsem prestala tak jsem zase pribrala to je pravda no ale nesportovala jsem tak mozna i proto jsem zase pribrala jinak bych asi moc nepribrala ne kdybych teda i zdrave jedla coz sem nedelala takze se nedivim tomu kolik ted vazim 😅

evuse
24. lis 2008

Jinak pro zajímavost, já mám na gyndě vždy vyšší tlak než u obvodačky , nebo doma. Sestry na gyndě mi samy řekly, že jejich tlakoměr nemusí být úplně přesný, protože mají digitální. Rtuťový je prý spolehlivější. Taky mi jednou naměřili 150/90 po 30 min 178/95 , okamžitě jsem musela k obvodní a tam jsem měla jen 130/80 na rtuťovém.

vladkas
24. lis 2008

dekuji za informace uzitecne rady se vzdy hodi,no budu se informovat co bude dal no a moč ponesu teprve poprve az pri dalsi navsteve a to je az 11.12. tak pak az budu vedet vice no uvidime snad bude vse o.k. a to jeste jedu 2.12 na nejake vysetreni plodu v prvnim trimestru do Olomouce ale pry se to dela bezne tak nevim pri prvnim mi to nedelali

elischqa
24. lis 2008

Tak holky.. nemohla jsem si odpustit příspěvek k tématu Preeklampsie... Jelikož jsem těžké stádium a dokonce i eklampsii prodělala.

Co se času projevu týče, byla jsem těhotná poprvé a začalo to již v 16tt, takže se žádným 20 tt a POZDĚJŠÍM PROJEVEM neutěšujte. Pokud máte s tlakem problém, nezdá se Vám to, nebývá Vám dobře, pokud i po konzultaci s lékařem a opakovaně naměřenou hypertenzí nenasadí léčnu, vyhledejte raději jiného lékaře a poradnu pro patologické jevy v těhotenství. V nevědomosti a spoléhání na MUDr. byste také mohly dopadnout, jako já a věřte, že to bych nikomu nepřála.

Neléčená a zanebaná preklampsie, následná eklampsie může vést totiž i ke smrti ( a to Vaší i děťátka) .. my jsme ji unikli jen o vlásek. A to jen díky tomu, že jsem zdr. sestra a nenechala jsem se odbýt.

Přeji hodně štěstí a pokud má někdo dotazy, klidně nechte vzkaz.

P.S. : v diskuzi jaký byl porod to popisuji

evinka
24. lis 2008

Vladko, asi jdeš na prvotrimestrový skreening vývojových vad. Běžně se nadělá dosud. Někteří lékaři na něj posílají, někteří ne, někde se platí někde ne. Ale je podstatně přesnější než tripple testy. Já na něm teda nebyla - moje dr. neposílá.

evuse
24. lis 2008

dneska se už dělá i screning v prvním trimestru asi mezi 11-14tt, dřív se dělaly až triple testy v 15-17tt. Pokud ti screening v 1.trim dopadne dobře, tak už ani na triple testy nemusíš, ale mě tam Dr.stejně poslal, kvůli předchozímu zamlklému potratu. Prý aby byla jistota, že je opravdu vše OK

evinka
24. lis 2008

Tripple testy jsou pořád povinné vyšetření těhulek, ale někteří dr. to přechází, pokud vyjde 1. screening v pořádku.

zuzik24
24. lis 2008

já jsem taky byla na UTZ ve 12.týdnu (v rámci preventivní prohlídky a dr. mi řekl, že čekám malýho tvorečka) a dopadl dobře a pak jsem byla v 16tt na krevních testech na zjištění vývojových vad plodu. Teď jdu 3.12. na velký UTZ ve 20tt, tak se těším, že po osmi týdnech uvidím toho minitvorečka 🙂 Už se mooooc těším!!!

evinka
24. lis 2008

Mě tak dělala dr. UTZ ve 12.tt, ale screening je v kombinaci s výsledky z krve a je to nejpřesnější (po amniocentéze) na vývojový vady. Ty triply mají bohužel často falešné výsledky. mě velký UTZ čeká asi až po Novém roce, ale už se taky moc těším.

caruzo19
24. lis 2008

ahojte tehulky,tak ja sa pridavam 😀
evuse,ako kto sa tych kileciek zbavi.ja som isla k prvemu porodu ako 86kilova,z porodnice 79kilova a 1,5roka po porode som mala stabilnych 85kileciek,s ktorymi som sa vrhla do druheho tehotenstva.je ale pravda ze ked som prestala kojit,asi za mesiac zacala ist vaha dole,ale to uz som bola zase tehotna,takze terat mam len +3kg,ale idu vianoce pravdaaaaa

evuse
24. lis 2008

Z vánoc mám obavy, ale proto, že kvůli cukrovce NESMÍM moc jíst, natož sladké. Takže to asi bude kruté.

petrach
24. lis 2008

me na tlak dr. nic nedal,jen řekl že začina litat,tak nevim,prvni porod jsem mela i z tohoto duvodu vyvolavany 😠
na ten screening v prvnim trimestru posilaji hodne rizikove a starši matky,což ja ve 31 letech holt jsem..navic jsem mela syndrom zamlkleho dvojčete,ale druhy drobek je v pořadku,bohudik 🙂

ja jsem pri prvnim tehu přibrala 8kg,ted už mam 5 kg,takže je každe tehu uplne jine,navic jsem do konce šestinedeli mela o 13kg min,než pred tehu,to tim kojenim,takže v to doufam 😉 😉 😉

mate nektera problemy s vahou u dr.? nejake připominky atd.? čekam kdy to na me vybali

petrach
24. lis 2008

gabka mala je fakt krasna 🙂 užasne mimčo,gratuluju 😉

evinka
24. lis 2008

Petro mě je 32 a čekám první dítě a na screening mě dr. neposlala. K váze mi dr. akorát řekla, že se mám hlídat, že když jsem doma, tak že to svádí víc jíst. A já mám zatím 1/2 kg dole.

petrach
24. lis 2008

evinko tak to je divny,me to tak dr. rikal,ale ja mam navic rizikovy 😢
jo ja jsem pribrala snad hned 3kg,a pak to stalo,ted se to začina rozjiždet,tak jsem zvedava jestli bude dr. mit řeči,až pujdu přište na kontrolu...ja tak malo šla nahoru když jsem čekala Elin,ted nam řekli asi kluka,tak jestli je to tim,ale asi težko,proste je to jine

lennetfrigg
24. lis 2008

Ahoj holky, nečetla jsem Vaše příspěvky celé, ale vidím, že řešíte tlak atd. Já už mimi mám, ale protože jsem se v těhu na tlak léčila, tak Vám chci i já něčím přispět do debaty. XXL jsem taky, ale v těhu jsem nic nenabrala, bylo mi hodně špatně. Tlak mě začal zlobit v 19t., gynekoložka i nasadila léky a poslala k obvoďákovi. Mimochodem je i internista, naměřil mi tlak 160/100, ale neřešil to. Když to zjistila má doktorka, tak šupem do nemocnice! Až tam se mi objevila bílkovina v moči. Takže jsem dostala kapáky, přidali mi léky a hlídali mě, než se vše uklidnilo. Diagnóza lehká preeklampsie. Pustili mě ale domů, jen jsem si musela pravidelně měrít tlak a brát léky. Rizik je u preeklampsie hodně, takže já byla vděčná za každy týden, kdy bylo mimi v bříšku. Tím Vás ale nechci strašit, ale povzbudit! Dopadlo to tak, že mi porod museli vyvolávat, už jsem byla po termínu. A i když mi nakonec dělali po 36 hod.☹ císaře, tak né k vůli tlaku! Ten se držel a po porodu byl hned v normě i bez léku. Co mi ale říkal primář, tak my baculky musíme mít trošku vyšší tlak, aby to s náma neseklo🙂. Hlídat se ale určitě musí. A prý je horší, když je vysoká ta druhá hodnota!

lennetfrigg
24. lis 2008

Holky a ještě mě k tomu tlaku napadá: nepít vodu s bublinkama, žádné dobroty s kofeinem a co nejméně solit. Já krom leku ještě baštila rybí tuk. Ten se doporučuje lidem s VT a je dobrý pro mimi.

petrach
24. lis 2008

lennetfrigg tak tos mela štesti,gratuluju k prckovi,at roste 😉

tehulkaxxl
autor
24. lis 2008

jsem rada že se nas tu tolik sešlo,diky za informace

lennetfrigg
24. lis 2008

Děkuju za gratulaci. Jo, štěstí to bylo obrovské!🙂 Holky držím i Vám palce, ať vše zvládnete!

jindri
24. lis 2008

Ahoj holky, já už se pomalu smiřuji s tím, že do porodnice dorazím jako metráček 😀 Ještě do 30tt jsem měla +4kg, ale od té doby, a to baštím pořád stejně, přibírám již stabilně 1kg za týden. Dohromady mám zatím přírustek 8kg, což sice jde, ale radost tomu kazí již 15kg nadváha před těhu 😅 .

zuzik24: taky se potýkám s náhlým bušením srdce. Jsem v klidu a najednou mám pocit, že mi srdce vyskočí z kalhot 😀 Byla jsem 3x na ekg - v pořádku, víc mě hlídali na štítné žláze, taky vše ok. Takže to neřeším, holt je těhu pro srdce větší zátěž a musí víc makat. Občas mi pomáhá změna polohy.

Evinka: tripple testy povinné nejsou 😉

petrach
25. lis 2008

dobre rano tehulky 🙂
mam dotaz,točí se hlava i při vysokém tlaku? Ja jsem sebou rano malem praštila,jen jsem vylezla z postele a vubec to nepřestava,chvilku dobre a pak zas motak 😠
me tripltesty braki minulí tyden,dnes si mam volat na vysledky,tak jsem zvedava,co řeknou,ale byla jsem na screening ve 13 tt. a tam bylo vše dobre,sice napodruhe,protože mi krev skreslovalo ješte to zanikle dvojče,takže to brali znovu a podle jinych tabulek,ale bylo vše o.k. 🙂
jsem rada že tady vzniklo tohle tema,doufam že se nas tu par zabydli 😀 😀

jindri vždyt už ti chybi jen 4 tydny,tak to jsi dobra 😉 ja se desim sebe sama 😖

evinka
25. lis 2008

mě spíš hlava bolí, před těhu jsem na bolest hlavy vůbec netrpěla až teď, tak to spojuji nějak s tím tlakem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru